Takım
Uygar Özesmi
Kurucu ve Kışkırtıcı
Şu anda Change.org Doğu Avrupa ve Batı Asya Direktörü ve CIVICUS - Sivil Katılım için Küresel Birlik Yönetim Kurulunda. Daha önce Greenpeace Akdeniz Genel Direktörlüğü, TEMA Vakfı Genel Müdürlüğü, Birdlife Partneri Doğa Derneği'nin Kurucu Başkanlığı'nı yaptı. Sivil Toplum Geliştirme Merkezi (STGM)'nin kurucu üyeleri arasındaydı. Sivil toplumda görev almadan önce Devlet Bakanı Adnan Kahveci'nin danışmanlığını, Erciyes Üniversitesi Çevre Mühendisliği Bölümü kuruculuğunu yaptı ve New York'ta Birleşmiş Milletler Kalkınma Progamında Çevre Uzmanı olarak çalıştı. Sosyal girişimci olarak Türkiye'nin ilk kitle kaynaklama sitesi olan kusbank.org'u 2001 yılında kurdu, halen Açık Radyo'da hergün iki haber programı var.
Neşet Kutluğ
Yönetici
Ege kıyılarındaki Cunda Adası’na 2013 yılında yerleşmeden önce çokuluslu şirketlerde 25 yılı aşkın bir dönemde Mali İşler Müdürlüğü, Mali İşler Direktörlüğü ve İşletme Direktörlüğü gibi görevler aldı. Şirketler dünyasından ayrıldıktan sonra Açık Radyo projelerinde yer aldı. 4 yıla yakın bir süre Greenpeace Akdeniz Ofisi’nde Finans Direktörlüğü, Genel Direktör Ofisi Yöneticiliği ve Genel Direktör Vekilliği görevlerini üstlendi.
Attila Erbilir
Yazılımcı
1999 senesinde Akşam Gazetesi’nde çalışmaya başladı. Haber merkezinde bir süre eğitim gördükten sonra teknoloji haberciliğine odaklandı. Dokuz yıl boyunca farklı gazete ve dergilerde sayısız inceleme, dosya konusu ve köşe yazısı yayınlandı. 2008 yılında kurucularından olduğu Mobimag dergisindeki görevini bırakarak hayali olan bilgisayar programcılığı için eğitim almaya başladı. Yoğun bir çalışmayla kısa sürede yazılım geliştirmeye başladı. Windows ve Mac platformlarında özel uygulamalar geliştirdi. Halen web/linux, mobile web ve iOS platformlarında serbest yazılım geliştirici olarak çalışıyor. Ayrıca iPad dergileri için interaktif uygulamalar, animasyonlar ve ilanlar kodluyor. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu.
Uğur Akdemir
Tasarımcı
1980 yılının sıcak bir yaz gününde İstanbul’da doğdu. Çocukluk hayali olan Güzel Sanatlar eğitimi için üniversite sınavlarına girdi ancak başarılı olamadı. İlk bilgisayarını alabilmek için Migros’ta yarı zamanlı çalışmaya başladı ve 3 yıl sonra mağaza yöneticiliğine yükseldi. İçindeki güzel sanatlar aşkı hiç bitmediğinden olsa gerek ani bir kararla istifasını verip, bir bilgisayar şirketinde webmaster olarak çalışmaya başladı. Teknoloji ve sanatın insanların ve başta kendi hayatını nasıl değiştirebildiğini fark etti. Tasarımcı olarak çalıştığı çeşitli reklam ajanslarında 11 yıl boyunca dünya çapında ödüllü projelere imza attı ve 2012 yılında Lemonat tasarım stüdyosunu kurdu. Daha önce Greenpeace’in Seninki kaç santim, Türkiye Solukalsın, ve I Lovve Nuclear gibi bir çok sosyal sorumluluk projesinde yer alan Uğur Akdemir, bugünlerde Lemonat ve Good4Trust.org’da hayallerini gerçekleştiriyor.
Çiğdem Şeftalioğlu
Araştırmacı
Bilkent Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra İtalya’da Bocconi Üniversitesi’nde Uluslararası İşletme alanında yüksek lisans yaptı. Öğrencilik yıllarında pek çok sosyal sorumluluk projesinde gönüllü olarak çalıştı. Kurumsal sosyal sorumluluk ve sürdürülebilirlik konularıyla ilgilendi. Yüksek lisans tezini Türkiye’de IMKB-50 endeksinde yer alan firmaların sürdürülebilirlik açıklamalarının analizi üzerine yazdı. Profesyonel iş hayatına 2012’de pazar araştırmaları sektöründe Ipsos’ta başlayan Çiğdem 2 senenin ardından Garanti Ödeme Sistemlerinde pazarlama ekibine transfer oldu. Good4Trust ile yeniden sürdürülebilirlik macerasına dönmekten ise oldukça mutlu ve heyecanlı.
İbrahim Turgut
Yükseltici
Bilkent Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü'nden mezun olduktan sonra pek çok yurtiçi ve yurtdışı bankanın kuruluşunda, gelişiminde, değişiminde, dönüşümünde ve hatta kapanışında 20 yıl çalıştı. Bu vesile ile çeşit çeşit banka yazılım altyapısı, internet bankacılığı projelerinin her aşamasında ve her rolünde bulundu. Open Source felsefesine inandı. Sonradan romantikleşti artık kalıcı, yararlı işler peşinde. Yazılım geliştirme yaşam döngüsü (SDLC), BT Servis Yönetimi (ITSM), ITIL ve iteratif geliştirme (Agile, Rapid), işletme bilişim sistemleri, BT kalite, risk ve güvenlik konularındaki tecrübesini Good4Trust.org'a aktarmaya niyetli. Bir kız babası olmaktan çok mutlu. Yelken açıp, gezgin korsan olmak bir keyif. Kırkından sonra mastera başlayıp müzmin öğrenci olma yolunda ilerliyor.
Güneş Yıldırım
Kaynak Geliştirici
FundraisingOkulu.org’un kurucusu. Hep sivil toplumda kaynak geliştirme alanında çalıştı. Daha önce Greenpeace Akdeniz, TEMA Vakfı ve UNICEF’te Kaynak Geliştirme Yöneticiliği yaptı. Kuruluşların yerel, bölgesel ve uluslararası gelişimine, sürdürülebilir kaynak sağlanmasına  katkıda bulundu. STK'ların finansal sürdürülebilirliği ve bağışçı bağlılığı sağlama konusuna kafa yoruyor. Bugün Fundraising Okulu sosyal girişimi olarak STK’lara kaynak geliştirme kapasitesini artırmaya yönelik danışmanlık yapıyor, eğitimler veriyor, yeni kaynak geliştirme uzmanları yetişmesine katkıda bulunuyor. Eğitmenliğin yanı sıra her daim öğrenci olmayı seviyor. Hacettepe Üniversitesi Ekonomi mezunu, ‘Organizasyonlarda Liderlik, Danışmanlık, Koçluk’ üzerine master programına devam ediyor. Tam bir iyiliksever, good4trust.org’un varlığı ona ilham ve umut veriyor.
Orkun Aşa
Topluluk Geliştirici
Topluluğa merakı ağaç ev yapmak için arkadaşlarını alıp bir ağaca merdiven dayadığı gün başladı. Programlamaya ilgisi ise ortaokul yıllarında sıkı bir oyuncu iken, oynadığı oyuna yeni özellikler eklemek istemesine dayanıyor. Daha sonra lise hayatı boyunca web teknolojileri ile haşır neşir oldu. Bilginin herkes için özgür olması gerektiğine karar verdiği yıllarda Pardus sayesinde özgür yazılım ile tanıştı. O gün bu gündür sıkı bir open source savunucusu. Üniversiteye başladığı yıl Change.org'da gönüllü olarak çalışmaya başladı, STKlar ile haşır neşir olması da bu döneme denk geliyor, daha sonra Açık Radyo, 140journos gibi STK ve topluluklarda gönüllü olarak çalışmaya devam etti. Çeşitli STKlara teknoloji konusunda destek vermeye devam ediyor ve serbest yazılımcı olarak web projeleri kodluyor. Bugünlerde en büyük arzularından biri Good4Trust.org'un hayalindeki yere ulaşması. İstanbul Bilgi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünde öğrenimine devam ediyor.
Berk Butan
Etkileşimci
Ege Üniversitesi Felsefe Bölümünden mezun olduktan sonra aynı yerde başladığı ekoloji ve gıda politikaları üzerine doktora çalışmasına devam ediyor. Adalet arayışıyla birlikte, erken yaşlarda başlayan sivil toplum serüveninde yaşamının temelini oluşturan iki önemli alan olan ekoloji ve insan hakları üzerine çeşitli sivil toplum kuruluşlarında gönüllü, aktivist ve çalışan olarak yer aldı. 2017'den bu yana alternatif bir yaşam pratiğini deneyimlemek için İzmir'in kırsalındaki bir köyde yaşıyor, çoğunlukla ulaşım aracı olarak bisiklet kullanıyor, endüstriyel tırmanışla, fotoğraf ve video teknikleriyle, ekolojik ve adil üretim yöntemleriyle, özel olarak da tarımla, gıdayla ve politika felsefesi ile ilgileniyor. 2016'dan beri ekolojik ve sosyal açıdan adil üretici ve türeticilerden oluşan bir topluluk olan Good4Trust.org ekibinde Topluluk Geliştirici olarak yer alıyor. Aynı zamanda, ekolojik ve sosyal açıdan adil bir ekonomiyi tesis etmeyi amaçlayan Türetim Ekonomisi Derneği'nde de bir proje koordine ediyor.
Gelecek nesillere daha iyi bir dünya bırakmak için desteğini bekliyoruz.