Çarşı / Üreticiler / Gola Atölye
Gola Atölye
İZMİR / Türkiye
Niyetli Üretici
Niyetli Üretici
Kadın Üretici
Kadın Üretici
Tüm Ürünler (7 ürün)
Hakkında

Bizler 2019 yılından bu yana bitkisel içerikli temiz kozmetik ve kişisel bakım ürünleri üretimi yapmaktayız. Bedenimiz ve çevremize duyarlı kozmetik ürünlerimizi öz kaynaklarımızla, yerel hammaddelerle sınırlı sayıda üretiyoruz. 

Gola Atölye'nin nazik krem ve sabunları ile cildiniz nefes alsın. 

 

Azize Demirhan
Gola Atölye
Değerlendirme
Doğa Dostu
İnsan Dostu
Hizmet Kalitesi
Ürün Kalitesi
Hesaplılık
Güvenilirlik
Genel Değerlendirme
iletişim
Kurum Ünvanı
Azize Demirhan
Yetkili Kişi
Azize Demirhan
Beyan
Hangisi Sizi Daha İyi Tanımlar?
Küçük Üretici
İşletmenizi/Sizi daha iyi tanıyabilir miyiz?
Beslenme ve gıda güvenliğine önem veren biri olarak günlük yaşantımız içinde kullandığımız temizlik ve bakım ürünlerinin de temiz içerikli olmasını önemsiyorum. Bu niyetle yeryüzündeki canlıların ve vücudumuzun sağlığını gözeten temiz içerikli krem ve sabunlar üretmekteyim. Yasal süreçlere uygun olarak oluşturduğum küçük işletmemin ayakta kalabilmesini çok istiyorum.
Yarattığınız değişimi, ekolojik ve/veya sosyal faydayı bizimle paylaşabilir misiniz?
Bedensel sağlığımız ile gezegenin sağlığının birbiriyle ayrılmaz bir bütünsellikte olduğuna inanıyor biyolojik çeşitliliğin önemine atfen içerikler ve yazılar paylaşıyorum. Ekolojik yaklaşımla yavaş, adil kadın emeğine dayalı üretimin önemine vurgu yaparak insanlarla paylaşımda bulunuyorum. Bu anlamda çocuklar ve erişkinlerle pek çok atölye gerçekleştirdik. Doğal kaynakların sürdürülebilir bir şekilde değerlendirildiği, insan sağlığı ve tüm canlıların haklarının gözetildiği adil ve temiz bir dünya istiyorum.
Hangi alanda faaliyet yürütüyorsunuz?
Kozmetik
Ürün ve/veya hizmetleriniz nelerdir?
Krem, balsam ve sabunlar
Good4Trust dükkanda kendi üretimleriniz haricinde ürün veya hizmet satmayı planlıyorsanız, bunları nereden temin edeceksiniz? Bu ürünler neler olacak?
Kendi üretimim dışında bir ürün satmayı düşünmüyorum. Atölyemin ürünlerini kendi depomda muhafaza ediyorum.
Birlikte çalıştığınız üreticiler varsa onlarla kurduğunuz ilişkiyi detaylandırabilir misiniz?
Birlikte çalıştığım Kimyagerim Elif hanımla birlikte Bakanlığın istemiş olduğu raporları düzenleme ve ilgili sisteme girme noktasında ayrıca kozmetik mevzuatının takibinde işbirliği içersindeyiz.
Kullandığınız hammaddeleri nerelerden tedarik ediyorsunuz? Bu hammaddeler ekolojik ve sosyal açıdan adil, duyarlı bir biçimde üretiliyor mu?
Kullandığımız hammaddeleri bitkisel hammadde üreticisi yerel firmalardan temin ediyoruz. Analizlerinin yapılmış olması ve güvenli olması bizim için önemli diğer husus bazı üreticiyle doğrudan iletişime geçip üretim ve hasat teknikleri hakkında bilgi alabiliyoruz. Tabi ki sulama yöntemleri, doğru hasat ve adil emek gücü gözettiğimiz hususların başında geliyor. Zeytinyağı Sabunlarını kendi küçük bahçemden hasat ettiğimiz zeytinlerin yağları ile üretiyorum.
Üretim veya hizmet yeriniz hakkında bilgi verir misiniz?
İstanbul'da Hatice Şevval Ergüven ismine kayıtlı kozmetik imalathanesinde sorumlu kimyagerimiz Betül Baka denetiminde gerçekleştirdik.
Ürettiğiniz ürünlere ilişikin herhangi bir sertifikanız varsa belirtir misiniz?
Ürünlere ilişkin sertifikamız yok. Ürün Güvenlik Dosyalarımız mevcut.
Kullandığınız hammaddeleri ve üretim yöntemlerinizi detaylandırabilir misiniz? Herhangi bir katkı maddesi ya da koruyucu içerik kullanıyor musunuz?
Kullandığımız hammaddelerin üretimini yapan firmalardan temin ediyoruz. Her birinin ürün bilgi ve güvenlik dosyaları ve sertifikaları mevcut. Mevzuat gereği su bazlı kremlerde koruyucu olmak zorunda. Bitkisel koruyucu olan Sharomix CPA kullanıyoruz. Diğer ürünlerde yine mevzuat gereği stabilite ve ürün güvenliği için E vitamini, Glyceryl Stearate, Sodium Pyrrolidonecarboxylate kullanmaktayız.
Bitkisel hammadde kullanıyorsanız bunları kendiniz mi yetiştiriyorsunuz ya da doğadan mı topluyorsunuz? Siz üretmiyorsanız nerelerden temin ediyorsunuz?
Maserasyon yağlarını kendim oluşturdum. Sarı Kantaron bitkisini kendim hasat ediyorum. Diğer bitkisel yağları sertifikalı üreticilerden temin ediyorum.
Ürünlerinizin formülasyonlarını nasıl geliştirdiniz? Olası bir alerji riskini nasıl bertaraf ediyorsunuz?
Sorumlu kimyagerimiz ile birlikte geliştirdik. Stabilite, mikrobiyolojik ve challange testleri yapıldı. Herhangi bir alerjik reaksiyon geri bildirimi almadık.
Resmi kurum ve kuruluşlara ilgili bildirimlerde bulundunuz mu?
Evet. Sağlık Bakanlığı Üretim izinlerimizi tamamladık.
Paketlememiz doğa dostu
Biriltirdiğimiz karton, kağıt ve kutulara gönderim yapıyoruz.
Atık yönetimimiz doğa dostu (Üretiminizden ya da ürünlerinizin kullanımı sonrası çıkan atıklar nasıl değerlendiriliyor?)
Şişelerin toplanması ve sterilize edilerek tekrar değerlemdirilmesi.
Yukarıdakilerden farklı bir konuda ekolojik olarak fark yaratıyoruz
Bitkisel ve doğada organik olarak çözünebilen içerikler kullanıyoruz.
Üretim veya hizmetlerinizde ekolojik ve sosyal açılardan daha duyarlı olmaya yönelik planlarınız varsa anlatır mısınız?
Ekolojik ve sosyal açılardan adil olduğumuzu düşünüyorum. Az üretim yapıyoruz, yerel üreticiden zamanında hasat edilmiş hammaddeler temin ediyoruz. Kargo gibi operasyonel süreçlerde atık oluşturmayacak şekilde paketleme yapıyorum.
Kaç kişilik bir işletmesiniz? Ortaklar, çalışanlar?
Tek kişilik bir işletmeyim. Ayrıca sorumlu mesul müdür ve bir mali müşavirden hizmet alıyorum.
Kategoriler
Sırala
Varsayılan
Çok satanlar
Fiyata göre azalan
Fiyata göre artan
Gelecek nesillere daha iyi bir dünya bırakmak için desteğini bekliyoruz.