Çarşı / Üreticiler / Kadın Üreticiden
Kadın Üreticiden
ANKARA / Türkiye
Niyetli Üretici
Niyetli Üretici
Tüm Ürünler (30 ürün)
Kadın Üreticiden Patlıcan Reçeli 425 Gr
Dükkan Geçici Olarak Satışa Kapalı
Kadın Üreticiden Tahin 330 Gr
Dükkan Geçici Olarak Satışa Kapalı
Kadın Üreticiden Nar Ekşisi 250 Gr
Dükkan Geçici Olarak Satışa Kapalı
Kadın Üreticiden Göce Tarhanası
Dükkan Geçici Olarak Satışa Kapalı
Kadın Üreticiden Üzüm Sirkesi 500 Gr
Dükkan Geçici Olarak Satışa Kapalı
Kadın Üreticiden Lavanta 25 Gr
Dükkan Geçici Olarak Satışa Kapalı
Kadın Üreticiden Ardıç Burcu 50 Gr
Dükkan Geçici Olarak Satışa Kapalı
Kadın Üreticiden Menemen 425 Gr
Dükkan Geçici Olarak Satışa Kapalı
Kadın Üreticiden Polen 100 Gr
Dükkan Geçici Olarak Satışa Kapalı
Kadın Üreticiden Havuç Sirkesi 500 Ml
Dükkan Geçici Olarak Satışa Kapalı
Kadın Üreticiden Ayva Reçeli 1 Kg
Dükkan Geçici Olarak Satışa Kapalı
Kadın Üreticiden Kırmızı Toz Biber
Dükkan Geçici Olarak Satışa Kapalı
Kadın Üreticiden Hurma Pekmezi 660 Cc
Dükkan Geçici Olarak Satışa Kapalı
Kadın Üreticiden Köy Tarhanası
Dükkan Geçici Olarak Satışa Kapalı
Kadın Üreticiden Sumak Suyu
Dükkan Geçici Olarak Satışa Kapalı
Kadın Üreticiden Şımartılmış Tarhana
Dükkan Geçici Olarak Satışa Kapalı
Kadın Üreticiden Ihlamur 100 Gr
Dükkan Geçici Olarak Satışa Kapalı
Kadın Üreticiden Pilavlık Bulgur
Dükkan Geçici Olarak Satışa Kapalı
Kadın Üreticiden Sumak
Dükkan Geçici Olarak Satışa Kapalı
Kadın Üreticiden Süzme Bal
Dükkan Geçici Olarak Satışa Kapalı
Hakkında

“Açık Pazar Hareketi” Nedir?

“Açık Pazar Hareketi” kadın üreticilere yılın 365 günü ürünlerini satabilecekleri sanal bir pazar yeri sunma amacıını taşıyan ve Anadolu Kültür, Sanat, Kalkınma ve Yardımlaşma Derneği tarafından yürütülen bir sosyal dayanışma projesidirTemel amacı, Covid-19 salgınının getirdiği zorlu koşullar altında ayakta kalmaya çalışan küçük üretici kadınlara destek olmaktır. 

İçinden geçtiğimiz süreçte yasaklar sebebiyle kapanan pazarlar, açık olan pazarlarda düşen alışveriş oranı gibi unsurlar, küçük ölçekli kadın üreticileri maddi anlamda zora sokmuştur ve onların tüketiciyle buluşma imkânlarını kısıtlamıştır. "Açık Pazar Hareketi" çetin koşullar altındaki üretici kadınlarımızın önünü açacaktır.

 

365 Gün Açık Bir Pazar Yeri: “kadinureticiden.com” Sitesi

“kadinureticiden.com” sitesi, “Açık Pazar Hareketi” kapsamında kadın üreticilerin kendi ürünlerini pazarlayabilmeleri için kurulan, kâr amacı gütmeyen, dayanışma odaklı bir alışveriş sitesidir. “kadinureticiden.com” sitesi aynı zamanda üretici ve köy pazarlarını dijitalleştirmek için atılan bir adımdır.

 

“Anadolu Kültür Sanat Kalkınma ve Yardımlaşma Derneği”

20 yıldır kültür, sanat ve toplumsal kalkınma alanında pek çok prestijli projeye imza atan, ismi ile müsemma bir derneğiz. Anadolu’nun verimli topraklarına hak ettiği değeri vererek, üreten kadınları güçlendirerek, ülkemiz için güvenli bir gıda geleceği inşa etmek istiyoruz. Bu amaç doğrultusunda derneğimiz  “Açık Pazar Hareketi” ve bu hareketin dijital pazaryeri olarak “kadınüreticiden.com” sitesi ile bir sosyal sorumluluk projesi yürütüyor.

Üretici ağımızda kadın kooperatifleri de var, kendi bahçesindekileri aktaran bireysel üreticiler de. Topluluk destekli tarım modelinden ilham alarak üretim süreçlerini derneğimize üye olan saha sorumluları aracılığıyla gözlemliyoruz. Üretici kadınlarımızı finansal anlamda güçlendirirken onları sosyal ve eğitsel anlamda da desteklemeye çalışıyoruz. Kendilerini daha iyi ifade etmeleri için dijital medya okuryazarlığı, gıda okuryazarlığı gibi eğitimlere katılmalarını sağlıyoruz.

Tüketici tarafında ise, sağlıklı beslenmek isteyen ve sürdürülebilir bir gıda sistemini savunan bireyleri, internet aracılığıyla üretici kadınlarımızla buluşturuyoruz. Tüketimin iyi, temiz ve sağlıklı bir gıda üretimini destekledikçe bir yeniden üretime dönüşmesinin hayalini kuruyoruz.

 

Ne Yapmak İstiyoruz? Neden Yapıyoruz?

Bu dayanışma projesiyle biz, Coronavirüs yasaklarının kadın üreticilerimiz üzerindeki  negatif etkilerine meydan okuyoruz.

Kapalı pazarlar, boş tezgahlar küçük ölçekli üretimi zora sokmuş durumda. Satış çarkının durması binlerce, kadın üreticiyi mağdur ediyor. Kadın üreticilerimizin ayakta kalmalarını ve kendilerini geliştirmelerini ülkemizin kalkınması için olmazsa olmaz olarak görüyoruz. Güncel verilere göre küçük ölçekli kadın üreticilerin dünyanın %80’inini besliyor. Bu sebeple kadın üreticilerimize verilecek her desteğin ülkemizin geleceği açısından önemli olduğunu düşünüyoruz.

İçinden geçtiğimiz bu zor süreçte kadın üreticilerimize sahip çıkmazsak, hem kadın üreticilerimizin emeğini hem de katkısız, sağlıklı ve doğal ürünlerimizi pandemiye kurban vereceğiz. Buna izin vermek istemiyoruz.  Coronavirüs yasaklarından dolayı pazar yerleri konusunda yaşanan sıkıntıyı biliyoruz ve bu krizi üretici kadınlarımızın lehine bir fırsata çevirmek istiyoruz.  

Kısacası biz, üreticileri, saha ekibi, tüketicileriyle bir sanal gıda topluluğuyuz. Sağlıklı gıdaya ulaşma yollarını kolaylaştırmak, Anadolu’daki toprakların biyoçeşitliliğe sahip çıkmak istiyoruz. Yüzyıllardır toprakla konuşan, dayanıklı ve yerel tohumlar eken, doğanın döngülerine saygı duyarak ürünleri toplayan, işleyen kadınların kadim bilgeliğine ve çalışkanlığa güveniyoruz. Yemesi güzel, düşünmesi güzel bir beslenme modeli için sesimizi yükseltiyoruz.

 

Nasıl Yapıyoruz?

Kadın üreticilerimizin üretici pazarları ve köy pazarlarında satışa sundukları ürünleri makbuz karşılığında değerinden satın alarak, bunları gereği şekilde ambalajlayarak üzerine hiçbir kâr koymadan “kadinureticiden.com” sitesinde üreticinin ve pazarın isminin de olduğu etiketle satışa sunuyoruz.

Yapılan araştırmalar kadın üreticilerimizin çoğunluğunun ortalama 10.000 TL’nin altında ürün stokuna sahip olduğunu göstermektedir. Kadınlarımızın çoğunluğu dönemsel olarak ürettikleri dayanıklı tüketim ürünlerini 4-5 aylık sürede pazarlayabilmektedirler. Kadın üreticilerimizin çoğu için haftalık 300-400 TL’lik bir satış yeterli olabilmektedir. İşte biz “Açık Pazar Hareketi” olarak ayırdığımız mütevazi bütçemizle farklı il ve ilçelerdeki gönüllülerimizin organizasyonuyla sıkıntı içerisinde olan kadın üreticilerimizden seçtiklerimizin her birinden 300-400 TL’lik ürünlerini her hafta satın alarak “kadinureticiden.com” sitesinde pazarlayacağız.

 

İlkelerimiz Neler?

1-Önceliği pazar sürecinde dayanıklı olan gıda ürünlerine veriyoruz.

Kadın üreticilerimizin ürettiği dayanıklı gıda ürünlerinin satışına yardımcı olmaya öncelik verdik. Çünkü bu gıdaların birkaç aylık dayanma süresi bulunmaktadır. Bu süre içinde satılamayan ürünler çöpe gitmektedir. 

Dayanışma ağımız genişledikçe ve imkanlarımız arttıkça diğer dayanıklı ürünlerin pazarlanmasına da yardımcı olmaya çalışacağız.

Dayanıklı olmayan sebze, meyve, et ve süt ürünleri vb. pazarlayamıyoruz.

 

2-Satışına yardımcı olduğumuz ürünlerin seçiminde sağlıklı ve doğal ürünler olmasına ve hijyen şartlarını taşımalarına dikkat ediyoruz.

Tüketicilerimizin sağlıklı doğal ürünlere ulaşması da bizim bir başka hedefimiz. Amacımız sadece kadın üreticilerin ürünlerini satmak değil, aynı zamanda tüketicilerimizin sağlıklı doğal gıdalara erişimini de sağlamak. Bu  nedenle  ürün seçiminde hassas davranıyoruz.

 

3-Hangi ürünün hangi pazara ve hangi kadın üreticiye ait olduğunu belgeliyor, etiketliyor ve bunu denetime açık tutuyoruz.

Tüketicilerimiz hangi ürünün hangi pazara ve hangi üreticiye ait olduğunu etiketlerin üzerinde görecektir. Her bir üreticiden ürünler makbuz karşılığında  satın alınacaktır. Makbuzda işlem tarihi, ürünün cinsi, miktarı, ağırlığı, satın alınma fiyatı vb. hususlar yer alacak ve işlem makbuzları üretici/ürün dosyasında muhafaza edilecektir. Bu şekilde hem tüketicimiz güvende olacak hem de istismarlar önlenecektir.

 

4-Kayıtsız şartsız ürün iade garantisi/yerinde imha garantisi veriyoruz.

Tüketicilerimizin gönül ferahlığıyla sağlıklı ve doğal ürünlere kavuşabilmesi için alış verişlerde kayıtsız şartsız iade garantisi (kendi gözetimimizde yerinde imha) sağlıyoruz.

 

5-Kadın üreticilerimizden hiçbir ücret almıyoruz.

Ürünlerimizi sitemizde pazarladığımız kadın üreticilerimizden hiçbir komisyon ücreti, aidat ödemesi veya başka bir isim altında tek bir kuruş ücret almıyoruz.

 

6-Kargo ücretlerinin tamamı karşılanıyor.

Sitemizde ürünleri pazarlanan kadın üreticilerimiz hiçbir kargo ücreti ödemeyecektir.

 

7-Kadın üreticilerimize ücretsiz eğitimler vereceğiz.

Kadın üreticilerimizin ürettikleri ürünlerinin digital pazarlarda pazarlanabilmesi için onlara eğitim destekleri vermeyi hedefliyoruz.  Kadın üreticilerimize vereceğimiz en büyük hizmetimiz onların ambalajlama, kargolama, hijyen, mevzuat gereklerine uygunluk, markalaşma, digital pazarlama konularındaki ücretsiz eğitimler olacaktır.

 

Kadın üreticilerimize çağrımız var!

Bir an evvel “kadinureticiden.com” sitesinde ürünlerinizi  pazarlamak  için bizimle iletişime geçin!

 

Duyarlı tüketicilere çağrımız:

Alışverişlerinizi sağlıklı ve doğal ürünler sunan ve kar amacı gütmeyen “kadinureticiden.com” sitesinden yaparak kadın üreticilerimizle dayanışmaya katılmanız.

 

Sponsorlara çağrımız:

Açık Pazar Hareketi’ne destek veren sponsorlar arasına siz de katılın ve kadın üreticilerimizin ürünlerinin pazarlanması ve satışına ya da çeştili eğitim çalışmalarına siz de destek verin.

 

 

Ayrıca bizim yaptığımız gibi sizler de kadın üreticilerin ürünlerini satın alıp ihtiyaç sahiplerine ücretsiz dağıtarak kat kat değeri artan iyilik hareketine katılabilirsiniz. Bu amaçla sitemize başvurduğunuz takdirde sizin adınıza sıkıntıdaki kadın üreticilerimizden alınan ürünleri  gerçek ihtiyaç sahiplerine dağıtabiliriz. Bu süreçteki işlemlerin tamamını belgelenerek kayıt altına alınmış bir şekilde  görebilirsiniz.

Uğur Atmaca
Kadın Üreticiden
Değerlendirme
Doğa Dostu
İnsan Dostu
Hizmet Kalitesi
Ürün Kalitesi
Hesaplılık
Güvenilirlik
Genel Değerlendirme
iletişim
Kurum Ünvanı
Anadolu Kültür Sanat Kalkınma ve Yardımlaşma Derneği İktisadi İşletmesi
Yetkili Kişi
Uğur Atmaca
Beyan
Hangisi Sizi Daha İyi Tanımlar?
Sosyal Girişim
İşletmenizi/Sizi daha iyi tanıyabilir miyiz?
20 yıldır kültür, sanat ve toplumsal kalkınma alanında pek çok prestijli projeye imza atan, ismi ile müsemma bir derneğiz. Anadolu’nun verimli topraklarına hak ettiği değeri vererek, üreten kadınları güçlendirerek, ülkemiz için güvenli bir gıda geleceği inşa etmek istiyoruz. Bu amaç doğrultusunda derneğimiz “Açık Pazar Hareketi” ve bu hareketin dijital pazaryeri olarak “kadınüreticiden.com” sitesi ile bir sosyal sorumluluk projesi yürütüyor. 1-Önceliği pazar sürecinde dayanıklı olan gıda ürünlerine veriyoruz. Kadın üreticilerimizin ürettiği dayanıklı gıda ürünlerinin satışına yardımcı olmaya öncelik verdik. Çünkü bu gıdaların birkaç aylık dayanma süresi bulunmaktadır. Bu süre içinde satılamayan ürünler çöpe gitmektedir. Dayanışma ağımız genişledikçe ve imkanlarımız arttıkça diğer dayanıklı ürünlerin pazarlanmasına da yardımcı olmaya çalışacağız. Dayanıklı olmayan sebze, meyve, et ve süt ürünleri vb. pazarlayamıyoruz. 2-Satışına yardımcı olduğumuz ürünlerin seçiminde sağlıklı ve doğal ürünler olmasına ve hijyen şartlarını taşımalarına dikkat ediyoruz. Tüketicilerimizin sağlıklı doğal ürünlere ulaşması da bizim bir başka hedefimiz. Amacımız sadece kadın üreticilerin ürünlerini satmak değil, aynı zamanda tüketicilerimizin sağlıklı doğal gıdalara erişimini de sağlamak. Bu nedenle ürün seçiminde hassas davranıyoruz. 3-Hangi ürünün hangi pazara ve hangi kadın üreticiye ait olduğunu belgeliyor, etiketliyor ve bunu denetime açık tutuyoruz. Tüketicilerimiz hangi ürünün hangi pazara ve hangi üreticiye ait olduğunu etiketlerin üzerinde görecektir. Her bir üreticiden ürünler makbuz karşılığında satın alınacaktır. Makbuzda işlem tarihi, ürünün cinsi, miktarı, ağırlığı, satın alınma fiyatı vb. hususlar yer alacak ve işlem makbuzları üretici/ürün dosyasında muhafaza edilecektir. Bu şekilde hem tüketicimiz güvende olacak hem de istismarlar önlenecektir. 4-Kayıtsız şartsız ürün iade garantisi/yerinde imha garantisi veriyoruz. Tüketicilerimizin gönül ferahlığıyla sağlıklı ve doğal ürünlere kavuşabilmesi için alış verişlerde kayıtsız şartsız iade garantisi (kendi gözetimimizde yerinde imha) sağlıyoruz. 5-Kadın üreticilerimizden hiçbir ücret almıyoruz. Ürünlerimizi sitemizde pazarladığımız kadın üreticilerimizden hiçbir komisyon ücreti, aidat ödemesi veya başka bir isim altında tek bir kuruş ücret almıyoruz. 6-Kargo ücretlerinin tamamı karşılanıyor. Sitemizde ürünleri pazarlanan kadın üreticilerimiz hiçbir kargo ücreti ödemeyecektir. 7-Kadın üreticilerimize ücretsiz eğitimler vereceğiz. Kadın üreticilerimizin ürettikleri ürünlerinin digital pazarlarda pazarlanabilmesi için onlara eğitim destekleri vermeyi hedefliyoruz. Kadın üreticilerimize vereceğimiz en büyük hizmetimiz onların ambalajlama, kargolama, hijyen, mevzuat gereklerine uygunluk, markalaşma, digital pazarlama konularındaki ücretsiz eğitimler olacaktır.
Yarattığınız değişimi, ekolojik ve/veya sosyal faydayı bizimle paylaşabilir misiniz?
Üretici ağımızda kadın kooperatifleri de var, kendi bahçesindekileri aktaran bireysel üreticiler de. Topluluk destekli tarım modelinden ilham alarak üretim süreçlerini derneğimize üye olan saha sorumluları aracılığıyla gözlemliyoruz. Üretici kadınlarımızı finansal anlamda güçlendirirken onları sosyal ve eğitsel anlamda da desteklemeye çalışıyoruz. Kendilerini daha iyi ifade etmeleri için dijital medya okuryazarlığı, gıda okuryazarlığı gibi eğitimlere katılmalarını sağlıyoruz. Tüketici tarafında ise, sağlıklı beslenmek isteyen ve sürdürülebilir bir gıda sistemini savunan bireyleri, internet aracılığıyla üretici kadınlarımızla buluşturuyoruz. Tüketimin iyi, temiz ve sağlıklı bir gıda üretimini destekledikçe bir yeniden üretime dönüşmesinin hayalini kuruyoruz.
Hangi alanda faaliyet yürütüyorsunuz?
Tarım ve/veya Gıda
Ürün ve/veya hizmetleriniz nelerdir?
Tarhana, erişte, bakliyat, salça, turşu ve salamura, sirke ve sos, kuru meyve-sebze, kuruyemiş ve atıştırmalık, baharat, un ve unlu mamül, fermente ürünler, glutensiz gıda, kahvaltılıkve yağ, konserve, meyve suları, gurme lezzetler ve bitkisel çaylar kategorilerinde ürünlerimiz bulunmaktadır. Özellikle pandemi sürecinde kapanan köy pazarları ve hala aktif olarak açık olan pazarlarda düşen ayak sayısından kaynaklı olarak ellerinde bulunan doğal ürünlerin satışı konusunda ciddi sıkıntılar yaşayan üreten küçük ölçekli kadınlarımızın ürünlerini kendi değerlerinden nakit olarak satın alıyoruz. Bu ürünlerin de 365 gün açık bir pazar yeri olan www.kadinureticiden.com adlı sitemizden satışlarını gerçekleştirmeye çalışıyoruz. Böylelikle hem kadınların ürünlerini alıp kadınlarımıza destek olmuş oluyoruz hem de iyi gıda tüketmek isteyen alıcılara hizmet veriyoruz. Aynı zamanda ürünlerinizi aldığımız kadınlarımıza eğitim verme hedeflerimiz var. Hali hazırda, İnternet Okuryazarlığı ve Veri Tabanı eğitimi için modüllerimizi hazırlamaya başladık. Bunun yanı sıra; Temel Fotoğrafçılık Eğitimi, Tarım Dersleri, Onarıcı Tarım, İş Sağlığı ve Güvenliği şuan için kadınlarımıza vermeyi planladığımız eğitimlerden bazıları.
Good4Trust dükkanda kendi üretimleriniz haricinde ürün veya hizmet satmayı planlıyorsanız, bunları nereden temin edeceksiniz? Bu ürünler neler olacak?
Ürünlerimizin hepsini Türkiye'nin farklı şehirlerindeki, farklı sosyokültürel kodlara sahip küçük ölçekli kadın üreticilerimizden temin ediyoruz.
Birlikte çalıştığınız üreticiler varsa onlarla kurduğunuz ilişkiyi detaylandırabilir misiniz?
Üreticilerimizle ilk etapta saha çalışmalarımız neticisinde bağ kurduk. Sorunlarını dinledik, onların sorunları bizim çıkmak istediğimiz yolu aydınlattı ve güzargahımızı hangi yöne doğru çizmemiz gerektiği konusunda bize çok yardımcı oldu. Ürünlerini denedik, yapım aşamalarını gözlemledik ve dinledik. Daha sonra projemizin aktifleşmesi ve yayılması ile birlikte projemizin sitesi olan www.kadinureticiden.com'da bulunan bizimle satış yapın formu ile yeni üreticilerimiz de sisteme eklendi. Bu forum yoluyla bizlere ulaşan üreticilerimizle mülakatlar gerçekleştirip, ürünlerinin özellerini öğrendik. Numune alımlarını gerçekleştirip, demo şeflerimiz tarafınfdan denetlenmesini sağladık. Onay aldığımız ürünlerin alımlarını gerçekleştirdik. Böylece ailemize yeni üyelerin eklenmesinin mutluluğunu yaşıyoruz.
Kullandığınız hammaddeleri nerelerden tedarik ediyorsunuz? Bu hammaddeler ekolojik ve sosyal açıdan adil, duyarlı bir biçimde üretiliyor mu?
Satışa sunduğumuz ürünlerin birinci elden üreticisi biz değiliz, ürünleri projemiz bünyesinde iletişimde olduğumuz küçük ölçekli kadın üreticilerimizden tedarik ediyoruz. Fakat ürünlerimizin tedariği noktasında adil gıdayı savunuyoruz. Üreticilerimizin çoğu kendi bahçelerinden elde ettikleri ürünlerle üretimlerini gerçekleştiriyorlar. Alım yaparken kendi bahçesinde zehirsiz şekilde elde üretim yapan kadınlarımıza mutlaka pozitif bir ayrımcılık sağlıyoruz. Onun haricinde, kendi bahçesinde ekim yapma imkanı olmayan üreticilerimizin çoğu ürünlerinin tedariğini hallerden sağlamaktadır.
Üretim veya hizmet yeriniz hakkında bilgi verir misiniz?
Üreticilerimiz Türkiye'nin 7 bölgesinde üretim yapan kadınlardan oluşmaktadır.Evde üretim yapan kadınlarımızın ürünleri Ankara merkezli olan depomuza gelmektedir. Depomuzda uygun koşullarda muhafaza edilen ürünlerin, paketlenmesi tarafımızından gerçekleştirilmektedir.
Ürettiğiniz ürünlere ilişikin herhangi bir sertifikanız varsa belirtir misiniz?
birinci elden üretim gerçekleştirmediğimiz için herhangi bir sertifikamız bulunmamaktadır.
Tarımsal Üretim Yapıyor Musunuz?
hayır
Ürettiğiniz gıdalarda herhangi bir katkı maddesi ya da koruyucu içerik kullanıyor musunuz?
Katkı maddesi be koruyucu içerik bulunan ürünlerin teminini sağlamıyoruz.
Gıda üretim izniniz var mı?
Derneğimizin İktisadi İşletmesi mevcuttur.
Paketlememiz doğa dostu
Paketlememiz %80 oranında doğa dostudur. Sıvı gıdaların gönderimini palstik kaplarda değil cam kavonoz ve şişelerle gerçekleştiriyoruz. Plastik kullanımını en aza indirme gayesindeyiz. Bu konuda sponsorluk desteklerine açığız. Bunun için çağrılarda bulunduk.
Atık yönetimimiz doğa dostu (Üretiminizden ya da ürünlerinizin kullanımı sonrası çıkan atıklar nasıl değerlendiriliyor?)
Üreticilerimize bu konuda aydınlatıcı, b,lg,lendirici destekler veriyoruz. Ayrıca bunları harekete geçiren üreticilerimiz de mevcut. Gıda üretiminde ortaya çıkan atıkları kompost gübre haline getirip tekrar üretim sürecinde kullanıyor. Bu konuda tüm üretici kadınlara doğa dostu atık eğitimleri verme hedefindeyiz.
Ekolojik açıdan bir fark yaratmıyor olabiliriz. Güçlü yanımızın sosyal yanımız.
20 yıldır kültür, sanat ve toplumsal kalkınma alanında pek çok prestijli projeye imza atan, ismi ile müsemma bir derneğiz. Anadolu’nun verimli topraklarına hak ettiği değeri vererek, üreten kadınları güçlendirerek, ülkemiz için güvenli bir gıda geleceği inşa etmek istiyoruz. Bu amaç doğrultusunda derneğimiz “Açık Pazar Hareketi” ve bu hareketin dijital pazaryeri olarak “kadınüreticiden.com” sitesi ile bir sosyal sorumluluk projesi yürütüyor. Üretici ağımızda kadın kooperatifleri de var, kendi bahçesindekileri aktaran bireysel üreticiler de. Topluluk destekli tarım modelinden ilham alarak üretim süreçlerini derneğimize üye olan saha sorumluları aracılığıyla gözlemliyoruz. Üretici kadınlarımızı finansal anlamda güçlendirirken onları sosyal ve eğitsel anlamda da desteklemeye çalışıyoruz. Kendilerini daha iyi ifade etmeleri için dijital medya okuryazarlığı, gıda okuryazarlığı gibi eğitimlere katılmalarını sağlıyoruz. Tüketici tarafında ise, sağlıklı beslenmek isteyen ve sürdürülebilir bir gıda sistemini savunan bireyleri, internet aracılığıyla üretici kadınlarımızla buluşturuyoruz. Tüketimin iyi, temiz ve sağlıklı bir gıda üretimini destekledikçe bir yeniden üretime dönüşmesinin hayalini kuruyoruz.
Kadını güçlendiren bir yapımız var
Kadınlarımızın ekonomik özgürlüklerini mutlaka sağlamaları gerektiğine inanıyoruz. Bu nedenle kadınlarımıza sadece ürünlerini satabilmeleri için pazar yeri olmak yerine aynı zamanda eğitimleri için de destekler veriyoruz. Talepte bulundukları konularda danışmanlık hizmetleri de veriyoruz ve tüm bunları ücretsiz olarak gerçekleştiriyoruz.
Kırılgan veya dezavantajlı grupları güçlendiren bir yapımız var
Evet.
Sosyal sorumluluk projelerimiz var
Hali hazırda mağaza açmak için başvurduğumuz projemiz zaten bir sosyal sorumluluk projesidir.
Adil bir ücretlendirme ve sosyal haklar (özel sigorta, çalışan destek sandığı, tatiller, izinler, esnek zaman uygulaması vs) ilkemiz var
Evet, çalışanlarımızın tüm sosyal hakları mevcuttur.
Üretim veya hizmetlerinizde ekolojik ve sosyal açılardan daha duyarlı olmaya yönelik planlarınız varsa anlatır mısınız?
Ekolojik ve sosyal açıdan farkındalık ya
Kaç kişilik bir işletmesiniz? Ortaklar, çalışanlar?
20 kişilik bir ekibimiz var.
Kategoriler
Sırala
Varsayılan
Çok satanlar
Fiyata göre azalan
Fiyata göre artan
Gelecek nesillere daha iyi bir dünya bırakmak için desteğini bekliyoruz.