Çarşı / Üreticiler / Null Coffee Roasters
Null Coffee Roasters
İSTANBUL / Türkiye
Adil Üretici
Adil Üretici
kategoriler
Tüm Ürünler (0)
Tüm Ürünler (0 ürün)
Hakkında

Null’u toplam lezzet algısı üzerine, araştırmaların ve üretimlerin yapıldığı kolektif bir üretim ve araştırma alanı olarak hayal ediyoruz. Yeni hasat kahveleri sipariş üzerine kavuruyor, çeşitli atölyeler düzenliyoruz.

Yaşantımızdaki diğer şeyler gibi yeme-içme faaliyetlerinin değeri, onlara yüklediğimiz anlamlarla vücut buluyor. Endüstrileşme sonrası alışkanlıklarımız, yerleşik kültür, tarih ve coğrafi yapının etkisiyle sektörler tarafından yeniden şekillendirilmeye başladı. Kolay, hızlı, hazır gibi sıfatlar tat, lezzet ve kokuya ilişkin kalitelerin yerini aldı. Geldiğimiz noktada ise işler tersine dönmüş durumda. Yerel, lezzetli, yavaş, doğal hatta kurtlu olanın değeri arttı. Moda ve temel alışkanlıkların oradan oraya savurduğu pazarlama akımlarıyla yediklerimiz ve içtiklerimiz üzerine düşünebileceğimiz bir alana ihtiyaç duyuyoruz. Bildiklerimizi, bize öğretilenleri bir kenara bırakıp “deneyimlenmiş bilgiyle” ilerlememiz gerektiğini düşünüyoruz. Yeniden düşünmeye, yeniden değerlendirmeye, sonuçları paylaşıp, tartışmamıza imkân veren bir alana duyduğumuz ihtiyaçtan “Null” ortaya çıkıyor.

İnsanların tat ve koku alma gibi temel duyu organları vasıtasıyla lezzetleri benlikleriyle birlikte yeniden keşfetmeleri için bir mekan yaratmak istedik. Her ne kadar temel aktivitesi bir kahve üretim atölyesi olsa da buradaki faaliyetlerimizi daha kapsayıcı bir başlık altında toplamanın doğru olacağını düşünüyoruz. Burada yeme-içme araştırmaları yapmak, farklı yeme-içme disiplinlerinin aynı masa etrafındaki birlikteliklerini gözlemlemek, yenilikçi ve kendi akımını yaratmış / temsilcisi olmuş yaratıcı şefleri, miksolojistleri ve araştırmacıları ağırlamak istiyoruz.

Üçüncü dalga olarak yeme-içme hayatımızda yer bulan bu kahve akımının, hem ihtiyacı karşılamadığının hem de sektör tarafından oldukça suistimal edilmiş olduğunu düşünüyoruz. Kahve, diğer tüm tarım ürünleri gibi iyi yetiştirme uygulamaları, uygun bir toplama, kontrollü bir işleme, doğru bir depolama ve transferle gastronomik değerine ulaşıyor. Böylesi itina ile üretilen değere tek katkımızın, onu ve kalitelerini odağımızda tutmaya devam etmenin olabileceğini düşünüyoruz. Kahveyi anlamak ve anlamak için araştırma yapmak öncelikler listemizin başında. Pahalı makinalar ve o tüm şatafatlı donanımlar bardaktaki koyu sıvının daha iyi üretilmesi için birer aracı olarak görüyor, merkezimize kahvenin niteliklerini koyuyoruz.

Cihan Başpınar
Null Coffee Roasters
Değerlendirme
Doğa Dostu
İnsan Dostu
Hizmet Kalitesi
Ürün Kalitesi
Hesaplılık
Güvenilirlik
Genel Değerlendirme
iletişim
Kurum Ünvanı
Null Kahve Kavurma Atölyesi İmalat Sanayi ve Ticaret A.Ş
Yetkili Kişi
Cihan Başpınar
Beyan
Ürün ve/veya hizmetleriniz nelerdir?
Kavrulmuş kahve ithalatı ve imalatı yapan küçük ve bağımsız bir işletmeyiz. Kısaca bir mikro kavurmaeviyiz.
Üretim veya hizmet yeriniz hakkında bilgi verir misiniz?
Acıbadem mahallesinde, bir ara sokakta 200m2 civarında kapalı alanda faaliyetlerimize devam ediyoruz. Alanımız bölünmemiş tek biralandan ve bodrum kadında bir depodan oluşuyor. 40 yaşındaki yapının zemini dahil hiç bir özelliğini değiştirtirilmemiştir. Alan imalatın yanında, atölye çalışmaları, çalıştay ve söyleşilere ev sahipliği edebilmek üzere tasarlanmıştır. Öndeki bu bölüm yaklaşık 50 kişiyi ağırlamamıza imkan vermektedir. Kafe ya da kahve dükkanı gibi tam zamanlı servis veren bir işletme değildir.
İşletmenizin ortak ve çalışanları hakkında bilgi verir misiniz? Kaç kişilik bir işletmesiniz?
3 ortak ve 1 çalışandan oluşmaktayız. Yürütücülüğünü Cihan Başpınar yapmaktadır.
Üretim / hizmet mekanımız kısmen veya tamamen doğa dostu
Karton bardak gibi sektörel olarak çok kullanılan, geri dönüşemez bir atık kalemini kullanmıyoruz. Alanımızda 3 ayrı atık ayırımı yapıyoruz.
Kullandığımız hammadde, malzemeler (dolayısı ile tedarikçilerimiz de) kısmen veya tamamen doğa dostu
Hasat takip ediyor, hikayesini üreticisini bilmediğimiz kahveleri temin etmiyor, endüstrüyel/konvansiyonel ürün temin etmiyor, sadece küçük üreticilerden temin edilmiş ve ticaretinde üreticininin hak ettiği premium ödemeyi aldığını bildiğimiz, adil, çevre dostu, işçi/çalışan/çocuk /çevre istismarı yapılmamış ve iyi tarım ürünleriyle çalışıyoruz.
Üretim / hizmet sürecimiz doğa dostu ögeler barındırıyor
yanmış doğalgaz çıktısı dışında (kombi seviyesi bir tüketim) üretimimizin bir atık çıktısı yoktur.
Paketlememiz kısmen veya tamamen doğa dostu
Manuel paketleme yapmaktayız. Taşıma çantalarımız dönüştürülebilir kağıttan imaldir. Kavanozuyla ve veya bisikletle gelip kahvesini alanlar için !0% indirim uygulamaktayız.
Ürünün kullanım sonrası bertarafı (değerlendirilmesi) kısmen veya tamamen doğa dostu
kahve kompostu yapılabilen bir atıktır.
Ürün veya hizmetimizin kendisi sosyal olarak bir fark yaratmayı hedefliyor
Hasat takip ediyor, hikayesini üreticisini bilmediğimiz kahveleri temin etmiyor, endüstrüyel/konvansiyonel ürün temin etmiyor, sadece küçük üreticilerden temin edilmiş ve ticaretinde üreticininin hak ettiği premium ödemeyi aldığını bildiğimiz, adil, çevre dostu, işçi/çalışan/çocuk /çevre istismarı yapılmamış ve iyi tarım ürünleriyle çalışıyoruz.
Adil bir ücretlendirme ve sosyal haklar (özel sigorta, çalışan destek sandığı, tatiller, izinler, esnek zaman uygulaması vs) ilkelerimiz var.
Parçası olduğumuz sosyal ağdan temin ettiğimiz ve ürettiğimiz tüm kaynakları eşit ve kısıtsız şekilde paylaşıyoruz. Çalışma saatlerimiz çalışanlarımızın lehine esnek, izin konusu çalışanların insiyatifinde. Yapılanmamız ve kurum içi ilişkilerimiz yataydır.
Kurum içi çalışanlarımızı yapılandıran / güçlendiren uygulamalarımız var
Haftanın belli bir kısımında mesleki iç eğitimlerimiz, sosyal bağlarımızı güçlendirme maksatlı toplantılarımız, ayda bir düzenlediğimiz kahve buluşmalarımız ile hem mesleki hem insani nitelikleri güçlendirmeye yönelik faaliyetlerimiz var.
Yönetim ilkelerimiz paylaşımcı ve yatay
zamanı, emeği, bilgiyi ve keyifi bölüşerek ve paylaşarak çalışıyoruz. ata erkil, eril, cinsiyetçi ve tepeden inme bir yapılanmamız ve iletişim biçimimiz de yok.
Kadını güçlendiren bir yapımız var
tek çalışanımız kadın.
Sosyal sorumluluk projelerimiz var
Belirli döngülerde ücretsiz ve kahve ve yiyeceğin bedelsiz servis edildiği "kahve konuşmaları" ismini verdiğimiz sohbetlerimiz var. Bunun dışında meslek kazandırma amaçlı, dezavantajlı, gelir seviyesi uygun olmayan ve öğrenci gruplarına eğitim veriyoruz. Öğrenci grupları için atölye çalışmaları vs. de zaman zaman yapıyoruz.
Kategoriler
Sırala
Varsayılan
Çok satanlar
Fiyata göre azalan
Fiyata göre artan
Gelecek nesillere daha iyi bir dünya bırakmak için desteğini bekliyoruz.