Çarşı / Üreticiler / Doğal Bi Market
Doğal Bi Market
İSTANBUL / Türkiye
Adil Üretici
Adil Üretici
Kadın Üretici
Kadın Üretici
Tüm Ürünler (55 ürün)
Doğal Bi Market Organik Tane Karabiber 55 G
Dükkan Geçici Olarak Satışa Kapalı
Doğal Bi Market Organik Toz Zencefil 40 G
Dükkan Geçici Olarak Satışa Kapalı
Doğal Bi Market Organik Toz Zerdeçal 55 G
Dükkan Geçici Olarak Satışa Kapalı
Magida Organik Mor Sebze Çorbası 460 Ml
Dükkan Geçici Olarak Satışa Kapalı
Magida Organik Tavuk Sulu Sebze Püresi 175 G
Dükkan Geçici Olarak Satışa Kapalı
Magida Organik Yeşil Sebze Çorbası 460 Ml
Dükkan Geçici Olarak Satışa Kapalı
Doğal Bi Market Organik Kuru Fasulye 500 G
Dükkan Geçici Olarak Satışa Kapalı
Doğal Bi Market Organik Nohut 500 G
Dükkan Geçici Olarak Satışa Kapalı
Doğal Bi Market Organik Mısır Unu 500 G
Dükkan Geçici Olarak Satışa Kapalı
Magida Organik Havuçlu Et Sote 300 G
Dükkan Geçici Olarak Satışa Kapalı
Doğal Bi Market Organik Biber Salçası 610 G
Dükkan Geçici Olarak Satışa Kapalı
Doğal Bi Market Organik Üzüm Sirkesi 500 Ml
Dükkan Geçici Olarak Satışa Kapalı
Hakkında

İki markamız var biri; Organik hazır yemekler ürettiğimiz Magida Organik diğeri de ihracatını yaptığımız baharatları ve çeşitli organik gıdaları paketlediğimiz doğalbi’market.

Gıda üretimi yolculuğumuza çıkarken, çok güzel yemek yapan ve hep özenli sofralar kuran annelere sahip olmamız en büyük şansımız oldu. Onlardan öğrendiğimiz değerli bilgilerin başında ise, soframızda doğal ürünlerin yer alması kuralı gelir. Magida’nın organik bir marka olmasının temelinde bu anlayış yatar. Hem bizler hem de sonraki nesiller için organik tarımın öneminin büyük olduğuna inanıyoruz. Yaşadığımız dünyaya karşı en büyük sorumluluklarımızdandır, organik tarımın desteklenmesi.

Yoğun tempolu şehir yaşamında doğal olanı özlüyoruz ama hazır olana da ihtiyacımız gün geçtikçe artıyor. İş hayatının zamanımızın büyük bölümünü kapsıyor olması, bize kolaylık sağlayan hazır gıda tüketimini bir zorunluluk haline getiriyor. Elbette hiçbirimiz bu zorunluluğun sağlığımızı tehdit etmesini de istemiyoruz.

İşte Magida bu ihtiyaçtan doğmuş bir markadır ve organik, lezzetli hazır yemekleri ulaşılır kılmayı hedeflemektedir.

Magida, kök dillerimizden olan Lazcada “sofra” anlamına gelir. Biz de sizleri, ülkemizin bereketli topraklarında yetişen organik ürünlerden hazırladığımız lezzetli soframıza davet ediyoruz. Kendiniz ve sevdikleriniz için organik beslenmeye özen gösterin. Magida ile sağlık sofranızda olsun.

Doğal bi’market olarak da Sri Lanka’dan getirdiğimiz Organik sertifikalı baharat çeşitlerimiz var. Üreticisinden alıp paketlediğimiz organik sertifikalı bakliyatlar, unlar, yağlar ve çeşitli gıdalarımız var. Ayrıca yıllardır bildiğimiz üreticilerin doğal ürünleri var.

Şule CENGİZ
Doğal Bi Market
Değerlendirme
Doğa Dostu
İnsan Dostu
Hizmet Kalitesi
Ürün Kalitesi
Hesaplılık
Güvenilirlik
Genel Değerlendirme
iletişim
Kurum Ünvanı
Nokta Beylerbeyi Gıda Pazarlama Tic. Ltd. Şti.
Yetkili Kişi
Şule CENGİZ
Beyan
Hangisi Sizi Daha İyi Tanımlar?
Küçük Üretici
İşletmenizi/Sizi daha iyi tanıyabilir miyiz?
3 kardeşin kurduğu bir aile şirketiyiz. Beslenmemizin sağlığımızı etkileyen en önemli faktörlerden biri olduğuna inandığımız için uzun zamandır temiz gıdaya, GDO’suz sebze meyveye, organik beslenmeye dikkat ediyorduk. Bu süreçte en zorlandığımız şeylerden biri dışarıda yemek yerken veya dışarıdan sipariş verirken ulaşabileceğimiz gıdanın istediğimiz kriterlerde olmayışıydı. Buradan yola çıkarak Organik hazır yemek üretmeye karar verdik. Bununla birlikte organik temel gıda maddeleri de alıp satmaya karar verdik. Ayrıca ülkemizde yetişmeyen bazı baharatları en iyi üreten ülkelerden ithalatını yapmaya karar verdik. 2020 yılı Kasım ayında aldığımız bu kararlar ile çalışmalarımıza başladık.
Yarattığınız değişimi, ekolojik ve/veya sosyal faydayı bizimle paylaşabilir misiniz?
• Kadromuzu oluştururken önceliklerimizden biri kadın istihdamını arttırmaktı ve şu an tüm çalışanlarımız kadın. • Bir diğer önceliğimiz ise çalışanlarımızın iş yerimize yakın ikamet etmesiydi ki böylelikle hem karbon ayak izimizi arttırmayacak hem de iş çıkışı sosyal hayat için çalışanlarımızın da zamanı kalacaktı. Çalışanlarımızın hepsi iş yerimize en fazla 20 dk içinde ve en fazla bir vesait kullanarak geliyor. • Kadromuzu oluştururken gençlere destek olmak adına Gıda Mühendisimizi seçerken yeni mezun şartı koyduk. En güncel bilgi ile donanmış genç beynin bu bilgilerini tecrübeye dönüştürmesine destek oluyor ve onun dinamizmi ile üretimimizde sinerjiyi yakalıyoruz. • İşletmemizde kullandığımız tüm temizlik maddelerini organik deterjan üreten yerli üreticiden alıyoruz böylece suya ve toprağa kimyasallarla zarar vermemeye dikkat ediyoruz.
Hangi alanda faaliyet yürütüyorsunuz?
Tarım ve/veya Gıda
Ürün ve/veya hizmetleriniz nelerdir?
Magida Organik olarak cam kavanozlarda organik sertifikalı çorbalar, yemekler, meze ve soslar üretiyoruz. Ayrıca +8 ay ve sonrası bebekler için ürettiğimiz organik püre ve çorbalarımız da var. Bu ürünlerimizi buhar basıncında vakumluyoruz böylece soğuk zincire ihtiyaç duymayan, sağlıklı, organik, 3 dakikada ısıtılıp yemeğe hazır lezzetlerle dolu kavanozlarımız oluyor. Glütensiz ve vegan çeşitlerimiz olduğu gibi dana ilikli kemik suları ile pişirdiğimiz, dana eti ve tavuk eti kullanarak ürettiğimiz çeşitlerimiz de var. Doğal bi’market olarak da Sri Lanka’dan getirdiğimiz Organik sertifikalı baharat çeşitlerimiz var. Üreticisinden alıp paketlediğimiz organik sertifikalı bakliyatlar, unlar, yağlar ve çeşitli gıdalarımız var. Ayrıca yıllardır bildiğimiz üreticilerin doğal ürünleri var.
Good4Trust dükkanda kendi üretimleriniz haricinde ürün veya hizmet satmayı planlıyorsanız, bunları nereden temin edeceksiniz? Bu ürünler neler olacak?
İki markamız var biri; Organik hazır yemekler ürettiğimiz Magida Organik diğeri de ihracatını yaptığımız baharatları ve çeşitli organik gıdaları paketlediğimiz doğalbi’market. Bu iki markamızın ünlerini satmayı istiyoruz.
Birlikte çalıştığınız üreticiler varsa onlarla kurduğunuz ilişkiyi detaylandırabilir misiniz?
Zeytinyağında bekletilerek olgunlaşan çizik yeşil zeytinlerimizi babamızın askerlik arkadaşı olan ve 50 yıldır kendi bağının zeytinini toplayıp işleyen Recep Amcadan alıyoruz. Her yıl sadece yaklaşık 140 kilo zeytin üreten ve kendi bahçesinin mahsulüne razı gelen Recep amcanın eşsiz zeytinini alıcısı ile buluşturmaktan keyif alıyoruz.
Kullandığınız hammaddeleri nerelerden tedarik ediyorsunuz? Bu hammaddeler ekolojik ve sosyal açıdan adil, duyarlı bir biçimde üretiliyor mu?
Magida Organik’de tüm ürünlerimiz organik sertifikalı olduğu için tüm hammaddelerimiz de organik sertifikalı. Önceliğimiz kadın girişimciler ve yerli üretim. Tüm hammaddemizi Organik Pazar’a gelen üreticilerden alıyoruz. Doğal bi’market de ise Türkiye’de üretilmeyen baharatlara öncelik veriyoruz. Organik baharatlarımızı Sri Lanka’dan getiriyoruz. Bunlardan biri tarçın, zira maalesef ülkemizde tüketilen tarçının çoğu ya Çin’den ya da Endonezya’dan geliyor fakat bu tarçında kumarin maddesi bulunuyor ki bu maddenin organ boyutunda kanamaya sebebiyet verebileceği, kanserojen olduğu tüm dünyadaki çalışmalarla raporlanmış durumda. Sri Lanka’dan getirdiğimiz Seylan tarçınında ise kumarin maddesi bulunmuyor. Sri Lanka’dan Organik Zencefil tozu ve Hindistan’dan Organik Zerdeçal tozu getiriyoruz zira bu iki baharat da ülkemizde Organik sertifikalı olarak üretilmiyor.
Üretim veya hizmet yeriniz hakkında bilgi verir misiniz?
İşletme adresimiz; Beykoz’da 200m2 iki katlı binamızda. Giriş katta depomuz ve ürün paketleme bölümümüz bulunmakta. Üst katta ise üretim hanemiz ve ofis bölümümüz bulunmakta.
Ürettiğiniz ürünlere ilişikin herhangi bir sertifikanız varsa belirtir misiniz?
Gıda üretimi ve gıda paketleme yaptığımız için Bakanlık müfettişleri tarafından denetleniyoruz. Tüm ürünlerimizin organik sertifikası var ve Organik sertifikasyon firması tarafından da denetleniyoruz. Ürünleri yüklerken sertifika görsellerini de yükleyeceğiz.
Tarımsal Üretim Yapıyor Musunuz?
hayır
Ürettiğiniz gıdalarda herhangi bir katkı maddesi ya da koruyucu içerik kullanıyor musunuz?
hayır kullanmıyoruz, ürettiğimiz ürünlerin tamamı organik dolayısıyla hiçbir katkı maddesi ve koruyucu içermiyor.
Gıda üretim izniniz var mı?
Evet. Bakanlıktan aldığımız işletme kayıt belgemiz ve belediyeden aldığımız gıda üretim ruhsatımız var.
Paketlememiz doğa dostu
Öncelikle kağıt ve karton gibi dönüştürülebilir malzemeler kullanıyoruz. Hassas ürünlerimizde dolgu malzemesi olarak koli içinde geri dönüştürülmüş kırpık kraft kağıdı kullanıyoruz.
Atık yönetimimiz doğa dostu (Üretiminizden ya da ürünlerinizin kullanımı sonrası çıkan atıklar nasıl değerlendiriliyor?)
Sıfır atık hedefi ile üretim yaptığımız için kemik sularından kalan kemikleri hayvan barınağına veya sokak hayvanlarına veriyoruz. Üretimden artan ve tavukların yiyebileceği sebze kabuklarını tavuk besleyen komşumuza veriyoruz. Kalan sebze artıklarını da toprağa gömerek geri kazanımını sağlıyoruz.
Ürünün kullanım sonrası bertarafı (değerlendirilmesi) doğa dostu
Hazır yemeklerimizi cam kavanozda üretiyoruz ki hem sağlıklı olsun hem de tekrar kullanılabilsin ya da geri dönüşüme verilebilsin.
Kadını güçlendiren bir yapımız var
Tüm çalışanlarımız kadın ve birbirinin dilinden anlayan bir ekibiz.
Gelirimizin belli oranıyla sosyal projeleri destekliyoruz
Geliri sosyal sorumluluk projelerine aktarılacak festivallere katılmaya önem veriyoruz. Önceliğimiz çevre okullardaki başarılı ancak maddi imkanları yetersiz olan öğrencilerin burslu okumasına destek olmak. Ayrıca mülteci çocukların içine doğdukları büyük problemlerle baş edebilmeleri için psikolojik destek almalarına yardımcı olmak.
Sosyal sorumluluk projelerimiz var
Okul çağındaki ihtiyaç sahibi çocuklara daha iyi bir gelecek sunmayı amaçlayan Hayat Sensin Derneği'nin Kurucu Yönetim Kurulu Üyesiyim ve derneğimiz bünyesindeki faaliyetlere katılıyorum.
Adil bir ücretlendirme ve sosyal haklar (özel sigorta, çalışan destek sandığı, tatiller, izinler, esnek zaman uygulaması vs) ilkemiz var
Mutlu insanların pozitif enerjisinin ürettikleri ürünlere de geçtiğini ve bu ürünleri tüketenlere şifa olduğuna inanıyoruz. Bundan ötürü çalışanlarımızın sosyal hayatını önemsiyoruz. Aşçı ablamızın kızı okulda hastalanmış eve gidiyorsa aşçı ablamız da evine erken gidebilir. Gıda Mühendisi kızımız regl sancısı çekiyorsa evine kadar bırakılır. Çalışanlarımızın işe gelirken de eve dönerken de huzurlu olması için gayret gösteriyoruz.
Üretim veya hizmetlerinizde ekolojik ve sosyal açılardan daha duyarlı olmaya yönelik planlarınız varsa anlatır mısınız?
Cam ambalajların yeniden kullanımını sağlamak için depozito ile geri toplama yöntemini uygulayabilmek için çalışmalarımız devam ediyor. Cam ürünlerde kargoda kırılma olmaması için plastik kullanılması gerekiyor fakat bu malzemelerin geri dönüştürülmüş plastiklerle yapılmış alternatiflerini bulma gayretindeyiz.
Kaç kişilik bir işletmesiniz? Ortaklar, çalışanlar?
İşletmemiz bir aile işletmesi, kağıt üzerinde tek kişiye ait fakat üç kardeşiz. Ablamız; kadın girişimci ve finanstan sorumlu, ortanca kız kardeşimiz; hammadde tedarikinden ve üretimlerimizden sorumlu, küçük kardeşimiz de ihracattan ve satıştan sorumlu, Gıda Mühendisi kızımız; Melihanur, Aşçı ablamız; Nurgül, ve ürün paketlemeden sorumlu ablamız Gülay.
Sertifikalar
Kategoriler
Sırala
Varsayılan
Çok satanlar
Fiyata göre azalan
Fiyata göre artan
Gelecek nesillere daha iyi bir dünya bırakmak için desteğini bekliyoruz.