Çarşı / Üreticiler / Miss Dolap
Miss Dolap
MERSİN / Türkiye
Niyetli Üretici
Niyetli Üretici
Tüm Ürünler (9 ürün)
Yağ Bazlı Temizleyici Tonik
109,00 TL
Su Bazlı Temizleyici Tonik
99,00 TL
Kil Maskesi
89,00 TL
Kaş/kirpik Serumu
89,00 TL
30 Faktör Güneş Koruyucu
159,00 TL
Bentonitli Diş Macunu
79,00 TL
Ferahlatıcı Tonik
69,00 TL
C Vitamini Serumu
179,00 TL
Hakkında

 

 Cildimiz , aynı bağırsaklarımız ve sindirim sistemimiz gibi yoğun emici tabakalardan oluşmaktadır. Cildimize sürülen her şey doğrudan kıl köklerindeki damarlar tarafından alınarak  dolaşıma aktarılır. Bu şekilde bir kişinin cildi yılda yaklaşık 2 kg’a kadar emilim yapabilmektedir.Bu sebeple cildimize ne sürdüğümüze çok dikkat etmemiz gerekir.

Tüm bunları göz önüne aldığımızda “yiyemediğimiz hiçbir şeyi cildimize sürmememiz”gerekir

Miss Dolap ürünleri, doğal aromaterapikler ve tabiattan elde edilen sabit yağlar kullanılarak üretilen cilt bakım ve kozmetik ürünlerinden oluşmaktadır. Tamamı vegan olan ürünlerimiz koruyucu, kıvam arttırıcı , renklendirici gibi hiçbir kimyasalı içermez. Tüm Miss Dolap ürünleri ekmeğe sürülüp yenebilecek kadar zararsızdır. 

Devrim GÜNDEŞLİ
Miss Dolap
Değerlendirme
Doğa Dostu
İnsan Dostu
Hizmet Kalitesi
Ürün Kalitesi
Hesaplılık
Güvenilirlik
Genel Değerlendirme
iletişim
Kurum Ünvanı
Miss Dolap kadın Girişim Üretim Pazarlama Kooperatifi
Yetkili Kişi
Devrim GÜNDEŞLİ
Beyan
Hangisi Sizi Daha İyi Tanımlar?
Kooperatif
İşletmenizi/Sizi daha iyi tanıyabilir miyiz?
Miss Dolap Anka Üreten Kadın Derneği'nin sosyal girişimi olarak 2021 yılında kuruldu. Kooperatifleşmeden önce kadınlar ve çocuklarla atölye çalışmaları gerçekleştirdik. Özellikle hijyen malzemelerine erişimde sorun yaşayan sığınmacı kadınlar ve çocuklar için kimyasalsız hijyen malzemesi üretim atölyeleri yaptık.
Yarattığınız değişimi, ekolojik ve/veya sosyal faydayı bizimle paylaşabilir misiniz?
Kooperatifimiz kimyasalsız kozmetik ürünleri üretmektedir. Tamamen yenebilen bir içeriğe sahip ürünler insan sağlığına zarar vermediği gibi suda çözünebilen organik ürünler olduğu için hava, toprak ve suyu da kirletmemektedir.
Hangi alanda faaliyet yürütüyorsunuz?
Kozmetik
Ürün ve/veya hizmetleriniz nelerdir?
Kimyasalsız kozmetik ve temizlik ürünlerimizin içinde her türlü kişisel bakım ürünü , çamaşır ve bulaşık deterjanı, yüzey temizleyici, oda spreyleri var. Kozmetik ve kişisel bakım ürünlerini bu platformda satmayı planlıyoruz
Good4Trust dükkanda kendi üretimleriniz haricinde ürün veya hizmet satmayı planlıyorsanız, bunları nereden temin edeceksiniz? Bu ürünler neler olacak?
Hayır, teşekkürler
Birlikte çalıştığınız üreticiler varsa onlarla kurduğunuz ilişkiyi detaylandırabilir misiniz?
Midd Dolap tedarikte Toplumsal Cinsiyet Eşitliğini göz önüne alan, bu nedenle kadın üreticilerle ya da iş sahipleri ile çalışmayı tercih eden bir girişimdir. O nedenle hammaddelerimizin çoğu Mersin'de üretim ve satış yapan kadınlardan temin edilmektedir. Kutularımız ve ambalajlarımız yine Mersin'deki başka bir kadın kooperatifi tarafından yapılmakta, etiket basımlarımız ve tasarımlarımız bir kadının sahibi olduğu matbaada gerçekleştirilmektedir.
Kullandığınız hammaddeleri nerelerden tedarik ediyorsunuz? Bu hammaddeler ekolojik ve sosyal açıdan adil, duyarlı bir biçimde üretiliyor mu?
Hammaddelerimizin çoğunu Mersin'de üretim yapan kadınlardan temin ediyoruz. Bu kadınların büyük bir kısmı üretimlerini Mersin'in Gülnar ilçesinde gerçekleştirmektedirler ve bu ilçe, coğrafi konumundan dolayı "iyi tarım " sertifikalı ürünlere sahiptir
Üretim veya hizmet yeriniz hakkında bilgi verir misiniz?
Ürünlerimiz Mersin'deki kooperatif binamızın içinde yer alan atölyemizde üretiyoruz.
Ürettiğiniz ürünlere ilişikin herhangi bir sertifikanız varsa belirtir misiniz?
Tüm ürünlerimizin hammaddeleri iyi tarım sertifikasına sahip. Yine tüm ürünlerimiz hayvansal bir ürün içermediği için vegandır.
Kullandığınız hammaddeleri ve üretim yöntemlerinizi detaylandırabilir misiniz? Herhangi bir katkı maddesi ya da koruyucu içerik kullanıyor musunuz?
Hammaddelerimizin bir kısmını, aromatik yağları kendimiz üretmeye başladık. Ancak bunlar için kullandığımız endemik bitkileri Gülnar ilçesindeki doğal toplayıcılık yapan kadınlardan satın alıyoruz. Hayır, koruyucu ve katkı maddesi kullanmıyoruz.
Bitkisel hammadde kullanıyorsanız bunları kendiniz mi yetiştiriyorsunuz ya da doğadan mı topluyorsunuz? Siz üretmiyorsanız nerelerden temin ediyorsunuz?
Hammaddelerimizin hepsi bitkisel. Gülnar ilçesindeki doğal toplayıcı kadınlardan satın alıyoruz.
Ürünlerinizin formülasyonlarını nasıl geliştirdiniz? Olası bir alerji riskini nasıl bertaraf ediyorsunuz?
Kooperatifleşme sürecinde bir eczacı arkadaşımız bize destek verdi. geleneksel yöntemleri bu şekilde formüle ettik. Kullandığımız ürün içeriklerini etikette paylaşıyoruz. Bu da olası riskleri azaltıyor.
Resmi kurum ve kuruluşlara ilgili bildirimlerde bulundunuz mu?
Evet, sağlık bakanlığına kozmetik ürün üretim bildirimi yaptık
Üretim veya hizmetlerinizde ekolojik ve sosyal açılardan daha duyarlı olmaya yönelik planlarınız varsa anlatır mısınız?
Kooperatifimiz zaten bir sosyal girişim olarak kuruldu. Mevcutta çalışmaları devam eden bir kadın derneğimizin ticari işletmesi olması amacıyla yola çıktık. O nedenle kooperatif gelirlerinin büyük bir kısmı derneğe bağış olarak gidecek. Ürünlerimizin yenebilen ürünler olması, katkı maddesi ve koruyucu içermemesi, vegan olması konusunda alınmış kararlarımız var. Bu politikamız değişmeyecek
Kaç kişilik bir işletmesiniz? Ortaklar, çalışanlar?
9 kişilik bir kooperatifiz. henüz ücretli çalışanımız yok. Ortaklarımızdan 2 si mali müşavir, 2 si mimar, 1 i avukat, 1 i proje uzmanı, 1 i elektrik elektronik mühendisi, 1 i sosyal çalışmacı ve diğeri de finans uzmanı
Kategoriler
Sırala
Varsayılan
Çok satanlar
Fiyata göre azalan
Fiyata göre artan
Gelecek nesillere daha iyi bir dünya bırakmak için desteğini bekliyoruz.