Çarşı / Üreticiler / Sıradışı Güzellikler Tasarım Atölyesi
Sıradışı Güzellikler Tasarım Atölyesi
KOCAELİ / Türkiye
Niyetli Üretici
Niyetli Üretici
Kadın Üretici
Kadın Üretici
Tüm Ürünler (5 ürün)
Hakkında

Merhaba ?

Sıradışı Güzellikler Tasarım Atölyeme hoşgeldiniz!  

Buu cici dükkanımda hayalimdeki ve hayallerinizdeki birçok güzelliği sizlerle paylaşacağım. Yaratıcılıkla üretilen her bir üründe, belki çocukluğunuzdan bir avuç anı belki de düşlerinizi hayata yansıtan bir ayna bulacaksınız. Bazı görüntüler vardır duygularımızı uyandiran ve fark etmesekte hafızamızda yer eden.. Ansızın herhangi bir sebeple anımsadığımızda bizleri gülümseten, mutlu eden, heyecanlandıran.. Kimimiz nostaljiyi buluruz bu anımsamalararımızda, kimimiz dişlerimizi, kimimiz sevdiklerimizi, kimimiz ise hayatın gerçek tadını ve anlamını. Ve ben de bir çoğunuz gibi hayatın tüm güzelliklerine aşık sizlerden biriyim. Dükkanımda özlediginiz güzelliklerle buluşacağız hep birlikte. Tüm azmimi yaratıcılığımı ortaya koyarak hazırladığım ve hazırlayacağım el emeği göz nuru ve en onemlisi "sıradışı" ürünlerimin yer aldığı dükkanımda en güzel duygularla buluşmak dilegimle.

Sevgiler..

_Özlem Geray_

Özlem Geray
Sıradışı Güzellikler Tasarım Atölyesi
Değerlendirme
Doğa Dostu
İnsan Dostu
Hizmet Kalitesi
Ürün Kalitesi
Hesaplılık
Güvenilirlik
Genel Değerlendirme
iletişim
Kurum Ünvanı
Özlem Geray
Yetkili Kişi
Özlem Geray
Beyan
Hangisi Sizi Daha İyi Tanımlar?
Küçük Üretici
İşletmenizi/Sizi daha iyi tanıyabilir miyiz?
Almanca öğretmeniyim. İzmit belediyesine bağlı İZMEK'te ücretli öğretmen olarak çalışıyorum. Bekarım, annemle yaşıyorum. El sanatlarına küçük yastan beri ilgim var. Hobi amaçlı resim ve geri dönüşüm sanatı ile ilgileniyorum.
Yarattığınız değişimi, ekolojik ve/veya sosyal faydayı bizimle paylaşabilir misiniz?
Tasarımlarım çoğunlukla geri dönüşüm ürünlerinden oluşmaktadır. Az maaliyet, doğadan alıntılar, emek, istek, azim ve biraz da hayal gücüyle ortaya çok hoş ürünler çıkabileceğini kanıtlamak ve yeni üretici namzetlerine itici güç ve örnek olmak istiyorum.
Hangi alanda faaliyet yürütüyorsunuz?
Geri dönüşüm ürünleri (ağaç dalı, kurutulmuş çiçek ve yaprak, şişe, şişe mantarı, artık kumaş ve peluş, çakıl taşı, deniz kabuğu vb.. malzemeler)
Ürün ve/veya hizmetleriniz nelerdir?
Akrilik/ yağlı boya resim, taş boyama, kütük üzerine çalışmalar, yün keçe iğneleme, minyatür ahşap dağ evleri, minyatür tabiattan kesitler vb.
Good4Trust dükkanda kendi üretimleriniz haricinde ürün veya hizmet satmayı planlıyorsanız, bunları nereden temin edeceksiniz? Bu ürünler neler olacak?
Hayır düşünmüyorum
Birlikte çalıştığınız üreticiler varsa onlarla kurduğunuz ilişkiyi detaylandırabilir misiniz?
Yok
Kullandığınız hammaddeleri nerelerden tedarik ediyorsunuz? Bu hammaddeler ekolojik ve sosyal açıdan adil, duyarlı bir biçimde üretiliyor mu?
Deniz kıyısından taş ve deniz kabuklari; doğadan kurumuş yada kırılmış ağaç dalları, kuru çiçekler, düzgün pürüzsüz taşlar; bitmiş şişelerin mantarları, marketten alınıp tüketilen soda ve meyve suyu şişeleri, artık kumaş ve peluş parcalari, hobi marketlerinden alınan akrilik boyalar ve rölyef pasta, orman ürünleri satan yerlerden alınan ağaç kütüğü dilimleri.. Bunlarin hepsini eve getirdikten sonra mutlaka türüne göre uygun sekilde antibakteriyel temizlik malzemeleri ve su ile temizliyor yada dezenfekte ediyorum.
Üretim veya hizmet yeriniz hakkında bilgi verir misiniz?
Evde bir odayı tasarım ve elişi atölyesi haline getirdim. Önlük ve ince plastik eldivenlerle çalışıyorum.
Ürettiğiniz ürünlere ilişikin herhangi bir sertifikanız varsa belirtir misiniz?
Hayır yok. Tamamen hayal gücüne dayanan yaratıcı geri dönüşüm vb ürünleri
Ürün kategorileriniz nelerdir?
Ev Ve Yaşam, Eğitim, Sanat Ve Yayınlar, Çanta Ve Aksesuarlar
Atık yönetimimiz doğa dostu (Üretiminizden ya da ürünlerinizin kullanımı sonrası çıkan atıklar nasıl değerlendiriliyor?)
Her türlü geri dönüşebilen atıkları değerlendiriyorum
Kadını güçlendiren bir yapımız var
Kadın dayanışmasının arttırdığı yada ortaya çıkardığı manevi gücün ve özgüvenin üreticiliğe büyük katkısının farkındayız. Kadınları bu güçlerini yaratıcılık ve üreticilik olarak ortaya çıkarması icin teşvik ediyoruz.
Kırılgan veya dezavantajlı grupları güçlendiren bir yapımız var
Yakınlarının kaybı, aile içi fiziki yada psikolojik şiddet, ekonomik sıkıntı, fiziksel engel, fırsat yoksunluğu gibi olumsuz faktorlerden etkilenmis kisiler icin bir anlamda rehabilitasyon etkisi yaratmak ve onlara kaybettikleri özgüveni geri kazanarak hayata yeni den bağlanmalari icin; gizli yeteneklerini kesfedebilmeleri için öncülük etmek ve cesaretlendirmek çabasindayim.
Üretim veya hizmetlerinizde ekolojik ve sosyal açılardan daha duyarlı olmaya yönelik planlarınız varsa anlatır mısınız?
Geri dönüşüm zevkli, tasarruflu, yaratıcı ve hatta kar sağlayacak olumlu bir fırsattır
Kaç kişilik bir işletmesiniz? Ortaklar, çalışanlar?
Tek başınayım. Yalnız calisiyorum.
Sırala
Varsayılan
Çok satanlar
Fiyata göre azalan
Fiyata göre artan
Gelecek nesillere daha iyi bir dünya bırakmak için desteğini bekliyoruz.