Çarşı / Üreticiler / MEKA Eğitim ve Danışmanlık
MEKA Eğitim ve Danışmanlık
İSTANBUL / Türkiye
Adil Üretici
Adil Üretici
kategoriler
Tüm Ürünler (0)
Tüm Ürünler (0 ürün)
Hakkında

MEKA Eğitim ve Danışmanlık olarak kamu sektörü, özel sektör ve sivil toplum kuruluşlarına yönelik eğitim ve danışmanlık hizmeti veriyoruz.

Kurumsal kapasite geliştirme, proje tasarımı ve yönetimi, kaynak geliştirme ve filantropi alanında online ve fiziksel olarak verdiğimiz hizmetlerle yol arkadaşığı yapıyoruz.

Proje Döngüsü Yönetimi, ekip içi iletişim, kooperatifçilik, sosyal kooperatifçilik, sivil toplum kuruluşları için kaynak geliştirme ile ihtiyaca yönelik olarak tasarladığımız eğitimlerle hikayelerin parçası olmayı seviyoruz.

''Hikayemiz Güzel Olsun'' sloganımızla yolculuğumuz devam ediyor.

Rastlaşmak dileğiyle...

Merve Kayaokay
MEKA Eğitim ve Danışmanlık
Değerlendirme
Doğa Dostu
İnsan Dostu
Hizmet Kalitesi
Ürün Kalitesi
Hesaplılık
Güvenilirlik
Genel Değerlendirme
iletişim
Kurum Ünvanı
Merve Kayaokay
Yetkili Kişi
Merve Kayaokay
Beyan
Hangisi Sizi Daha İyi Tanımlar?
Şirket
İşletmenizi/Sizi daha iyi tanıyabilir miyiz?
MEKA Eğitim ve Danışmanlık olarak özel sektör, kamu ve sivil toplum sektörü kuruluşlarına hizmet veren eğitim ve danışmanlık firmasıyız. Kooperatifçilik, sosyal kooperatifçilik, sivil toplum kaynak geliştirme, kurumsal kapasite geliştirme, proje yönetimi, iletişim ve ekip yönetimi eğitim ve danışmanlık verdiğimiz konular arasındadır. Kurumların kapasite geliştirme süreçlerinde, ''Hikayemiz Güzel Olsun'' sloganımızla güzel hikayelere ortak olurken, daha güzel hikayelerin oluşmasında yol arkadaşlığı yapıyoruz.
Yarattığınız değişimi, ekolojik ve/veya sosyal faydayı bizimle paylaşabilir misiniz?
MEKA Eğitim ve Danışmanlık olarak eğitim ve danışmanlık çalışmalarımızda sosyal faydayı ve yerel kalkınmayı önemsiyoruz. Özellikle kooperatif ve sivil toplum kuruluşları ile yaptığımız çalışmalarda sosyal fayda temelli eğitim tasarımlarımızla yenilikçi, yaratıcı ve kuruma özgü çözümler sunuyoruz. Bunun dışında ikinci markamız olan MEKADEMİ ile FEGEP(Filantropi Gelişim ve Eğitim Programı) programını başlattık. Amacımız, filantropi alanının gelişimine katkı sağlamak, gençlerin bilgi ve deneyimlerinin arttırılması yoluyla yerel kalkınmada gençlerin katılımını desteklemektir. 6 ay olarak planlanan online eğitim programımızda, 6 modül olarak tasarlanan eğitimler ve mentörlük çalışmaları yer almaktadır. Bu program ile gençlerin yerelde bilgi ve deneyimlerinin arttırılması yoluyla sosyal fayda odaklı çalışmalar konusunda yetkinliklerinin geliştirilmesini amaçladık.
Hangi alanda faaliyet yürütüyorsunuz?
Eğitim ve Danışmanlık
Ürün ve/veya hizmetleriniz nelerdir?
Proje Döngüsü Yönetimi, kooperatifçilik, sosyal kooperatifçilik, sivil toplum kaynak geliştirme, kurumsal kapasite geliştirme eğitimleri (İletişim ve Ekip yönetimi, Yeni Nesil Liderlik, Geri Bildirim, Kritik Kararlar için Problem Çözme Becerileri, Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları ile İş Modeli Tasarımı vb.) ile mentörlük/koçluk verdiğim hizmetler arasındadır. Bunlardan Proje Döngüsü Yönetimi, Kooperatifçilik, Sosyal Kooperatifçilik eğitim olarak koymayı planlıyorum. Ayrıca ''Kaynak Geliştirme ile İyiliği Tasarlamak'' adında atölye açabilirim.
Good4Trust dükkanda kendi üretimleriniz haricinde ürün veya hizmet satmayı planlıyorsanız, bunları nereden temin edeceksiniz? Bu ürünler neler olacak?
MEKA Eğitim ve Danışmanlık olarak kendi hizmetlerimiz yer alacaktır.
Birlikte çalıştığınız üreticiler varsa onlarla kurduğunuz ilişkiyi detaylandırabilir misiniz?
Türetim Ekonomisi Derneği projelerine eğitim olarak destek veriyorum. Üretici grupların bulunduğu bu projelerde bilgi ve deneyimlerimizi paylaşarak ilişkilerimizi geliştiriyoruz.
Kullandığınız hammaddeleri nerelerden tedarik ediyorsunuz? Bu hammaddeler ekolojik ve sosyal açıdan adil, duyarlı bir biçimde üretiliyor mu?
Hammaddemiz ve ürünümüz bilgi :) Ekolojik ve sosyal açıdan adil uygulamaların geliştirilmesinde hikayelerin parçası olurken fiziksel olarak verdiğiniz hizmetlerin tümünü online olarak da verebilmekteyiz. İhtiyaç ve talebe göre çözümler ürettiğimiz online eğitimlerimiz ile ulaşım, konaklama vb. konuların ortadan kalkması ile karbon ayak izimizi azaltmış da oluyoruz.
Üretim veya hizmet yeriniz hakkında bilgi verir misiniz?
Ofis merkezi İstanbul-Şişli'dir. Türkiye'nin her iline online ve fiziksel olarak eğitim ve danışmanlık hizmeti verebiliyoruz.
Ürettiğiniz ürünlere ilişikin herhangi bir sertifikanız varsa belirtir misiniz?
Eğitimlerin sonunda katılım belgesi oluşturuyoruz.
Ekolojik açıdan bir fark yaratmıyor olabiliriz. Güçlü yanımızın sosyal yanımız.
Hizmetlerimiz arasında yer alan kooperatifçilik ve sosyal kooperatifçilik alanları dolaylı olsa da ekolojik açıdan çalışmaları destekliyor. Filantropi alanı ile yaptığımız çalışmalar ile de sosyal olarak farkındalık yaratmaya çalışıyoruz.
Toplumsal cinsiyet eşitliğini sağlayabilmek ve diğer tüm alanlardaki ayrımcılıkları engellemek için faaliyet yürütüyoruz
Kooperatifçilik ile yaptığımız çalışmalarda ağırlıklı olarak üretici kadın grupları ile çalışıyoruz. Kadınların üretime ekonomik olarak güçlenmesini toplumsal cinsiyet eşitliği bağlamında önemli buluyoruz.
Kadını güçlendiren bir yapımız var
Sivil toplum kuruluşları ve kooperatifler ile yaptığımız çalışmalar ile kadınların ekonomik ve sosyal olarak güçlenmesini önemsiyoruz.
Sosyal sorumluluk projelerimiz var
MEKA Eğitim ve Danışmanlık olarak oluşturduğumuz FEGEP adında bir eğitim programımız var. FEGEP'in açılımı Filantropi Gelişim ve Eğitim Programıdır. Amacımız, filantropi alanının gelişimine katkı sağlamak, gençlerin bilgi ve deneyimlerinin arttırılması yoluyla yerel kalkınmada gençlerin katılımını desteklemektir. 6 ay olarak planlanan online eğitim programımızda, 6 modül olarak tasarlanan eğitimler ve mentörlük çalışmaları yer almaktadır.
Üretim veya hizmetlerinizde ekolojik ve sosyal açılardan daha duyarlı olmaya yönelik planlarınız varsa anlatır mısınız?
Evet. Hizmetlerimizde özellikle özel kurumlarla işbirliği geliştirerek sosyal etki girişimciliği üzerine çalışmalar yapmayı planlıyorum.
Kaç kişilik bir işletmesiniz? Ortaklar, çalışanlar?
1 (Proje bazlı çalışmalarda işbirliği yapıyoruz.)
Sertifikalar
Kategoriler
Sırala
Varsayılan
Çok satanlar
Fiyata göre azalan
Fiyata göre artan
Gelecek nesillere daha iyi bir dünya bırakmak için desteğini bekliyoruz.