Çarşı / Üreticiler / Önemsiyoruz Sosyal Girişimi
Tüm Ürünler (5 ürün)
Hakkında

Önemsiyoruz, 2016 yılından bu yana toplumda fayda yaratmak için emek veren bir sosyal girişim.

Önemsiyoruz Sosyal Girişimi, risk altındaki çocukların ve çevresindeki yetişkinlerin; sosyal, kültürel ve ekonomik alanda nitelikli ve sürdürülebilir gelişimlerini sağlamayı hedefliyor. Tasarım ve ruh bilimi alanından uzmanlar disiplinlerarası çalışmalar yürütüyor. 


Yapi Kredi bankası TR 02 0006 7010 0000 0069 1877 37

Gözde Şekercioğlu
Önemsiyoruz Sosyal Girişimi
Değerlendirme
Doğa Dostu
İnsan Dostu
Hizmet Kalitesi
Ürün Kalitesi
Hesaplılık
Güvenilirlik
Genel Değerlendirme
iletişim
Kurum Ünvanı
Gözde Şekercioğlu
Yetkili Kişi
Gözde Şekercioğlu
Kurum Adresi
Tevfik Erdönmez Paşa Sokak No:2 Gül Apt. D:36 Esentepe Şişli İstanbul ŞİŞLİ İSTANBUL
Beyan
Ürün ve/veya hizmetleriniz nelerdir?
0-6 yaş aralığındaki çocukların akranları ile eş gelişim göstermelerini destekleyecek ürün ve öğretici içerikler geliştiriyoruz. Bu ürünlerin özel durumu olan bireylere ulaştırılmasında fon yaratmak üzere yan ürünler tasarlıyoruz. Bu ürünlerden bir tanesi de kartpostallarımız. Ayrıca, sürekli ürün geliştirmeye devam ederken, bir yandan da öğretici içeriklerimizi yazılı ve görsel olarak hazırlıyoruz.
Üretim veya hizmet yeriniz hakkında bilgi verir misiniz?
Tekstil bazı ürünlerimizi su tüketmeden, 210 derecede dijital baskı ile üretiyoruz, dikimleri için ise Sarıyer Kadın Kooperatifi ile çalışıyoruz. Şu sıralar üretim ağımızı genişletmek üzere Harmoni Kadın Kooperatifi ve Small Projects Istanbul ekipleri ile numune dikimi aşamasındayız. Matbaa çalışmalarımızda Cenkler Matbaa ile çalışıyoruz, atık durumda kalan, ana sipariş sonrasındaki kalan kağıtlarını baskı çalışmalarımızda değerlendiriyoruz. Yeni ürünlerimizden bir tanesi de bilekliğimiz onu da 3 boyutlu yazıcı ile üretiyoruz, şu anda numune aşamasında.
İşletmenizin ortak ve çalışanları hakkında bilgi verir misiniz? Kaç kişilik bir işletmesiniz?
Şahıs şirketiyiz. Aralık 2015’ten bu yana 20’den fazla gönüllü ile çalışıyoruz. Henüz hiç maaş almadık. Sadece masrafları karşılıyoruz. Gönüllülerimiz arasında ürün tasarımcısı, çocuk gelişim alanından uzmanlar, pazarlama ve iletişim alanından kişiler yer alıyor. Danışma Kurulumuzda tekstil alanında deneyimli profesyoneller, finans alanında bize destek olanlar bulunuyor. Bir de çok yeni Önemseyen Ebeveynlerden bir ağ oluşturuyoruz. Bir ürün ve içerik geliştirirken en az üçer kişilik çalışma grupları ile ilerliyoruz. Tasarlanan ürün veya içerik mutlaka çocuk gelişim uzmanı onayı ile son haline geliyor.
Ürün veya hizmetimizin kendisi çevresel açıdan bir fark yaratmayı hedefliyor.
0-6 yaş çocuk için geliştirdiğimiz ürünler ile çocuğun gelişim sürecinde az ürün ile kapsayıcı bir öğretici içerik ulaştırmayı hedefliyoruz.
Akılcı su kullanımı uygulamalarımız var
Tekstil üstüne yapılan baskılarda su tüketimimiz sıfır.
Üretim / hizmet sürecimiz doğa dostu ögeler barındırıyor
Su tüketiminin olmayışı, ürün üstündeki baskının 210 derecede yapılması oyuncağın üstündeki baskının ömrünü uzatıyor.
Ürün veya hizmetimizin kendisi sosyal olarak bir fark yaratmayı hedefliyor
Eğitime ve sosyal fırsatlara erişimi sınırlı çocuklar için kardeş oyuncak sistemi oluşturmak istiyoruz. Bir nevi askıda oyuncak var demek istiyoruz. Bunun için de fon yaratmak üzere üründen bağımsız yan ürünler geliştiriyoruz. ‘Koşullarından bağımsız, oyuncak her çocuğun hakkı’ mottomuz. İlk hedef kitlemiz hapishanede annesi ile yaşayan 0-6 yaş çocuklar. İçeriye oyuncağın girişi ile ilgili sınırlandırmalar nedeniyle gelişimleri için önemli olan ilk bilgiyi edinmeleri ve içerde anneleri ile bağ kurmalarını kolaylaştıracak ürün ve içeriklerimiz var. Bu bilgiyi aktarmak üzere çalışırken bir çocuğun ihtiyacının sorgulanmasına fırsat sunuyoruz.
Çalışma ortamımız / koşullarımız nispeten iyi ve adil.
Ekiptekiler ile açık ve katılımcı bir iletişim kuruyoruz. Sorular sorarak karar alma aşamasında gönüllülerin katılımını sağlıyoruz.
Kurum içi çalışanlarımızı yapılandıran / güçlendiren uygulamalarımız var
Gönüllülerimize teşekkürü katılmak istedikleri bir eğitime gidiş masraflarını karşılayarak ya da onlara o eğitimin biletini alarak destek oluyoruz.
Yönetim ilkelerimiz paylaşımcı ve yatay
Şirketsel, vergisel ve muhasebesel konulardaki zorunlulukların dışında ürün ve içerik bazlı hazırlıklarda ekipteki kişilerin ilgili olanların inisiyatif alarak karar almada katılımcılığını sağlıyoruz. Yöneticiler yok, ekiplerin lideri var aslında.
Kadını güçlendiren bir yapımız var
Kooperatifler ile işbirliğimiz var.
Kırılgan veya dezavantajlı grupları güçlendiren bir yapımız var
İlk hedef kitlemiz hapishanede annesi ile yaşayan çocuklar, sonrasında 2018 yılında yuvalarda, sevgi evlerinde, yurtlardaki 0-6 yaş çocuklara ulaşmak için çalışıyoruz. Hayat Sende Derneği ile görüştük. Ardından da mülteci çocuklara ulaşmak istiyoruz, bu konuda oyuncaklarımızın onaylayan Sığınmacılar ve Göçmenler Dayanışma Derneği ile tanıştık. Bütçemiz ile ürünleri Al Farah çocuk merkezlerinde atölyelerde oynamaları için ulaştıracağız.
Gelirimizi belli oranda sosyal projelere veriyoruz
Kazancımız ile faydalanıcılarımızı genişletmek istiyoruz. Hem yeni ürün geliştirmeye hem de var olan ürünlerin yeni faydalanıcılara ulaştırılması için çalışıyoruz.
Sırala
Varsayılan
Çok satanlar
Fiyata göre azalan
Fiyata göre artan
Gelecek nesillere daha iyi bir dünya bırakmak için desteğini bekliyoruz.