Uygar Özesmi
Uygar Özesmi
Meyve Veren Ağaç
Meyve Veren Ağaç
837 Damla
Good4Trust.org Kurucusu ve Kışkırtıcısı
2014 yılında türetici oldu.
Uygar Özesmi
Arkadaşlar
İyilikler
Nuh'un Ambarı, Doğal Bi Market, Nimfeon Zeytinliği, Mergüze Organik üreticilerinden alışveriş yaparak doğaya ve topluma duyarlı üreticileri destekledim.
Sarıl
Yorum yap
Sıla Demir ve 10 kişi daha bu iyiliğe sarıldı.
Doğal Bi Market, Farge Organik, Nuh'un Ambarı, GekoO üreticilerinden alışveriş yaparak doğaya, topluma duyarlı üreticileri ve Türetim Ekonomisi'ni 1014.58 Trust kullanarak destekledim.
Sarıl
Yorum yap
Gaffar Okan Tecer ve 5 kişi daha bu iyiliğe sarıldı.
Pechtemall üreticisinden alışveriş yaparak doğaya ve topluma duyarlı bir üreticiyi daha destekledim.
Sarıl
Yorum yap
Çiğdem Özesmi ve 3 kişi daha bu iyiliğe sarıldı.
Nuh'un Ambarı üreticisinden alışveriş yaparak doğaya, topluma duyarlı bir üreticiyi ve Türetim Ekonomisi'ni 63.20 Trust kullanarak destekledim.
Sarıl
Yorum yap
Gaffar Okan Tecer ve 7 kişi daha bu iyiliğe sarıldı.
Nuh'un Ambarı, Farge Organik, Doğal Bi Market, GekoO üreticilerinden alışveriş yaparak doğaya, topluma duyarlı üreticileri ve Türetim Ekonomisi'ni 190.39 Trust kullanarak destekledim.
Sarıl
Yorum yap
Büşra Yar ve 4 kişi daha bu iyiliğe sarıldı.
Çoğunluğu kadınlardan oluşan bir ekip Sierra Leone'de son teknoloji bir anne sağlığı hastanesi inşa ediyor ve bu süreçte toplumsal cinsiyet normlarına meydan okuyor

Sierra Leone'nin doğusundaki Kono Bölgesi'nin başkenti Koidu'da bir inşaat ekibi bölge için yeni bir miras inşa etmekle meşgul: Anne Mükemmeliyet Merkezi adı verilen son teknoloji ürünü bir anne sağlığı hastanesi.

Hastaneyi inşa eden ekibin yaklaşık %60'ını kadınlar oluşturuyor ve sadece güvenli, adil çalışma ortamından ve becerilerini geliştirmekten faydalanmakla kalmıyor, aynı zamanda hastane açıldıktan sonra sunulan sağlık hizmetlerinden de kişisel olarak faydalanacaklar.

İnşaat ekibi, kendilerine iyi ve adil davranıldığına dair haberlerin Kono'da kulaktan kulağa yayılmasının ardından çoğunlukla kadınlardan oluşmaya başladı. Bir işçi, inşaat projesinin diğer kadınlara da gelip orada çalışma cesareti vermesini umduklarını söyledi.

Bu neden iyi bir haber? Dünyanın dört bir yanındaki kadınlar genellikle ailelerini geçindirmek için para kazanmalarına yardımcı olacak işlere eşit erişimden yoksundur ve bu da daha fazla soruna yol açabilir. Bu hastaneyi inşa eden kadınlar, neler yapabilecekleri konusunda zihinleri değiştiriyor ve bu süreçte Sierra Leone'nin yüksek anne ve bebek ölüm oranları için yeni ve daha iyi bir hikaye yazıyorlar.

---

A crew of mostly women are building a state-of-the-art maternal health hospital in Sierra Leone — challenging gender norms in the process

In Koidu, the capital of Kono District in Eastern Sierra Leone, a construction crew is busy building a new legacy for the region: a state-of-the-art maternal health hospital called the Maternal Center of Excellence.

Around 60% of the team that’s building it are women, and are not only benefiting from the safe, fair work environment and growth of their skills — they will likely also personally benefit from the health care services offered at the hospital once it’s open.

The construction crew grew to be mostly women after news that they were treated well and fairly spread through word of mouth in Kono. One worker said they hope that the construction project gives other women the courage to come work there, too.

Why is this good news? Women around the world often lack equitable access to jobs that help them earn money to support their families, which can lead to more, compounding issues. The women building this hospital are changing minds about what they’re capable of — and a writing a new, better story for Sierra Leone’s high maternal and infant mortality rates in the process.

https://www.theguardian.com/global-development/2023/sep/04/it-is-for-us-who-will-give-birth-here-women-breaking-barriers-to-build-sierra-leone-new-maternity-unit
Sarıl
Yorum yap
Hakan Nasır ve 10 kişi daha bu iyiliğe sarıldı.
Nuh'un Ambarı üreticisinden alışveriş yaparak doğaya ve topluma duyarlı bir üreticiyi daha destekledim.
Sarıl
Yorum yap
Hakan Nasır ve 9 kişi daha bu iyiliğe sarıldı.
El Bademi Çiftliği, BİLGEM ZEYTİNCİLİK, Nuh'un Ambarı üreticilerinden alışveriş yaparak doğaya, topluma duyarlı üreticileri ve Türetim Ekonomisi'ni 147.07 Trust kullanarak destekledim.
Sarıl
Yorum yap
Hakan Nasır ve 9 kişi daha bu iyiliğe sarıldı.
Biorfe üreticisinden alışveriş yaparak doğaya ve topluma duyarlı bir üreticiyi daha destekledim.
Sarıl
Yorum yap
Eylül Keba ve 10 kişi daha bu iyiliğe sarıldı.
Biorfe üreticisinden alışveriş yaparak doğaya ve topluma duyarlı bir üreticiyi 71.44 Trust kullanarak Türetim Ekonomisi’ni destekledim.
Sarıl
Yorum yap
Hakan Nasır ve 9 kişi daha bu iyiliğe sarıldı.
daha fazla
Gelecek nesillere daha iyi bir dünya bırakmak için desteğini bekliyoruz.