Çarşı / Üreticiler / Nunki Design
Nunki Design
BURSA / Türkiye
Adil Üretici
Adil Üretici
Kadın Üretici
Kadın Üretici
Tüm Ürünler (2 ürün)
Mıkmık
450,00 TL
Lalalum
450,00 TL
Hakkında

Nunki Design doğadan ilham alan, doğa ile uyumlu bir yaşamı hedefleyen, sürdürülebilirlik ve yaratıcılık odaklı bir tasarım markasıdır. Nunki Design’nın doğal ve geri dönüşümü destekleyen, sade, cinsiyet ayrımı olmayan özgün oyun, oyuncak ve ürün tasarımları özenle seçilmiş malzemelerle birleşip el emeği ile üretilmektedir.

Geleceğe dair planladığımız tüm ürünler çocukların ve yetişkinlerin doğa ile daha fazla bağ kurup birlikte daha fazla oyun oynamaları ve hayatta mutluluk veren küçük şeyleri farketmeleri doğrultusunda şekilleniyor. Nunki Design herkesi içindeki sihirli güçleri bulmaya ve birlikte hayal kurmaya davet ediyor.

Muge Caferoglu
Nunki Design
Değerlendirme
Doğa Dostu
İnsan Dostu
Hizmet Kalitesi
Ürün Kalitesi
Hesaplılık
Güvenilirlik
Genel Değerlendirme
iletişim
Kurum Ünvanı
Muge Caferoglu
Yetkili Kişi
Muge Caferoglu
Beyan
Ürün ve/veya hizmetleriniz nelerdir?
Nunki Design doğadan ilham alan, doğa ile uyumlu bir yaşamı hedefleyen, sürdürülebilirlik ve yaratıcılık odaklı özgün oyuncak ve oyun tasarımları üreten bir tasarım markasıdır. Nunki Design’nın doğal, sade, cinsiyet ayrımı olmayan özgün tasarımları özenle seçilmiş malzemelerle birleşip büyük bir kısmı el emeği ile üretilmektedir. Ağacın ve kumaşın en doğal halini kullanarak çocukların hayal gücünü geliştiren, dokunma duyularına hitap eden ürünler tasarlıyoruz. Geleceğe dair planladığımız tüm ürünler çocukların ve yetişkinlerin doğa ile daha fazla bağ kurup birlikte daha fazla oyun oynamaları ve hayatta mutluluk veren küçük şeyleri fark etmeleri doğrultusunda şekilleniyor. Ürünlerimiz: 1-Nunki yıldızının fantastik dünyasında yaşayan Lio, Mıkmık, Lalalum, Mori'nin keten ve pamuklu doğal kumaşlardan özenle seçilmiş ipliklerden nakışlanarak üretilen bez oyuncakları. Boyut 40cm 2- Akçaağaç Nunki karakterlerinin her biri elde ayrı ayrı yapılmış, çevre dostu ve güvenlidir. Su bazlı, doğal ve toksik olmayan boyalarla elde boyanmışlardır. Boyut: 8.5 cm 3- Yumuşak doğal pamuklu kumaş ve keten kumaş birleşimi yıldız nakışlı taçlar ve el yapımı sihirli değnekler. Yıldızlar: Gri, somon, mavi, krem 4- Nunki Hikaye Bohçası: Hikaye bohçaları, (torbaları, sepetleri, kutuları...) harika bir hayal gücü kaynağıdır. Nunki Hikaye Bohçası her yaş grubundan tüm çocuklar için eğlenceli öğrenme fırsatı sağlar. Nunki Hikaye Bohça'sında neler var? * 55x70 cm keten kumaş Nunki haritası * 5 adet ahşap el yapımı Nunki karakteri * 3 adet hikaye kartı * Nunki yıldızı ve karakterleri tanıtım kartları, * Rehbere notlar ve açıklama kartı, * 12 adet Nunki yıldızı yer kartı Tüm malzemeler keten kumaş üzerine Nunki logosu nakışlı pamuk kese içerisinde gönderilmektedir. 5-Nunki Bitki Presi: Çiçek Baskı Kiti, çiçeklerin, yaprakların en güzel şekilde kurumasını sağlayarak onları bir sanat eseri haline dönüştürür. Oyuncaklar için karton veya naylon ambalaj yerine özenle hazırladığımız kumaş keseleri kullanıyoruz.
Üretim veya hizmet yeriniz hakkında bilgi verir misiniz?
Bez oyuncakları Buldan keteni, %100 Pamuklu kumaşlar ve nakış işçiliği ile birleştirip üretimini yaptırıyoruz. Bursa’da bebek firmalarına üretim yapan küçük yerel bir nakış firması ile çalışıyoruz. Nakış ipliklerinin naylon olmamasına dikkat edip özel pamuklu iplikler sipariş ediyoruz. Oyuncakların diğer işçilikleri ve kumaş diğer şeyler kadınların çalıştığı küçük bir atölyede yürütülüyor. Ve bazı el işçiliği çalışmalarına evden çalışan ablalarımız destek veriyor. Harita üzerindeki baskılar serigraf yöntemi ile Bursa’da bir atölyede elde tek tek yapılıyor. Ahşap oyuncaklar ham akçaağaç üzerine lazerle çizilip, hobi ürünleri yapan bir amca tarafından elde tek tek kesiliyor. Ayrıntılı zımpara ve boyama gibi işlemleri elde biz yapıyoruz. Bu topraklarda üretilen her şey bizim için çok değerli ve yerel küçük yerleri desteklemek çok önemli.
İşletmenizin ortak ve çalışanları hakkında bilgi verir misiniz? Kaç kişilik bir işletmesiniz?
Şimdilik yolun çok başında olduğumuz için 2 kişiyiz. Eşim Tuncay Caferoğlu ve ben Müge Caferoğlu. Eşim işinden arta kalan zamanlarını Nunki Design’a üretim, lojistik, arge gibi konularda destek veriyor.
Ürün veya hizmetimizin kendisi çevresel açıdan bir fark yaratmayı hedefliyor.
Yaşadığımız yüzyılda tüketim toplumu olarak seri üretime ve plastik gibi doğaya zarar veren malzemelere yönelmiş durumdayız. Çocuklar için üretilen ürünlerin onların sağlığına, yaratıcılığına ve doğa ile bağ kurmalarına yardımcı olması gerektiğini düşünüyoruz. Kullanılan malzemelerin ve paketleme gibi atık çıkaracak materyallerin çevre için çok önemli olduğunun bilincindeyiz ve her ürünü tasarlarken sürdürülebilirlik odaklı olmak için çalışıyoruz.
Kullandığımız hammadde, malzemeler (dolayısı ile tedarikçilerimiz de) kısmen veya tamamen doğa dostu
Kullandığımız tüm malzemeleri geri dönüşümü sağlanabilen, defalarca ve uzun yıllar kullanabilecek doğa dostu olacak şekilde seçip tasarlıyor ve üretimimizi planlıyoruz. Çevresel etkiyi malzeme seçimlerimizle en aza indirmeyi hedefliyoruz. En çok kullandığımız malzeme Buldan keteni, ham bez ve %100 pamuklu kumaşlar. Özellikle kimyasal işlemlerden geçmemiş kumaşları tercih ediyoruz. İplik tercihimiz her zaman pamuklu iplikler. Ahşap oyuncaklarda ise masif akçaağaç kullanıyoruz.
Üretim / hizmet sürecimiz doğa dostu ögeler barındırıyor
Üretim/Hizmet sürecimiz bulunduğumuz şehirdeki işletmelerle lokal olarak planlayıp lojistik gibi konularda tasarruf sağlıyoruz. Kullandığımız malzemeler ve el yapımı üretim aşamalarının doğa dostu olması için çabalıyoruz.
Paketlememiz kısmen veya tamamen doğa dostu
Oyuncaklar için özenle hazırladığımız nakışlı ham bez kumaş keseleri kullanıyoruz. Daha küçük parçalar için kraft hazır paketler kullanıyoruz.
Ürün veya hizmetimizin kendisi sosyal olarak bir fark yaratmayı hedefliyor
Nunki Design çok yeni kurulmuş bir marka. Ancak geleceğe dair çok güzel hayallerimiz var. Şimdilik yapabildiğimiz yerel küçük üreticileri ve evde iş yapan kadınlara ufak da olsa bir destek sağlayabilmek.
Sırala
Varsayılan
Çok satanlar
Fiyata göre azalan
Fiyata göre artan
Gelecek nesillere daha iyi bir dünya bırakmak için desteğini bekliyoruz.