İşbirliklerimiz

Bu sayfada zaman içinde yanımızda yer alan ve bizimle değişik işbirlikleri yapmış kurumları bulabilirsiniz. İnsanların doğa ile uyumlu ve sosyal açıdan adil yaşayabilecekleri bir ekonomik sistem kurma yolunda yanımızda oldukları için şükranlarımızla...

Açık Açık Sosyal Girişimler

Açık Açık Sosyal Girişimler

Türetim Ekonomisi Derneği’nin kurucuları arasında yer aldığı Açık Açık Sosyal Girişim’e üyeyiz. Good4Trust.org olarak sosyal girişimlerin bugünün ve geleceğin iş modeli olduğuna inanıyor, bu nedenle Açık Açık Sosyal Girişim Platformu’nda yer alarak amacımızla, değerlerimizle, finansal yapımız, işleyişimiz ve sosyal ve/veya ekolojik etki odağımızla bir sosyal girişim olduğumuzu beyan ediyoruz. (2019 - günümüz)

https://acikacik.org/sg
Adil Ticaret Türkiye

Adil Ticaret Türkiye

Inogar Kooperatifi ile kurucuları arasında yer aldığımız Adil Ticaret Türkiye’de birlikte girişimcileri küresel Adil Ticaret ağına bağlamak için Adil Ticaret uygulamaları ve Adil Ticaret tedarik zincirleri ve pazarı hakkında eğitim veriyor ve savunuculuk faaliyetlerinin yapılmasını amaçlıyoruz. (2021 - günümüz)

https://adilticaret.org
Adil Yaşam

Adil Yaşam

Zarar verme, hiçbir şeye ve de kendine! Diye yola çıkan ve “Bütün” olarak nitelenen ve birbiriyle dayanışma halinde varlığını sürdürebilen canlı ve cansız tüm varlıkların haklarının gözetimi değerinin, bu hakları olumlu veya olumsuz etkileyebilecek tüm kişisel ve kurumsal paydaşın değer sistemlerine yerleştirilmesi niyeti ile yola çıkan Adil Yaşam ile iletişim ve yoldaşlık içindeyiz. (2022 - günümüz)

https://adilyasam.net
Ashoka Türkiye

Ashoka Türkiye

Kurucumuz Dr. Uygar Özesmi’nin Ashoka Senior Fellow seçilmesinden bu yana Ashoka Vakfı ve Ashoka Topluluğu içindeki fellowlar ve onların sosyal girişimleriyle envai çeşit işbirliklerimiz var. Örneğin bu sosyal girişimlerin bazıları Ashoka Çarşısı’nda bir araya geldi. (2017 - günümüz)

https://ashokaturkiye.org
A&B İletişim

A&B İletişim

Sosyal ve çevresel faydayı sürdürülebilirlik kavramını temel alarak gözeten A&B İletişim bize pro bono iletişim hizmeti sağlarken çalışanları da böyle bir hizmetin çok üstünde gönüllülükle katkı veriyor. (2016 - günümüz)

https://ab-pr.com
Fark Yaratanlar

Fark Yaratanlar

Sabancı Vakfı tarafından 2017 yılında "fark yaratan” seçilen Good4Trust.org. Topluluk içinde sinerjiler yaratmaya devam ediyor. (2017 - günümüz)

https://www.farkyaratanlar.org
iyzico

iyzico

iyzico, iklim değişikliğine, biyolojik çeşitlilik krizine, sosyal problemlere ve çatışmalara neden olan mevcut ekonominin yerine gelecek ekonominin sosyal ve ekolojik bir ekonomi olacağına olan inancıyla Good4Trust.org’u destekliyor. İyzico, ‘Kadın Girişimci Destek Programı’ adlı proje kapsamında Good4Trust çatısı altında yer alan iyzico Çarşısı ile e-ticarete atılan üretken kadınlar, adil bir satış kanalı kazanıyor, doğaya ve insana dost üretim yapıyor. (2020 - günümüz)

https://www.iyzico.com
İzmit Belediyesi, Kocaeli

İzmit Belediyesi, Kocaeli

İzmit Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü ve Good4Trust.org işbirliğiyle 9 Şubat 2021 yılında faaliyete geçen İzmit Çarşısı, yerel kalkınmaya destek oluyor. İzmit’te türetim ekonomisi sistemi oluşturarak kente, başta üretici kadınlar olmak üzere, girişimcilere ve yerel esnafa katkı sunuyor. (2021 - günümüz)

https://izmit.bel.tr
Merkez Efendi Belediyesi, Denizli

Merkez Efendi Belediyesi, Denizli

Merkezefendi Belediyesi Kültür Müdürlüğü ve Good4Trust.org işbirliğiyle 8 Kasım 2022 yılında faaliyete geçen Merkez Çarşısı, yerel kalkınmaya destek oluyor. Merkezefendi ve Denizli’nin diğer ilçelerinde türetim ekonomisi sistemi oluşturarak kente, başta üretici kadınlar olmak üzere, girişimcilere ve yerel esnafa katkı sunuyor. (2022 - günümüz)

https://www.merkezefendi.bel.tr
Merkez Efendi Belediyesi, Denizli

Good Money Lab

Şunu soruyor: 'Sürdürülebilir olmak için bu dünyada ne istiyoruz? Para biriktirme mi, ekonomik büyüme mi, nüfus artışı mı, teknolojik ilerleme mi? Yoksa zengin bir doğal çevre mi, çeşitli bir yaşam ekosistemi mi, nesiller boyunca aktarılan bir dil ve kültür mü, insanların bir araya gelip bağlantı kurmaya devam ettiği bir topluluk mu?’, ve bu soruları soran ve yeni doğan dijital topluluk paralarını Good Money olarak keşfetmeyi ve gerçekleştirmeyi amaçlayan bir konsorsiyum tabanlı laboratuvardır. Good Money Lab ile işbirliği içinde, “Trust" dönüşüm aracının Türetim Ekonomisi'nin inşasında etkisini artırmak için araştırma ve geliştirme çalışmaları yürütüyoruz. (2023 - günümüz)

https://goodmoneylab.org
Gelecek nesillere daha iyi bir dünya bırakmak için desteğini bekliyoruz.