Çarşı / Üreticiler / Badecanlar Şefkatli Kozmetik
Badecanlar Şefkatli Kozmetik
MUĞLA / Türkiye
Adil Üretici
Adil Üretici
Hakkında

Merhaba! Biz Badecanlar. Yani Bade ve Emre Can.

"Ne iş yapıyosunuz?" diye soranlara, "Zehirsiz şeyler yapıyoruz" diyoruz.

Yani kişisel bakımkozmetik ve temizlik ürünlerinin doğal ve vegan alternatiflerini makina bantlarında değil, tek tek elde üretmekteyiz. 

*

Birimiz sosyolog, birimiz fizikçi olarak uzunca eğitildik. Sonrasında ise bir üniversite eğitimi kadar daha doğal kozmetikaromaterapibütüncül iyileşme modaliteleribeslenme yoluyla tedavi ve koruyucu hekimlik üzerine okuduk, okuyoruz. Doğal kozmetikler bilinçli bir formülasyonla çok yüksek performans gösterebilirler. Bunun için ardı arkası kesilmeden eğitim alarak kendimizi dünyadaki en güncel aromaterapi ve doğal kozmetik formülasyonu bilgisiyle beslemekteyiz.

*

Ürünlerimiz zehirsizminimal işlem görmüş doğal hammaddelerle yapılan ‘kavanozda kozmetik’tir. Zehirsizler taze üretilip tüketildiğinde oldukça etkilidir. Şevkle hazırladığımız ürüncüklerimizin hiçbirinde katkı maddesiaroma veya parfümsentetik boya ve zararlı sentetik kimyasallar bulunmaz. Parfümlü şeylere oranla az kokmaları, yer yer eciş bücüşlükleri ve her daim göz yakan renklerde olamayışları bundandır.

Gücünü asıl olarak hammadde kalitesinden alan ürüncükler için her daim daha üst kalite hammadde arayışımız vardır. Ve bir hammaddenin bu topraklarda yetiştirilmiş, yerel üretici elinden çıkmışı her zaman öncelikli tercihimizdir.  

*

Zehirsizlerimiz tazedir, çok beklemeden son tüketiciye ulaşır. Üreticisi ve tüketicisi arasında bir e-posta, bir DM mesafe vardır. Raf ömrü olsa olsa bir yıldır, ev raflarında çok beklerse ayılır bayılır. Üreticisi fabrika değildir, ürüncükler de fabrikasyon değildir. Ürünlerin stoğu bazen tükenebilir, yenisi için azıcık beklenebilir. DM’den cevap almak için de bazen azıcık beklenebilir tabii, üreticisi bi Call Center’a sahip değildir. Küçük, artizan üreticidir.

*

Bütün ürünlerimiz cam ambalajdadır ve siparişleri plastik kargo poşetine koymadan göndeririz. Böylece kişisel bakımınız için geri dönüştürülemez çöpler üretmemiş olursunuz. 

*

Zehirsiz şeyler birer el emeği göz nurudur, zanaâttir. Gündelik hayat şifasıdır, gelecek zamanda belirebilecek rahatsızlıkları şimdiden ekarte etmenin adımlarından biridir. Yani kozmetikten çok ama çok daha fazlasıdır. 

 

Bade - Emre Can
Badecanlar Şefkatli Kozmetik
Değerlendirme
Doğa Dostu
İnsan Dostu
Hizmet Kalitesi
Ürün Kalitesi
Hesaplılık
Güvenilirlik
Genel Değerlendirme
iletişim
Kurum Ünvanı
BADECANLAR ZEHİRSİZ ŞEYLER KOZMETİK GIDA PAZARLAMA TİCARET İTHALAT VE İHRACAT LİMİTED ŞİRKETİ
Yetkili Kişi
Bade - Emre Can
Beyan
Hangisi Sizi Daha İyi Tanımlar?
Küçük Üretici
İşletmenizi/Sizi daha iyi tanıyabilir miyiz?
"Ne iş yapıyosunuz?" diye soranlara, "Zehirsiz şeyler yapıyoruz" diyoruz. Yani kişisel bakım, kozmetik ve temizlik ürünlerinin zehirsiz ve vegan alternatiflerini makina bantlarında değil, tek tek elde üretmekteyiz.
Yarattığınız değişimi, ekolojik ve/veya sosyal faydayı bizimle paylaşabilir misiniz?
Ürünlerimiz zehirsiz, minimal işlem görmüş doğal hammaddelerle yapılan ‘kavanozda kozmetik’tir.ürüncüklerimizin hiçbirinde katkı maddesi, aroma veya parfüm, sentetik boya ve zararlı sentetik kimyasallar bulunmaz. Bütün ürünlerimiz cam ambalajdadır ve siparişleri plastik kargo poşetine koymadan göndeririz
Hangi alanda faaliyet yürütüyorsunuz?
Kozmetik
Ürün ve/veya hizmetleriniz nelerdir?
Günlük bakımın zehirsiz, atıksız, vegan alternatiflerini üretiyoruz. Sabun, deodorant, cilt ve saç ürünleri, nemlendiriciler vs. 65 adet farklı ürün alternatifimiz mevcut. Sabun, deodorant, bitki suları ve bazı cilt bakım ürünlerimize dükkanda yer verebiliriz.
Good4Trust dükkanda kendi üretimleriniz haricinde ürün veya hizmet satmayı planlıyorsanız, bunları nereden temin edeceksiniz? Bu ürünler neler olacak?
hayır
Birlikte çalıştığınız üreticiler varsa onlarla kurduğunuz ilişkiyi detaylandırabilir misiniz?
Döngü Kooperatifi ile ortak projeler üretmekteyiz.
Kullandığınız hammaddeleri nerelerden tedarik ediyorsunuz? Bu hammaddeler ekolojik ve sosyal açıdan adil, duyarlı bir biçimde üretiliyor mu?
Hammaddeleri çeşitli tedarikçilerden alıyoruz, elimizden geldiğince etik ve ekolojik üretilenleri seçmeye çalışıyoruz.
Üretim veya hizmet yeriniz hakkında bilgi verir misiniz?
Atölyemiz Bodrum'da. Kadınlardan oluşan 5 kişilik bir atölye grubumuz mevcut.
Ürettiğiniz ürünlere ilişikin herhangi bir sertifikanız varsa belirtir misiniz?
GMP belg
Kullandığınız hammaddeleri ve üretim yöntemlerinizi detaylandırabilir misiniz? Herhangi bir katkı maddesi ya da koruyucu içerik kullanıyor musunuz?
Kullandığımız hammaddeler doğal yağlardır, katkı maddesi veya koruyucu kullanmıyoruz.
Bitkisel hammadde kullanıyorsanız bunları kendiniz mi yetiştiriyorsunuz ya da doğadan mı topluyorsunuz? Siz üretmiyorsanız nerelerden temin ediyorsunuz?
Çeşitli hammadde tedarikçilerinden temin ediyoruz.
Ürünlerinizin formülasyonlarını nasıl geliştirdiniz? Olası bir alerji riskini nasıl bertaraf ediyorsunuz?
Detaylı birer Ar-Ge çalışması sonucu gelişti formülasyonlarımız. Olası alerjik hammaddeleri kullanmamaya çalıştık.
Resmi kurum ve kuruluşlara ilgili bildirimlerde bulundunuz mu?
Sağlık Bakanlığı bildirimlerimiz yapılmıştır, tesisimiz denetimden geçmiştir.
Paketlememiz doğa dostu
Ürünlerimiz için doğa dostu ve sürdürülebilir paketleme ile gönderiyoruz. Plastik kullanmıyoruz
Ürünün kullanım sonrası bertarafı (değerlendirilmesi) doğa dostu
Kullanılmış ve bitmiş ürünlerin amabalajlarını geri yollanmasını talep ediyoruz. Sterilizasyon sonrası tekrar kullanıyoruz.
Yönetim ilkelerimiz paylaşımcı ve yatay
Paylaşımcı ve yatay bir yönetim anlayışımız mevcut.
Toplumsal cinsiyet eşitliğini sağlayabilmek ve diğer tüm alanlardaki ayrımcılıkları engellemek için faaliyet yürütüyoruz
LGBT ve kadınlara işletmemizde öncelik veriyoruz.
Kırılgan veya dezavantajlı grupları güçlendiren bir yapımız var
LGBT, kadın ve 60 yaş üzeri bireylere iş imkanı sunuyoruz.
Gelirimizin belli oranıyla sosyal projeleri destekliyoruz
ANgels Farm Sanctuary İzmir'e sürekli destek sağlıyoruz.
Sosyal sorumluluk projelerimiz var
Fito Sofia ve Döngü Koop ile ortak işbirlikleri sağlıyor ve desteklemeye çalışıyoruz. Okulların Çevre ve Sürdürülebilirlik temalı projelerine bireysel veya indirimler ile destek vermeye gayret gösteriyoruz.
Adil bir ücretlendirme ve sosyal haklar (özel sigorta, çalışan destek sandığı, tatiller, izinler, esnek zaman uygulaması vs) ilkemiz var
Kadın çalışanlarımızın çocukları ile birlikte zaman geçirebilecekleri veya çocuklarının ihtiyaçları doğrultusunda esnek çalışma saatleri ile çalışmaktadır. İlk sene itibari ücretli yıllık izin hakkı sağlıyoruz Asgari ücret üzeri maaş imkanı sunuyoruz
Sosyal açıdan bir fark yaratmıyor olabiliriz. Güçlü yanımız çevresel yanımız.
bedenimizde kalıntı bırakmayan, artıklarıyla vahşi hayatı ve yeraltı sularını zehirlemeyen ve doğada çözünen içerik ile zehirsiz ürün üretmeye gayret ediyoruz
Üretim veya hizmetlerinizde ekolojik ve sosyal açılardan daha duyarlı olmaya yönelik planlarınız varsa anlatır mısınız?
daha ekolojik sürdürülebilir ve karbon ayak izi düşük üretim süreci ve hammadeye ulaşabilmek için sürekli kaynakları ve bilgilerimiz güncelliyoruz. Hedefimiz güneş enerjisi ile kendini döndüren, kendi zeytinlerimizin yağı ile üretimi yaptığımız, kendi bitkilerimizi yetiştirebildirimiz bir çiftlik kurabilmek.
Kaç kişilik bir işletmesiniz? Ortaklar, çalışanlar?
Biz Badecanlar. Yani Bade ve Emre Can. Birimiz sosyolog, birimiz fizikçi olarak uzunca eğitildik. Sonrasında ise bir üniversite eğitimi kadar daha doğal kozmetik, aromaterapi, bütüncül iyileşme modaliteleri, beslenme yoluyla tedavi ve koruyucu hekimlik üzerine okuduk, okuyoruz. Doğal kozmetikler bilinçli bir formülasyonla çok yüksek performans gösterebilirler. Bunun için ardı arkası kesilmeden eğitim alarak kendimizi dünyadaki en güncel aromaterapi ve doğal kozmetik formülasyonu bilgisiyle beslemekteyiz. 7 kadından oluşan ekibimiz ile birlikte zehirsiz üretim yapıyoruz.
Kategoriler
Sırala
Varsayılan
Çok satanlar
Fiyata göre azalan
Fiyata göre artan
Gelecek nesillere daha iyi bir dünya bırakmak için desteğini bekliyoruz.