Çarşı / Üreticiler / Plantgevity
Plantgevity
İSTANBUL / Türkiye
Niyetli Üretici
Niyetli Üretici
Kadın Üretici
Kadın Üretici
Tüm Ürünler (1 ürün)
Hakkında

Ben Kanada’da eğitilmiş bir diyetisyenim. 2008 senesinde McGill Univeristy’den mezun olup, yaklaşık 10 sene Toronto Halk Sağlık (Toronto Public Health) bölümünde çalıştım.

Ayrıca, bitkisel bazlı beslenme sertifikalar gerçekleştirdim (T. Colin Campbell Center for Nutrition Studies & eCornell ve Physicians Committee for Responsible Medicine’ den).

Özellikle bütünsel ve bitkisel bazlı beslenme (yani sağlıklı vegan beslenmek), danışmanlık ve eğitim sunuyorum. Benim tutkum gıdalarla sağlıklı kilo sağlamak, kronik hastalıkları öncelikle önleyebilmek ve teşhis konulmuş hastalarda yeniden sağlığına kavuşturmak.

Didem Varol
Plantgevity
Değerlendirme
Doğa Dostu
İnsan Dostu
Hizmet Kalitesi
Ürün Kalitesi
Hesaplılık
Güvenilirlik
Genel Değerlendirme
iletişim
Kurum Ünvanı
Plantgevity Nutrition Solutions
Yetkili Kişi
Didem Varol
Beyan
Hangisi Sizi Daha İyi Tanımlar?
Beslenme Danışmanlık
İşletmenizi/Sizi daha iyi tanıyabilir miyiz?
İsmim Didem Varol. Kanada’da eğitilmiş bir diyetisyenim. 2008 senesinde McGill Univeriste’den mezun olup, yaklaşık 10 sene Toronto Halk Sağlık (Toronto Public Health) bölümünde çalıştım. Ayrıca, bitkisel bazlı beslenme sertifikalarım var (T. Colin Campbell Center for Nutrition Studies & eCornell ve Physicians Committee for Responsible Medicine’ den). Özellikle bütünsel ve bitkisel bazlı beslenme (yani sağlıklı vegan beslenmek), danışmanlık ve eğitim sunuyorum. Benim tutkum: gıdalarla sağlıklı kilo sağlamak, kronik hastalıkları öncelikle önleyebilmek ve teşhis konulmuş hastalarda yeniden sağlığına kavuşturmak.
Yarattığınız değişimi, ekolojik ve/veya sosyal faydayı bizimle paylaşabilir misiniz?
Hayattaki misyonum: insanları aldıkları besinlerle güçlendirerek sağlıklarına kavuşturmak. Beslenme karışık bir konu ama yemek yemek öyle olmak zorunda değil! Bitkisel bazlı beslenme hem sağlık hem çevre hem hayvanlar için çok önemli bir konu. Bitkisel bazlı beslenmenin hayati önemini ve hastalıkları nasıl önleyebileceğini bilimsel olarak ama basit bir dille anlatıyorum.
Hangi alanda faaliyet yürütüyorsunuz?
Beslenme Danışmanlık
Ürün ve/veya hizmetleriniz nelerdir?
Hem kişisel, bir-e-bir beslenme danışmanlık sunuyorum hem “Yasam İçin Gıda” grup eğitim beslenme dersler veriyorum. Yasam İçin Gıda bir sağlıklı beslenme eğitim programı, yüz-yüze/online, 4-8 haftalık (konu’e göre değişiyor). Amerika’dan Physicians Committee for Responsible Medicine’den düzenlendi, çok kayda değer bir kâr amacı gütmeyen kuruluş. Programın amacı: yediğimiz gıdarlarla kronik hastalıkları önlemek ve döndürmek, mesela kalp hastalığı, şeker hastalığı, obezite vs. Doktorlardan, diyetisyenlerden ve hemşirelerden düzenlen bir programdır…yani son bilimsel kaynaklara dayanaklı ve güvenilir bir program.
Good4Trust dükkanda kendi üretimleriniz haricinde ürün veya hizmet satmayı planlıyorsanız, bunları nereden temin edeceksiniz? Bu ürünler neler olacak?
Ürün olamayacak, sadece hizmet/eğitim.
Birlikte çalıştığınız üreticiler varsa onlarla kurduğunuz ilişkiyi detaylandırabilir misiniz?
Yok
Kullandığınız hammaddeleri nerelerden tedarik ediyorsunuz? Bu hammaddeler ekolojik ve sosyal açıdan adil, duyarlı bir biçimde üretiliyor mu?
Yok
Üretim veya hizmet yeriniz hakkında bilgi verir misiniz?
Danışmanlık yapıyorum, evimden.
Ürettiğiniz ürünlere ilişikin herhangi bir sertifikanız varsa belirtir misiniz?
Sertifika derken kendi eğitim sertifikalarım var o kadar. Ürün yok. Sadece hizmet/eğitim.
Ürün kategorileriniz nelerdir?
Eğitim, Hizmetler
Yukarıdakilerden farklı bir konuda ekolojik olarak fark yaratıyoruz
İnsanlara bitkisel bazlı beslenmeye daha iyi anlattıktan sonra, umudum daha fazla kişi bitkisel gıdalar seçerler, dolayisiyle bu çevre için faydalı olur.
Ekolojik açıdan bir fark yaratmıyor olabiliriz. Güçlü yanımızın sosyal yanımız.
Sosyal açıdan, bitkisel bazlı beslenmeye teşvik ederek insanlar kendi sağlıklarını geliştirebilecekler.
Üretim veya hizmetlerinizde ekolojik ve sosyal açılardan daha duyarlı olmaya yönelik planlarınız varsa anlatır mısınız?
İllerde Turkiye’de bitkisel bazlı beslenemeye daha çok teşvik etmek istiyorum. Türkiye Diyetisyenler Derneğin arasında girebildikten sonra orada savunculuk (advocacy) yapmak istiyorum. Ayrıca Yaşam Tarzı Tip’i Türkiye’ye getirtmeye çalışıyorum (birkaç doktor arkadaşlar ile). Yaşam Tarzı Tip sağlıklı yasam için bitkisel bazlı beslenmenin faydalarını teşvik ediyor. Hastalıkları ilk önce ilaçlar değil, yasam tarz ile geliştirmeye çalışıyor.
Kaç kişilik bir işletmesiniz? Ortaklar, çalışanlar?
1 - sadece ben (diyetisyen)
Kategoriler
Sırala
Varsayılan
Çok satanlar
Fiyata göre azalan
Fiyata göre artan
Gelecek nesillere daha iyi bir dünya bırakmak için desteğini bekliyoruz.