Çarşı / Üreticiler / ZEERO
ZEERO
İSTANBUL / Türkiye
Adil Üretici
Adil Üretici
Kadın Üretici
Kadın Üretici
Temizlik Gereçleri (1 ürün)
2'li Kabak Lifi - Doğal Bulaşık Süngeri
Dükkan Geçici Olarak Satışa Kapalı
Hakkında

Türkiye'nin ilk plastik atık oluşturmayan ev temizlik ürünleri markası ZEERO ile içeriği doğa ve insan dostu ürünler üretirken doğaya atık bırakmıyoruz. Biliyoruz ki plastik atıkların yalnızca çok ufak bir kısmı geri dönüştürülebiliyor. Tek kullanımlık plastik atığını engellemek için yenilikçi ürünler tasarlıyoruz. 

BÜŞRA NAZLI ERTEN
ZEERO
Değerlendirme
Doğa Dostu
İnsan Dostu
Hizmet Kalitesi
Ürün Kalitesi
Hesaplılık
Güvenilirlik
Genel Değerlendirme
iletişim
Kurum Ünvanı
ZEERO KOZMETİK VE GIDA SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ
Yetkili Kişi
BÜŞRA NAZLI ERTEN
Beyan
Hangisi Sizi Daha İyi Tanımlar?
Sosyal Girişim
İşletmenizi/Sizi daha iyi tanıyabilir miyiz?
ZEERO olarak bitkisel içerikli doğada tamamen çözünen ev temizlik ürünleri yapıyoruz. Ürünlerimiz konsantre halde plastik ambalajsız olarak müşterilerimize sunuyoruz. Bu sayede marka olarak sıfır atık üretiyoruz. Müşterilerimiz 10 adet ZEERO şişesi biriktirdiklerinde bize gönderebilirler, biz de o şişeleri tekrar kullanılırız.
Yarattığınız değişimi, ekolojik ve/veya sosyal faydayı bizimle paylaşabilir misiniz?
Amacımız, %90'ı sudan oluşan sıvı deterjanlarda yenilikçi bir bakış açısıyla, plastik ambalajı ortadan kaldırmak. Müşteriler evde musluklarında akan su ile final ürüne ulaşırlar. Bu sayede binlerce ton plastik atığına engel oluyoruz.
Hangi alanda faaliyet yürütüyorsunuz?
Temizlik
Ürün ve/veya hizmetleriniz nelerdir?
Süper Konsantre Elde Bulaşık Yıkama Deterjanı 100 ml Süper Konsantre Mutfak Yüzey Temizleme Spreyi 50 ml Süper Konsantre Banyo Yüzey Temizleme Spreyi 50 ml Bitkisel & Mineral Bazlı Toz Çamaşır Deterjanı Oksi Toz Leke Çıkarıcı Yün Kurutma Topları Güve Kovucu Sedir Bloklar Ahşap Mutfak Fırçaları Pamuk Alışveriş Filesi
Good4Trust dükkanda kendi üretimleriniz haricinde ürün veya hizmet satmayı planlıyorsanız, bunları nereden temin edeceksiniz? Bu ürünler neler olacak?
Ahşap Mutfak Fırçaları - İstanbul'da bir üreticiden temin ediyoruz. Pamuk Alışveriş Filesi - İstanbul'da bir üreticiden temin ediyoruz.
Birlikte çalıştığınız üreticiler varsa onlarla kurduğunuz ilişkiyi detaylandırabilir misiniz?
Ahşap fırçaları ve bez çantaları aldığımız üreticilerle kısa zamanda samimi bir ilişki kurduk. Bizim gibi yeni girişimcileri desteklemeleri ve pozitif bakış açıları sayesinde rahatça ürün alabiliyoruz.
Kullandığınız hammaddeleri nerelerden tedarik ediyorsunuz? Bu hammaddeler ekolojik ve sosyal açıdan adil, duyarlı bir biçimde üretiliyor mu?
Deterjanlarımızda kullandığımız hammaddelerimizin bütün sertifikaları ve ürün güvenlik formları mevcuttur. Hammaddelerimizi lokal bir markadan temin ediyoruz. Hammaddelerimizin hepsi doğada %100 çözünen ve atık oluşturmayan hammaddelerdir. Hammadde tedarikçimiz Türkiye merkezli bir şirkettir.
Üretim veya hizmet yeriniz hakkında bilgi verir misiniz?
Depomuz Üsküdar/İstanbul'da bulunmaktadır. Üretimimiz hammadde tedarikçimiz tarafından fason olarak yapılmaktadır. Depomuzda ise bazı paketleme ve kargolama işlemleri yapılmaktadır. Satışlarımız online'dır. Çok yeni olarak bazı ekolojik dükkanlarda ürünlerimizi yakın zamanda görebileceğiz.
Ürettiğiniz ürünlere ilişikin herhangi bir sertifikanız varsa belirtir misiniz?
Organik, vegan gibi sertifikalarımızı henüz almadık.
Kullandığınız hammaddeler yerli ve doğaya dost ürünler mi? Hammaddelerinizle ilgili detay verebilir misiniz?
Hammaddelerimizin bir kısmı yerli bir kısmı ithaldir. Hammadde tedarikçimiz Türk firmasıdır. Hammaddelerimizin hepsi doğada %100 çözünür ve atık oluşturmaz. İnsan dostudur.
Kullandığınız hammaddelerde sentetik esans, fosfat, paraben, triklosan, sert asit, petro-kimyasal, SLS/SLES, EDTA, MEA, DEA, TEA, hayvansal gliserin, tallowate, palm yağı türevi girdiler var mı?
Yukarda saydıklarınızdan sadece EDTA bulunuyor. Ancak EDTA'nın çevreye ve insan sağlığına bilinen kötü bir etkisi yoktur. Skoru oldukça iyidir. EWG'nin sitesine bakabilirsiniz. Link paylaşıyorum. https://www.ewg.org/skindeep/ingredients/702229-EDTA-EDTA-EDTA/
Ürünleriniz boya, optik beyazlatıcı ve sentetik koku içeriyor mu? Evetse, bunlara dair detay verebilir misiniz?
Hayır
Üretim süreçleriniz ve yöntemleriniz hakkında daha detaylı bilgi verebilir misiniz?
Üretimlerimiz hammadde tedarikçimiz tarafından yapılır ve ürünleri teslim alıp depomuza getiririz.
Paketlememiz doğa dostu
Ürünlerimizin hiçbirinde plastik ambalaj kullanmıyoruz. Kargolarımızda hiçbir plastik dolgu malzemesi veya plastik bant dahi kullanmıyoruz.
Atık yönetimimiz doğa dostu (Üretiminizden ya da ürünlerinizin kullanımı sonrası çıkan atıklar nasıl değerlendiriliyor?)
Her atık geri dönüşüme uygun şekilde ayrıştırılıyor ve ayrıştırma konteynırlarına atılıyor.
Ürünün kullanım sonrası bertarafı (değerlendirilmesi) doğa dostu
Cam şişelerimiz depozitoludur. Diğer tüm ambalajlarımız ise kompost edilebilir kağıt ambalajdır. Kağıt ambalajlarımızda selefon bulunmaz.
Yukarıdakilerden farklı bir konuda ekolojik olarak fark yaratıyoruz
Türkiye'nin ilk plastik ambalajsız ev temizlik ürünleri markasıyız.
Kadını güçlendiren bir yapımız var
Şirketimiz eşimin üzerine fakat bütün işi proje aşamasından itibaren bir kadın girişimci olarak kendim yürütüyorum. Şirketimiz bünyesine yeni ekip arkadaşları katarken de özellikle kendi işini kurma hayali olan genç kadınlara yer vereceğim.
Yukarıdakilerden farklı bir konuda fark yaratıyorum
Henüz çalışanı olan bir şirket değiliz. O nedenle yukarda bahsedilen konuları boş bırakıyorum.
Üretim veya hizmetlerinizde ekolojik ve sosyal açılardan daha duyarlı olmaya yönelik planlarınız varsa anlatır mısınız?
Karımızın bir kısmını düzenli olarak Türkiye'de önemli ekolojik işler yapan bir sosyal kuruma bağış yapmayı planlıyoruz.
Kaç kişilik bir işletmesiniz? Ortaklar, çalışanlar?
Hangisi Sizi Daha İyi Tanımlar?
Sırala
Varsayılan
Çok satanlar
Fiyata göre azalan
Fiyata göre artan
Gelecek nesillere daha iyi bir dünya bırakmak için desteğini bekliyoruz.