Cigdem yildiz
Cigdem yildiz
Tohum
Tohum
3 Damla
2015 yılında türetici oldu.
Cigdem yildiz
Arkadaşlar
İyilikler
Dun sahipleri bir is gezisinde oldugu icin evde yalniz kalan biri sekiz yasinda anne ve alti yasinda bir oglan bir de kiz uc kediye ev arkadasligi yapmaya gittim. Her biri koca tuylu birer tombis olan kedileri bir yerden bir yere goturmek zor. Bu yuzden evlerine gidip daha rahat edecekleri bir ortamda onlarla oynamak daha iyi. Mamalarini, sularini tazeleyip, temizliklerini yaptim ama daha onemlisi kocaman tuylerinin taranip masaj yapilmasini yani ilgi gormeyi sevmeleri. Insan gormeyi ozluyorlar bu koca kediler. Karsiliginda butun gece yanimdan ayrilmadilar, sessizce yatagin ayak ucunda uyuyup miril miril tesekkur ettiler. Ben mi onlara iyilik yaptim onlar mi bana tartisilir. Kedilerin bu iyiligine cok sarildim :-))
Sarıl
Yorum yap
doğan mahalleli ve 13 kişi daha bu iyiliğe sarıldı.
Bugün Bütün Çocuklar Bizim Derneği ile birlikte Suriye'den gelen ailelere yapılan dağıtımdaydım. Dağıtım kolay ama öncelikle başka neler yapabilirim diye bakmak için oradaydım. Çocuklara sarılmak, gözlerinin içine bakarak sevgiyle konuşmakla geçti gün. Nasıl yaşadıklarını görme imkanı oldu. Yapılacak çok şey var. Türkçe dersi vermekten, çocuklar ve anneleri için verilebilecek çok çeşitli başka destek ve eğitimlere kadar... Eşya götürüp bırakmaktan daha önemli şeyler bana göre. Benim ailem de göçmen onlar da geldiğinde 50 yıl önce neler yaşamışlar, nasıl olursa daha kolay olur bu gelenlerin hayatları diye kendime sorarak ilerlemek önemli diye düşündüm.
Sarıl
Yorum yap
Hamdullah Güleken ve 12 kişi daha bu iyiliğe sarıldı.
Gecen sene sokakta buyuk kedilerin elinden alip sahiplendigim bir avuc sarman kedim buyudu bir yasinda oldu. Desenlerini gorseniz o camur icindeki kedi kaplanmis meger derken ikincisini de sahiplenmis buldum kendimi gecen gun. Bu da kapkara minik bir pantercik. Iki oglum oldu eh fena degilmis bu his, bakacagiz bir sekilde :-)
Sarıl
Yorum yap
Hüseyin Semih Alagöz ve 12 kişi daha bu iyiliğe sarıldı.
daha fazla
Gelecek nesillere daha iyi bir dünya bırakmak için desteğini bekliyoruz.