Çarşı / Üreticiler / Okra Pigment ve Doğal Boya
Okra Pigment ve Doğal Boya
İSTANBUL / Türkiye
Adil Üretici
Adil Üretici
Kadın Üretici
Kadın Üretici
kategoriler
Tüm Ürünler (0)
Tüm Ürünler (0 ürün)
Hakkında

Doğanın dört mevsim değişen renk çeşitliliğine duvar, sanat, seramik, ahşap ve daha birçok kullanım alanı içinde ulaşmanın sanatsal ifadeyi mükemmelleştirdiğine inanıyoruz. Okra Pigment olarak kendi doğal boyalarınızı üretebildiğiniz ve doğanın tüm renklerini tıpkı doğada oldukları şekliyle hayatlarınıza katabilmenizi sağlıyoruz.

Doğal toprak ve mineral pigmentler ile organik bileşenleri kullanarak arzu ettiğiniz renk tonlarını elde etme özgürlüğünü sunuyoruz. Doğaya ve insan sağlığına tamamen zararsız doğal boyalarla çalışmak artık imkansız değil.

Ürünlerimiz yüksek kalitede, saf, canlı, dayanıklı ve saklanabilir boya hammaddeleri olup kimyasal boyaların aksine koruyucu maddeler, ağır metaller, çözücüler ve dolgu maddeleri içermez.

Ürünlerimizin hepsi test edildi ve toksik madde içermediklerinden, kullanıcı sağlığı ve doğa için güvenli olduklarından eminiz. Doğal pigment ürünlerimizi kullanarak kendi dünyanıza hayalinizdeki renk çeşitliliğini, derinliği ve canlılığı katmak sizin elinizde. 

Fransa Provence bölgesindeki  Société des Ocres de France (Fransa Okra Derneği)’ın Türkiye distribütörüyüz.

Ürünler hakkında daha detaylı bilgi, doğru malzeme seçimi, kullanımı ve merak ettiğiniz diğer konularda bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kübra Karafazlıoğlu
Okra Pigment ve Doğal Boya
Değerlendirme
Doğa Dostu
İnsan Dostu
Hizmet Kalitesi
Ürün Kalitesi
Hesaplılık
Güvenilirlik
Genel Değerlendirme
iletişim
Kurum Ünvanı
Kübra Karafazlıoğlu
Yetkili Kişi
Kübra Karafazlıoğlu
Beyan
Ürün ve/veya hizmetleriniz nelerdir?
1. Pigment; Sıvı çözeltide boyaların aksine ince partiküllü suda çözünmeyen bir madde (saf pigment) veya bileşiktir(pigment karışımı). Mineral pigmentler, organik pigmentler ve metalik pigmentler olarak bulunurlar. “Doğal” pigmentler, okralar gibi doğal toprak pigmentleridir ve yalnızca kalsinasyon ve/veya karışım prosesleri geçirirler. Doğanın dört mevsim değişen renk çeşitliliğine duvar, sanat, seramik, ahşap ve daha birçok kullanım alanı içinde ulaşmayı sağlayan doğal pigmentler ile kendi doğal boyalarınızı üretebildiğiniz ve doğanın tüm renklerini tıpkı doğada oldukları şekliyle hayatlarınıza katabilme imkanı verir. 2. Doğal Boyalar, doğal pigmentler ve doğal bağlayıcılar kullanılarak kullanıma hazır boya çeşitleridir.
Üretim veya hizmet yeriniz hakkında bilgi verir misiniz?
Doğal mineral pigmentlerin ana maddesi okradır. Topraktan elde edilen Okra, taş ocağından çıkarılır. Taş ocağında düz yatay ve kalındığı 35 metreyi bulabilen değişken kalınlıklarda cevher işlenerek üretilir. Bu kalın tabakalı cevher yoğun ve sert olduğundan buldozer ile parçalanır. Cevher, %80 ila %90 arasında çok ince silisli kum %20-%10 arasında okra içerir.
İşletmenizin ortak ve çalışanları hakkında bilgi verir misiniz? Kaç kişilik bir işletmesiniz?
Fransa Provence bölgesindeki Société des Ocres de France (Fransa Okra Derneği)’ın Türkiye distribütörüyüz. Türkiye'de çalışan sayısı 1 kişidir.
Ürün veya hizmetimizin kendisi çevresel açıdan bir fark yaratmayı hedefliyor.
Geleneksel boya olan toprak boyaların eskiden olduğu gibi yeniden kullanımını yaygınlaştırılmasını ve kimyasal bağlayıcılar kullanılarak üretilen boyaların yerine geçmesini hedefliyoruz.
Üretim / hizmet mekanımız kısmen veya tamamen doğa dostu
Çevre Okra üretiminde lisans verilmesi tüm diğer madencilik faaliyetlerinde olduğu gibi dikkatle düzenlenir. İlk olarak, çevreye etki çalışmaları için kamuya açık araştırma yapılır. Verilen lisanslar 15 yıl geçerlidir ve çıkarılacak toprak cevher miktarı sınırlıdır(Gargas madenleri 12.500 m²). Şirket aynı zamanda sahanın temizliği, restorasyonu ve güvenliğinden sorumludur. ​ Kirlilik Okranın yıkanmasında kullanılan su kirlenmez ve boşa gitmez. Gargas’da her gün kullanılan 300 m² suyun temizlenip tekrar kullanılması için kapalı devre geri dönüşüm tesisi kullanılmaktadır. Hava kirliliğine gelince, çıkan dumanın havaya karışmasından önce bacaya tozu tutan cihaz yerleştirilmiştir. Dolayısıyla bu endüstrinin çevre üzerinde zararlı etkisi yoktur.
Kullandığımız hammadde, malzemeler (dolayısı ile tedarikçilerimiz de) kısmen veya tamamen doğa dostu
“Doğal” pigmentler, okralar gibi doğal toprak pigmentleridir ve yalnızca kalsinasyon ve/veya karışım prosesleri geçirirler. “Sentetik” pigmentler, birkaç malzeme arasında termal ve/veya kimyasal reaksiyon sonucu ile elde edilirler. “Yeşil Kimya” olarak adlandırılan süreçlerdir. Doğaya ve insan sağlığına zararsız toksik içermeyen malzemelerdir.
Akılcı su kullanımı uygulamalarımız var
Gargas’da her gün kullanılan 300 m² suyun temizlenip tekrar kullanılması için kapalı devre geri dönüşüm tesisi kullanılmaktadır.
Üretim / hizmet sürecimiz doğa dostu ögeler barındırıyor
Doğadan elde edilen pigmentler ile doğa dostu organik bağlayıcılar kullanılarak doğal boyalar elde edilir.
Paketlememiz kısmen veya tamamen doğa dostu
Ambalajlarımız geri dönüştürülebilir PET ve kağıttır.
Atık yönetimimiz kısmen veya tamamen doğa dostu
Okra üretiminden kalan renkli kumlar Ulusal Elektrik ve Telefon firmaları tarafından çukurların doldurulmasında kullanılmaktadır.
Yukarıdakilerden farklı bir konuda çevresel olarak fark yaratıyoruz
Ürünlerimiz yüksek kalitede, saf, canlı, dayanıklı ve saklanabilir boya hammaddeleri olup kimyasal boyaların aksine koruyucu maddeler, ağır metaller, çözücüler ve dolgu maddeleri içermez. Ürünlerimizin hepsi test edildi ve toksik madde içermediklerinden, kullanıcı sağlığı ve doğa için güvenli olduklarından eminiz.
Kategoriler
Sırala
Varsayılan
Çok satanlar
Fiyata göre azalan
Fiyata göre artan
Gelecek nesillere daha iyi bir dünya bırakmak için desteğini bekliyoruz.