Çarşı / Üreticiler / Merkezefendi Kadın Kooperatifi
Merkezefendi Kadın Kooperatifi
DENİZLİ / Türkiye
Niyetli Üretici
Niyetli Üretici
Kadın Üretici
Kadın Üretici
kategoriler
Tüm Ürünler (0)
Tüm Ürünler (0 ürün)
Hakkında

Kooperatifimizin ana amacı zaten kadın istihdamını artırmak. Ortak alımlarımızda özellikle dezavantajlı kadınlara, tek başına yaşam mücadelesi içinde olan kadınlara öncelik vermekteyiz. Kooperatifimiz kurulduğu günden buyana her yıl özellikle üniversitede öğrenim gören kız çocuklarımıza istihdam sağlıyoruz. 2022 yılı yaz dönemi boyunca Algida firması ile yürüttüğümüz "Kadın emeği ile güzelleşen külahlar" projesinde üniversiteli genç kızlarımıza istihdam sağladık. Kadın üreticilerle ve kadın kooperatifleri ile çalışmaya özen gösteriyoruz. Kooperatifimizde gerekli hammadde ihtiyacını kadın üreticilerden alıyoruz. ayrıca ilimizde bulunan Kadın dernekleri ile sürekli temas halindeyiz. Kermes , etkinlik gibi tüm faaliyetlere destek veriyoruz. "Kadın" temalı tüm sosyal sorumluluk projelerine katılmaya özen gösteriyoruz. Anne mutfağı, anne eli değmiş değmiş ürünleri doğal, katkısız, hijyen bir şekilde sunuyoruz. Güleryüzlü ve samimi bir ortam sağlıyoruz.

"GÜÇLÜ KADINLAR GÜZEL YARINLAR "

☎️0 258 2611923

☎️0 532 6592555

Altıntop Mahallesi Meserret Sokak No:12/C

Merkezefendi/ DENİZLİ 

Aynur Tunç
Merkezefendi Kadın Kooperatifi
Değerlendirme
Doğa Dostu
İnsan Dostu
Hizmet Kalitesi
Ürün Kalitesi
Hesaplılık
Güvenilirlik
Genel Değerlendirme
iletişim
Kurum Ünvanı
SS Merkezefendi Kadin Girisimi Üretim ve İşletme Kooperatifi
Yetkili Kişi
Aynur Tunç
Beyan
Hangisi Sizi Daha İyi Tanımlar?
Kooperatif
İşletmenizi/Sizi daha iyi tanıyabilir miyiz?
Kadınlar hayatının aslında her alanında sürekli girişimci bir ruha sahip. Evinde çocukları ile ilgilenirkenbir öğretmen, evinin mutfağında usta bir aşcıdır. Kadınlşarımızın zaten doğasında bulunan girişimci ruhunu , sürekli var olan üretim potansiyelini bir çok kadın ile güç birliği içersinde "Güçlü Kadınlar Güzel Yarınlar" mottosu ile birlikte yola çıktık. İlçemizde Kooperatif çalıştayı düzenledik. üç gün süren çalıştayımıza gerçekten katılım inanılmazdı. Kooperatif nedir? ,işleyişi nasıldır? gibi bir çok konuda uzman kişiler tarafından kadınlarımızı bilgilendirdik. Çalıştaya katılan kadınlarımız arasından kurucu üyelerimizi ve ortaklarımızı belirledik . Kentimizin güzel bir lokasyonunda Anne Mutfağı Atölyemizi ve yapılan ürünleri sunacağımız ilk butik kafemizi açtık. Açılış günümüzüde kadınlar için önemli olan 08.Mart.2020 Dünya Kadınlar Gününü seçtik.
Yarattığınız değişimi, ekolojik ve/veya sosyal faydayı bizimle paylaşabilir misiniz?
Kooperatifimizin ana amacı zaten kadın istihdamını artırmak. Ortak alımlarımızda özellikle dezavantajlı kadınlara, tek başına yaşam mücadelesi içinde olan kadınlara öncelik vermekteyiz. Kooperatifimiz kurulduğu günden buyana her yıl özellikle üniversitede öğrenim gören kız çocuklarımıza istihdam sağlıyoruz. 2022 yılı yaz dönemi boyunca Algida firması ile yürüttüğümüz "Kadın emeği ile güzelleşen külahlar" projesinde üniversiteli genç kızlarımıza istihdam sağladık. Kadın üreticilerle ve kadın kooperatifleri ile çalışmaya özen gösteriyoruz. Kooperatifimizde gerekli hammadde ihtiyacını kadın üreticilerden alıyoruz. ayrıca ilimizde bulunan Kadın dernekleri ile sürekli temas halindeyiz. Kermes , etkinlik gibi tüm faaliyetlere destek veriyoruz. "Kadın" temalı tüm sosyal sorumluluk projelerine katılmaya özen gösteriyoruz. Anne mutfağı, anne eli değmiş değmiş ürünleri doğal, katkısız, hijyen bir şekilde sunuyoruz. Güleryüzlü ve samimi bir ortam sağlıyoruz. Müşterilerimizin kendini huzurlu bir ortamda hissetmesi bizler için çok önemli. İlimizde tarihi bir sokakta olmamız nedeniyle ulu çınar ağaçlarının altında çocuklarımız içinde güvenli bir alan. Onlar için kooperatifimizde satranç takımları, boyama kitapları, balonlar var. Kitap okuyan müşterilerimiz için tercih edilmenin mutluluğu tarif edilemez. Sokakta bulunan diğer esnaf komşularımıza da bir değer kattığımızı , işyeri açmak isteyen kadın girişimcilere rol model olduğumuzu düşünüyoruz.
Hangi alanda faaliyet yürütüyorsunuz?
Tarım ve/veya Gıda
Ürün ve/veya hizmetleriniz nelerdir?
Doğal ürünler ve Gastronomi alanında çalışıyoruz. Ev yapımı reçeller, Tarhana, Erişte, doğal kurutulmuş cennet elması, mantı, yaprak sarma , ev yapımı turşular, Anne mutfağı yemekleri , Unlu Mamüller, (kurabiye çeşitleri, börek çeşitleri , yaş pastalar, cheesecakeler vb..)
Good4Trust dükkanda kendi üretimleriniz haricinde ürün veya hizmet satmayı planlıyorsanız, bunları nereden temin edeceksiniz? Bu ürünler neler olacak?
Kendi üretim atölyemizde yapılmayan hiç bir gıda ürününü satmak istemiyoruz , sadece evinde el-işi yapan kadınlardan çok fazla kooperatifimize ürün getiren kadın var onların el-işi ürünlerine yer verebiliriz.
Birlikte çalıştığınız üreticiler varsa onlarla kurduğunuz ilişkiyi detaylandırabilir misiniz?
Kadın üreticiler ve kadın kooperatifleri ile hammadde ihtiyacımızı karşılamaya özen gösteriyoruz. Pazarda özellikle yerel kadın üreticilerin sattığı tarımsal ürünleri alıyoruz. Yaprak teminimiz açıldığımız günden buyana Çal ilçemizdeki kadın üreticimizden yıllık olarak alıyoruz. İlimizdeki kadın kooperatiflerinden ceviz, kuru üzüm, badem vs alıyoruz. Kooperatifimizin ihtiyacı olan baharatları kadın işletmeciden alıyoruz. Bu ve bunun gibi birçok örnekler de olduğu gibi kadının emeği olan her üretime destek vermeye gayret ediyoruz.
Kullandığınız hammaddeleri nerelerden tedarik ediyorsunuz? Bu hammaddeler ekolojik ve sosyal açıdan adil, duyarlı bir biçimde üretiliyor mu?
Bir önceki soruda detaylı bir şekilde örneklendirdiğimiz gibi tüm hammadde ihtiyacımızı kadın üreticilerden ve kadın emeği olan kişilerden alıyoruz. Kırsal alanda tarlası ve bahçesi olan ailelerde zaten kadın üretimin başında , erkekler sadece hasadın paraya dönüşme noktasında devreye giriyor . Biz üretimi yapan kadınla ekonomik dengelerin korunmasını sağlıyoruz. Üretim tedarik anlaşmasını kadınla yapıyoruz.
Üretim veya hizmet yeriniz hakkında bilgi verir misiniz?
Üretim atölyemiz ve butik kafemiz şehrin merkezinde trafiğe kapalı tarihi Meserret sokakta bulunmaktadır. Ulu Çınar ağaçlarının gölgesinde , birçok kafenin bulunduğu bir sokaktır. Üretim atölyemiz ile hizmet sunduğumuz kafe aynı yerdedir.
Ürettiğiniz ürünlere ilişikin herhangi bir sertifikanız varsa belirtir misiniz?
Markamızı alma girişimlerimiz başlatılmıştır.
Tarımsal Üretim Yapıyor Musunuz?
hayır
Ürettiğiniz gıdalarda herhangi bir katkı maddesi ya da koruyucu içerik kullanıyor musunuz?
Kooperatifimizde ürettiğimiz hiç bir üründe katkı maddesi yada koruyucu kullanılmamaktadır.
Gıda üretim izniniz var mı?
evet
Atık yönetimimiz doğa dostu (Üretiminizden ya da ürünlerinizin kullanımı sonrası çıkan atıklar nasıl değerlendiriliyor?)
Sıfır Atık , kooperatifimizi kurduğumuz ilk günden buyana hassas olduğumuz konulardan biridir. Üretim atölyemizde kullandığımız atık yağları biriktiriyoruz. Piastik, cam, kağıt atıklarımızı mutlaka ayrıştıyoruz. Belediyemizin atık toplama ekiplerine haftanın belli günleri bunları teslim ediyoruz. Günlük olarak atık yemekleri ayrıştırarak Belediyemizin sokak hayvanları için atık gıdalardan üretimini gerçekleştirdiği PetMama tesisine gönderiyoruz.
Kadını güçlendiren bir yapımız var
Kooperatifimizin ana amacı zaten kadın istihdamını artırmak. Ortak alımlarımızda özellikle dezavantajlı kadınlara, tek başına yaşam mücadelesi içinde olan kadınlara öncelik vermekteyiz. Kooperatifimiz kurulduğu günden buyana her yıl özellikle üniversitede öğrenim gören kız çocuklarımıza istihdam sağlıyoruz. 2022 yılı yaz dönemi boyunca Algida firması ile yürüttüğümüz "Kadın emeği ile güzelleşen külahlar" projesinde üniversiteli genç kızlarımıza istihdam sağladık.
Kırılgan veya dezavantajlı grupları güçlendiren bir yapımız var
Kooperatifimizin ana amacı zaten kadın istihdamını artırmak. Ortak alımlarımızda özellikle dezavantajlı kadınlara, tek başına yaşam mücadelesi içinde olan kadınlara öncelik vermekteyiz. Kooperatifimiz kurulduğu günden buyana her yıl özellikle üniversitede öğrenim gören kız çocuklarımıza istihdam sağlıyoruz. 2022 yılı yaz dönemi boyunca Algida firması ile yürüttüğümüz "Kadın emeği ile güzelleşen külahlar" projesinde üniversiteli genç kızlarımıza istihdam sağladık.
Adil bir ücretlendirme ve sosyal haklar (özel sigorta, çalışan destek sandığı, tatiller, izinler, esnek zaman uygulaması vs) ilkemiz var
Kooperatifimizde kadınlar esnek çalışma günleri sayesinde hem kooperatife hem evlerine zaman ayırabiliyor.
Üretim veya hizmetlerinizde ekolojik ve sosyal açılardan daha duyarlı olmaya yönelik planlarınız varsa anlatır mısınız?
Doğal ürün çeşitliliğimizi artırmak ve talepleri karşılayabilmek adına daha büyük bir doğal ürünler imalatı yerine ihtiyacımız var. Kırsal alanda planladığımız bu şubemiz için . yörenin kadınlarına istihdam sağlayarak üretim bandımızın kapasitesini artırmak öncelik hedefimiz. E-ticaret üzerinden yapacağımız ürün satış grafiğimizi artırmak istiyoruz. Bizler ülkemizin ekonomik dengesine sürekli üretim yaparak katma değer sağlayan kadınlarız.yerli üreticiden ve gübresiz ürünler kullanmak isteriz.
Kaç kişilik bir işletmesiniz? Ortaklar, çalışanlar?
Kooperatifimiz de çalışan bulunmamaktadır. Kooperatifimizin tamamı kadın ortaklardan oluşmaktadır . Kooperatifimizin 20 kadın ortağı bulunmaktadır.
Sertifikalar
Kategoriler
Sırala
Varsayılan
Çok satanlar
Fiyata göre azalan
Fiyata göre artan
Gelecek nesillere daha iyi bir dünya bırakmak için desteğini bekliyoruz.