Çarşı / Üreticiler / NFS Fonksiyonel Gıda
NFS Fonksiyonel Gıda
İSTANBUL / Türkiye
Niyetli Üretici
Niyetli Üretici
Tüm Ürünler (3 ürün)
Hakkında

NFS, günlük diyetimizdeki gıdaları, doğal ve fonksiyonel bileşenlerle zenginleştirir.

Botan ÇETİN
NFS Fonksiyonel Gıda
Değerlendirme
Doğa Dostu
İnsan Dostu
Hizmet Kalitesi
Ürün Kalitesi
Hesaplılık
Güvenilirlik
Genel Değerlendirme
iletişim
Kurum Ünvanı
NFS Fonksiyonel Gıda Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi
Yetkili Kişi
Botan ÇETİN
Beyan
Hangisi Sizi Daha İyi Tanımlar?
Küçük Üretici
İşletmenizi/Sizi daha iyi tanıyabilir miyiz?
NFS Fonksiyonel Gıda, günlük diyetimizdeki gıdaları, doğal ve fonksiyonel bileşenlerle zenginleştirir. Formüllerimizi hazırlarken insan, hayvan ve çevre sağlığına zarar verebilecek girdilerin doğal alternatiflerini arıyoruz. Kurucu ekibimizde 1 Uzm. Dr. ve 1 yüksek gıda mühendisinin olması bilimsel temelli AR-GE yapabilmemizi sağlıyor.
Yarattığınız değişimi, ekolojik ve/veya sosyal faydayı bizimle paylaşabilir misiniz?
Yumbee Arı Ürünleri markamız ile plastiksiz kargo gönderimi yaparak, geri dönüşümü mümkün olmayan tek kullanımlık plastik ambalaj atığımızı azaltıyoruz. Ekolojik faydaya ek olarak hem gıda güvenliği konusunda da farkındalık yaratmaya çalışıyoruz hem de fonksiyonel gıdaları anlatıyoruz.
Hangi alanda faaliyet yürütüyorsunuz?
Tarım ve/veya Gıda
Ürün ve/veya hizmetleriniz nelerdir?
Ürünlerimizi 3 ayrı marka altında satışa sunuyoruz. 1) Chiamore'da chia tohumu ilaveli, şekersiz reçeller, bitter ve sütlü çikolatalar. 2) Chocodoc'da spesifik sağlık faydası olan, yüksek proteinli çikolata bar, çocukların bağışıklık sistemini güçlendirecek şekersiz, sağlıklı çikolata ve insülin direncini dengeleyecek şekersiz, tarçınlı çikolata. 3) Yumbee'de Ağrı yöresinden, yüksek rakım, yüksek kaliteli, doğal ham bal ve diğer arı ürünleri. Dükkanda Chiamore İncir/Vişne/Çilek reçellerimizi, Chocodoc Çocuk Çikolatası ve Yumbee Süzme Çiçek Balı ürünümüzü satmayı planlıyoruz.
Good4Trust dükkanda kendi üretimleriniz haricinde ürün veya hizmet satmayı planlıyorsanız, bunları nereden temin edeceksiniz? Bu ürünler neler olacak?
Dükkanda sadece kendi ürünlerimizi satmayı planlıyoruz.
Birlikte çalıştığınız üreticiler varsa onlarla kurduğunuz ilişkiyi detaylandırabilir misiniz?
Arı ürünleri üretiminde sözleşmeli arıcılık yapıyoruz. Bu sayede üreticimize, piyasa fiyatından daha yüksek adil bir fiyat ile satın alma sözü veriyoruz. Diğer ürünlerimizi, uluslararası geçerliliği olan sertifikalara sahip firmalara fason üretim sözleşmeleri ile ürettiriyoruz.
Kullandığınız hammaddeleri nerelerden tedarik ediyorsunuz? Bu hammaddeler ekolojik ve sosyal açıdan adil, duyarlı bir biçimde üretiliyor mu?
Fason üretim modeli ile çalıştığımız üretici firmaların, tedarik veya üretim süreçleri hakkında detaylı bilgiye sahip olamıyoruz.
Üretim veya hizmet yeriniz hakkında bilgi verir misiniz?
Ham bal ve diğer arı ürünlerimiz 1650+ metre rakımlı, kekik yoğunluklu çok çiçekli, Ağrı yaylalarında hasat ediliyor ve otomatik makinelerde dolumu yapılıyor. Reçel ve çikolatalarımız ise BRC gibi uluslararası geçerliliği olan kalite sertifikalarına sahip üretici firmalarda üretiliyor.
Ürettiğiniz ürünlere ilişikin herhangi bir sertifikanız varsa belirtir misiniz?
-
Tarımsal Üretim Yapıyor Musunuz?
hayır
Paketlememiz doğa dostu
Plastiksiz kargo ambalajı
Üretim veya hizmetlerinizde ekolojik ve sosyal açılardan daha duyarlı olmaya yönelik planlarınız varsa anlatır mısınız?
AR-GE çalışmalarına devam ettiğimiz ürünümüz için ihtiyaç duyduğumuz hammadde veya yarı mamulleri gıda atıklarından elde etmeye yönelik planımız var. Bu proje kapsamında Hollanda merkezli bir gıda startup firması ile işbirliği içerisindeyiz.
Kaç kişilik bir işletmesiniz? Ortaklar, çalışanlar?
Kurucu ekibimiz 1 Uzm. Dr., 1 yüksek gıda mühendisi ve 1 pazarlamacıdan oluşuyor. 1 pazarlama stajyeri ve 1 AR-GE stajyeri ile beraber toplamda 5 kişilik bir işletmeyiz.
Kategoriler
Sırala
Varsayılan
Çok satanlar
Fiyata göre azalan
Fiyata göre artan
Gelecek nesillere daha iyi bir dünya bırakmak için desteğini bekliyoruz.