Çarşı / Üreticiler / Rana Mutlu Atölyem
Rana Mutlu Atölyem
DENİZLİ / Türkiye
Niyetli Üretici
Niyetli Üretici
Kadın Üretici
Kadın Üretici
Tüm Ürünler (5 ürün)
Krem Deodorant
Dükkan Geçici Olarak Satışa Kapalı
Dudak Kremi
Dükkan Geçici Olarak Satışa Kapalı
Defne Sabunu
Dükkan Geçici Olarak Satışa Kapalı
Pofuduk Krem
Dükkan Geçici Olarak Satışa Kapalı
Kaş Kirpik Bakım Serumu
Dükkan Geçici Olarak Satışa Kapalı
Hakkında

6 yıl önce başlayan doğala ve insan  fıtratına uygun ürün üretimi için niyetimizi edip yola çıkmış bulunmaktayız.

Bugün doğal temiz içerikli ürünler üreterek sizlere sunmaktayız.

Ayşe Sürücü
Rana Mutlu Atölyem
Değerlendirme
Doğa Dostu
İnsan Dostu
Hizmet Kalitesi
Ürün Kalitesi
Hesaplılık
Güvenilirlik
Genel Değerlendirme
iletişim
Kurum Ünvanı
Ayşe Sürücü
Yetkili Kişi
Ayşe Sürücü
Beyan
Hangisi Sizi Daha İyi Tanımlar?
Küçük Üretici
İşletmenizi/Sizi daha iyi tanıyabilir miyiz?
Merhabalar ben Ayşe sürücü PAMUKKALE ÜNİVERSİTESİ TAVAS MYÖ Tıbbi ve aromatik bitkiler bölümü 2. Sınıf öğrencisiyim. 36 yaşındayım .aynı zamanda 4 çocuk annesiyim. Evimde sabun krem serumlar üretiyorum. 6 yıldır bu işle uğraşıyorum. Üretmek ortaya güzel işler çıkarmak harika bir duygu. Kendime güveniyorum. Terapi ve enerji olarak geri dönüşler benim için kıymetli. Ayrıca bir çok bayana bu konuda destek olup üretimlerine yardımcı oluyorum. İşini aşkla yapanlar slaogani adı altında ilerliyorum.. doğanın bize sunduğu bitkiler uçucu yağlar ve renkleri sabunlarima kremlerime ve hayatıma yansıtmayı coook seviyorum. Bu işte profesyonellesmek istiyorum. Ve birçok kadının hayatına dokunmak istiyorum. Özellikle üreten mutlu kadınlarla bı arada olmak istiyorum. Üreten mutlu kadın aynı zamanda mutlu bir anne mutlu bı toplum demek benim için.
Yarattığınız değişimi, ekolojik ve/veya sosyal faydayı bizimle paylaşabilir misiniz?
Üretmek ,işini severek aşkla yapmak topluma en büyük katkı benim için. Olabildiğince katkı maddelerinden uzak ürünler ortaya çıkararak insan sağlığı için de büyük katkı benim için.
Hangi alanda faaliyet yürütüyorsunuz?
Kozmetik
Ürün ve/veya hizmetleriniz nelerdir?
Doğal ev usulü soğuk yöntem sabunlar Saç bakım yağları Maskeler Serumlar Uçucu yağlar hakkında bilgiler Aromaterapik yağlar Merhemler Kremler Deokrem Ter onleyici rolon Kas kirpik serumu Dudak balmi Yağ karışımları Vs.
Good4Trust dükkanda kendi üretimleriniz haricinde ürün veya hizmet satmayı planlıyorsanız, bunları nereden temin edeceksiniz? Bu ürünler neler olacak?
Uçucu yağlar satmayı planlıyorum. Bunları ziraatçi Şahin Şentürk ten temin ediyorum. Ayrıca saç havlusu baş bonesi satmayı planlıyorum. Tekstil üreten noktalardan temin ediyorum.
Birlikte çalıştığınız üreticiler varsa onlarla kurduğunuz ilişkiyi detaylandırabilir misiniz?
Tüy azaltıcı losyonumu üreten bir arkadaşımdan alıyorum. Gerekli izinlerini aldı resmi olarak satış yapıyor
Kullandığınız hammaddeleri nerelerden tedarik ediyorsunuz? Bu hammaddeler ekolojik ve sosyal açıdan adil, duyarlı bir biçimde üretiliyor mu?
Havlu bone Denizli tekstil noktalarından temin ediyorum. Yağlarımi direk üreticiden temin ediyorum.ornegin lavanta bahçesi olanlardan lavanta yağı. Defne yağı çıkaran üreticiden defne yağı gibi yağlar alıyorum. aktar ürünlerinden ziyade direk üreticiden temin etmek benim için daha güvenli
Üretim veya hizmet yeriniz hakkında bilgi verir misiniz?
Evimde üretim yapıyorum. Bir atölye açmayı planlıyorum
Ürettiğiniz ürünlere ilişikin herhangi bir sertifikanız varsa belirtir misiniz?
*Teak eğitim kurumlari (sabun ve şampuan üretimi) (Doğal kozmetik ürletimi ) *Antalya tarım ve orman müdürlüğü Hacettepe üniversitesinin düzenlediği "Tıbbi bitkiler hakkında doğru bilinen yanlışlar" katılım sertifikası *Yeditepe üniversitesi (tehlikeli ve çok tehlikeli işlerde kimya laboratuvarı _parfum kolonya sabun_ sertifikasi) *Pamukkale üniversitesi Tavas meslek yüksekokulu Tıbbi ve aromatik bitkiler bölümü öğrencisiyim aynı zamanda. *Kupa terapisi eğitimim mevcut
Kullandığınız hammaddeleri ve üretim yöntemlerinizi detaylandırabilir misiniz? Herhangi bir katkı maddesi ya da koruyucu içerik kullanıyor musunuz?
Birçok kremim yenilebilir saflıkta. "Yemediginizi cildinize sürmeyin " sloganına sadık kalmaya çalışıyorum. Örneğin dudak kremi saf ve temiz olmalı. Direk doğrudan ağız yoluyla emilim sağlıyor. Ve dudak kremim tamamen yenilebilir bir krem . Kaynatma usulü sabun besleyiciligini yüksek oranda kaybetmiş sabundur. Ben soğuk yöntem sabun yaparak yağların özelliklerini kayba uğratmadan sabun üretiyorum. Merhemler de sabunlarda sentetik koku ve renklendirici kullanmıyorum. Kozmetik alanında kullanılan ve renk veren bitkilerden ve onların yağlarından renklerinden kokularından faydalanıyorum. Bazı ürünlerinde bitkisel bazlı koruyucular kullanıyorum.
Bitkisel hammadde kullanıyorsanız bunları kendiniz mi yetiştiriyorsunuz ya da doğadan mı topluyorsunuz? Siz üretmiyorsanız nerelerden temin ediyorsunuz?
Doğadan topladiklarim da var . Direk yetiştiriciler aldıklarım da var. Tarım bakanligindan aldığım yaglarim da var
Ürünlerinizin formülasyonlarını nasıl geliştirdiniz? Olası bir alerji riskini nasıl bertaraf ediyorsunuz?
Aldığım eğitimler doğrultusunda Olusturdugum formülasyonlarim mevcut. Risk durumunda kişinin neye alerjisi olduğunu öğreniyorum. Veya küçük bir bilek üzerinde deneme yapıp daha sonra kullanmasını tavsiye ediyorum.. Örneğin ağrı merheminde kullandığım sıcak mizaç yağlar için uyarı listesi oluşturuyoru. "Çocuklar ve cildi hassas kişiler kullanamaz" gibi.
Resmi kurum ve kuruluşlara ilgili bildirimlerde bulundunuz mu?
Düşünüyorum istiyorum. Bu tarz girişimlerim olacak.
Paketlememiz doğa dostu
Kargon kutular kullanıyorum.
Yukarıdakilerden farklı bir konuda ekolojik olarak fark yaratıyoruz
Yenilebilir saf ürünler ortaya çıkarmaya çalışıyorum
Kadını güçlendiren bir yapımız var
Bu işi kadınlara da öğretiyorum. Birlik beraberlik içinde kendine güven mutlu kadınlarin da hayatımda gülümseme olmaya çalışıyorum
Gelirimizin belli oranıyla sosyal projeleri destekliyoruz
Öğrenciler ve yardıma ihtiyacı olanlara da bütçe ayırıyorum.
Üretim veya hizmetlerinizde ekolojik ve sosyal açılardan daha duyarlı olmaya yönelik planlarınız varsa anlatır mısınız?
Bu işi duyurmak Kendi sabununu kendin yap Kendi kremini kendim yap Yemedigini cildine sürme Gibi projelerim var kafamda. Bunları hayata geçirmek ,atölyeler kurmak için sabırsızlanıyorum.
Kaç kişilik bir işletmesiniz? Ortaklar, çalışanlar?
Yalnız üretim yapıyorum . Ama bir çok kadınla istişare ve destek olarak tek başına bir topluluk olarak bu işini severek yürütüyorum.
Kategoriler
Sırala
Varsayılan
Çok satanlar
Fiyata göre azalan
Fiyata göre artan
Gelecek nesillere daha iyi bir dünya bırakmak için desteğini bekliyoruz.