Çarşı / Üreticiler / Phoca
Phoca
ANKARA / Türkiye
Adil Üretici
Adil Üretici
kategoriler
Tüm Ürünler (0)
Tüm Ürünler (0 ürün)
Hakkında

Küçük insanlar için organik, dayanıklı, içinde rahatlıkla hoplayıp zıplayabilecekleri kıyafetler üreten bir sosyal girişimiz. Net karımızı çocuklar için çalışan sosyal sorumluluk projemize, Geleceğe Dokunan Anneler'e aktarıyoruz. Tasarımdan üretime etik kurallar çerçevesinde hareket ediyor, yerel üreticiyi destekliyor, cinsiyet gözetmeksizin çocukların doğasına uygun kıyafetler tasarlıyoruz.

 

Melis Kuzuoğlu
Phoca
Değerlendirme
Doğa Dostu
İnsan Dostu
Hizmet Kalitesi
Ürün Kalitesi
Hesaplılık
Güvenilirlik
Genel Değerlendirme
iletişim
Kurum Ünvanı
PH Eğitim Tekstil Turizm Limited Şti
Yetkili Kişi
Melis Kuzuoğlu
Beyan
Ürün ve/veya hizmetleriniz nelerdir?
Markamız Phoca 0-8 yaş, bebek ve çocuk tekstil ürünleri markası. Ürünlerin her biri çocuk odaklı; yumuşacık, GOTS sertifikalı malzemelerle üretiliyor ve çocukların içinde rahatça hoplayıp zıplayabileceği, kolaylıkla giydirilip çıkarılabilen parçalardan oluşuyor. Aynı zamanda Phoca bir sosyal girişim markası. Tüm net karını erken çocuklukta duygusal ihmal için çalışan projemiz Geleceğe Dokunan Anneler'e aktarıyor.
Üretim veya hizmet yeriniz hakkında bilgi verir misiniz?
Üretim yerimiz ve depomuz Ankara'da. Online satış yapıyoruz.
İşletmenizin ortak ve çalışanları hakkında bilgi verir misiniz? Kaç kişilik bir işletmesiniz?
5 kişilik bir ekibiz.
Kullandığımız hammadde, malzemeler (dolayısı ile tedarikçilerimiz de) kısmen veya tamamen doğa dostu
GOTS sertifikalı üretim yapıyoruz. Bu standarta göre aşağıdaki koşulları sağlıyoruz: *İşlem zinciri her aşamasında organik elyaf ürünleri geleneksel elyaf ürünlerinden ayrılmalı ve açıkça tanımlanmalıdır. *Tüm kimyasal girdiler (örneğin boyalar, yardımcı maddeler ve proses kimyasalları) değerlendirilmeli ve toksisite ve biyolojik bozunabilirlik / elimine edilebilirlik ile ilgili temel gereksinimleri karşılamalıdır. *Zehirli ağır metaller, formaldehit, aromatik çözücüler, fonksiyonel nanoparçacıklar, genetiği değiştirilmiş organizmalar (GMO) ve bunların enzimleri gibi girdiler yasaklanmıştır. *Sentetik haşıl maddelerinin kullanımı kısıtlandırılmıştır. Örme ve dokuma yağları ağır metal içermemelidir. *Oksijen bazlı ağartıcılara izin verilmektedir.(Klor bazlı ağartıcılar kullanılamaz) *Kanserojen amin bileşiklerini açığa çıkaran azo boyaları yasaklanmıştır. *Aromatik solvent kullanılan transfer baskı ve Fitalat – PVC kullanılan plastisol baskı yasaklanmıştır. *Aksesuarlar için de kısıtlamalar mevcuttur (örneğin PVC, nikel veya krom izin verilmemektedir)
Akılcı su kullanımı uygulamalarımız var
GOTS sertifikalı üretim yapıyoruz. Bu standarta göre aşağıdaki koşulu sağlıyoruz: Tüm ıslak işlem ünitelerindeki atık su fonksiyonel bir atık su arıtma tesisinde işleme tabi tutulmalıdır.
Paketlememiz kısmen veya tamamen doğa dostu
GOTS sertifikalı üretim yapıyoruz. Bu standarta göre aşağıdaki koşulu sağlıyoruz: Ambalaj malzemesi PVC içermemelidir. Ambalaj malzemesinde kullanılan kağıt veya karton, asma etiketleri vb. geri dönüştürülmüş olmalı veya FSC yada PEFC'ye göre sertifikalandırılmalıdır.
Ürün veya hizmetimizin kendisi sosyal olarak bir fark yaratmayı hedefliyor
Phoca bir sosyal girişim markası. Kurulma amacı sosyal fayda odaklı bir projeye, Geleceğe Dokunan Anneler'e kaynak yaratmak. Geleceğe Dokunan Anneler erken çocukluk döneminde duygusal ihmal konusuna dikkat çekmek, farkındalık yaratmak ve çözüm üretmek için çalışıyor. Bu misyon dışında Phoca'nın tüm ürünleri ve üretim aşamaları da iyi odaklı. Ürünlerin her biri çocuk odaklı; yumuşacık, GOTS sertifikalı malzemelerle üretiliyor ve çocukların içinde rahatça hoplayıp zıplayabileceği, kolaylıkla giydirilip çıkarılabilen parçalardan oluşuyor.
Çalışma ortamımız / koşullarımız nispeten iyi ve adil.
Ekibimiz, hem Phoca hem de Geleceğe Dokunan Anneler ekibi, kadınlardan oluşuyor. Büyük bir çoğunluğu da çocuk sahibi. İstediğimiz zaman evden çalışma, yeri geldiğinde ofise çocuklarla gelme imkanımız var.
Kadını güçlendiren bir yapımız var
Projemiz Geleceğe Dokunan Anneler erken çocuklukta duygusal ihmal üzerine çalışıyor ve çocukların öncelikli bakım vereni anneleri güçlendirmeyi hedefliyor. Proje ortağımız Hacettepe Üniversitesi ve Madalyon Klinik ile birlikte ihmalin yanı sıra anneleri güçlendirmek için seminerler düzenliyor, eğitimler veriyor, sosyal medya üzerinden içerikler paylaşarak daha geniş kitlelere ulaşmaya çalışıyoruz.
Gelirimizi belli oranda sosyal projelere veriyoruz
Net karımızın tamamını* sosyal projemiz Geleceğe Dokunan Anneler'e veriyoruz. *Phoca satışlarından elde ettiğimiz gelirlerden tüm giderler ve yatırım bütçesi düşüldükten sonra geride kalanı ifade ediyoruz.
Kategoriler
Sırala
Varsayılan
Çok satanlar
Fiyata göre azalan
Fiyata göre artan
Gelecek nesillere daha iyi bir dünya bırakmak için desteğini bekliyoruz.