Çarşı / Üreticiler / Pureal
Pureal
İSTANBUL / Türkiye
Adil Üretici
Adil Üretici
Tüm Ürünler (26 ürün)
Pureal Premium Tüm Ev Temizlik Seti
1.100,00 TL
Pureal Doğal Banyo Temizleyici
205,00 TL
Pureal Doğal Arap Sabunu
155,00 TL
Pureal Doğal Ahşap Bakım Yağı
490,00 TL
Pureal Doğal Deri Sabunu
580,00 TL
Pureal Doğal Kireç Çözücü
200,00 TL
Pureal Doğal Yün Kurutma Topları
230,00 TL
Pureal Doğal Hijyen Spreyi
165,00 TL
Pureal Doğal Granül Kastil Sabun
180,00 TL
Pureal Doğal Çamaşır Durulama Suyu
215,00 TL
Hakkında

Ortalama olarak iç mekan havasının, dış mekanlara oranla 2 ile 5 kat daha kirli olduğunu ve bu kirliliğin evinizi sıradan temizlik ürünleriyle temizledikten sonra 100 kata kadar çıktığını biliyor muydunuz? Ayrıca 2017 de yapılan bir araştırma kimyasal içerikli temizlik ürünleriyle temizlik yapmanın akciğer fonksiyonunu etkilediği ve solunum yolu rahatsızlıklarına neden olduğunu göstermiştir. Bunun temel sebebi ise pek çok bakımdan tehlikeli olduğu kanıtlanmış yüzlerce farklı sert kimyasal, güvenilirliği sıkıntılı doğal ürünler ve tehlikeli koruyucular içeren temizlik ürünleri. 

Bu sorunun çözümü ise tabii ki güvenilir ve %100 doğal içeriğe sahip temizlik ürünleri kullanmakla başlıyor. Aslında Pureal'ın hikayesi tam da bu noktada başladı, yani aradığımız özelliklerde bir ev temizlik ürünü bulamamakla. Bu yüzden bir temizlik ürünü geliştirmek istedik ve 2022 yılında Pureal'ı kurduk. 

Pureal ürünlerini formüle ederken aklımızda iki konu vardı. İlki insan, hayvan ve çevreye karşı %100 güvenilirlik, diğeri ise yüksek performans. Bu yüzden tüm aşamalar bu iki konu üzerinden ilerledi ve ilerlemeye devam ediyor. 

Pureal olarak amacımız çok yönlü kullanılabilen%100 doğal içeriğe sahip, güvenilirkoku ve kalıntı bırakmayanen zorlu kirleri dahi kolayca çıkartabilençamaşırlar dahil tüm ev temizliğinde kullanabileceğinizevinizin havasını kirletmeyenalerjen içermeyenen hassas kişilerin dahi rahatlıkla kullanabileceğiçevreye ve evcil hayvanlara zararı olmayan bir konsantre geliştirmekti, ve uzun süren Ar-Ge sonucunda bunu başardık! Tüm bunları ise onlarca farklı laboratuvar testleriyle kanıtladık.

Siz de Pureal ile sağlıklı ev hareketine katılın! 

#SizeKarşıHassasKirlereKarşıGüçlü

#BirlikteSağlıklıBirEvYaratalım. 

Beste Peynirci
Pureal
Değerlendirme
Doğa Dostu
İnsan Dostu
Hizmet Kalitesi
Ürün Kalitesi
Hesaplılık
Güvenilirlik
Genel Değerlendirme
iletişim
Kurum Ünvanı
Venassa Kozmetik Gida Temizlik Dis Ticaret ve Tarim Sanayi Tic. Ltd. Sti.
Yetkili Kişi
Beste Peynirci
Beyan
Hangisi Sizi Daha İyi Tanımlar?
Küçük Üretici
İşletmenizi/Sizi daha iyi tanıyabilir miyiz?
Ortalama olarak iç mekan havasının, dış mekanlara oranla 2 ile 5 kat daha kirli olduğunu ve bu kirliliğin evinizi sıradan temizlik ürünleriyle temizledikten sonra 100 kata kadar çıktığını biliyor muydunuz? Ayrıca 2017 de yapılan bir araştırma kimyasal içerikli temizlik ürünleriyle temizlik yapmanın akciğer fonksiyonunu etkilediği ve solunum yolu rahatsızlıklarına neden olduğunu göstermiştir. Bunun temel sebebi ise pek çok bakımdan tehlikeli olduğu kanıtlanmış yüzlerce farklı sert kimyasal, güvenilirliği sıkıntılı doğal ürünler ve tehlikeli koruyucular içeren temizlik ürünleri. Bu sorunun çözümü ise tabii ki güvenilir ve %100 doğal içeriğe sahip temizlik ürünleri kullanmakla başlıyor. Aslında Pureal'ın hikayesi tam da bu noktada başladı, yani aradığımız özelliklerde bir ev temizlik ürünü bulamamakla. Bu yüzden bir temizlik ürünü geliştirmek istedik ve 2022 yılında Pureal'ı kurduk. Pureal ürünlerini formüle ederken aklımızda iki konu vardı. İlki insan, hayvan ve çevreye karşı %100 güvenilirlik, diğeri ise yüksek performans. Bu yüzden tüm aşamalar bu iki konu üzerinden ilerledi ve ilerlemeye devam ediyor. Pureal olarak amacımız çok yönlü kullanılabilen, %100 doğal içeriğe sahip, güvenilir, koku ve kalıntı bırakmayan, en zorlu kirleri dahi kolayca çıkartabilen, çamaşırlar dahil tüm ev temizliğinde kullanabileceğiniz, evinizin havasını kirletmeyen, alerjen içermeyen, en hassas kişilerin dahi rahatlıkla kullanabileceği, çevreye ve evcil hayvanlara zararı olmayan bir konsantre geliştirmekti, ve uzun süren Ar-Ge sonucunda bunu başardık! Tüm bunları ise onlarca farklı laboratuvar testleriyle kanıtladık. Siz de Pureal ile sağlıklı ev hareketine katılın! #SizeKarşıHassasKirlereKarşıGüçlü #BirlikteSağlıklıBirEvYaratalım.
Yarattığınız değişimi, ekolojik ve/veya sosyal faydayı bizimle paylaşabilir misiniz?
Slow cleaning, tıpkı slow beauty ve slow fashion gibi, sürdürülebilir yöntemler, ekolojik ve biyoçözünebilir içerikler kullanılarak özenle hazırlanmış ürünler ve gereksiz tüketimi ve israfı azaltmak için daha az, daha iyi ürün kullanmakla ilgilidir. Pureal olarak tüm süreçleri bu çerçevede yürütüyoruz. Ürünlerimiz ve içeriklerinin size bir zararlı olmadığı gibi çevreye de zararı bulunmuyor. Çünkü ürünlerimizde yalnızca çevre dostu, suyu kirletmeyen, sürdürülebilir ve hızlı bir şekilde biyolojik olarak parçalanabilir içerikleri kullanıyoruz. Yaptırdığımız test sonucuna göre, TS 518 standartları uyarınca ürünümüz 40. günde % 81.98 oranında parçalanabildiği gözlemlenmiştir. Pureal olarak sürdürülebilirlik, aktivizm ve döngüsel ekonomi ilkeleri üretimimizden satışa ve sonrasına kadar her alanda önceliğimizdir. Döngüsel ekonomi israfı ve kaynakların sürekli kullanımı ortadan kaldırmayı amaçlayan bir sistemdir. Ekonomik aktiviteyi sınırlı kaynakların tüketiminden kademeli olarak çıkartmayı ve atık kavramından kurtulmayı hedeflemektir. Bu anlamda sizlere tüm evi temizleyebileceğiniz tek bir konsantre ve leke çıkarıcı formüle ettik. Artık onlarca farklı temizlik ürünleri kullanmak yerine iki farlı ürün ile tüm evinizi, çamaşırlarınız dahil temizleyebilirsiniz. Ayrıca bu iki ürünü defalarca kez kullanabilmeniz için 'ultra konsantre' formunda size sunuyoruz. Böylelikle tek bir konsantre ile çok fazla sayıda temizlik ürünü hazırlayabilir ve çamaşırlarınızı yıkayabilirsiniz. Tüm bunlar daha az kargo, karbon ayak izi ve plastik atık demek! Ürünlerimizi %100 geri dönüştürülebilir ve BPA içermeyen ambalajlarda sunuyoruz ve size geri dönüşüm konusunda yardımcı oluyoruz. Ambalaj üzerindeki kare kodu okutarak nasıl kolayca ürünleri geri dönüşüme kazandırabileceğinizi görebilirsiniz. Pureal ürünlerinin ve içeriklerinin sizelere olduğu gibi çevreye de zararı yok ve tamamı doğal içeriklerden oluşmaktadır. Ürünümüz yaptırdığımı test sonucuna göre 40 günde %81.98 oranında biyolojik olarak parçalanabiliyor. Çok yakında tüm Pureal ürünlerini tam anlamıyla Kapalı Döngü (closed-loop) sisteminin bir parçası haline getireceğiz. Bunun için yeni ambalaj çözümleri ve dolum üniteleri geliştiriyoruz. Şu an ise Pureal olarak laboratuvar, üretim tesisi, tedarik zinciri ile ilişkili sera gazı emisyonlarının (özellikle 1, 2 ve 3 kapsamları) haritasını çıkarıyoruz. Sonucu 2022 yılı sonunda açıklayacağız. Böylelikle karbon ayak izimizi anlayacak ve azaltmak için yeni ve daha sıkı önlemler alacağız.
Hangi alanda faaliyet yürütüyorsunuz?
Temizlik
Ürün ve/veya hizmetleriniz nelerdir?
Ev ve çamaşır temizlik ürünleri
Good4Trust dükkanda kendi üretimleriniz haricinde ürün veya hizmet satmayı planlıyorsanız, bunları nereden temin edeceksiniz? Bu ürünler neler olacak?
Hayır.
Birlikte çalıştığınız üreticiler varsa onlarla kurduğunuz ilişkiyi detaylandırabilir misiniz?
-
Kullandığınız hammaddeleri nerelerden tedarik ediyorsunuz? Bu hammaddeler ekolojik ve sosyal açıdan adil, duyarlı bir biçimde üretiliyor mu?
Kullandığımız tüm ham maddelerin doğada biyolojik olarak hızlıca parçalanabilir.
Üretim veya hizmet yeriniz hakkında bilgi verir misiniz?
Ürünlerimizi İstanbul'daki laboratuvarmızda üretiyoruz.
Ürettiğiniz ürünlere ilişikin herhangi bir sertifikanız varsa belirtir misiniz?
ISO 9001, ISO 14001 ve GMP sertifikası var.
Kullandığınız hammaddeler yerli ve doğaya dost ürünler mi? Hammaddelerinizle ilgili detay verebilir misiniz?
Evet. Kullandığımız tüm ham maddelerin doğada biyolojik olarak hızlıca parçalanabilir, çevreye bir zararı yoktur.
Kullandığınız hammaddelerde sentetik esans, fosfat, paraben, triklosan, sert asit, petro-kimyasal, SLS/SLES, EDTA, MEA, DEA, TEA, hayvansal gliserin, tallowate, palm yağı türevi girdiler var mı?
Hayır.
Ürünleriniz boya, optik beyazlatıcı ve sentetik koku içeriyor mu? Evetse, bunlara dair detay verebilir misiniz?
Hayır.
Üretim süreçleriniz ve yöntemleriniz hakkında daha detaylı bilgi verebilir misiniz?
Tüm ürünlerimiz GMP sertifikalı kendi laboratuvarımızda üretilmektedir.
Paketlememiz doğa dostu
Plastik paketleme ürünleri kullanmıyoruz.
Atık yönetimimiz doğa dostu (Üretiminizden ya da ürünlerinizin kullanımı sonrası çıkan atıklar nasıl değerlendiriliyor?)
Su arıtmadan çıkan suyu tekrar kullanıyoruz.
Ürünün kullanım sonrası bertarafı (değerlendirilmesi) doğa dostu
Tüm ambalaj ve etiketleme %100 geri dönüştürülebilir.
Yukarıdakilerden farklı bir konuda ekolojik olarak fark yaratıyoruz
Her siparişte dünyanın farklı yerlerinden ağaçlandırmaya katkı sağlıyoruz.
Yönetim ilkelerimiz paylaşımcı ve yatay
Tüm çalışmalarımız bir takım işi ve yatay hiyerarşi ile çalışıyoruz.
Üretim veya hizmetlerinizde ekolojik ve sosyal açılardan daha duyarlı olmaya yönelik planlarınız varsa anlatır mısınız?
-
Kaç kişilik bir işletmesiniz? Ortaklar, çalışanlar?
3 ortak, 4 çalışan
Sırala
Varsayılan
Çok satanlar
Fiyata göre azalan
Fiyata göre artan
Gelecek nesillere daha iyi bir dünya bırakmak için desteğini bekliyoruz.