Çarşı / Üreticiler / Women Beyond Ideas | Fikirlerin Ötesinde Kadınlar
Women Beyond Ideas | Fikirlerin Ötesinde Kadınlar
İSTANBUL / Türkiye
Azimli Üretici
Azimli Üretici
Kadın Üretici
Kadın Üretici
kategoriler
Tüm Ürünler (0)
Tüm Ürünler (0 ürün)
Hakkında

Fikirlerin Ötesinde Kadınlar -evrensel adıyla Women Beyond Ideas" topluluğu, Ürettiklerini pazar ile buluşturmak isteyen kadınların dijital dünya ve ürettikleri arasında bir dijital bir köprüdür. 

Meltem Öksüz Karagöz
Women Beyond Ideas | Fikirlerin Ötesinde Kadınlar
Değerlendirme
Doğa Dostu
İnsan Dostu
Hizmet Kalitesi
Ürün Kalitesi
Hesaplılık
Güvenilirlik
Genel Değerlendirme
iletişim
Kurum Ünvanı
Meltem ÖKSÜZ KARAGÖZ - Fikirlerin Ötesinde İnsanlar
Yetkili Kişi
Meltem Öksüz Karagöz
Beyan
Hangisi Sizi Daha İyi Tanımlar?
Kooperatif
İşletmenizi/Sizi daha iyi tanıyabilir miyiz?
Fikirlerin Ötesinde Kadınlar -evrensel adıyla Women Beyond Ideas" topluluğu, Ürettikleri fikirleri pazar ile buluşturmak isteyen kadınların dijital dünya ve ürettikleri fikirler arasında bir dijital bir köprüdür.
Yarattığınız değişimi, ekolojik ve/veya sosyal faydayı bizimle paylaşabilir misiniz?
-Üreten kadınların hikayelerini ilham olarak paylaşır ve kadınlara tanımlanmış sıfatların ötesinde derinlerde yaşayan biz olarak kendimizi tanınmamıza fırsat sağlar. -Doğru kitleye erişmenize destek olur. -Ürünlerin dijital ve gerçek pazarda pazarlamasını yapar ve bu pazarlama stratejisine yönelik dijital içerikler geliştirir. -Üreten kadınların birbiriyle buluşmasına imkan sağlar. -Fikirlerin ötesinde kadınlar ürettiği ürünlerle ve attığı adımlarla değer verdiği şeyleri korur. -Dünyaya, doğaya ve canlılara karşı sorumluluğunun bilincindedir.
Hangi alanda faaliyet yürütüyorsunuz?
Tekstil
Ürün ve/veya hizmetleriniz nelerdir?
Doğal ve organik içerikli oyuncaklar Doğal içerikli el yapımı kedi oyuncakları Organik içerikli el yapımı anne-çocuk ürünleri (Battaniye, bebek giyimi vb.) Atıksız yaşam için alternatif ürünler (Pazar filesi, buzdolabı sebze meyve filesi, banyo seti vb.) El yapımı takı ve ev dekorasyon ürünleri Her ürünümüz el yapımı olduğu için biricik. Good4Trust platformunda atıksız yaşam ve organik ürünlerimizi satmayı planlıyoruz.
Good4Trust dükkanda kendi üretimleriniz haricinde ürün veya hizmet satmayı planlıyorsanız, bunları nereden temin edeceksiniz? Bu ürünler neler olacak?
-
Birlikte çalıştığınız üreticiler varsa onlarla kurduğunuz ilişkiyi detaylandırabilir misiniz?
Oluşturduğumuz toplulukta birlikte gönlümüzce üretir ve Fikirlerin Ötesinde Kadınlar'ın sağladığı köprü ile ürünleri dijital pazar yerleri ile buluştururuz. Platformumuz online bir butik olarak işliyor. Evinde üreten ev kadınlarının ürünlerini konsinye olarak veya satın alarak dijital dünya ile buluşturuyoruz. Sizinle buluşturacağımız çoğu organik ürünü de kendi ailemle birlikte üretiyoruz.  Ürünlerini alıp pazarladığımız yol arkadaşlarımızla çalışma şeklimiz, onların belirlediği fiyatlarda ürünleri aldıktan sonra ilgili platformlarla buluşturmak oluyor. Bu süreçte ürünlerin fotoğraflarını çekiyor, dijital tasarımlarını yapıyor ve ilgili pazar yerleriyle buluşturuyoruz. Aynı zamanda ilgili ev hanımlarına kendi ürünlerini satabilmeleri, vergi muafiyeti belgelerini alabilmeleri, çektikleri fotoğrafları basitçe düzenleyebilmeleri... için de gönüllü destekler veriyoruz.
Kullandığınız hammaddeleri nerelerden tedarik ediyorsunuz? Bu hammaddeler ekolojik ve sosyal açıdan adil, duyarlı bir biçimde üretiliyor mu?
Çoğu ürünümüzde %100 pamuk ve organik içerikli hammadde kullanıyoruz. Ürünlerimizin içeriğini ve hammadde sertifikalarını şeffaflıkla paylaşıyoruz.
Üretim veya hizmet yeriniz hakkında bilgi verir misiniz?
Topluluğumuz online bir platform üzerinden buluşur ve kendi evlerinde üretim yaparlar. Üretilen ürünler ev ofisimizde toplanarak dağıtıma çıkarılır.
Ürettiğiniz ürünlere ilişikin herhangi bir sertifikanız varsa belirtir misiniz?
Organik ürünlerde kullandığımız ipliklerin Gots sertifikaları bulunmakta.
Kullandığınız kumaşlar, iplikler, boyalar vs. yerli üretim ve ekolojik ve sosyal açıdan adil mi?
Bu koşulları sağlayan ham maddelere ulaşmaya çalışıyoruz.
Üretiminizin sosyal açıdan adil olduğunu (maaş, izin, sosyal haklar vb.) beyan edebiliyor musunuz?
Üretilen ürünleri üreticilerimizden adil ve onların rıza verdiği fiyatlarla alarak pazar ile buluşturuyoruz.
Atık yönetimimiz doğa dostu (Üretiminizden ya da ürünlerinizin kullanımı sonrası çıkan atıklar nasıl değerlendiriliyor?)
Artan ipleri ve kraft kağıtları ambalajlama sürecinde kullanıyor ve topluluğumuzu ileri dönüşüm konusunda bilgilendiriyoruz.
Ürünün kullanım sonrası bertarafı (değerlendirilmesi) doğa dostu
Organik içerikli ürünlerimiz uzun yıllar kullanılabilir ve doğaya zarar vermeden organik atığa dönüştürülebilir.
Toplumsal cinsiyet eşitliğini sağlayabilmek ve diğer tüm alanlardaki ayrımcılıkları engellemek için faaliyet yürütüyoruz
Üreten kadınları desteklerken aynı zamanda cinsiyet eşitliğini sağlayabilmek için firma ismimizi "Fikirlerin Ötesinde İnsanlar" olarak belirledik. Şu an ayrı ilerleseler de yakın zamanda tek çatı altında toplanıyor olacak.
Gelirimizin belli oranıyla sosyal projeleri destekliyoruz
Platformumuza katılım ücreti almıyor, onun yerine yeni gelen üyemizin bir örnek ürününü bağış dekontu karşılığı kullanıcısı ile buluşturuyoruz.
Sosyal sorumluluk projelerimiz var
Fikrin ortakları olarak eğitimci kimliğimizle kadınlara teknolojik destek veriyor, minik eğitimlerle teknolojiyi kendileri için nasıl daha verimli kullanabileceklerini anlatıyoruz.
Adil bir ücretlendirme ve sosyal haklar (özel sigorta, çalışan destek sandığı, tatiller, izinler, esnek zaman uygulaması vs) ilkemiz var
Topluluğumuzu keyif alarak istedikleri ürünü üretmeleri için destekliyoruz.
Üretim veya hizmetlerinizde ekolojik ve sosyal açılardan daha duyarlı olmaya yönelik planlarınız varsa anlatır mısınız?
Sosyal medyayı etkin kullanarak bu konuda bilinç kazandırma çabasındayız.
Kaç kişilik bir işletmesiniz? Ortaklar, çalışanlar?
Şahıs firması olarak kurulduk. Firmanın iki fikir ortağı var, Meltem & Umay. Biz üniversitede minik bir girişimle yolları kesişmiş iki okul arkadaşıyız. Bugün annelerimizden yola çıkarak dünyanın bütün evinden üreten kadınlarına önlerindeki teknolojik engelleri kaldırarak birlikte üretmek için yeniden buluştuk.
Kategoriler
Sırala
Varsayılan
Çok satanlar
Fiyata göre azalan
Fiyata göre artan
Gelecek nesillere daha iyi bir dünya bırakmak için desteğini bekliyoruz.