Çarşı / Üreticiler / Galiya Food
Galiya Food
İSTANBUL / Türkiye
Azimli Üretici
Azimli Üretici
Tüm Ürünler (5 ürün)
Hakkında
Girişimcilik değil,bir ‘paylaşımcılık’ hikayesi.

galiya, Anadolu topraklarının tazeliğini, doğallığını ve güzelliğini paylaşmak için kurulmuş sürdürülebilir bir markadır. Doğanın saf birer hediyesi olan ürünler, geleneksel yöntemlerle güneşte kurutuluyor, en lezzetli kıvama gelene kadar kavruluyor ve herhangi bir koruyucu eklenmeden kavanozlanıyor.

Bu doğallığı katkısız bir şekilde sizinle paylaşırken; üretene, tüketene ve toprağa her zaman saygı duyuyoruz.

Ahmet Güney
Galiya Food
Değerlendirme
Doğa Dostu
İnsan Dostu
Hizmet Kalitesi
Ürün Kalitesi
Hesaplılık
Güvenilirlik
Genel Değerlendirme
iletişim
Kurum Ünvanı
Ahmet Güney
Yetkili Kişi
Ahmet Güney
Beyan
Hangisi Sizi Daha İyi Tanımlar?
Şirket
İşletmenizi/Sizi daha iyi tanıyabilir miyiz?
Bizimki bir 'girişimcilik' değil, ‘paylaşımcılık’ hikayesi. 3 nesildir fındıkçılıkla uğraşan bir ailenin torunlarıyız. Yeni nesil olarak Karadeniz’in tazeliğini, doğallığını ve güzelliğini paylaşmak için adını köyümüzden alan "galiya" markasını kurduk. Doğanın bize hediye ettiği taptaze ürünler, geleneksel yöntemlerle güneşte kurutuldu, en lezzetli kıvama gelene kadar kavruldu ve sizlerin beğenisine sunuldu.
Yarattığınız değişimi, ekolojik ve/veya sosyal faydayı bizimle paylaşabilir misiniz?
Topraktan kavanoza kadar geçen süreçte üretene, tüketene ve toprağa her zaman saygı duyuyoruz. Üreticiyi memnun eden bir ticaret anlayışının yanı sıra markamızın ürünlerini tercih eden herkese katkısız, koruyucusuz ve son derece doğal ezmeler sunuyoruz.
Hangi alanda faaliyet yürütüyorsunuz?
Tarım ve/veya Gıda
Ürün ve/veya hizmetleriniz nelerdir?
Katkısız ve koruyucusuz ürünler üretiyoruz. Ezmelerimizi doğal yöntemlerle meyve veya balla tatlandırıyoruz.
Good4Trust dükkanda kendi üretimleriniz haricinde ürün veya hizmet satmayı planlıyorsanız, bunları nereden temin edeceksiniz? Bu ürünler neler olacak?
Tamamen kendi ürünlerimizi satıyoruz. Bildiğimiz, tanıdığımız ve üzerinde konuşabileceğimiz ürünler olmasına dikkat ediyoruz.
Birlikte çalıştığınız üreticiler varsa onlarla kurduğunuz ilişkiyi detaylandırabilir misiniz?
Giresun ve Trabzon'da bulunan fındık bahçelerimizin sorumluluğu tamamen kendimize ait. Bunun dışında, Balıkesir Gönen'de badem bahçeleri bulunan çiftçilerle ve Osmaniye'de fıstık yetiştiriciliği yapan çiftçilerle yakın temas halindeyiz. Sadece kendi satışımızı değil, yerel çiftçilerin de sorunlarına da önem veriyoruz. Toprağın ve mahsülün durumunu öğreniyoruz. Elimizden gelen yardımı ve desteği sunuyoruz. Sürekli aynı çiftçilerle çalışmaya özen gösteriyoruz.
Kullandığınız hammaddeleri nerelerden tedarik ediyorsunuz? Bu hammaddeler ekolojik ve sosyal açıdan adil, duyarlı bir biçimde üretiliyor mu?
Fındıklarımızın bir kısmını kendi bahçelerimizden temin ediyoruz. Bademlerimizi, Balıkesir bölgesindeki yerel çiftçilerin geleneksel yöntemlerle ürettiği bahçelerden temin ediyoruz. Fıstıklarımız ise Osmaniye bölgesinin yerel çiftçilerinin ürettiği birinci sınıf fıstıklardan oluşuyor.
Üretim veya hizmet yeriniz hakkında bilgi verir misiniz?
Mahsüllerimizi Anadolu'nun çeşitli bölgelerinden İstanbul'a getiriyoruz ve tüm izinlerini kontrol ettiğimiz bir tesiste ezme sürecini tamamlıyoruz.
Ürettiğiniz ürünlere ilişikin herhangi bir sertifikanız varsa belirtir misiniz?
Henüz sertifikamız bulunmuyor.
Tarımsal Üretim Yapıyor Musunuz?
evet
Ne tür tohum ve fide kullanıyorsunuz?
Dedelerimizden kalan bahçelerimizi işliyoruz.
Tohumlarınızı nereden temin ediyorsunuz?
Dedelerimizden kalan bahçelerimizi işliyoruz.
Kimyasal (böcek öldürücü ilaç, ot öldürücü ilaç, mantar öldürücü ilaç, fenni gübre, vs) girdi kullanıyor musunuz?
Dedelerimizden kalan fındık bahçelerimizi geleneksel yöntemlere işliyoruz. Gübreleme işlemi için köyde hayvancılık yapan çiftçilerimizin doğal gübrelerini kullanıyoruz. Seri üretim değil, tamamen doğanın akışına uygun bir şekilde bahçelere giriyoruz, hasatımızı ve harmanımızı yapıyoruz.
Zararlılarla mücadele yöntemleriniz neler?
Bahçelerimiz yüksek rakımda bulunduğu için zararlılarla mücadelemiz bulunmuyor. Sıradışı durumlarda devletin önerdiği ilaçlama malzemelerini kullanıyoruz.
Sulama yapıyorsanız nasıl yapıyorsunuz? İyileştirmek mümkün mü?
Sulama yapmıyoruz. Doğal döngü, bu işi bizim yerimize çözüyor.
İşlenmiş ürün üretiyor musunuz?
evet
Ürettiğiniz gıdalarda herhangi bir katkı maddesi ya da koruyucu içerik kullanıyor musunuz?
Hiçbir ürünümüzde katkı maddesi veya koruyucu bulunmuyor.
Gıda üretim izniniz var mı?
Üretim yaptığımız tesisin tüm izinleri mevcut.
Yukarıdakilerden farklı bir konuda ekolojik olarak fark yaratıyoruz
Toprağı ve verdiği mahsülleri, doğanın birer mucizesi olarak görüyoruz ve atalarımızdan kalan bahçeleri yeni nesil olarak işlemeye devam ediyoruz. Bunu yaparken de onlardan öğrendiğimiz geleneksel yöntemleri geliştiriyoruz.
Yukarıdakilerden farklı bir konuda fark yaratıyorum
Tarımsal gıdada, satış döngüsü "üretici, tüketici ve toprak" çevresinde gelişiyor. Her birine aynı saygıyı ve özveriyi gösteriyoruz. Üreticiden ucuza alıp, tüketiciye pahalıya satmıyoruz. Ve işlediğimiz topraklardan daha fazla verim alabilmek için zararlı yöntemleri tercih etmiyoruz.
Üretim veya hizmetlerinizde ekolojik ve sosyal açılardan daha duyarlı olmaya yönelik planlarınız varsa anlatır mısınız?
Ülkemizin tarımdaki en büyük probleminin "yetişmiş çiftçi" olduğunu düşünüyoruz. Bugün Türkiye'deki ortalama çiftçi yaşı 57. Bir nesil sonra toprağı işleyecek çiftçi bulmkata zorlanacağız. Bu sebeple, çiftçi yetiştirme programları üzerinde araştırmalar yapıyoruz. Konferanslara katılıyoruz. Önümüzdeki dönemde bu konuyla ilgili inisiyatif almayı planlıyoruz.
Kaç kişilik bir işletmesiniz? Ortaklar, çalışanlar?
2 kişilik bir işletmeyiz.
Kategoriler
Sırala
Varsayılan
Çok satanlar
Fiyata göre azalan
Fiyata göre artan
Gelecek nesillere daha iyi bir dünya bırakmak için desteğini bekliyoruz.