Çarşı / Üreticiler / Miss Village
Miss Village
İSTANBUL / Türkiye
Niyetli Üretici
Niyetli Üretici
Kadın Üretici
Kadın Üretici
kategoriler
Tüm Ürünler (0)
Tüm Ürünler (0 ürün)
Hakkında

Merhaba,

Ben Çiğdem Yıldız… 20 senelik kurumsal hayatın ardından, 2010 yılında artık doğalı korumak, doğaya dönmek üzerine çalışmak için başka bir yola girdi hayatım! 

O gün başlayan çalışmaların meyveleri 2018 yılının Temmuz ayında sentetik kimyasal içermeyen, doğal, temiz kişisel bakım ve kozmetik ürünler, olarak ortaya çıktı. 

Doğaya, hayvanlara saygılı üretim, doğanın zenginliklerini doğayı sömürmeden faydalanarak kullanmak misyonuyla ve İbn’i Sina’dan 19. yy sonlarına kadar Batı’da Tıp alanında okutulan kitapların da kaynağı olarak süregelen  kadim Anadolu bitki bilgeliğinden de yararlanarak üretiyoruz ürünlerimizi… 

​Kendimi adadığım bu alanda her bir cilt tipinin farklı ihtiyaçlarına doğanın bir iyileştirici güç sunduğunu farkettim. Her bir ürün ve reçetesi üzerine yıllardır çalışıyor ve geliştiriyorum. Bu nedenle özellikle sorunlu bir cilt tipine sahipseniz bana mutlaka danışın, deneyimlerimi paylaşmaktan mutluluk duyarım.

​Doğal İçerikler

 Ürünlerimiz %100 doğal kaynaklı içerikleri ile cildinizin kendi kendini onarmasına yardımcı oluyor. Sentetik ve kimyasal içerikleri reddederken, doğal bio-aktiflerle çalışarak gerçek, etkili ve uzun soluklu sonuçları cildinize armağan ediyor. Yalnızca %100 saflıkta Terapötik Uçucu Yağlar, gıda saflığında soğuk sıkım bitkisel yağlar, esansiyel yağı ayrıştırılmamış buhar-distile hidrosoller ve biyoaktifler kullanılırken, mümkün olduğunca yerel ve organik kaynaklar tercih ediliyor.

Çalışma Etiğimiz

Sürdürülebilirlik ve sağlığınıza verdiğimiz önemin attığımız her adım ve uyguladığımız her yöntemde temel aldığımız ilke olduğunu hiç unutmadan çalışmak en önem verdiğimiz konu… 

Ürün bazında testleri, Sağlık Bakanlığı onayları ile hijyenik labaratuar koşullarında üretilmiş ürünlerimizle sağlığınıza önem veriyor ve üretim hassasiyetimizi yaygınlaştırmak için çalışıyoruz. 

Sosyal Bilinç ve Yardımlaşma felsefemizin bir diğer temel taşı. Çocuk, Kadın ve dünya paydaşlarımız hayvanlar için yaptığımız projelerle sosyal farkındalık yaratabilmek, toplum bilincine değer katmayı hedefliyoruz.

Çiğdem Yıldız
Miss Village
Değerlendirme
Doğa Dostu
İnsan Dostu
Hizmet Kalitesi
Ürün Kalitesi
Hesaplılık
Güvenilirlik
Genel Değerlendirme
iletişim
Kurum Ünvanı
Ekspertim Danışmanlık
Yetkili Kişi
Çiğdem Yıldız
Beyan
Hangisi Sizi Daha İyi Tanımlar?
Küçük Üretici
İşletmenizi/Sizi daha iyi tanıyabilir miyiz?
Markamla benim gibi sağlık konusunda kendisi, sevdikleri ve doğa için hassasiyeti olanlara mümkün olduğu kadar karbon ayak izi nispeten az, kaliteli ürünlerin olabileceğini göstermek için çalışıyorum. 2010'da kurumsal hayatı bırakarak şirketimi kurdum, 2011'de doğal içerikli kozmetik ürünler üretmek için marka tescilimi aldım ve 2018'e kadar konuyla ilgili eğitimler, araştırmalarla kendimi geliştirdim. İşin başında piyasa buna hazır olmadığı için öncelikle şehirde doğal yaşamın mümkün olduğunu göstermek için kurumsal ve bireysel doğal yaşam eğitimleriyle başladım. Ürünlerimi 2018'de piyasaya çıkardım. Şu anda başta doğal içerikli kozmetik ve kişisel bakım ürünleri olmak üzere Sağlık bakanlığı onaylı bir marka altında üretimlerimi yapıyorum.
Yarattığınız değişimi, ekolojik ve/veya sosyal faydayı bizimle paylaşabilir misiniz?
2010'dan bu yana bu alanda etki alanımı arttırmaya çalışarak mümkün olduğunca sosyal içerikli çalışmalarla insanları özellikle beyaz yakalı, eğitimli kadınları ithal (karbon ayakizi yüksek) ürünlerden yerel üretimle kaliteli ürünler elde edilebileceği konusunda deneyimler yaşamalarını sağlamaya çalışıyorum. Özellikle ithal ürünlerin alımı sırasında gittikçe artan kur farkı, gümrük vergisi ve ÖTV gibi vergilere üründen daha fazla para bu alanlara para ödediklerini anlatmaya çalışıyorum. Bunun yanında tabii ki doğal içerikli sentetik kimyasal içermeyen ürünlerle markamla birlikte tescillediğim Sağlığın verdiği güzellik anlamındaki "Healthy Beauty" sloganıma uyumlu ürünler üretiyorum.
Hangi alanda faaliyet yürütüyorsunuz?
Kozmetik
Ürün ve/veya hizmetleriniz nelerdir?
Kişisel Bakım ve kozmetik ürünleri ile günlük yaşamda kullanılabilecek saf ve temiz içerikli ürünler (nemlendiriciler, tonikler, mumlar, sabunlar, tütsüler, seramikler)
Good4Trust dükkanda kendi üretimleriniz haricinde ürün veya hizmet satmayı planlıyorsanız, bunları nereden temin edeceksiniz? Bu ürünler neler olacak?
Ürünlerin tescilli markam dışında olanları destek ürünler olarak ürünler arasında yer alıyor. Örneğin bir tütsülük, sabunluk, el yapımı olarak bu ürünleri yapan kadın emeği olarak temin ettiğim ürünler oluyor.
Birlikte çalıştığınız üreticiler varsa onlarla kurduğunuz ilişkiyi detaylandırabilir misiniz?
Herkesin içinde bulunduğu çalışma ve fikir ortamında huzur içinde çalışıp hakkını aldığı bir ilişki olmasına dikkat ediyorum çalışma ortamının.
Kullandığınız hammaddeleri nerelerden tedarik ediyorsunuz? Bu hammaddeler ekolojik ve sosyal açıdan adil, duyarlı bir biçimde üretiliyor mu?
Kullanılan hammaddeleri mümkün olduğu kadar yurtiçinden temin etsem de üretim standartları konusunda gerektiğinde hijyenik üretim belgelerini sağlayabilen üreticiler olması da önemli. Palm yağı kullanmamak özellikle dikkat ettiğim bir konu. ve tabii ki hayvan deneyi yapılmıyor üretimimiz sürecinde.
Üretim veya hizmet yeriniz hakkında bilgi verir misiniz?
Üretimlerim Sağlık Bakanlığı onayları çerçevesinde, GMP standartlarında bir kadın girişimcinin labaratuarında verdiğim reçeteler üzerine yapılıyor.
Ürettiğiniz ürünlere ilişikin herhangi bir sertifikanız varsa belirtir misiniz?
Ürünler için istesem de henüz bu belgelerim bulunmuyor. Ancak kullanılan hammaddelerin temiz üretim kapsamında olmasına dikkat ediyoruz.
Kullandığınız hammaddeleri ve üretim yöntemlerinizi detaylandırabilir misiniz? Herhangi bir katkı maddesi ya da koruyucu içerik kullanıyor musunuz?
Kullanılan hammadde ve koruyucu katkıların tümü sentetik olmayan maddelerdir. Ürünlerde SLS, SLES, ALS (Sülfat), paraben, mineral, silikon, parfüm, renklendirici ve zararlı kimyasallar kullanmıyoruz. www.safecosmetics.org' a göre sayılan bu maddeler kullanıldığında bilinen kanser sebebi 113 sentetik kimyasaldan 11 tanesi kozmetik sektöründe renklendirici, ağartıcı, koruyucu, nemlendirici gibi maddeler olarak kullanılmış oluyor. Sadece bireysel olarak değil çevreye verilen zararı da en aza indirebilmek için içerik reçetelerinin hazırlanmasına dikkat ediyoruz.
Bitkisel hammadde kullanıyorsanız bunları kendiniz mi yetiştiriyorsunuz ya da doğadan mı topluyorsunuz? Siz üretmiyorsanız nerelerden temin ediyorsunuz?
Bitkisel hammadde kullanıyorum ancak ben üretim yapmıyorum. Sağlık standartlarına uygun istendiğinde belge sağlayabilecek kurumlardan hammaddelerimizi sağlıyoruz.
Ürünlerinizin formülasyonlarını nasıl geliştirdiniz? Olası bir alerji riskini nasıl bertaraf ediyorsunuz?
2010 sonrası gerek aldığım eğitimler gerek araştırmalarla ve tabii ki Mesul müdürümüzle içerik ve hammaddelerle ilgili sürekli fikir alışverişinde bulunarak üretimlerimiz için reçeteler geliştiriyorum. Alerjik olabilecek ürünleri ve oranları bilinçli kullanmak içerik bitkisel ve doğal olsa da dozun ürünü şifa ile zehir arasında konumlandırabileceğini bildiğim için hem hammadde hem de doz ayarlamalarına ihtimam gösteriyorum.
Resmi kurum ve kuruluşlara ilgili bildirimlerde bulundunuz mu?
Evet. sağlık bakanlığı onaylı bir markayız.
Ürünün kullanım sonrası bertarafı (değerlendirilmesi) doğa dostu
Mutlaka kadın üretici ile işbirliği içinde olmaya çalışıyorum. Çalışan hakkını gözetmeye dikkat ediyorum. Evimde ve oturduğum yerdeki hayvanların sağlığı, bakımı ve sağlığı ile yakından ilgileniyorum, sahiplendirme, kısırlaştırma gibi spesifik konularda çalışıyorum. Elde ettiğim gelirin bir bölümünü hayvanlar için harcayarak sistemin doğayla ayrılmaz bir bütün olduğunu hiç unutmadan çalışıyorum.
Kadını güçlendiren bir yapımız var
Kadın emeği ve kızkardeşlik konusunda hassasız. Benim bu işe başlarken aldığım kadın desteğini ben de etrafımdakilere destek olmaya çalışarak devam ettiriyorum.
Gelirimizin belli oranıyla sosyal projeleri destekliyoruz
Evde ve sokakta baktığım hayvanlar için yaptığım harcamları yine Haytap üzerinden alarak onlara destek olmaya çalışıyorum.
Üretim veya hizmetlerinizde ekolojik ve sosyal açılardan daha duyarlı olmaya yönelik planlarınız varsa anlatır mısınız?
Maliyetler sebebiyle ambalajlarda şu anda yapamasam da önümüzdeki dönemde daha duyarlı alternatifler yaratmak için planlamamı yapmaya başladım.
Kaç kişilik bir işletmesiniz? Ortaklar, çalışanlar?
Bir küçük ortağım var %5 hisse ile maddi destek karşılığı hisse verdiğim küçük ortağım (yine bir kadın) bunun dışında birlikte çalıştığım kişiler olarak 2 bordrolu arkadaşımı sayabilirim. 1. Üretimden Sorumlu Mesul Müdür : Sağlık bakanlığı onaylı tüm bakım ve kozmetik markalarının bordrolarında bulunması gereken Mesul Müdür üretimlerimizdeki her tür içerik detayını takip eder, üretimde bulunur, bildirimleri yapar. 2. Destek Elemanımız: Her tür lojistik, paketleme, etkinlik gibi günlük rutin işler için destek olur.
Kategoriler
Sırala
Varsayılan
Çok satanlar
Fiyata göre azalan
Fiyata göre artan
Gelecek nesillere daha iyi bir dünya bırakmak için desteğini bekliyoruz.