Pin
ÇANAKKALE / Türkiye
Niyetli Üretici
Niyetli Üretici
Tüm Ürünler (3 ürün)
Kırmızı Şarap Sabunu
260,00 TL
Kara Nane - Aktif Karbon Sabunu
240,00 TL
Hakkında

Biz; Duyusal yollarla vücuda değen her ürünün, doğaya saygılı bir üretim sürecinden geçmiş olmasının önemine inançla, sadece, zehirsiz, yapay maddesiz; hayvanların, bitkilerin, toprağın, insanların yaşamına olumsuz müdahale edecek bir süreçten geçmemiş ürünleri baş tacı ederiz. Bizim için, 'yenileyici' yaklaşım, 'sürdürülebilirliğin' bir adım önünde durur. Droglarımızı ve diğer hammaddelerimizi bu yaklaşımla kendimiz yetiştirir/üretir ya da güvenilir sertifikalı üreticilerden tedarik ederiz.

Bütünü oluşturan en ufak bir parçanın dahi kalite / verim davranışlarının, bütünün kalite karakterlerinin doğrudan belirleyicisi oduğunun bilinciyle, her zaman 'bütünsel yaklaşım'ın ışığında yol alırız.

​İsmimiz, bakış açımızın odağındaki bütüncül anlayışı ve Anadolu'nun kadim kavrayıcılığını sembolize eder.

Hedefimiz, fiziksel, zihinsel ve duygusal olarak sağlıklı, zinde ve güvende kılacak aromaterapi ürünleri sunabilmektir sizlere. Her şikayetin bireye özgü olduğunu bilir, her vakayı biricik görürüz. Bu bağlamda, şifanın, bütüncül bir yaklaşımla, kişiye özel formüle edilmiş aromaterapötik karışımlarla ve uygulamalarla geleceğine inanırız. Bu sebeple, temel faaliyet alanımız, 'Kişiye Özel Aromaterapi'dir. 

'Kişiye Özel Aromaterapi' uygulamalarımızda, danışmanlık ücreti almaz, sadece kişiye özel hazırlanan karışımların, ürünlerin bedelini talep ederiz.

İyilikle ve Sevgiyle... 

Pınar Okay
Pin
Değerlendirme
Doğa Dostu
İnsan Dostu
Hizmet Kalitesi
Ürün Kalitesi
Hesaplılık
Güvenilirlik
Genel Değerlendirme
iletişim
Kurum Ünvanı
Ayşe Pınar Okay / Pin Bütünsel Yönetim
Yetkili Kişi
Pınar Okay
Beyan
Hangisi Sizi Daha İyi Tanımlar?
Küçük Üretici
İşletmenizi/Sizi daha iyi tanıyabilir miyiz?
Pin, isminden de anlaşılacağı gibi, bakış açımızın odağındaki bütüncül anlayışı ve Anadolu'nun kadim kavrayıcılığını benimsemiş bir marka olarak doğdu. Markamın oluşumunda, "marka, reklam stratejileri" üzerine 22 yıllık deneyimimin ve sürdürülebilir onarıcı tarım formasyonumun etkisi büyük oldu. Steve Read (L’Universite Populaire de Permaculture) eğitmenliğinde PDC ve TPAE bünyesinde PDC eğitmenliği sertifikalarına sahip oldum. Anadolu Meraları- Molly Havilland Toprak Mikrobiyolojisi, BAÇEM Tıbbi Aromatik Bitki Yetiştiriciliği Çiftçi eğitimi ve birçok sürdürülebilir tarım odaklı eğitim aldım. Marco Valussi’den – Artizan Distilasyon Yöntemleri eğitimi alarak, Ekstraksiyon Yöntemleri üzerine uzmanlaştım.ÇKS belgeli yetiştiriciyim. Yetiştirdiğim tıbbi aromatik bitkilerin tedavi edici niteliklerini, insanlara yarar sağlayabilmek için kullanabilmeme imkan tanıyacağı düşüncesiyle aromaterapi eğitimi aldım. NAHA sertifikalı aromaterapistim ve "Bireye Özel Aromaterapi Uygulamaları" yapıyorum. Yani bireylere, şikayetine yönelik, ona özel formülasyonlarla ve bütüncül bakışla, tamamlayıcı tedavi karışım ve kullanım önerileriyle yardımcı oluyorum. Aromaterapi ürünleri üreticisi olmak yerine aromaterapi formüllerine yönelmek ve bu konuda uzmanlaşarak çalışmak bana büyük heyecan veriyor. Çünkü her vaka biriciktir, kişiye özeldir. Bir soruna yönelik genel tedavi yöntemlerinden yarar sağlanacak olsa da bu yararı daha da etkili kılmak için vakaya özel formülasyonla çalışmak gerekir, bana heyecan veren aromaterapinin bu yönünde çalışmayı tercih ediyorum. Bununla birlikte, halen, Bozcaada’da, PinOva başlığında, geleneksel mono-kültür bağcılığa karşı, permakültür ve onarıcı tarım ilkeleri doğrultusunda polikültür yapıda kurguladığım ve esasen karmaşık yapıda bir tıbbi bitki bahçesi olarak da tanımlanabilecek 10 yıllık teorik çalışmamın ürünü; “Anarşizan bir Bağ Modeli”nin uygulama bahçesi çalışmalarını sürdürüyorum ve bu modelin "Ezber Bozan Sürdürülebilir Bir Bağ Modeli" ismiyle eğitimlerini veriyorum. Şahsım ve markam ile ilgili detay bilgi için; www.pin-ada.com internet sayfamızı inceleyebilirsiniz.
Yarattığınız değişimi, ekolojik ve/veya sosyal faydayı bizimle paylaşabilir misiniz?
Pin, toprak temelli temiz üretimle elde edilmiş bir ürün gamı oluşturma hedefine sahip. Duyusal yollarla vücuda değen her ürünün, doğaya saygılı bir üretim sürecinden geçmiş olmasının önemine olan inançla, sadece zehirsiz, yapay maddesiz, hayvanların, bitkilerin, toprağın ve insanların yaşamına olumsuz müdahale edecek bir süreçten geçmemiş hammadde ürünlerini kullanarak/üreterek, kişiyi fiziksel, zihinsel ve duygusal olarak sağlıklı, zinde ve güvende kılacak aromaterapi ürünleri sunabilmek gayretindeyiz. Kendi karışımlarımız, sıfır koruyucu ve sıfır sentetik kimyasal içeriğiyle, doğal kozmetik kapsamına dahi girmemektedir. Tamamıyla tıbbi ve aromatik bitkilerin kendi tedavi edici ve kendilerini koruyucu niteliklerinden yararlanılır, kullanıcı saklama ve kullanım güvenlik koşulları konusunda dikkatle bilgilendirilir.
Hangi alanda faaliyet yürütüyorsunuz?
Aromaterapi ürünleri,kişisel danışmanlık ve tarımsal üretim (tıbbi aromatik bitkiler) ile aromaterapi ve tarım temelli eğitim programları
Ürün ve/veya hizmetleriniz nelerdir?
. Tıbbi Aromatik Bitki Çayları, . El yapımı, Tamamıyla Doğal tedavi edici niteliğe haiz Sabunlar . Sentetik kimyasız, katkı maddesiz cilt ve saç ürünleri . Kişiye Özel Aromaterapi Hizmeti . Aromaterapi ve tarımsal içerikli eğitim programları (İPK ve Pin ortaklığı ile) . Permakültür eğitimleri.
Good4Trust dükkanda kendi üretimleriniz haricinde ürün veya hizmet satmayı planlıyorsanız, bunları nereden temin edeceksiniz? Bu ürünler neler olacak?
- Eğitim programlarımız, İstanbul Permakültür Kolektifi ortaklığı ile sunulmaktadır.
Birlikte çalıştığınız üreticiler varsa onlarla kurduğunuz ilişkiyi detaylandırabilir misiniz?
Dönemsel olarak, özenle seçtiğimiz üreticilerle fason üretim çalışmaları yapıyoruz.
Kullandığınız hammaddeleri nerelerden tedarik ediyorsunuz? Bu hammaddeler ekolojik ve sosyal açıdan adil, duyarlı bir biçimde üretiliyor mu?
Aromaterapi karışımlarında kullandığımız uçucu yağ, hidrosol ve sabit yağları adil ve ekolojik üretim yapan, ürün analiz raporu sunabilen tedarikçilerden ediniriz. BAÇEM ve Herbafarm üretici grubuplarımızdan temiz üretim yapan arkadaşlarımızın ürünlerini tercih ederiz. Bitki çaylarımızın drogları Bozcaada'da, traktör ve ilaç girmeyen kendi arazimizde kendi üretimimizdir Kendi üretimimiz olmayan drogları doğadan saygılı toplama ile elde ederiz ya da Baçem ve Gülderman çiftliği ile çalışırız.
Üretim veya hizmet yeriniz hakkında bilgi verir misiniz?
Bozcaada'da Pin Ada Dükkan ve atölyemiz ile PinOva üretim arazimizle hizmet veriyoruz. Danışanlarımız bizimle, PinAda dükkanımız dışında, web sitemiz, instagram ve eğitimlerimiz yoluyla iletişime geçerler. Türkiyenin her bölgesinden danışanımıza butik hizmet veririz.
Ürettiğiniz ürünlere ilişikin herhangi bir sertifikanız varsa belirtir misiniz?
Pin'in karışımları sertifikasız organik üretim olarak nitelendirilebilir. Hammaddelerimiz için sertifikalı ve analiz raporlu ürünleri seçeriz.
Üretimde akılcı su kullanımı uyguluyoruz
Tıbbi aromatik bitki ve bağ tesisimiz tamamen arazi su hasadı yöntemi ile, susuz tarım olarak planlanmıştır.
Paketlememiz doğa dostu
Ambalajın sürdürülebilirlik üzerinde çok önemli bir etkiye sahip oluşunun bilinciyle, ürün ambalajlarımızı mümkün olan en düşük matbaa işlemi ile ve plastik malzeme kullanmamaya özen göstererek hazırlarız.
Atık yönetimimiz doğa dostu (Üretiminizden ya da ürünlerinizin kullanımı sonrası çıkan atıklar nasıl değerlendiriliyor?)
Üretimimizden pek atık çıkmaz, çıkanlar doğrudan toprak olmak üzere kompost ya da malç malzemesi olarak arazide değerlendirilir. Serum ve tonik şişelerimiz gibi ürün malzemelerimiz ise cam olduklarından kullanıcı elinde steril edilerek yeniden değerlendirilebilir. Kullanıcılarımızdan biten ürünlerin ambalajlarını özellikle geri istemiyoruz çünkü bize ulaşmaları için sarfedilecek olumsuzlukların (karbon ayak izi artırıcı yolculuk, geri gönderim paketlemesindeki plastik malzeme kullanımı vb..) çok daha büyük olacağı bilincideyiz.
Yukarıdakilerden farklı bir konuda ekolojik olarak fark yaratıyoruz
Atıklardan, kayıplardan ve değer katmayan faaliyetlerden kurtularak maliyetleri azaltmış ve müşteri isteklerini zamanında karşılayan sistematik bir yalın üretim anlayışına sahibiz; gereksiz olan hiçbir şeyi içermez ne üretimimiz ne yönetim süreçlerimiz. Sipariş dışı fazla üretim yapmak, fazladan hammadde, yarı mamul ve ürün stokları bulundurmak, dolayısıyla tüketiciye ulaşacak ürüne değer olarak bir şey katmayan her faaliyeti israf olarak algılarız. Kendi konumuzda, Kişiye Özel çalışma prensibimizin altında yatan anlayış budur; bir ürünü 1000 adet üretip harcı alem dağıtıma sokmaktansa, birer birer kişiye özel üretip nokta atışı yarar sağlamak, israfın önüne geçen en önemli farkımız olarak nitelendiriyoruz.
Kadını güçlendiren bir yapımız var
Kendimden başlayarak bir kadın üretici oluşumu diyebilirim Pin için. Arazi çalışanlarımız ve eğitim kısmı da dahil paylaşımda bulunduğumuz kişilerin neredeyse tamamı kadın gücü, kadın paylaşımı, kadın üretimi.
Sosyal sorumluluk projelerimiz var
Tek bir sosyal sorumluluk projemiz var, o da şu; Bozcaada, geleneksel konvansiyonel bağcılığın hakim olduğu, toprakları organik madde açısından 1'in üstüne çıkamayan, niteliğini kaybetmiş, Çiftçilerinin, bağcılarının toprağı sürme ve zehir kullanma alışkanlığının kırılması mucize olabilecek bir yapıya sahip hala dünyanın en güzel coğraflarından biri. Yıllar boyu anlatımla kırmayı başaramadığım bu konvansiyonel yaklaşımı, uygulamalarımla göstererek ve sonuçlarıyla ikna ederek kırmak ve anlaşılmasını sağlayıp polikültür, sürdürülebilir bir tarım anlayışının ada üzerinde uygulamaya geçmesine vesile olabilmek hedefindeyim.
Adil bir ücretlendirme ve sosyal haklar (özel sigorta, çalışan destek sandığı, tatiller, izinler, esnek zaman uygulaması vs) ilkemiz var
Sürekli çalışan barındıran bir sistemimiz yok, mevsimlik işçi çalıştırırız ve işçilerimizin barınma, gıda, çalışma saatleri ve koşulları gibi açılardan güvende olmalarına dikkat ederiz.
Üretim veya hizmetlerinizde ekolojik ve sosyal açılardan daha duyarlı olmaya yönelik planlarınız varsa anlatır mısınız?
Yavaş ve kontrollü büyüme amacımızla, uzun vadeli onarıcı bir üretim/üretici sürecine ulaşmayı hedefliyoruz.
Kaç kişilik bir işletmesiniz? Ortaklar, çalışanlar?
Pin Bütünsel Yönetim bir şahıs firmasıdır. Üretim ve yetiştiricilik aşamalarında paylaşımda ve işbirliğinde bulunduğu kişiler, kurumlar, oluşumlar vardır.
Kategoriler
Sırala
Varsayılan
Çok satanlar
Fiyata göre azalan
Fiyata göre artan
Gelecek nesillere daha iyi bir dünya bırakmak için desteğini bekliyoruz.