Şule Gönülsüz Güvenç
Şule Gönülsüz Güvenç
Tohum
Tohum
9 Damla
2015 yılında türetici oldu.
Şule Gönülsüz Güvenç
Arkadaşlar
İyilikler
Geçen hafta Turizm Haftasıydı ve bulunduğumuz ilçede sahilde çocuklarla sahilde çöp toplama etkinliğine katıldım. Çocuklar çabuk yorulunca biz 8-10 yetişkin sahilin diğer tarafını da temizledik. Bu çöp toplama etkinliklerine devam edeceğiz...
Sarıl
Yorum yap
Gülay Benli ve 5 kişi daha bu iyiliğe sarıldı.
Uygar Özesmi
28-04-2018 16:17
Harika bir etkinlik
Gönüllü olarak çalıştığım, yerel tohumla ilgili bir merkezden 25 zeytin fidanı aldım (bize bağışladılar) ve fidanları oğlumun ilkokulunda okul bahçesine arkadaşlarıyla birlikte diktik, büyüdüklerinde okuldaki zeytinler de büyüyecek ve meyve verecek.
Sarıl
Yorum yap
Uygar Özesmi ve 4 kişi daha bu iyiliğe sarıldı.
Bugün çeşitli STK'lardaki üyelik aidatlarımı ödedim, üye olmadığım ulusal ve uluslararası birkaç yardım kuruluşuna bağış yaptım. Biraz rahatladım, ne zamandır aklımdaydı. Bir de üyesi olduğum Yeryüzü Derneği'nin ekoköyü için arkadaşların ricası var, siz de küçücük de olsa bağış yaparsanız sevinirim. Orada da bir eviniz var, gidip görün derim :) https://yilbasidilegi.wordpress.com/
Sarıl
Yorum yap
Melike Şahin ve 6 kişi daha bu iyiliğe sarıldı.
Yumurta viyollerini atmayıp pazara giderken yanımda götürürüm, fazlasını yumurtacıya veririm, her zaman 15'lik yumurta viyolüm olur yanımda, ona yumurtalarımı koyarken müşterilerine benzer şeyi yapmasını söylemesini rica ederim. Geçende babam Mudanya'dan bizi ziyarete geldi, meğer o da aynısını yaparmış, aklın yolu bir :)
Sarıl
Yorum yap
Mizgin S. ve 7 kişi daha bu iyiliğe sarıldı.
İstanbul'dan Türkiye'nin ilk sakin şehri (cittaslow) Seferihisar'a taşınıyorum. Metropollerle, avm'lerle, para temelli hayat tarzıyla ilişkiyi en aza indirmek, doğayla ve üretimle hayata devam etmek hem kendime hem de 6 yaşındaki oğluma iyi geleceğini düşünüyorum.
Sarıl
Yorum yap
ÖzümDeniz AKKUAS ve 19 kişi daha bu iyiliğe sarıldı.
Bayram öncesi yine UNICEF'e bağış yaptım. Bağışım okula gidemeyen, tarımda çalışan çocuklarla ilgili bir programa katkı sağlamış. Yoksul ve yoksun kişilere nakdi yardım dışında böyle uluslararası STK'lara bağış yapılmasının gerekliliğine inanıyorum.
Sarıl
Yorum yap
Çiğdem Şeftalioğlu ve 8 kişi daha bu iyiliğe sarıldı.
Yeryüzü Derneği'nin Kent Bahçeleri Projesi kapsamında 21 Mayıs Cumartesi eksik tohumlarımızı Yalova'dan ve 4000'den fazla fidemizi Pamukova'dan alıp ertesi gün 22 Mayısta 150'ye yakın bahçeciye 6 farklı semtte ücretsiz dağıttık. 2011'den beri devam eden projenin son iki yıldır koordinatörüydüm, artık bu güzel görevi başka arkadaşlarıma devrettim. Kentte bahçe de olur, kovan da olur, her şey olur, yeter ki bahaneleri bir yana bırakalım...
Sarıl
Yorum yap
Elcin Celik ve 7 kişi daha bu iyiliğe sarıldı.
Balkon bahçemi sonbahar için düzenledim, sebzelerimden tohumluk aldım, bir kısmını Yeryüzü Derneği'nde takas edeceğim, bir bölümünü de isteyenlerle paylaşacağım. Bu tohumlarla bilmeyenlere önümüzdeki sene başında nasıl fide yetiştireceklerini öğreteceğim.
Sarıl
Yorum yap
TC Hasan Cura ve 3 kişi daha bu iyiliğe sarıldı.
Bugün UNICEF'in Suriyeli Çocuklar kampanyasına bağış yaptım
Sarıl
Yorum yap
Pelin BIYIK ve 4 kişi daha bu iyiliğe sarıldı.
daha fazla
Gelecek nesillere daha iyi bir dünya bırakmak için desteğini bekliyoruz.