Çarşı / Üreticiler / Süslü düşler atölyesi
Süslü düşler atölyesi
KOCAELİ / Türkiye
Niyetli Üretici
Niyetli Üretici
Kadın Üretici
Kadın Üretici
Tüm Ürünler (18 ürün)
Halhal
25,00 TL
Bileklik
20,00 TL
Kalp Bileklik
10,00 TL
Çiçek Bileklik
10,00 TL
Fimo Bileklik
10,00 TL
Fimo Bileklik
10,00 TL
Göbek Kolyesi
50,00 TL
Göbek Kolyesi
50,00 TL
Etamin Kolye
100,00 TL
Kabak Saksı
250,00 TL
Ayçiçekli Kız
200,00 TL
Kedi Mumluk
50,00 TL
Tavşan Mumluk
50,00 TL
Hakkında

Süslü Düşler Atölyesi olarak 2015 yılından bu yana kokulutaş üzerine her türlü hediyelik eşyalar, biblolar, saksılar, sunumluklar, saatler vs. 700ün üzerinde modelle üretim yapmaktayız. İlk günden bugüne en kaliteli hammadde, yardımcı madde, sağlığa uygun boya ve vernikler vb. malzemeleri kullanmaya özen göstermekteyiz. Ayrıca yaklaşık 3 senedir takı ve aksesuar üretmekteyiz. Amacımız sizler için en güzel, en kullanışlı, en anlamlı ürünleri üretip sizleri mutlu etmek. 

Elif Saral
Süslü düşler atölyesi
Değerlendirme
Doğa Dostu
İnsan Dostu
Hizmet Kalitesi
Ürün Kalitesi
Hesaplılık
Güvenilirlik
Genel Değerlendirme
iletişim
Kurum Ünvanı
Elif Saral
Yetkili Kişi
Elif Saral
Beyan
Hangisi Sizi Daha İyi Tanımlar?
Küçük Üretici
İşletmenizi/Sizi daha iyi tanıyabilir miyiz?
Merhaba ben Elif Saral. 35 yaşında 5 çocuk annesiyim. Kokulutaş işine 6 sene önce küçük kızıma atipik otizm tanısı koyulduktan sonra başladım. Benim için hem kafamı dağıtacak bir uğraş hemde en azından çocuklarımın ihtiyaçlarını bir nebze olsun karşılayabileceğim bi iş oldu. Bu süre içerisinde açıktan liseyi bitirdim.Bilgisayar,hızlı klavye ve muhasebe kurslarını bitirdim. Bu sene üniversite sınavına girdim. Yaptığım işle ilgili malesef kurs olmadığından bir sertifika alamadım ama kendimi geliştirerek facebookta kurduğum grupta bir çok bayana video ve canlı yayınlarla işimi öğrettim. Bi çok kez stand açtım. Ve 6 sene sonunda bir kaç kalıpla başladığım kokulutaş işinde şimdi 700ü aşkın kalıpla çok güzel devam ediyorum.İşimi çok seviyorum. Yeni güzel şeyler üretmeyi,kendime ait tasarımlar yapmayı, düz bir modeli farklı şeylerle kombinleyip yeni farklı ürünler yapmayı, ürünlerime her zaman farklılıklar katmayı, kendime dahi yeni birşeyler eklemeyi, öğrenmeyi seviyorum.
Yarattığınız değişimi, ekolojik ve/veya sosyal faydayı bizimle paylaşabilir misiniz?
Yaptığım ürünler kullan at tarzı ürünler değil. Kaliteli malzeme kullandığımdan uzun yıllar kullanılabilecek ürünler. Ayrıca kişiye özel üretimler yaptığımdan insanlar sevdiklerine özel ürünler almayı ve bende bunları keyifle yapmayı çok seviyorum.
Hangi alanda faaliyet yürütüyorsunuz?
Ev dekorasyon ürünleri
Ürün ve/veya hizmetleriniz nelerdir?
Öncelikle kokulutaşa dair herşey. Saksılardan magnetlere, isimliklerden çerçevelere, biblolardan sununluklara, tütsülüklere kadar 700 den fazla modelim mevcut. Doğum günlerine, mevlütlere özel hediyelikler yapıyorum. Ev dekorasyonuna, bahçe balkon dekorasyonuna ve daha bir çok şey için üretim yapıyorum.
Good4Trust dükkanda kendi üretimleriniz haricinde ürün veya hizmet satmayı planlıyorsanız, bunları nereden temin edeceksiniz? Bu ürünler neler olacak?
Sadece kendi el emeği ürünlerimi satmayı istiyorum.
Birlikte çalıştığınız üreticiler varsa onlarla kurduğunuz ilişkiyi detaylandırabilir misiniz?
Kendim tek çalışıyorum. Tek başıma üretim yapıyorum.
Kullandığınız hammaddeleri nerelerden tedarik ediyorsunuz? Bu hammaddeler ekolojik ve sosyal açıdan adil, duyarlı bir biçimde üretiliyor mu?
Kullandığım hammade taş tozu. Ankara'dan temin ediyorum. Bunun dışında ürünlerimi boyamak için su bazlı boya ve vernik kullanıyorum. Gıda için kullanılacak ürünlerimde gıdaya uygun sır vernik ve taş vernik kullanıyorum.
Üretim veya hizmet yeriniz hakkında bilgi verir misiniz?
Ürünlerimi evde atölye olarak adlandırdığım küçük odamda yapıyorum. Satışlarımı sosyal medya ve satış platformlarından yapıyorum.
Ürettiğiniz ürünlere ilişikin herhangi bir sertifikanız varsa belirtir misiniz?
Sertifikam yok malesef çünkü bu tarz ürünler için sertifika verebilecek herhangi bir kurum yok.
Ürün kategorileriniz nelerdir?
Ev Ve Yaşam
Paketlememiz doğa dostu
Ürünlerimi kargo için paketleme yaparken geri dönüşüm kutuları, karton ve kağıtlarla yapıyorum.
Ekolojik açıdan bir fark yaratmıyor olabiliriz. Güçlü yanımızın sosyal yanımız.
İnsan ilişkilerinde iyiyimdir. Bir çok şey yaşayıp, bir çok insanla tanışınca artık kim nasıl bir ürün istiyor, nasıl bir şey istiyor anlayabiliyorum.
Adil bir ücretlendirme ve sosyal haklar (özel sigorta, çalışan destek sandığı, tatiller, izinler, esnek zaman uygulaması vs) ilkemiz var
Ürünlerimi fiyatlandırma yaparken herkesin alabileceği ve tabi ki benimde zarar etmeyeceğim şekilde fiyatlandırma yapmaya çalışıyorum. Küçük çocuğum olduğundan dolayı da genellikle onların uyku saatinden sonra çalışıyorum. Gündüz çocuklar akşam iş yani. Ama yinede siparişlerimi zamanında ve en hızlı en güzel şekilde teslim ediyorum.
Üretim veya hizmetlerinizde ekolojik ve sosyal açılardan daha duyarlı olmaya yönelik planlarınız varsa anlatır mısınız?
Bir gün Allah nasip ederse benim gibi çalışamayıp sadece evde yaptıklarıyla evini geçindirmeye çalışan kadınlar için yaptığımı işi öğretmek adına kurs açmayı istiyorum ve yine bir gün Allah nasip ederse dükkanım olursa benim gibi bayanlarla çalışmayı istiyorum.
Kaç kişilik bir işletmesiniz? Ortaklar, çalışanlar?
Tek benim 😊
Sırala
Varsayılan
Çok satanlar
Fiyata göre azalan
Fiyata göre artan
Gelecek nesillere daha iyi bir dünya bırakmak için desteğini bekliyoruz.