Çarşı / Üreticiler / Tarlaburada
Tarlaburada
MANİSA / Türkiye
Adil Üretici
Adil Üretici
kategoriler
Tüm Ürünler (0)
Tüm Ürünler (0 ürün)
Hakkında

Tarlaburada ve Hikayesi; Tarlaburada ve toprakla bizi buluşturan serüvenimiz 2012 senesinde Manisa’nın 500 lü rakımlarında bulunan Gördes ilçesinde başladı. Gördes yıllardan bu yana lojistik ve ulaşım sorunları sebebiyle Manisa’nın en az yatırım alan bir o kadar bakir ve el değmemiş ilçesi aslında. Aynı sene dikilen , ceviz , badem zeytin ve kiraz ağaçlarımız , mevcut arazilerimizde temiz ve ekolojik tarım metotlarıyla üretimini gerçekleştirdiğimiz sezonluk sebze , meyve ve katma değeri yüksek ürünler , zaman içerisinde Tarlaburada’nın marka ürünleri haline geldi. Bu ürünlerin üretimi sırasında kendi çocuklarımıza yedirmeyeceğimiz , kendi soframızda bulundurmayacağımız hiçbir ürünü üretmemek en önemli sloganımız oldu. Yerel halkın tarım ve hayvancılıktan başka gelir imkanı bulunmamakta ve tek çaresi bu topraklardan geçimini sağlamak veya toprakları satarak ya da boş bırakarak terk edip şehirlere göç etmekti. Genç nüfus ilçeyi çoktan terk etmişti. İşte tam da bu sırada , Tarlaburada ile hayata geçirdiğimiz ekim , dikim ve üretim aşamaları planlanmış , senelik pazarlama imkanı olan ve planlı üretim yapılabilecek tüm ürünlerle ve de en önemlisi yörenin çalışkan kadınlarıyla bir araya gelerek siz ekin biz denetleyelim ektiğinizi hasat edin gelin birlikte paketleyelim ve temiz , doğal , güvenilir ürünlerle insanların sofrasına konuk olalım dedik. Sizlerle böylece buluştuk. 2020 senesine kadar süren bu serüvende kendi markamızı , bilinilirliğimizi ve tüketim ağımızı kurduk. 2020 senesi itibariyle de Manisa'nın sevimli Gördes ilçesinde başlayan ve markalaşma yoluynda emin adımlarla ilerlerken başta İzmir ve İstanbul olmak üzere birçok şarküteri , market ve satış ağında da ürünlerimize raf bulabilir olduk.

Sizler de Tarlaburada.com.tr üzerindenGördes ‘de yarattığımız bu kalkınma projesine destek olabilir , hem yöre halkının hem de Türkiye'deki birçok üreticinin topraklarında kalmasına , sürdürülebilir tarım yapmasına ve bu mesleğe devam etmesine destek olabilir , güvenerek tüketebileceğiniz o eski tatlara birlikte ulaşabilmemiz için bizlerle birlikte hareket edebilirsiniz.

Sevgiyle Kalın ; 

Tolga SOYDAŞ
Tarlaburada
Değerlendirme
Doğa Dostu
İnsan Dostu
Hizmet Kalitesi
Ürün Kalitesi
Hesaplılık
Güvenilirlik
Genel Değerlendirme
iletişim
Kurum Ünvanı
Tekom Turizm ve İletişim San ve Tic.Ltd.Şti
Yetkili Kişi
Tolga SOYDAŞ
Beyan
Hangisi Sizi Daha İyi Tanımlar?
Küçük Üretici
İşletmenizi/Sizi daha iyi tanıyabilir miyiz?
Manisa'nın Gördes ilçesinde 2011 senesinde şehirden köye göç ederek kurduğum çiftlikte o sene diktiğimiz zeytin, ceviz ve badem ağaçları şimdilerde büyüdüler. Köyde tarıma dair umudunu kaybetmiş 8 kadın üreticimizle birlikte başlattığımız üretim faaliyetlerimize tamamen ekosistem ve doğal koşulların gereksinimlerine uygun yetiştirdiğimiz ve aynı zamanda tadına ve kıvamına da çok güvendiğimiz ürünlerimizi sizlerin beğenisine sunuyoruz.
Yarattığınız değişimi, ekolojik ve/veya sosyal faydayı bizimle paylaşabilir misiniz?
Şu an bulunduğumuz kırsalda dört kişilik bir aile ve ayrıca köyde bulunan 7 kadın üreticimiz yaz ve kış sürekli olarak tarlalarda ekim yapıyor , ekip hasat edilen ürünlerin katma değerli hale gelebilmesi içinde hem mutfağımızda hem paketlememizde çalışıyorlar. Büyük şehre göç etmek niyetinde olan bu arkadaşlarımız artık bu fikirden iyice uzaktalar.
Hangi alanda faaliyet yürütüyorsunuz?
Tarım ve/veya Gıda
Ürün ve/veya hizmetleriniz nelerdir?
Ceviz, badem, zeytin, zeytinyağı, tahin ve pekmez ürünleri başlıca lokomotif ürünlerimizdir.
Good4Trust dükkanda kendi üretimleriniz haricinde ürün veya hizmet satmayı planlıyorsanız, bunları nereden temin edeceksiniz? Bu ürünler neler olacak?
Sadece kendi üretimimiz olan ürünleri satmak amacımız.
Birlikte çalıştığınız üreticiler varsa onlarla kurduğunuz ilişkiyi detaylandırabilir misiniz?
Birçok üreticiye hem hammadde olarak ürün veriyor hem de onlardan hammadde teminine gidebiliyoruz.
Kullandığınız hammaddeleri nerelerden tedarik ediyorsunuz? Bu hammaddeler ekolojik ve sosyal açıdan adil, duyarlı bir biçimde üretiliyor mu?
Temin etmemiz gereken tüm hammaddeleri kendi modelimize uygun üreticilerden temin ediyor hiçbir şekilde konvansiyonel tarım ürünleri ve markalarından bu ürünleri temin yoluna gitmiyoruz.
Üretim veya hizmet yeriniz hakkında bilgi verir misiniz?
Üretim yerimiz 180 Dönüm bir tarla. Tarlamızın içerisinde ceviz , badem ve benzeri ürünleri işlemek, paketlemek ve katma değer sağlamak için kullandığımız makine ve mutfağımızın olduğu 120 m2 bir binamız bulunmaktadır.
Ürettiğiniz ürünlere ilişikin herhangi bir sertifikanız varsa belirtir misiniz?
Ürünlerimizin TR 45-K-019755 numarayla İlçe Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü'ne bağlı İşletme kayıt belgesi bulunmaktadır.
Tarımsal Üretim Yapıyor Musunuz?
evet
Ne tür tohum ve fide kullanıyorsunuz?
Ceviz fidanlarımız aşılıdır. Bunun dışında atalık tohumdan ürettiğimiz (sarı susam) susam tohumlarımızı kullanmaktayız.
Tohumlarınızı nereden temin ediyorsunuz?
Tohum kendimizindir ve tohumla ürettiğimiz ürünümüz susamdır.
Kimyasal (böcek öldürücü ilaç, ot öldürücü ilaç, mantar öldürücü ilaç, fenni gübre, vs) girdi kullanıyor musunuz?
Sadece hayvansal gübre ve yoğun şekilde leonardid , hümik asit, solucan gübresi ve deniz yosunu kullanmaktayız.
Zararlılarla mücadele yöntemleriniz neler?
Kül suyu ve deniz yosunu.
Sulama yapıyorsanız nasıl yapıyorsunuz? İyileştirmek mümkün mü?
Damla Sulama sistemi kullanmaktayız.
İşlenmiş ürün üretiyor musunuz?
evet
Ürettiğiniz gıdalarda herhangi bir katkı maddesi ya da koruyucu içerik kullanıyor musunuz?
Katkı maddesi, koruyucu, glikoz ve benzeri hiçbir ek ürün kullanmıyor çocuklarımıza yedirmeyeceğimiz hiçbir şeyi üretmiyoruz.
Gıda üretim izniniz var mı?
Ürünlerimizin TR 45-K-019755 numarayla İlçe Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü'ne bağlı İşletme kayıt belgesi bulunmaktadır.
Üretimde akılcı su kullanımı uyguluyoruz
Damla Sulama
Paketlememiz doğa dostu
Cam kavanoz
Ürün dağıtım zincirimiz doğa dostu
Kargo
Yönetim ilkelerimiz paylaşımcı ve yatay
Kazançlarımızı üretimde yer alan tüm bileşenlerle paylaşıyoruz. Toprakta çalışan herkez satış arttıkça daha fazla kazanıyor. Satış azaldıkça kazancı azalıyor.
Toplumsal cinsiyet eşitliğini sağlayabilmek ve diğer tüm alanlardaki ayrımcılıkları engellemek için faaliyet yürütüyoruz
Kadın üreticiler öncelikli tercihimiz.
Kadını güçlendiren bir yapımız var
Köyde traktör sürebilen herkes özellikle erkekler bir şekilde bir gelir yaratabiliyor. Ama kadınlar ne yazık ki ayda 3/5 gün tarlalara ameleliğe gidiyor , yazın yoğun geçse de kışın tamamen işsiz kalıyorlar. İşte biz de bu boşluğu 12 ay iş imkanı yaratarak kapatmak için çabalıyoruz.
Sosyal sorumluluk projelerimiz var
Solucan gübresi üretimi için hazırladığımız ancak henüz hayata geçiremediğimiz bir projemiz var.
Üretim veya hizmetlerinizde ekolojik ve sosyal açılardan daha duyarlı olmaya yönelik planlarınız varsa anlatır mısınız?
Bölgemizde uygulanan KYOTO Protokolü'nde de bulunan ceviz yetiştiriciliği ile ozon tabakasını onarabilen yeryüzünde tek gaz olan sülfür gazının yarattığı etkinin Çatak Projesi'ne katılarak bölgede daha bilinir olmasını sağladık. Bu anlamda farkındalık yarattığımızı düşünüyoruz.
Kaç kişilik bir işletmesiniz? Ortaklar, çalışanlar?
Tek ortak 8 aktif üretici , 2 Kangal cinsi güvenlik görevlisi :)
Sertifikalar
Kategoriler
Sırala
Varsayılan
Çok satanlar
Fiyata göre azalan
Fiyata göre artan
Gelecek nesillere daha iyi bir dünya bırakmak için desteğini bekliyoruz.