Çarşı / Üreticiler / Nocturne Cunda
Nocturne Cunda
BALIKESİR / Türkiye
Niyetli Üretici
Niyetli Üretici
Yüz Bakımı (4 ürün)
Jojoba Yağı Kremi 50 Ml
Dükkan Geçici Olarak Satışa Kapalı
Hodan Yağı Kremi 50 Ml
Dükkan Geçici Olarak Satışa Kapalı
Avokado Yağı Kremi 50 Ml
Dükkan Geçici Olarak Satışa Kapalı
Aynısefa Yağı Kremi 50 Ml
Dükkan Geçici Olarak Satışa Kapalı
Hakkında

Ayvalık ve bölgemizin bize sunduğu imkanları değerlendirerek yenilebilir ve doğal kozmetik üretiyoruz. Bölgemizde yetişen tıbbi ve aromatik bitkilerden ama en önemlisi zeytinyağının binlerce yıldır bilinen şifa özelliğinden yararlanıyoruz. Ürünlerimizin hammaddelerini seçerken üreticilerin sertifikalarını kontrol ediyoruz. Yiyemeyeceğimiz hiçbir şeyi kremlerimizin içine koymuyoruz. 

Müge Okur
Nocturne Cunda
Değerlendirme
Doğa Dostu
İnsan Dostu
Hizmet Kalitesi
Ürün Kalitesi
Hesaplılık
Güvenilirlik
Genel Değerlendirme
iletişim
Kurum Ünvanı
Müge Okur
Yetkili Kişi
Müge Okur
Beyan
Hangisi Sizi Daha İyi Tanımlar?
Küçük Üretici
İşletmenizi/Sizi daha iyi tanıyabilir miyiz?
Tamamen bitkisel içerikli, doğal ve yenilebilir kozmetik ürünleri üretiyorum. Tıbbi ve aromatik bitkilerden yararlanarak yaptığımız üretim herhangi bir sentetik kimyasal içermiyor. Doğanın bize sunduğu imkanlardan yararlanarak üretim yapıyorum.p
Yarattığınız değişimi, ekolojik ve/veya sosyal faydayı bizimle paylaşabilir misiniz?
Ürünlerimde sentetik kimyasallar kullanmadığım için doğaya bir zarar vermediğini biliyorum. Üretim aşamasında çöp veya farklı atıklar açığa çıkmıyor.
Hangi alanda faaliyet yürütüyorsunuz?
Kozmetik
Ürün ve/veya hizmetleriniz nelerdir?
Şu an yalnızca kozmetik üzerinde çalışıyorum. Cilt tiplerine ve yaşa göre sınıflandırılmış nemlendirici kremler, vücut spreyleri, güneş kremi, bitkisel botox kremi üretiyorum.
Good4Trust dükkanda kendi üretimleriniz haricinde ürün veya hizmet satmayı planlıyorsanız, bunları nereden temin edeceksiniz? Bu ürünler neler olacak?
Kendi ürünlerim dışında bir ürün veya marka satmayı düşünmüyorum.
Birlikte çalıştığınız üreticiler varsa onlarla kurduğunuz ilişkiyi detaylandırabilir misiniz?
Doğasa, BAÇEM, BALTABBİR (Balıkesir Tıbbi ve Aromatik Bitki Yetiştiricileri Birliği) ve bana doğal ve organik olduğunu ispatlayabilen yerel üreticilerle çalışıyorum. Üreticilerden aldığım ürünlerin MSDS belgelerini bizzat kendim kontrol ediyorum. Talep edilmesi halinde tarafınıza bilgi verebilirim.
Kullandığınız hammaddeleri nerelerden tedarik ediyorsunuz? Bu hammaddeler ekolojik ve sosyal açıdan adil, duyarlı bir biçimde üretiliyor mu?
Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tarafından kurulan Tıbbi ve aromatik bitki yetiştiricileri birliğinin kurucu üyesiyim. Bazı hammaddeleri birlikteki çiftçilerden temin ediyorum. Bazılarını da sertifikaları (organik vb.) ve aromatik yağ tahlil sonuçları olan üretici firmalardan temin ediyorum. Temiz üretim yapan, çocuk işçi çalıştırmayan, eşdeğer işe eşit ücret ödeyen ve göçmen işçilere insani koşullar sağlamaya özen gösteren üreticilerle çalışmayı tercih ediyorum.
Üretim veya hizmet yeriniz hakkında bilgi verir misiniz?
Üretim yerim Ayvalık'ta.
Ürettiğiniz ürünlere ilişikin herhangi bir sertifikanız varsa belirtir misiniz?
Vergi dairesinden aldığım vergi muafiyet belgem (ev kadınları için), BAÇEM Tıbbi ve Aromatik Bitki Yetiştiriciliği sertifikam var. Önümüzdeki günlerde Şerife Akküçük hoca'nın düzenlediği Aromaterapi eğitimine katılmak için bekliyorum. Ayrıca hijyen belgem var.
Kullandığınız hammaddeleri ve üretim yöntemlerinizi detaylandırabilir misiniz? Herhangi bir katkı maddesi ya da koruyucu içerik kullanıyor musunuz?
Kullandığımız koruyucuların tamamı bitkisel ürünlerden elde edilmektedir. Örneğin K 705 olarak adlandırılan tatlıdilimler.com'dan aldığım koruyucuyu kullanıyorum. Ürünlerimin birçoğu su bazlı olduğu için bitkisel koruyucu kullanmayı tercih ediyorum. Emülgatör olarak Olivem 1000'i seçtim. Bundaki etken de yaşadığım yer olan Ayvalık'ın zeytin cenneti olmasıdır.
Bitkisel hammadde kullanıyorsanız bunları kendiniz mi yetiştiriyorsunuz ya da doğadan mı topluyorsunuz? Siz üretmiyorsanız nerelerden temin ediyorsunuz?
Kendim ÇKS'li bir çiftçi olmama ve bu alanda ekiliş yapmama rağmen kullandığım yağları seçerken bölgesel faktörlerin etkisinde kalmayıp dünya standardında içeriği olan aromatik yağ markalarını seçiyorum. Bunları da belgeleri olan firmalardan temin ediyorum. (Örneğin DOĞASA)
Ürünlerinizin formülasyonlarını nasıl geliştirdiniz? Olası bir alerji riskini nasıl bertaraf ediyorsunuz?
Cilde uygulanan her ürünün daima bir alerji riski vardır. Bu nedenle etiketimde türeticiye YAMA testi yapmasını tavsiye ediyorum. İlkem yenilebilen her yağın cilde de sürülebileceğidir. Formülasyonumu PUBMED gibi üzerinde bilimsel çalışmalar yapılmış formüllerden yola çıkarak hazırladım. Bu formülleri hazırlarken kozmotoloji ve doğal kozmetik üretim belgesi olan bir eczacıdan yardım aldım. İlk üretimlerimi kendisinin gözetiminde yapıp yakın çevreme denettim. Gelen olumlu dönüşlerden sonra bu işe devam etme kararı aldım.
Resmi kurum ve kuruluşlara ilgili bildirimlerde bulundunuz mu?
Evet. Vergi dairesine başvurarak gerekli izni aldım. Marka tescili içinde başvurumu tamamladım.
Üretimde akılcı su kullanımı uyguluyoruz
Üretim aşamasında yalnızca kapların yıkanması için su kullanıyorum. Üretimde kullandığım malzemeler geri dönüşebilir cam ambalajlardır.
Paketlememiz doğa dostu
Gerek ürünün korunması ve ekolojik mücadelenin desteklenmesi için cam ambalaj kullanıyorum. bunların dışında yalnızca etiketlerim var. Zorunlu olduğum için kullanan zorunda kaldığım kağıt tüketimidir.
Atık yönetimimiz doğa dostu (Üretiminizden ya da ürünlerinizin kullanımı sonrası çıkan atıklar nasıl değerlendiriliyor?)
Üretim aşamasında kullandığım ekipman tekrar yıkanarak kullanılabilir.
Ürün dağıtım zincirimiz doğa dostu
Ürün dağıtım zincirini mümkün olduğunca kısa tutarak yakıt tüketimi konusunda çok küçük de olsa bir katkım olduğunu düşünüyorum.
Ürünün kullanım sonrası bertarafı (değerlendirilmesi) doğa dostu
Cam ambalaj kullandığım için geri dönüşümü mümkün.
Toplumsal cinsiyet eşitliğini sağlayabilmek ve diğer tüm alanlardaki ayrımcılıkları engellemek için faaliyet yürütüyoruz
Elimden geldiğince kadın girişimcileri desteklemeye çalışıyorum. Maddi imkanı olmayan ancak bağımsız bir iş kurmak isteyen kadınlara ücretsiz olarak KOSGEB veya bakanlıklara açılan hibe programlarına proje hazırlamalarına yardım ediyorum.
Kadını güçlendiren bir yapımız var
Henüz çok mümkün olmasa da kadınları güçlendiren çalışmalarda yer almak en büyük hayalim. İşimi yeni kurdum. Ancak ileride yeterli seviyeye gelmesi durumunda dezavantajlı kadınlarla ama özellikle bölgedeki Roman kadınlarla çalışmak istiyorum.
Üretim veya hizmetlerinizde ekolojik ve sosyal açılardan daha duyarlı olmaya yönelik planlarınız varsa anlatır mısınız?
Doğal ve üretilirken çevreye zarar vermeyen ürünleri tercih etmeye devam edeceğim.
Kaç kişilik bir işletmesiniz? Ortaklar, çalışanlar?
Ortak veya çalışanım
Sertifikalar
Kategoriler
Sırala
Varsayılan
Çok satanlar
Fiyata göre azalan
Fiyata göre artan
Gelecek nesillere daha iyi bir dünya bırakmak için desteğini bekliyoruz.