Çarşı / Üreticiler / Harım Shoplace
Harım Shoplace
İSTANBUL / Türkiye
Niyetli Üretici
Niyetli Üretici
Hakkında

Harım’a Dair

Doğal döngünün içinde var olma arzusu ve bu koca yaşlı dünyamıza hak ettiği değeri vermek üzere çıktığımız bu yolda; size kocaman hikayeler anlatmak isterdim ama Harım yalın, sade bi’bahçe demek. Tıpkı eski günlerde komşunuz ile birlikte bi’kahve yudumladığınız, taş duvarlı bahçe gibi.

Biz Harım Ekibi olarak bu bahçede toplanıp doğa dostu, sağlığımıza zarar vermediğinden emin olduğumuz ve en önemlisi sürdürülebilir ürünler üretmeyi hedefliyor ve çok düşünüp az üreterek yol alıyoruz.

İşte toplandığımız bu bahçenin adı HARIM.

Biyomalzeme ve medikal bilimini günlük yaşamımıza entegre ederek geliştirdiğimiz her ürünümüz tasarım aşamasından hammaddesine, hammaddesinden son ürünümüze kadar kendi bünyemizde yani Harım’da yapılmakta.

Endüstrinin doğa tahribatına sebep olmadan ilerleyebileceğine olan inancımız ile silikon sektörünün öncü üretici firması olarak, silikon bilgimiz ve medikal biyomalzemeler üzerine yaptığımız çalışmaları harmanlayarak 2020 yılında sürdürülebilir yaşam ürünleri tasarlamak ve direkt yaşam alanlarına ulaşabilmek adına HARIM markamızın tescili aldık. 

Tüm Dünya’nın alışık olmadığı ve hepimiz için kritik bir dönem olan pandemi dönemini israfsız, sabırlı ve yeni tasarımızla güçlendirmeyi hedefledik. Bu noktada ana amacımız daha hijyenik, üzerinde hiçbir bakteri üretmeyecek ve ev şartlarında sterilizasyonu sağlanabilecek ürünleri geliştirmek ve üretmek oldu. İlk günden beri yakın takipçilerimiz ile Ar-Ge’lerimizi yürütmeyi ve bu zorlu sürecin sonunda marka bilinci yüksek, tasarım yanı güçlü bir marka olarak yaşam alanlarınızda yer almayı başardık.

Sürdürülebilir ve yeşil bi’endüstrinin biyomalzeme biliminin ışığında aydınlanması ile sağlıklı, hijyenik ürünlerimiz günden güne ilgi odağı olmaya sizin destekleriniz ile devam ediyor. 

İsraf olmasın diye, ihtiyaca uygun ürünler geliştirmenin yanında stok tutarak değil; ‘’yeteri kadar’’ üreterek yaşamlarınıza dokunuyoruz.

Harım’dan edindiğiniz her ürün, üretim aşamasında emeğe saygı duyarak ve doğaya atık bırakmadan üretilir. Size ulaştıktan sonra da yıllarca kullanılabilir veya kompost edilebilir. 

Unutmayın, kocaman atık dağlarından hepimiz sorumluyuz. 

Yalnızca ihtiyacınız olan kadar ve güvendiğiniz ürünleri tercih ederek alışveriş yaptığınız günler diliyor, yenilikler ve yaşam alanlarınız için yeni dönüşümler için takipte kalmanızı diliyoruz!

 

Başak Lara Kapıcıoğlu
Harım Shoplace
Değerlendirme
Doğa Dostu
İnsan Dostu
Hizmet Kalitesi
Ürün Kalitesi
Hesaplılık
Güvenilirlik
Genel Değerlendirme
iletişim
Kurum Ünvanı
Nanoprint Kimya San. A.Ş.
Yetkili Kişi
Başak Lara Kapıcıoğlu
Beyan
Hangisi Sizi Daha İyi Tanımlar?
Şirket
İşletmenizi/Sizi daha iyi tanıyabilir miyiz?
2015 yılında tekstil baskı boyaları üretmek ve ihraç etmek için kurduğum firmamda 2019 yılında lisans biyomedikal mühendisliğinden mezun olduktan sonra 2020 yılında tıpta kullandığımız biyomalzemeleri mutfaklarımıza entegre ederek kullan-at ürünleri hayatımızdan çıkarmayı ve gıdamız kadar gıdamız ile temas eden ürünlerinde sağlıklı olmasını hedefleyerek Harım markasını kurdum. Master'ım sırasında Yeditepe Üniversitesi Hastaneleri ile yürüttüğüm bir çalışmada üzerinde hiçbir bakteri barındırmayan ve mide asitine dahi dayanabilen bir medikal silikon geliştirdim. Bu silikonu Harım markamızı kullanarak günlük yaşamlarımız ile buluşturmayı hedefledim. Şimdi global ekolojik ve adil üretici sertifikalarımız ile tekstil baskı boyası üretip ihraç etmenin yanında mutfaklarımıza sağlıklı ve yüzlerce kez kullanılabilir sağlıklı gereçler üretiyoruz.
Yarattığınız değişimi, ekolojik ve/veya sosyal faydayı bizimle paylaşabilir misiniz?
Değişimin mutfaklardan başlayacağına inanarak, bilim ile ekolojik sürdürülebilir kaygı ile ürünler geliştiriyor ve üretiyoruz.
Hangi alanda faaliyet yürütüyorsunuz?
silikon mutfak gereçleri
Ürün ve/veya hizmetleriniz nelerdir?
silikon mutfak gereçleri: pişirme kabı, pişirme tepsisi, saklama paketleri, pişirme matları,, hamur açma matları, file keseler, yüksek kalıp silikon baskılı tasarım çantalar. Tamamını dükkanda satmayı planlıyoruz.
Good4Trust dükkanda kendi üretimleriniz haricinde ürün veya hizmet satmayı planlıyorsanız, bunları nereden temin edeceksiniz? Bu ürünler neler olacak?
farklı üreticilerin ürünlerisatmayı şimdilik planlamamaktayız
Birlikte çalıştığınız üreticiler varsa onlarla kurduğunuz ilişkiyi detaylandırabilir misiniz?
henüz yok.
Kullandığınız hammaddeleri nerelerden tedarik ediyorsunuz? Bu hammaddeler ekolojik ve sosyal açıdan adil, duyarlı bir biçimde üretiliyor mu?
Kullandığımız hammaddeleri tedarik ettiğimiz firmalardan ürün gitişleri sırasında analiz testi istiyoruz. Bünyemizde üretilen her bir ürünün hammaddesinden son ürüne kadar takip edilebilecek şekilde kayıt altına alınır ve uluslararası çevreci bir örgüt olan ZDHC (Zero Discharge of Hazardous Chemicals) Platformu ve Gots tarafından firmamız denetlenir. firmamız bu platform standartlarına göre en üst level ekolojik ve sosyal açıdan çevreye ve insanlığa karşı adil ve duyarlıdır.
Üretim veya hizmet yeriniz hakkında bilgi verir misiniz?
Üretim yerimiz İstanbul Tuzla butik bir üretim yapan kimya tesisidir. Silikon ürünlerimizin hammaddesi bu tesiste üretilir. Tesisimizden ayırdığımız ancak aynı yerleşkede olan atölyemizde ise Harım ürünleri temiz oda prensipleri gözetilerek üretilir.
Ürettiğiniz ürünlere ilişikin herhangi bir sertifikanız varsa belirtir misiniz?
Oekotex Ecopass Global Organic Certificate (Gots) Version 6.0 ZDHC Level 3 Gıda uyumu için SGS Test raporlarımız mevcut.
Ürün kategorileriniz nelerdir?
Gıda, Ev Ve Yaşam, Çanta Ve Aksesuarlar
Üretimde akılcı su kullanımı uyguluyoruz
Üretimden çıkan atık sularımız arıtmamızda işlev gördükten sonra doğaya deşarj edilir. Döngümüz ülke yönetmeliğimizin yanında uluslararası atık su sistemleri yönetmeliğine de uygundur.
Paketlememiz doğa dostu
E-ticaret sitemiz shoplace üzerinden yapılan Harım markalı her siparişimizin kargo paketleri ya komposto edilebilir ya da dönüştürülebilir şekilde tasarlanmıştır.
Atık yönetimimiz doğa dostu (Üretiminizden ya da ürünlerinizin kullanımı sonrası çıkan atıklar nasıl değerlendiriliyor?)
dönüştürüyor ya da komposto ediliyor
Yönetim ilkelerimiz paylaşımcı ve yatay
-
Toplumsal cinsiyet eşitliğini sağlayabilmek ve diğer tüm alanlardaki ayrımcılıkları engellemek için faaliyet yürütüyoruz
-
Kadını güçlendiren bir yapımız var
Kadın istihdamına öncelik veriyoruz
Adil bir ücretlendirme ve sosyal haklar (özel sigorta, çalışan destek sandığı, tatiller, izinler, esnek zaman uygulaması vs) ilkemiz var
-
Üretim veya hizmetlerinizde ekolojik ve sosyal açılardan daha duyarlı olmaya yönelik planlarınız varsa anlatır mısınız?
-
Kaç kişilik bir işletmesiniz? Ortaklar, çalışanlar?
İşletmemiz bir aile işletmesi (KOBİ) 7 çalışanımız mevcut
Sertifikalar
Kategoriler
Sırala
Varsayılan
Çok satanlar
Fiyata göre azalan
Fiyata göre artan
Gelecek nesillere daha iyi bir dünya bırakmak için desteğini bekliyoruz.