Başka Bir Okul Mümkün Derneği’nin Duygu ve İhtiyaç Kartları Good4Trust.org’da! 🧸
Başka Bir Okul Mümkün Derneği, 2009 yılında İstanbul’da bir grup ebeveynin çocukları için alternatif bir eğitim arayışıyla doğdu. Kökleri toplumsal, kültürel ve sosyal ihtiyaçlara dayanan bu girişim, zamanla Türkiye'nin eğitim sistemini dönüştürme vizyonuyla büyüdü. 🌍
Öğrenmede Katılım ve Barış Serisi 💜 BBOM Yayınları çatısı altında hazırlanan Öğrenmede Katılım ve Barış Serisi'nin ilk ürünü olan duygu ve ihtiyaç kartları seti, çocukların önce kendileri, sonra da birbirleriyle bağlantı kurmalarına yardımcı olmayı amaçlıyor. Bu set, çocukların duygu ve ihtiyaçlarını ifade edebilmelerini ve katılım yolculuklarına güvenli bir başlangıç yapmalarını kolaylaştıracak.
Özenle Hazırlanmış İçerik 🐝
41 adet duygu kartı
42 adet ihtiyaç kartı
Boş kartlar
Kartların üzerinde Türkçe ifadeler ve farklı fiillerde kullanım için arka yüzlerinde satırlar
Duygu ve İhtiyaç Kitapçığı 📖 Bu kitapçık, kartları kullanabileceğiniz sorular, oyunlar ve etkinlikler öneriyor. Kartlarla birlikte gelen kitapçıktan ilham alarak, çocukların duygusal ve sosyal becerilerini destekleyebilirsiniz.
Başka Bir Okul Mümkün Derneği, çocukların kendilerini gerçekleştirmelerini sağlayan, katılımcı demokrasiyle yönetilen ve ekolojik dengeye saygılı okullar kurarak, eğitimde yeni bir model oluşturuyor. 🌳
Duygu ve İhtiyaç Kartları 👉🏻
https://good4trust.org/bbomyayinlari