Çarşı / Üreticiler / Yeşil Karıncalar Kulübü
Yeşil Karıncalar Kulübü
İSTANBUL / Türkiye
Adil Üretici
Adil Üretici
Kadın Üretici
Kadın Üretici
Tüm Ürünler (1 ürün)
Hakkında

Geri dönüşümün ne olduğunu, evsel ambalaj atıkları yerinde ayrıştırmayı çocuklara anlatmak üzere yazılmış hikaye kitabı olan Yeşil Karıncalar’ın baş kahramanları; Deniz ve Yeşil Karıncalar.

Bir gece su içmek için mutfağa giden Deniz, herkes uyurken, çöplerden atıkları ayrıştıran Yeşil Karıncalar ile karşılaşır. Yeşil Karıncalar, Deniz’i yerin altındaki yuvalarına davet eder. Yer altında geri dönüştürülebilir atıkların diğer canlıların hayatını ne kadar zorlaştığını görür ve herkese atıkların ayrıştırılmasını öğretmek üzere kolları sıvar.

Yerinde ayrıştırma kültürünü çocuklara kazandırmak üzere hazırlanan ‘Yeşil Karıncalar’ kitabı eğitimde süregelen yöntem olan ‘çocuğa öğretilir’ yerine öğretme işini çocuklara veren yeni bir model öneriyor. Çocuklar üzerinden ebeveynlerine ulaşmayı hedefleyen ‘Yeşil Karıncalar’ dizisi klasikleşmiş eğitim algısına farklı ve yeni bir bakış açısı getirmeyi amaçlıyor. Geri dönüşüm bilinci ve farkındalığı oluşturmayı amaçlayan ‘Yeşil Karıncalar’ serisiyle hem büyüklere hem de küçüklere doğal yaşama zarar vermeden yaşanabileceği hatırlatılıyor.

Dönüşüm Derneği’nin Kurucusu ve Sanat Öğretmeni Niyazi Selçuk’un kaleme aldığı ‘Yeşil Karıncalar’ serisi, daha yaşanabilir bir dünya için bugüne kadar büyüklerin anlattığı her şeyi çocukların gözünden anlatıyor.

Hatıra Akyüz’ün resimlediği serinin, ilk kitabında evsel atıkların yeraltı serüvenlerini, doğaya ve diğer canlılara verdikleri zararı bu kez çocuklar anlatıyor büyüklere…

Yeşil Karıncalar™️ markası Niyazi Selçuk tarafından geliştirilen sürdürülebilir bir sosyal girişim modelidir. 

+2 Nedir? 

Satın alınan bu kitap sayesinde kitaba erişemeyen iki çocuğa kitap ulaştırmış olduğunuzu anlatır. Aynı zamanda Dönüşüm Derneği’nin yürüttüğü eğitim çalışmalarının yaygınlaşmasına katkıda bulunduğunuzu anlatır. 

+2 Nasıl çalışır?

Yeşil Karıncalar kitabı sizlere direkt ulaşır. Arada yayınevi ve dağıtımcı yoktur. Bu gider kalemlerinden artan bütçe sayesinde satın alınan her kitap ile +2 kitap basılmaktadır. Destek olduğunuz için size ve çocuğunuza teşekkür ederiz.

Yeşil Karıncalar Kulübü Sıfır Atık Projesi 

Yeşil Karıncalar™️/ Bir Geri Dönüşüm Hikâyesi yazarın, sivil toplum kuruluşları için sürdürülebilir bir ekonomik model oluşturmak amacıyla kaleme aldığı bir hikâyedir. Kurucuları arasında yer aldığı Dönüşüm Derneğinin çevre duyarlılığı konusundaki projelerini sürdürülebilirliğini sağlamak amacıyla oluşturduğu “+ hareketi” ile çocuklara sunulan ürünlerin geliriyle imkânı olmayan çocuklara da kitabın ulaştırılması hedeflenmektedir. Çocukları evsel atıkların ayrıştırılması konusunda eğitmeyi amaçlayan “Yeşil Karıncalar Kulübü Sıfır Atık” projesi, satın aldığınız Yeşil Karıncalar™️ markalı ürünlerin geliriyle sürdürülmektedir. Aldığınız bu kitap sayesinde yaşanabilir bir dünya hayali kuran çocuklar bu proje ile buluşmaktadır.

Daha fazla bilgi ve işbirlikleri için: www.donusumdernegi.org

Selen Baycan Patır
Yeşil Karıncalar Kulübü
Değerlendirme
Doğa Dostu
İnsan Dostu
Hizmet Kalitesi
Ürün Kalitesi
Hesaplılık
Güvenilirlik
Genel Değerlendirme
iletişim
Kurum Ünvanı
Selen Baycan Patır
Yetkili Kişi
Selen Baycan Patır
Beyan
Hangisi Sizi Daha İyi Tanımlar?
Sosyal Girişim
İşletmenizi/Sizi daha iyi tanıyabilir miyiz?
Yeşil Karıncalar / Bir Geri Dönüşüm Hikâyesi Yeşil Karıncalar™️ markası Niyazi Selçuk tarafından geliştirilen sürdürülebilir bir sosyal girişim modelidir. +2 Nedir? Satın alınan bu kitap sayesinde kitaba erişemeyen iki çocuğa kitap ulaştırmış olduğunuzu anlatır. Aynı zamanda Dönüşüm Derneği’nin yürüttüğü eğitim çalışmalarının yaygınlaşmasına katkıda bulunduğunuzu anlatır. +2 Nasıl çalışır? Yeşil Karıncalar kitabı sizlere direkt ulaşır. Arada yayınevi ve dağıtımcı yoktur. Bu gider kalemlerinden artan bütçe sayesinde satın alınan her kitap ile +2 kitap basılmaktadır.
Yarattığınız değişimi, ekolojik ve/veya sosyal faydayı bizimle paylaşabilir misiniz?
Yeşil Karıncalar™️/ Bir Geri Dönüşüm Hikâyesi" yazarın, sivil toplum kuruluşları için sürdürülebilir bir ekonomik model oluşturmak amacıyla kaleme aldığı bir hikâyedir. Kurucuları arasında yer aldığı Dönüşüm Derneğinin çevre duyarlılığı konusundaki projelerini sürdürülebilirliğini sağlamak amacıyla oluşturduğu “+ hareketi” ile çocuklara sunulan ürünlerin geliriyle imkânı olmayan çocuklara da kitabın ulaştırılması hedeflenmektedir. Çocukları evsel atıkların ayrıştırılması konusunda eğitmeyi amaçlayan “Yeşil Karıncalar Kulübü Sıfır Atık” projesi, satın aldığınız Yeşil Karıncalar™️ markalı ürünlerin geliriyle sürdürülmektedir. Aldığınız bu kitap sayesinde yaşanabilir bir dünya hayali kuran çocuklar bu proje ile buluşmaktadır.
Hangi alanda faaliyet yürütüyorsunuz?
Eğitim
Ürün ve/veya hizmetleriniz nelerdir?
Dönüşüm Derneği daha yaşanabilir bir dünya hayali kuran çocuklara eğitim vermek üzere sahada "Yeşile Dönüş" projesini uygulamaktadır. Yeşile Dönüş projesinin temel mantığı, evsel atıkların yerinde ayrıştırılmasının sanat eğitimi ile çocuklara öğretilip, çocuklar üzerinden ebeveynlerinin eğitilmesi üzerine kurgulanmıştır. Çocukların yaptırım gücünden faydalanarak ebeveynleri eğitmek üzerine üzerine kurulu bir eğitim programıdır. Yeşile Dönüş Projesi Yeşil Karıncalar/Bir Geri Dönüşüm Hikayesi adlı kitap ile entegreli uygulamalı olarak dört farklı atölyeden oluşan ve yaşayarak öğrenme üzerine kurulu bir eğitim projesidir. 1. Farkındalık Atölyesi 2. Kağıt Yapımı Atölyesi 3. Resim Atölyesi 4. Atığını Getir Enstrümanını Götür Atölyesi Bu eğitim içerikleri ile entegreli Yeşil Karıncalar Kulübü/ Bir Sıfır Atık Oyunu adlı bir masa oyunu projesi üzerine çalışmalarını sürdürmektedir.
Good4Trust dükkanda kendi üretimleriniz haricinde ürün veya hizmet satmayı planlıyorsanız, bunları nereden temin edeceksiniz? Bu ürünler neler olacak?
Kitap tarafımızca basılmıştır. Şimdilik kitap ile başlayarak ilerleyen süreçte oyun ve eğitim programları üzerine çalışmalar yapmayı planlamaktayız.
Birlikte çalıştığınız üreticiler varsa onlarla kurduğunuz ilişkiyi detaylandırabilir misiniz?
Birlikte işbirliği yürüttüğümüz sivil toplum kuruluşları ve özel eğitim kurumları vardır. Kurumsal yapıların sıfır atık eğitimi üzerine hem personele hem de öğrencilere imza günleri ile birlikte atölye çalışmaları organize etmekteyiz.
Kullandığınız hammaddeleri nerelerden tedarik ediyorsunuz? Bu hammaddeler ekolojik ve sosyal açıdan adil, duyarlı bir biçimde üretiliyor mu?
Kitap, geri dönüştürülebilir bir malzemedir. Kitaba erişemeyecek çocuklara da kitabı eriştirmek istiyoruz, Yeşil Karıncalar, sesli kitap olarak youtube üzerinden yayındadır. Kitabı bu linkten https://www.youtube.com/watch?v=hDUnSVubMoA&ab_channel=Ye%C5%9FilKar%C4%B1ncalarKul%C3%BCb%C3%BC dinleyebilirsiniz. Kitap içindeki hikayeden bağımsız atık azaltımına yönelik önerilerin olduğu son dört sayfa sesli kitap içinde yer almamaktadır.
Üretim veya hizmet yeriniz hakkında bilgi verir misiniz?
Kitap projesi
Ürettiğiniz ürünlere ilişikin herhangi bir sertifikanız varsa belirtir misiniz?
Yok
Ürün kategorileriniz nelerdir?
Eğitim, Sanat Ve Yayınlar
Yukarıdakilerden farklı bir konuda ekolojik olarak fark yaratıyoruz
Birincisi kitap sesli kitap olarak tüm çocuklara açık bir şekilde yayındadır. İkincisi kütüphanesine bu kitabı almak isteyenler aracılığıyla ekonomik sebeplerle bu kitaba erişemeyen +2 çocuğa kitap ulaştırılması verilecek eğitimin finanse edilmesi sağlanmaktadır. Verilen eğitimler sayesinde geri dönüşüm, sıfır atık gibi konuların görünürlülüğünün sağlanması ve bu sayede insanların çevre konusunda sürdürülebilir bir model oluşturmalarına rehberlik etmekteyiz. Bu eğitimlerin yaygınlaşması, doğal kaynakların korunması ve atıkların özniteliklerini koruyacak şekilde yerinde ayrıştırılması kültürünün toplumsal olarak yaygınlaşması hedeflenmektedir.
Yönetim ilkelerimiz paylaşımcı ve yatay
Gelir modelimiz projenin sürdürülebilirliğine katkı sunmak üzere tasarlanmıştır. Eğitim alan veya kitap alan her çocuk sayesinde bu eğitime ve kitaba erişemeyen bir
Kırılgan veya dezavantajlı grupları güçlendiren bir yapımız var
Gelir modelimiz projenin sürdürülebilirliğine katkı sunmak üzere tasarlanmıştır. Eğitim alan veya kitap alan her çocuk sayesinde bu eğitime ve kitaba erişemeyen diğer çocuklara kitap ve eğitim ulaştırılması sağlanmaktadır.
Gelirimizin belli oranıyla sosyal projeleri destekliyoruz
Gelirimiz sosyal projeyi desteklemek üzere kurgulanmıştır.
Sosyal sorumluluk projelerimiz var
Yeşil Karıncalar / Bir Geri Dönüşüm Hikayesi projesi bir sosyal sorumluluk projemizin bileşenidir.
Kaç kişilik bir işletmesiniz? Ortaklar, çalışanlar?
Dernek görnüllüleri sayesinde çalışmalarımız yürütülmektedir. Aktif olarak 6 gönüllümüz sahada çalışmalar yürütmektedir.
Sırala
Varsayılan
Çok satanlar
Fiyata göre azalan
Fiyata göre artan
Gelecek nesillere daha iyi bir dünya bırakmak için desteğini bekliyoruz.