Çarşı / Üreticiler / Satsumania
Satsumania
İZMİR / Türkiye
Adil Üretici
Adil Üretici
kategoriler
Tüm Ürünler (0)
Tüm Ürünler (0 ürün)
Hakkında

Batının en ucunda, yeşilin her rengini barındıran, kocaman dağların eteklerinde, denizin pırıltısının hiç eksik olmadığı, ismi Parlak olan küçük bir köy var. Bu köyde yaşayan dedemin hikayesiydi mandalina. Küçük bir ova olan Badembükü'nde onun başlattığı mandalina masalı bizimle devam ediyor.

Hiçbir katkı maddesi bulunmadan yetiştirdiğimiz mandalinalarımız gün geçtikçe çoğalarak ağaçları süslüyor. Tadına doyamadığımız ürünlerimizi üreticiden tüketiciye ilkesiyle, ailecek gösterdiğimiz çabalarla topluyor ve sizlere ulaştırıyoruz. Doğallıktan hiçbir zaman vazgeçmiyoruz. Yıllara rağmen eskitmediğimiz bu serüveni sizlerle daha da ileriye taşımak istiyor ve lezzetin doruklarındaki mandalinalarımızı sizlerle paylaşmayı hedefliyoruz.

Alişan Özaydın
Satsumania
Değerlendirme
Doğa Dostu
İnsan Dostu
Hizmet Kalitesi
Ürün Kalitesi
Hesaplılık
Güvenilirlik
Genel Değerlendirme
iletişim
Kurum Ünvanı
Alişan Özaydın
Yetkili Kişi
Alişan Özaydın
Beyan
Ürün ve/veya hizmetleriniz nelerdir?
Satsuma Mandalina, Mandalina Kurusu, Kuru mandalinalı Musli, Karabaş Otu,
Üretim veya hizmet yeriniz hakkında bilgi verir misiniz?
Karaburun Parlak Köyü Badembükü Ovasında bulunan mandalina bahçelerimizde, satsuma cinsi mandalina yetiştiriciliği yapıyoruz. Sezonda taze olarak tüm Türkiye'ye göndermeyi hedeflediğimiz mandalinalarımızı ,sezon sonrasında kurutarak bütün bir yıl boyunca tüketilebilecek forma sokuyoruz. Mandalinalarımız önümüzdeki sezon itibari ile tamamen organik olacaktır. Bu sene organiğe geçiş sürecindeyiz.
İşletmenizin ortak ve çalışanları hakkında bilgi verir misiniz? Kaç kişilik bir işletmesiniz?
İşletmem şahıs firması tek çalışanı benim , ailemden operasyonel olarak destek alıyorum. Kardeşim, kuzenim ve babam bana süreçte yardımcı oluyorlar.
Ürün veya hizmetimizin kendisi çevresel açıdan bir fark yaratmayı hedefliyor.
mandalinalarımızı yetiştirirken hiç bir şekilde kimyasal ilaç ve koruyucu madde kullanmıyoruz. Kendi ürettiğimiz solucan gübresi ile bahçelerimizi gübreliyoruz. Sulamamız tamamen köyümüz için özel oalrak yapılan göletten geliyor, Gölet kışları yağan yağmurlarla toplamış olduğu suyu ovadaki bahçelere dağıtıyor. Bunun dışında Badembükünde baz istasyonu bulunmuyor, egzoz gazı seviyesi yok denilebilecek kadar düşük.
Üretim / hizmet mekanımız kısmen veya tamamen doğa dostu
Parlak köyü alan bölgesinde göletimiz mevcut. Sulamamız tamamen köyümüz için özel olarak yapılan göletten geliyor, Gölet kışları yağan yağmurlarla toplamış olduğu suyu ovadaki bahçelere dağıtıyor. Bunun dışında Badembükün'de baz istasyonu bulunmuyor, egzoz gazı seviyesi yok denilebilecek kadar düşük.
Kullandığımız hammadde, malzemeler (dolayısı ile tedarikçilerimiz de) kısmen veya tamamen doğa dostu
mandalina bahçelerimiz ailemize ait, yaklaşık 15 dönüm ekili mandalina ağacımız bulunmakta, bunun dışında gübrelerimizi kendimiz üretiyoruz. Kurutma işlemini de fason olarak özel kurutma tesisleri ile anlaşıp gıda kodeksine uygun bir şekilde yaptırıyoruz. kendi ürünümüz hariç hiç bir şeyi işlemiyoruz.Dışardan tedarik etmiyoruz.
Akılcı su kullanımı uygulamalarımız var
Önceki sorularda da bahsetmiş olduğumuz üzere, köyümüzde sonradan yapılmış bir gölet mevcut, Bu gölet kışın biriktirdiği yağmur sularını, Ovaya sulama amaclı dağıtıyor.
Üretim / hizmet sürecimiz doğa dostu ögeler barındırıyor
Üretim yaparken bahçelerimizin bakımını kendimiz yapıyoruz ve kimyasal kullanmıyoruz, Ağaçlarımızın problemlerini doğa ile çözmeye çalışıyoruz, Topraktaki solucan sayısını arttırma amaçlı çalışmalar yapıyoruz bu da toprağımızı canlı tutuyor. Gübremizi kendimiz yapıyoruz. mandalina ağacı bitini önleme amaçlı uğur böceği sayısını arttırmaya yönelik çalışmalar yaparak mücadele yapıyoruz.
Ürün dağıtım zincirimiz kısmen veya tamamen doğa dostu
Ürünlerimizi gönderirken egzoz gazı emilsiyon oranını göz önünde bulunduruyruz, Haftada 1 gün kargo araçlarını kullanıyoruz, hafta içi siparişleri topşayarak pazartesi günleri sevkiyat yapıyoruz, sonuç olarak her gün kargo aracını çalıştırmak yerine haftada bir gün çalıştırıyoruz.
Ürün veya hizmetimizin kendisi sosyal olarak bir fark yaratmayı hedefliyor
satsumania yı oluştururken ki amacımız tüketici ile çiftçi arasındaki aracıları kaldırarak , çiftçinin ve tüketicinin kazanmasını sağlıyoruz, mottomuz çiftçinin diriliş hareketidir. Mottomuzdan yola cıktığımızda da amacımız çiftçinin aracısız bir şekide zarar görmeden ayakta kalabilmesini sağlamaktır.
Ek Bilgi 6
satsumania ile ve satumania nın yaptıkları ile ilgili daha geniş bilgi ve görsellere göz atmak isterseniz instagram:satsumania ve www.satsumania.com adresini incelemenizi isteriz.
Ek Bilgi 7
bu ikinci mail hesabımdan doldurmuş olduğum kayıt formudur, bir önceki için geri dönüş olmadı ve bilgi maili gelmediği için tekrar doldurmak istedim.Geri bildirimlerinizi beklerim, Çok güzel bir projeniz var bu projede satsumania olarak bulunmak bizi çok mutu edecektir.
Sertifikalar
Kategoriler
Sırala
Varsayılan
Çok satanlar
Fiyata göre azalan
Fiyata göre artan
Gelecek nesillere daha iyi bir dünya bırakmak için desteğini bekliyoruz.