Çarşı / Üreticiler / Pour La Bonte
Pour La Bonte
İSTANBUL / Türkiye
Adil Üretici
Adil Üretici
Kadın Üretici
Kadın Üretici
Tüm Ürünler (5 ürün)
Çimen Bileklik
360,00 TL
Royal Bileklik
360,00 TL
Sevinç Bileklik
360,00 TL
Nil Bileklik
360,00 TL
Gökyüzü Bileklik
360,00 TL
Hakkında

Pour La Bonte, otizmli bireylerin eğitim, istihdam ve geleceğine katkı sağlamayı amaçlayarak toplumsal farkındalık çalışmaları yürütmektedir.

Türkiye’de otizmli bireylerin istihdamı için kurulan ilk sosyal girişim şirketi ve Açık Açık Sosyal Girişim Üyesidir.

Banu Tuğcu
Pour La Bonte
Değerlendirme
Doğa Dostu
İnsan Dostu
Hizmet Kalitesi
Ürün Kalitesi
Hesaplılık
Güvenilirlik
Genel Değerlendirme
iletişim
Kurum Ünvanı
Pour La Bonte - Banu Tuğcu
Yetkili Kişi
Banu Tuğcu
Beyan
Hangisi Sizi Daha İyi Tanımlar?
Sosyal Girişim
İşletmenizi/Sizi daha iyi tanıyabilir miyiz?
Pour La Bonte, otizmli bireylerin eğitim, istihdam ve geleceğine katkı sağlamayı amaçlayarak toplumsal farkındalık çalışmaları yürütmektedir. Otizmli bireylerin istihdamı için Türkiye’de kurulan ilk sosyal girişim şirketi ve Açık Açık Sosyal Girişim Üyesidir.
Yarattığınız değişimi, ekolojik ve/veya sosyal faydayı bizimle paylaşabilir misiniz?
Bugün doğan her 44 çocuktan 1’i otizm riski ile dünyaya geliyor ve bu oran her geçen gün artıyor. Otizmin tek çaresi olan eğitime erişim ise sadece %10. Otizmli bireylerin çalışabileceği uygun işyerleri yok veya çok azdır. Ayrıca otizm tam olarak bilinmediği için otizmli bireyler ve aileleri ayrımcılığa uğramaktadır. Pour La Bonte, 2018 yılında otizmli bireyleri toplumda farkettirmek ve onlara istihdam yaratarak toplumsal fayda sağlamak amacıyla kurulmuştur. Bileklik yapımının otizmli bireylerin gelişimindeki olumlu etkisi üzerine 6 ay sonra Tohum Otizm Vakfı’nın eğitim programına dahil olmuştur. 4 yıldır faaliyet gösteren atölyemizde otizmli bireyler eğitim programları dahilinde hem bileklik üretmekte hem de istihdama katılmaktadırlar. 2018-2021 yılları arasında 18 otizmli birey Pour La Bonte Atölyeden yararlanarak, istihdama katılımı sağlanmış; 7975 saat atölye çalışması gerçekleştirilerek otizmli bireylerin ince motor, iletişim ve sosyal becerilerinin gelişimine katkı sunulmuştur. 2022 yılı itibariyle İstanbul ve İzmir'deki atölyelerimizde toplam 24 otizmli bireyin istihdamına destek veriyoruz.
Hangi alanda faaliyet yürütüyorsunuz?
Aksesuar
Ürün ve/veya hizmetleriniz nelerdir?
4 yıldır faaliyet gösteren atölyemizde otizmli çocuklarımız eğitim programları dahilinde hem bileklik üretiyor hem de istihdama katılıyorlar. Pour La Bonte olarak toplumsal fayda sağlamaya odaklanırken otizmli bireylerin de sosyal fayda yaratmasına olanak sağlayacak projeler geliştiriyoruz. Faaliyetlerimizle toplumda otizmli bireylere karşı yaklaşım değişimi sağlayarak, eğitim ve istihdamın bir arada olduğu ve daha çok otizmli bireyin istihdama katılabileceği bir iş modeli geliştiriyoruz.
Good4Trust dükkanda kendi üretimleriniz haricinde ürün veya hizmet satmayı planlıyorsanız, bunları nereden temin edeceksiniz? Bu ürünler neler olacak?
-
Birlikte çalıştığınız üreticiler varsa onlarla kurduğunuz ilişkiyi detaylandırabilir misiniz?
-
Kullandığınız hammaddeleri nerelerden tedarik ediyorsunuz? Bu hammaddeler ekolojik ve sosyal açıdan adil, duyarlı bir biçimde üretiliyor mu?
Pour La Bonte Bilekliklerin üretiminde Onyx, Ametist, Kuvars, Jade gibi doğal taşlar kullanılmaktadır.
Üretim veya hizmet yeriniz hakkında bilgi verir misiniz?
Pour La Bonte Bileklikler atölyemizde, otizmli bireyler tarafından bireysel eğitim programları dahilinde üretilmektedir. Pour La Bonte Atölye’de öğrencilerimiz her gün bireysel eğitim programları dahilinde 1 saat atölye çalışması yapmaktadır. İstanbul -Tohum Otizm Vakfı ve İzmir- İZOGEM içinde olmak üzere 2 atölyemiz bulunmakta. İstanbul’da 14 ve İzmir’de 10 öğrenci; toplam 24 otizmli bireyin istihdamına destek veriyoruz.
Ürettiğiniz ürünlere ilişikin herhangi bir sertifikanız varsa belirtir misiniz?
-
Ekolojik açıdan bir fark yaratmıyor olabiliriz. Güçlü yanımızın sosyal yanımız.
Pour La Bonte olarak hayata geçirdiğimiz her faaliyette sosyal fayda sağlamayı amaçlıyor ve toplumda otizm farkındalığının yaygınlaştırılması için çalışmalarımızı sürdürüyoruz.
Kırılgan veya dezavantajlı grupları güçlendiren bir yapımız var
Pour La Bonte Atölye’de, otizmli öğrencilere hem faaliyet alanı hem de istihdam sağlıyoruz. Atölye çalışmalarımız ile çocuklarımızın bireysel eğitim programları dahilinde ince motor, iletişim ve sosyal becerilerinin gelişimine katkı sunuluyor. Atölye’de öğrencilerimiz her gün 1 saat atölye çalışması yapıyor ve her gün birbirinden güzel bileklikler üretiyorlar. Otizmli çocuklarımızın ürettikleri bileklikler ile hem onların istihdama katlımı sağlanıyor hem de eğitim programlarının bir parçası olan atölyede edindikleri beceriyi mesleğe dönüştürebiliyorlar.
Üretim veya hizmetlerinizde ekolojik ve sosyal açılardan daha duyarlı olmaya yönelik planlarınız varsa anlatır mısınız?
Atölyemizin var olma amacı öğrencilerimize kabiliyetleri doğrultusunda istihdam sağlamak. Bu amaç doğrultusunda ihtiyaç duyulan bölgelerde atölye açarak otizmli bireylere istihdam yaratmak.
Kaç kişilik bir işletmesiniz? Ortaklar, çalışanlar?
2. Banu Tuğcu - Kurucu İpek Sunay - Kurumsal İletişim Sorumlusu
Sırala
Varsayılan
Çok satanlar
Fiyata göre azalan
Fiyata göre artan
Gelecek nesillere daha iyi bir dünya bırakmak için desteğini bekliyoruz.