Çarşı / Üreticiler / Olivine Oil
Olivine Oil
İSTANBUL / Türkiye
Niyetli Üretici
Niyetli Üretici
Tüm Ürünler (3 ürün)
Hakkında

Kazdağlarının (İda) eteklerinde bulunan Edremit şehrinde kurulmuş, geleneksel zeytin ve zeytinyağı üretimini modern hayata uyarlayarak üretim yapan, ürünlerini de müşterilerine en iyi şekilde sunmaya çalışan bir şirketiz.

Kaliteli havası ve doğal kaynak suyundan dolayı Edremit körfezinde yetişen zeytin türü; yağ bakımından çok verimli, kalite olarak dünyadaki emsallerinden üstündür. Olivine sizlere lezzetli, sağlıklı, kaliteli ve güvenilir ürünler sunmayı ilke edinmiştir. Her ürün, gücünü kendi bölgesinden alan, özenle seçilip, toplanan hammaddeler ile üretilmektedir.

Bu nedenle her ürünün mevsiminde ve geleneksel yöntemler ile üretilmesine önem ve özen gösteriyoruz. Olivine ile günlük rutininize sağlık ve lezzet katmanız dileği ile!

Ege Mert
Olivine Oil
Değerlendirme
Doğa Dostu
İnsan Dostu
Hizmet Kalitesi
Ürün Kalitesi
Hesaplılık
Güvenilirlik
Genel Değerlendirme
iletişim
Kurum Ünvanı
Olivine Gıda San. Ve Tic. Ltd. Şirketi
Yetkili Kişi
Ege Mert
Beyan
Hangisi Sizi Daha İyi Tanımlar?
Şirket
İşletmenizi/Sizi daha iyi tanıyabilir miyiz?
Olivine, üniversiteyi kazandığım 2014 yılından beri planladığım bir iş modeliydi. Memleketim olan Edremit/Altınoluk bölgesinde uzun yıllar geçirdiğim için zeytin ve zeytinciliği, toplayıcılığı ve işlemeyi biliyorum. Bölgemde üretilen zeytin ve zeytinyağını markalaştırıp uluslararası pazarlarda tanıtmak, Akdeniz ülkelerindeki diğer rakipler ile rekabet etmek istiyorum. 2019 yılından beri yazılım ve reklam sektöründeyim. Zaman, Bilgi Birikimi ve İmkanlarımın artık kesiştiğini düşünüyorum. Bu yüzden kendi toprağımın ürününü üst düzey bir şekilde A+ kitleye ulaştırmayı hedefliyorum.
Yarattığınız değişimi, ekolojik ve/veya sosyal faydayı bizimle paylaşabilir misiniz?
Öncelikle ülkemizde markalaşmanın gelişmediğini üniversite yıllarımdan beri takip ediyorum. Üst düzey bir ürüne sahip olduğumuzu düşüyorum. Bu ürünü en iyi şekilde markalaştırıp ülkemizdeki diğer markalara vizyon anlamında değer katmak, ilham olmak istiyorum. TEMA vakfı ile iş birliği yapacağım. Şu an görüşmelerim devam etmekte. Yapılan her satışta satın alan kişi adına 3 adet fidan bağışlayacağım. Ülkede son yıllarda önüne geçilemeyen orman yangınlarına karşı bu şekilde bir başlangıç yaparak destek olmak istiyorum. Uzun vadede ise istihdam yaratacak, vizyonumuzu ve hacmimizi genişletecek hamleler yapmak istiyorum.
Hangi alanda faaliyet yürütüyorsunuz?
Tarım ve/veya Gıda
Ürün ve/veya hizmetleriniz nelerdir?
Zeytinyağı (Soğuk Sıkım, Fesleğenli, Acılı, Bodrum Mandalinalı, Reyhanlı, Sarımsaklı etc.) Zeytin (Uzun vade planlarım içerisinde)
Good4Trust dükkanda kendi üretimleriniz haricinde ürün veya hizmet satmayı planlıyorsanız, bunları nereden temin edeceksiniz? Bu ürünler neler olacak?
Planlamıyorum.
Birlikte çalıştığınız üreticiler varsa onlarla kurduğunuz ilişkiyi detaylandırabilir misiniz?
Birlikte çalıştığım ve iş birliği yaptığım firmaları size bildirebilirim fakat şirketler arası özel görüşmeler olduğu için bunları paylaşamam.
Kullandığınız hammaddeleri nerelerden tedarik ediyorsunuz? Bu hammaddeler ekolojik ve sosyal açıdan adil, duyarlı bir biçimde üretiliyor mu?
Balıkesir, Edremit bölgesindeki Zeytinli mahallesi yakınlarındaki üreticimden tedarik ediyorum.
Üretim veya hizmet yeriniz hakkında bilgi verir misiniz?
Üretim, operasyon, markalama gibi işlemlerim üreticimin fabrikasında tamamlanıyor. Hizmet yerim internet, online mağazalar, markamın web sitesi ve anlaştığım bazı marketlerde reyon.
Ürettiğiniz ürünlere ilişikin herhangi bir sertifikanız varsa belirtir misiniz?
Şirketim yeni kuruldu. ISO 9001 gibi sertifikaları temin edeceğim fakat şu aşamada sadece üreticimin sertifikaları mevcut.
Tarımsal Üretim Yapıyor Musunuz?
hayır
Ürettiğiniz gıdalarda herhangi bir katkı maddesi ya da koruyucu içerik kullanıyor musunuz?
Hayır, koruyucu kullanmıyoruz. Zeytinyağımızı uygun koşullarda saklıyoruz. Saklama aşamasında şişelerimizi ve bekleyen yağlarımızı düzenli kontrol ediyoruz.
Gıda üretim izniniz var mı?
Var
Paketlememiz doğa dostu
Geri dönüştürülebilir kağıt kullanıyoruz.
Ürünün kullanım sonrası bertarafı (değerlendirilmesi) doğa dostu
Ürün kullanıldıktan sonra hem şişe hem de ambalaj geri dönüştürülebilir.
Sosyal sorumluluk projelerimiz var
Ülkemizi ağaçlandırma projemiz bulunuyor. Her satış sonrası satın alan kişi adına TEMA'ya bağış yapacağız. TEMA ile görüşmelerimiz sürüyor.
Üretim veya hizmetlerinizde ekolojik ve sosyal açılardan daha duyarlı olmaya yönelik planlarınız varsa anlatır mısınız?
Zaten ekolojik ve doğa dostu bir ürün üretip, son kullanıcı ile buluşturuyorum.
Kaç kişilik bir işletmesiniz? Ortaklar, çalışanlar?
Şu an tek sahibiyim. Fakat fabrika ve üretim sırasındaki ara elemanları, pazarlama, satış, yazılım destek gibi personelleri eklersek bu sayı 30+ üzerine çıkıyor.
Kategoriler
Sırala
Varsayılan
Çok satanlar
Fiyata göre azalan
Fiyata göre artan
Gelecek nesillere daha iyi bir dünya bırakmak için desteğini bekliyoruz.