Çarşı / Üreticiler / Seosfarm
Seosfarm
İZMİR / Türkiye
Adil Üretici
Adil Üretici
Tüm Ürünler (10 ürün)
Organik Özel Seri Sızma Zeytinyağı - 0.5l
Dükkan Geçici Olarak Satışa Kapalı
Organik Özel Seri Sızma Zeytinyağı - 1l
Dükkan Geçici Olarak Satışa Kapalı
Organik Özel Seri Sızma Zeytinyağı - 5l
Dükkan Geçici Olarak Satışa Kapalı
Organik Sızma Zeytinyağı - 0.5l
Dükkan Geçici Olarak Satışa Kapalı
Organik Sızma Zeytinyağı - 1l
Dükkan Geçici Olarak Satışa Kapalı
Organik Sızma Zeytinyağı - 5l
Dükkan Geçici Olarak Satışa Kapalı
Organik Delice Zeytinyağı - 0.25l
Dükkan Geçici Olarak Satışa Kapalı
Organik Delice Zeytinyağı - 0.5l
Dükkan Geçici Olarak Satışa Kapalı
Çam Balı – 650 G
Dükkan Geçici Olarak Satışa Kapalı
Hayıt Balı – 650 G
Dükkan Geçici Olarak Satışa Kapalı
Hakkında

Kıyı Ege’de doğmuş eşsiz bir deneyimden sadece bir damla uzaktasınız. Seosfarm; adını Sığacık-Seferihisar sınırları içinde Giritliler tarafından kurulan Teos Antik Kenti’nden alıyor, Naturel Sızma Zeytinyağımızı üretirken mükemmelliğe olan sadakat ve özverimizi temsil ediyor.

Ailece atıldığımız bu serüven İzmir’in güneyinde küçük bir dağ köyü olan Gödence yakınlarındaki ilk bahçemizden topladığımız zeytinler ile başlıyor…

Şimdi size Ege’ye olan sevgimizi ve toprağımıza olan tutkumuzu Seosfarm şişelerinde sunuyoruz.

Ürettiğimiz bu meyve suyu ailemizi bir arada, üretken ve yaratıcı tutuyor. Zeytinyağımızı ekstra özen ve sevgi ile sizler için şişeliyoruz. Sadece bir damla Seosfarm zeytinyağı ile sıcak Ege güneşini, ağaçlarımızın yaprakları arasındaki tuzlu esintiyi ve meyvelerimizi besleyen verimli topraklarımızı tadacaksınız.

Seosfarm zeytinyağımızdan bir damla ile duyularınız ve yaratıcılığınız uyanacak. Güneşli İzmir’den sevgilerle,

Seosfarm Zeytinyağı

Seosfarm ailesi; Organik Delice Zeytinyağı, Organik Özel Seri Sızma Zeytinyağı, Organik Sızma Zeytinyağı çeşitlerimizden oluşuyor.

Zeytinyağımızı, birinci sınıf sızma özellikteki saf kalitesini koruyarak garanti etmek için tasarlanmış ve üretilmiş dört farklı boyuttaki ambalajda sizlere sunuyoruz.

Farklı türlerimizi farklı ebatlarda barındıran Seosfarm ambalajları günlük ihtiyaçlarınıza çok yönlü karşılık vermenin yanı sıra en özel ve geleneksel armağanlardan birini oluşturarak Ege’nin en eski meyvelerini size ve sevdiklerinize getiriyor.

2017 – 2018 Hasadı

Delice, Memecik, Erkence zeytinlerinden ekstrakte edildi.

El hasadı.

Doğal olarak sulandı.

Hasat dönemi: 22 Kasım 2017 – Şubat 2018 ortası.

Kuru & sıcak yaz ve sonbahar periyodu.

Sık yağmurlar ile nemli & serin kış.

2016 – 2017 dönemi ile kıyaslandığında daha düşük sıcaklık ve daha az yağmur.

Zeytinyağı üretiminin doğal döngüsüne saygı duyan Seosfarm; Delice, Memecik, Erkence zeytinlerinden elde edilir.
Bu çeşitler, Akdeniz mizacının zenginleştirdiği olağanüstü ve güzel meyveli tadıyla bilinir.

Seosfarm ailesi, bu eşsiz hediye için doğayı onurlandıran eski zeytinyağı üretimi geleneğini izleyerek ve büyüyerek gelecek nesiller boyunca sürdürülebilirliği garanti altına almayı hedefliyor.

Yetiştiriciliğe ve tarıma olan bütün ilgimizle, Seosfarm çiftçi ailesi olarak, ekim ve hasat esnasında zeytin ağaçlarına karşı aynı sorumluluk, bağlılık ve saygı duygusunu paylaşıyoruz.

Zeytin yetiştiriciliğinin doğal döngüsü ile ilgili olarak, zeytin ağaçlarımız doğal olarak sulanır. Bölge iklimi Seosfarm’ın üstün kalite, iyi aroma ve meyvemsi tadını garanti eder.

Zeytinyağımızı Nasıl üretiyoruz?

Doğamıza saygılı, toprağımızın fauna ve florasını destekleyici, organik tarım prensipleri altında farklı yaşlardaki zeytin ağaçlarımızı yetiştiriyoruz. Her bir ağacımıza, ihtiyaçlarına saygılı, büyümesi ve meyve vermesi için gerekli zamanı sağladığımız bir çocuk gibi davranırız.

Zeytinimiz, mikro-iklim ile mükemmel uyum gösteren bölgesel çeşitlerden oluşmaktadır. Minimum makine müdahalesi, karbon ayak izimizi çok düşük seviyede tutmamızı sağlar. Ne kimyasal gübreler ne de herhangi bir kimyasal böcek ilacı kullanılmamaktadır. Hasat sadece elle yapılır.

Doğa yasalarını ve son bilimsel çalışmaları takip ederek, yetiştirme yöntemimizde sürekli iyileştirme ve ayarlamalar için çalışıyoruz.

Hasat: Zeytin ideal olgunluk döneminde elle hasat edilerek geleneksel yöntemlerle toplanır. Birkaç saat içinde işlenir; düşük asitliği, zengin tadı ve yüksek besin değerleri garanti altına alınır.

Ayıklama & Yıkama: Üretimin ilk aşamasında, taze zeytinler yaprak, ince dal, toprak, toz ve taşlardan ayıran büyük fanlardan geçer. Daha sonra, zeytinler iki kez su ile titizlikle yıkanır.

Kırma & Yoğurma: Zeytinler zeytin ezmesi haline getirilir. Zeytinyağının ayrılacağı hamurun elde edilmesi için meyvelerimiz kırıldıktan sonra, 40 dakikalık geleneksel malaksasyon (yoğurma) süreci başlar. Katı-sıvı ayrımını kolaylaştırmak amacıyla yoğurulur.

Faz Ayrımı: Yoğurulan zeytin hamuru Dekantöre alınır ve soğuk sıkım “Cold Press” yöntemi ekstraksiyon işlemi yapılarak yağ, pirina ve karasu olarak ayrılır. İşlem, daha ağır olan suyun altta ve hafif olan yağın üstte toplanmasına dayanır. Bu sayede Seosfarm, zeytinyağının yüksek kalitesini ve değerli polifenol kaynaklarını korur.

Dinlendirme & Ambalajlama: Yağlarımız faz ayrımından sonra 6000 L’lik paslanmaz çelik depolama tanklarına taşınır. 19°C’de dinlenmeye bırakılır, sonrasında ambalajlanarak sizlere ulaştırılır.

''Seosfarm olarak üretim süreci boyunca, zeytinyağının saflığını ve değerini koruyarak, oksijenle temasını en aza indiriyoruz. Sizlere nefis bir zeytinyağı tecrübesi sunarken ekstra özenle en yüksek kaliteyi garanti ediyoruz.''

Seosfarm Bal

Seosfarm Zeytin Ormanı’nın el değmemiş doğal bitki örtüsünde konumlandırdığımız kovanlarımızda, hiçbir takviye almadan yaşayan arılarımızın ürettiği balı sizlere sunuyoruz.

Tüm bal çeşitlerimiz ham baldır. Ham bal; kovandan alındığı gibi tüketime sunulan baldır, pastörize ve filtre edilmemiştir. Pastörizasyon yani yüksek sıcaklıklarda ısıtma işlemi balın besin içeriğinin, filtrasyon ise polenlerin azalmasına neden olur. Ham balda, pastörizasyon ve filtre işlemi uygulanmadığından besin içeriği tüm doğallığıyla korunur.

 

 

 

Ceren Tekin
Seosfarm
Değerlendirme
Doğa Dostu
İnsan Dostu
Hizmet Kalitesi
Ürün Kalitesi
Hesaplılık
Güvenilirlik
Genel Değerlendirme
iletişim
Kurum Ünvanı
Efemart İnşaat Taah. Tar. San. Ve Tic. Ltd. Şti.
Yetkili Kişi
Ceren Tekin
Beyan
Ürün ve/veya hizmetleriniz nelerdir?
Merhaba! Biz İzmirli bir aile olarak Seferihisar’daki bahçemizden ailece topladığımız zeytinler ile ürettiğimiz zeytinyağımızı, zeytinyağına kıymet veren kişiler için Seosfarm markamız altında satışa sunmaya başladık. Daha çok yeni ve heyecanlıyız! :) Instagram sayfamızı ve web sitemizi incelemek isterseniz çok mutlu oluruz. Ödül belgemizi, organik üretim sertifikamızı ve laboratuvar raporlarımızı web sitemizde inceleyebilirsiniz. :) Doğamıza saygılı, toprağımızın fauna ve florasını destekleyici, organik tarım prensipleri altında farklı yaşlardaki zeytin ağaçlarımızı yetiştiriyoruz. Her bir ağacımıza, ihtiyaçlarına saygılı, büyümesi ve meyve vermesi için gerekli zamanı sağladığımız bir çocuk gibi davranırız. Zeytinimiz, mikro-iklim ile mükemmel uyum gösteren bölgesel çeşitlerden oluşmaktadır. Minimum makine müdahalesi, karbon ayak izimizi çok düşük seviyede tutmamızı sağlar. Ne kimyasal gübreler ne de herhangi bir kimyasal böcek ilacı kullanılmamaktadır. Hasat sadece elle yapılır. Doğa yasalarını ve son bilimsel çalışmaları takip ederek, yetiştirme yöntemimizde sürekli iyileştirme ve ayarlamalar için çalışıyoruz. Zeytinyağlarımız; Organik Delice Zeytinyağı, Organik Özel Seri Sızma Zeytinyağı, Organik Sızma Zeytinyağı çeşitlerimizden oluşuyor. Zeytinyağımızı, birinci sınıf sızma özellikteki saf kalitesini koruyarak garanti etmek için tasarlanmış ve üretilmiş dört farklı boyuttaki ambalajda sizlere sunuyoruz. (Ebatlar: 250ml, 0.5L, 1L, 5L) Zeytinyağımızın yanı sıra bahçemizdeki kovanlardan yeni üretimine başladığımız bal ve polenlerimizin ilk mahsüllerini almaya başladık. Çiçek balı, çam balı ve hayıt balının yanı sıra polen satışı da yapacağız. İçtenlikle, Güneşli İzmir’den sevgilerle, Seosfarm Ailesi
Üretim veya hizmet yeriniz hakkında bilgi verir misiniz?
Ürünlerimiz, Türk Gıda Kodeksi Yemeklik Zeytinyağı ve Prina Yağı Tebliği'ne uygun olarak üretilmiştir. S.S Gödence Köyü Tarımsal Kalkınma Kooperatifi'nde işlenmiş ve paketlenmiştir. İşletme Kayıt No: TR-35-K-019333 İşletme adresi: Camikebir Mah. 52/2 Sokak No:26 Seferihisar/İzmir Müteşebbis Sertifika No:TR-OT-35 / İ-967 / 2018 – 001 / 063 Ayrıca, TR-OT-35 nolu CERES KONTROL ve BELGELENDİRME HİZMETLERİ LTD. Şti tarafından “Organik Tarımın Esasları ve Uygulanmasına İlişkin Yönetmelik”e göre kontrol edilerek sertifikalandırılmıştır.
İşletmenizin ortak ve çalışanları hakkında bilgi verir misiniz? Kaç kişilik bir işletmesiniz?
Biz iki ortaklı bir aile işletmesiyiz. Ben, annem, babam ve kuzenim :) (4 kişi) Ailemizin dışında 1 kişi de bizimle birlikte çalışmaktadır.
Ürün veya hizmetimizin kendisi çevresel açıdan bir fark yaratmayı hedefliyor.
Seosfarm olarak üretim süreci boyunca, zeytinyağının saflığını ve değerini koruyarak, oksijenle temasını en aza indiriyoruz. Sizlere nefis bir zeytinyağı tecrübesi sunarken ekstra özenle en yüksek kaliteyi garanti ediyoruz.
Üretim / hizmet mekanımız kısmen veya tamamen doğa dostu
Üretimimizi yaptığımız kooperatif, Organik Tarımın Esasları ve Uygulanmasına İlişkin Yönetmelik”e göre kontrol edilerek sertifikalandırılmıştır.
Kullandığımız hammadde, malzemeler (dolayısı ile tedarikçilerimiz de) kısmen veya tamamen doğa dostu
2017 – 2018 Hasadımız; Delice, Memecik, Erkence zeytinlerinden ekstrakte edildi. El hasadı. Doğal olarak sulandı. Hasat dönemi: 22 Kasım 2017 – Şubat 2018 ortası. Kuru & sıcak yaz ve sonbahar periyodu. Sık yağmurlar ile nemli & serin kış. 2016 – 2017 dönemi ile kıyaslandığında daha düşük sıcaklık ve daha az yağmur.
Üretim / hizmet sürecimiz doğa dostu ögeler barındırıyor
Zeytin yetiştiriciliğinin doğal döngüsü ile ilgili olarak, zeytin ağaçlarımız doğal olarak sulanır. Bölge iklimi Seosfarm’ın üstün kalite, iyi aroma ve meyvemsi tadını garanti eder.
Paketlememiz kısmen veya tamamen doğa dostu
Kısmen. Geri dönüştürülebilir amblajlar ile paketleme yapıyoruz. (oluklu mukavva karton kutular içerisinde)
Çalışma ortamımız / koşullarımız nispeten iyi ve adil.
Ofisimiz var. Evden de destek olabiliyoruz. Bahçemizde de aynı şekilde tüm koşullardan memnun olarak çalışmalarımızı sürdürüyoruz :)
Kadını güçlendiren bir yapımız var
Toplamda 5 kişilik ekibin ikisi kadın. Aksiyonda daha çok kadın gücü ile nefes alıyoruz :)
Kategoriler
Sırala
Varsayılan
Çok satanlar
Fiyata göre azalan
Fiyata göre artan
Gelecek nesillere daha iyi bir dünya bırakmak için desteğini bekliyoruz.