Doğaya ve insana dost üretim ve türetim pratiklerini geliştirmek için yola çıkan herkesi kucaklamak ve birlikte hareket etmek zorundayız. Artık ekolojik ve sosyal açıdan adil üretim yapmaya niyet eden ve bu niyetini beyan eden tüm üreticilere kapılarımızı açıyoruz, tecrübelerimizi paylaşıyor ve onlarla topluluk olarak dayanışıyoruz. Niyetli olarak girdikleri Good4Trust’ta önce azimli sonra adil olmalarına destek oluyoruz.
Trust Good4Trust’a özgü bir yerel değişim aracıdır. Sistemde alışveriş yapıldıkça üretilir, türeticiden üreticiye, üreticiden türeticiye geçtikçe tekrar tekrar kullanılabilir. Trust kullandıkça ekonomi içerde döner, doğaya ve insana dost üretimi destekler, Good4Trust topluluğunun refahına katkı verir. Böylece Türetim Ekonomisi ortaya çıkmaya başlar.
Cevizlerin bazılarını yer, bazılarını toprağın altına saklarmış.
Ceviz ağacı şaşkın, çiftçi İhsan Amca pek şikâyetçi…
Bir sincap neden saklar ki cevizleri?
Leyla Aslan’ın kaleme aldığı bu hikâyede, bir sincap sayesinde bereketine kavuşan ve arkadaşlıkla büyüyüp çoğalan ceviz ağaçları, Elif Cinbaş Karaca’nın suluboya çizimleriyle canlanıyor.
Yazan: Leyla Aslan Resimleyen: Elif Cinbaş Karaca Editör: Eda Doğançay ve Özge Akkaya Sayfa sayısı: 32 sayfa Yaş Bilgisi: 4+ Boyut: 22 x 22 cm Kağıt Bilgisi: 110 gr. 1. hamur, renkli baskı Kapak: 170 gr. 1. hamur ISBN: 978-605-73881-1-7 1. Baskı: Nisan 2022
Kurumsal ve toplu siparişler için +90 (216) 349 99 33 numaralı telefonu arayabilir, ya da dernek@bugday.org adresine e-posta gönderebilirsiniz.