Çarşı / Üreticiler / Ottan Studio
Ottan Studio
İSTANBUL / Türkiye
Adil Üretici
Adil Üretici
kategoriler
Tüm Ürünler (0)
Tüm Ürünler (0 ürün)
Hakkında

Ottan Studio geliştirdiği teknolojiyle yeşil atıkları ileri dönüştürerek, sürdürülebilir bir gelecek için ekolojik, kaliteli ve dayanıklı ürünler tasarlayıp üretiyor.

Ayşe YILMAZ
Ottan Studio
Değerlendirme
Doğa Dostu
İnsan Dostu
Hizmet Kalitesi
Ürün Kalitesi
Hesaplılık
Güvenilirlik
Genel Değerlendirme
iletişim
Kurum Ünvanı
Farmasens Sağlık İlaç Gıda Ar-Ge ve Laboratuvar Hizmetleri İmalat Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi
Yetkili Kişi
Ayşe YILMAZ
Beyan
Ürün ve/veya hizmetleriniz nelerdir?
Günümüzde geri dönüşüm kapsamında işlenmeyen lokal ve doğal gıda ve bitki atıklarını yenilikçi bir yaklaşımla değerlendirerek evinize doğanın renklerini taşıyan modern, sürdürülebilir ve estetik mobilyalar, objeler ve dekoratif mimari paneller tasarlıyoruz.
Üretim veya hizmet yeriniz hakkında bilgi verir misiniz?
Ofis işlerimiz Şişhane'de, üretimlerimiz ise Kağıthane'deki atölyemizde yapılmaktadır. Peki nasıl yapıyoruz? Meyve kabukları, kullanım tarihi geçmiş tahılları, sebze artıkları; yerel firmalardan, üreticilerden, belediyelerden ve seralardan aldığımız dökülen yapraklar gibi yeşil atıkları topluyoruz. Her çeşit doğal atığı toplamamızın ardından, bunları temizliyor, kurutuyor ve öğütüyoruz. Ortaya çıkan doğal hammaddeyi, yeşil reçinelerle birleştirerek, bu karışımı kalıplara döküyoruz ve minimal ama çok kullanışlı ürünlerimiz ortaya çıkıyor.
İşletmenizin ortak ve çalışanları hakkında bilgi verir misiniz? Kaç kişilik bir işletmesiniz?
Ottan Studio'da kurucu Ayşe Yılmaz'la birlikte, Ar-Ge sorumlusu Furkan Paşa Diriarın, üretim ve atölye sorumlusu Çağrı Çetinsel; sosyal medya ve grafik konularında Azra Başak Aydınoğlu ve iletişim-pazarlama konusunda Ayşe Esin Durmaz'la iş birliği içinde çalışmaktadır.
Ürün veya hizmetimizin kendisi çevresel açıdan bir fark yaratmayı hedefliyor.
Çünkü meyve-sebze kabukları ve dökülen yapraklar gibi organik atıklardan sürdürülebilir üretim yöntemleriyle ileri-dönüştürülmüş, estetik ve kaliteli ürünler tasarlıyor, geliştiriyor ve üretiyoruz:)
Kullandığımız hammadde, malzemeler (dolayısı ile tedarikçilerimiz de) kısmen veya tamamen doğa dostu
Kullandığımız malzemeler Fazla Gıda’dan, park ve bahçelerden, küçük üreticilerden temin ettiğimiz, insanların ve hayvanların tüketimine uygun olmayan meyve kabukları, kullanım tarihi geçmiş tahıllar, sebze artıkları, yapraklar; dolayısıyla tedarikçimiz doğanın ta kendisi.
Üretim / hizmet sürecimiz doğa dostu ögeler barındırıyor
Tüketimi minimize ederek üretme odaklı oluşumuz, dayanıklı ve uzun ömürlü üretimlerimiz ve ürün başına dikeceğimiz fidanlarla, doğayla dosttan öte hissediyoruz :)
Paketlememiz kısmen veya tamamen doğa dostu
Paketlemede minimum malzeme kullanmaya dikkat ediyor, doğaya zarar vermeyecek ve geri dönüşümü olan malzemeler kullanıyoruz.
Atık yönetimimiz kısmen veya tamamen doğa dostu
Üretim sürecimiz sıfır-atık! Yani sarf malzeme dışında atık çıkarmıyoruz ve diğer tüm atıkları ayrıştırıyoruz.
Ürünün kullanım sonrası bertarafı (değerlendirilmesi) kısmen veya tamamen doğa dostu
Ürünlerimiz doğadan gelen malzemelerle tasarlanıp üretilmekle kalmıyor; sonrasında yeniden dönüştütülebilir veya up-cycle edilmek üzere tasarlandığı için kolayca başka bir ürün olarak kullanıma yönelik alan tanıyor.
Ürün veya hizmetimizin kendisi sosyal olarak bir fark yaratmayı hedefliyor
En büyük hedefimiz, zaten gerçekleştirmeye başladığımız doğanın korunması ve sürdürülebilirlik. Malzemelerimizdeki doğal renk ve dokular psikolojik olarak olumlu etkiler bıraktığı gibi, israfı azaltmaya yönelik bir alt bilinç oluşturmayı da hedefliyoruz.
Çalışma ortamımız / koşullarımız nispeten iyi ve adil.
Çalışma ortamımız gerek Şişhane'deki ofisimizde, gerekse üretim atölyemizde, çalışanların işlerini rahatça yapabileceği şekilde düşünülüp organize edilmiş durumda. Sürecin gerektirdikçe her zaman daha iyi ve daha adil olacak şekilde gelişime ve değişime de açık durumda.
Adil bir ücretlendirme ve sosyal haklar (özel sigorta, çalışan destek sandığı, tatiller, izinler, esnek zaman uygulaması vs) ilkelerimiz var.
Patron-çalışan ilişkisinin akla gelmediği, herkesin emeğinin karşılığını aldığı ve işin hayata engel olmadan devam edeceği biçimde şekillenen çalışma ilkelerimizle üretimlerimizi yapmaktayız.
Yönetim ilkelerimiz paylaşımcı ve yatay
Ottan'da ürünlerin üretilmesinden paketlenip gönderilmesine kadar bütün süreçler birlikte güzelleştirme ve fikir alışverişiyle yürütülüyor.
Yukarıdakilerden farklı bir konuda sosyal fark yaratıyorum
Tasarladığımız ve ürettiğimiz bütün Ottan ürünleriyle, gıda ve bahçe atıklarının endüstride dönüştürülmesi, bunlardan yapı malzemesi üretilmesiyle dünyada bir ilk olmakla birlikte; ileri dönüşüm, sürdürülebilirlik gibi konulardaki bilinçlendirme çalışmalarıyla da büyük bir sosyal fark yaratmaktadır.
Kategoriler
Sırala
Varsayılan
Çok satanlar
Fiyata göre azalan
Fiyata göre artan
Gelecek nesillere daha iyi bir dünya bırakmak için desteğini bekliyoruz.