Çarşı / Üreticiler / MEDİFLORA KOZMETİK
MEDİFLORA KOZMETİK
MUĞLA / Türkiye
Niyetli Üretici
Niyetli Üretici
Kadın Üretici
Kadın Üretici
kategoriler
Tüm Ürünler (0)
Tüm Ürünler (0 ürün)
Hakkında

Merhaba,

 Bizler Mediflora Çiftliğinin emekçi kadınlarıyız. Bodrum Karaova bölgesinde bulunan, marka sahibi ve formülatör Hazal Yanar'ın annesi Bodrum'un ilk Peyzaj Mimarı Serap Yanar'ın emekleri ile kurulan 36 dönüm çiftlikte, şifalı bitkiler yetiştiriyor, gmp standartlarına uygun hale getirilmiş çiftlik evi - imalathanemizde, temiz içerikli, minimal atıklı, konsantre, mis kokulu kişisel bakım ürünleri üretiyoruz. Mediflora markamız, adını aşığı olduğumuz Akdeniz iklimi bitki örtüsünden alıyor, ürünlerimizin hiç birinde sentetik koku ve renklendirici kullanmıyoruz, hepsi mis gibi kokularını ve renklerini bu güzel bitki örtüsünden alıyorlar. Ürünlerimizin hiç birinde size, sevdiklerinize, doğaya, denizlere zararlı içerikler kullanmıyoruz. Alışılmışın dışında konsantre formüllü, yenilikçi ürünler üretiyoruz, mümkün oldukça kompostlanabilir kağıt ambalajlar tercih ediyoruz, bunları yaparken amacımız gereksiz plastik kullanımının önüne geçmek ve çöpümüz hakkında farkındalık yaratmak. Mediflora ile güzel çiftliğimizin kokularını bayonuza taşıyoruz, sizi güzelleştirirken denizleri kirletmiyoruz.

HAZAL YANAR
MEDİFLORA KOZMETİK
Değerlendirme
Doğa Dostu
İnsan Dostu
Hizmet Kalitesi
Ürün Kalitesi
Hesaplılık
Güvenilirlik
Genel Değerlendirme
iletişim
Kurum Ünvanı
MEDİFLORA KOZMETİK GIDA TARIM ÜRÜN.TİC.VE SAN.İTH.İHR.LTD.ŞTİ.
Yetkili Kişi
HAZAL YANAR
Beyan
Hangisi Sizi Daha İyi Tanımlar?
Şirket
İşletmenizi/Sizi daha iyi tanıyabilir miyiz?
Bodrum Karaova da kendi çiftliğimizde faaliyetimizi sürdürmekteyiz. Denizlerimiz ve doğamız kirlenmesin diye atıksız ve zehirsiz bitkisel kişisel bakım ve kozmetik ürünlerini kendi yetiştirdiğimiz bitkiler ile üretiyoruz.
Yarattığınız değişimi, ekolojik ve/veya sosyal faydayı bizimle paylaşabilir misiniz?
Plastik ambalajların aksine tamamen kompost olabilir yada geri dönüştürülebilir ambalajlar kullanmaya özen gösteriyoruz.
Hangi alanda faaliyet yürütüyorsunuz?
Kozmetik
Ürün ve/veya hizmetleriniz nelerdir?
Saç bakım ürünleri, Cilt bakım ürünleri, Vücut bakım ürünleri, Güneş ürünleri, Sabunlar, Kolonya, Bitki çayları, Bebek bakım ürünleri
Good4Trust dükkanda kendi üretimleriniz haricinde ürün veya hizmet satmayı planlıyorsanız, bunları nereden temin edeceksiniz? Bu ürünler neler olacak?
planlamıyoruz.
Birlikte çalıştığınız üreticiler varsa onlarla kurduğunuz ilişkiyi detaylandırabilir misiniz?
yok.
Kullandığınız hammaddeleri nerelerden tedarik ediyorsunuz? Bu hammaddeler ekolojik ve sosyal açıdan adil, duyarlı bir biçimde üretiliyor mu?
Evet hayvansal menşeili ve palm yağı içeren içerikler kullanmıyoruz.
Üretim veya hizmet yeriniz hakkında bilgi verir misiniz?
Üretim ve hizmet yerimiz Bodrum Karaova'da 36 dönüm içerisinde kendi çiftliğimizdedir.
Ürettiğiniz ürünlere ilişikin herhangi bir sertifikanız varsa belirtir misiniz?
Tüm ürünlerimizin yasal mevzuatta zorunlu kılınan testleri yapılmıştır.
Kullandığınız hammaddeleri ve üretim yöntemlerinizi detaylandırabilir misiniz? Herhangi bir katkı maddesi ya da koruyucu içerik kullanıyor musunuz?
Sadece doğal ve doğadan elde edilen ürünleri kullanmaktayız. Gerekli durumlarda kullandığımız koruyucular organik ürünlerde kullanıma izin verilen ecocert sertifikalı ürünlerdir. Sentetik koku ve esans kesinlikle kullanılmamakta olup sadece doğal bitki yağları kullanılmaktadır.
Bitkisel hammadde kullanıyorsanız bunları kendiniz mi yetiştiriyorsunuz ya da doğadan mı topluyorsunuz? Siz üretmiyorsanız nerelerden temin ediyorsunuz?
Kullandığımız bitkisel hammaddelerin çoğunluğunu kendimiz çiftliğimizde üretiyoruz. Ancak üretemediğimiz bitkileri kardeş çiftliklerden, güvenilir yerli üreticilerden temin ediyoruz. Maalesef bitkisel kimyasallarımız Almanya menşeilidir yerli üretim bulunmamaktadır.
Ürünlerinizin formülasyonlarını nasıl geliştirdiniz? Olası bir alerji riskini nasıl bertaraf ediyorsunuz?
Formülatörümüz ve şirket sahibimiz Hazal Yanar kendisinin ve sevdiklerinin kullanmasını istediği ürünleri özel olarak formüle etmektedir. İlhamını doğadan almaktadır.
Resmi kurum ve kuruluşlara ilgili bildirimlerde bulundunuz mu?
Evet
Üretimde akılcı su kullanımı uyguluyoruz
ürünlerimiz su içermemektedir. Sulu içerik olarak çiftliğimizin bitki suları kullanılmaktadır. Gri sularımız bitki sulamada kullanılmaktadır.
Paketlememiz doğa dostu
Plastiksiz kargo, mümkün olduğu kadar plastiksiz ambalaj ve geri dönüştürülebilir ambalaj kulanıyoruz.
Atık yönetimimiz doğa dostu (Üretiminizden ya da ürünlerinizin kullanımı sonrası çıkan atıklar nasıl değerlendiriliyor?)
Büyük bir kısmı zaten kompost olabiliyor. Kargolarımız plastiksiz, cam ambalajlarımızda yeniden değerlendirilebiliyor yada geri dönüşüme gidebiliyor.
Kullandığım enerji kısmen veya tamamen yenilenebilir
Kullandığımız enerji kısmen yenilebilir. Güneş enerjisi ile suyumuzu ısıtıyoruz. Özel mimarisi olan imalathanemizde aydınlatmada ürünlere ve hammaddelere direk temas etmeyen güneş ışığı kullanılmaktadır. Bu şekilde gereksiz elektrik tüketiminin önüne geçilmektedir.
Ürün dağıtım zincirimiz doğa dostu
Kargolarımızı plastiksiz ambalaj ile gönderiyoruz. Kendi nakliyelerimizi hybrid araç ile yapıyoruz.
Ürünün kullanım sonrası bertarafı (değerlendirilmesi) doğa dostu
Bu sorunuzun cevabı yukarıdaki açıklamalarda verilmiştir.
Yukarıdakilerden farklı bir konuda ekolojik olarak fark yaratıyoruz
Üretim yerimiz bir çiftlik olmaktadır. Çiftliğimizde permakültür uygulamaları ile tarım yapıyoruz. Ürünlerde kullanılan tıbbi bitkileri yetiştiriyoruz. Çalışanlarımız çiftliğimizin bulunduğu köyde ikamet etmektedir. Bu konumumuz ile hem bulunduğumuz bölgede ekonomik kalkınmaya katkıda bulunmaktayız, hem de atık yönetimimizi daha sirküler bir biçimde gerçekleştirmekteyiz.
Ekolojik açıdan bir fark yaratmıyor olabiliriz. Güçlü yanımızın sosyal yanımız.
Ekolojik açıdan bir fark yaratmakla kalmayıp bölgede ki kadın istihdamını arttırmaktayız.
Kadını güçlendiren bir yapımız var
Tüm çalışanlarımızı çiftliğimizin bulunduğu bölgedeki kadınlar oluşturmaktadır.
Üretim veya hizmetlerinizde ekolojik ve sosyal açılardan daha duyarlı olmaya yönelik planlarınız varsa anlatır mısınız?
Maksimum duyarlılıkta üretim yapmaktayız. Temennimiz bu ekonomik krizde maksimum duyarlılık ile üretim yapan işletmemizi ayakta tutmak.
Kaç kişilik bir işletmesiniz? Ortaklar, çalışanlar?
Tek ortaklı limited şirketiz. 5 kişilik kemik kadromuz var ancak çiftlik işlerimiz olduğu dönemlerde çalışan sayımız 3 katına çıkmaktadır.
Kategoriler
Sırala
Varsayılan
Çok satanlar
Fiyata göre azalan
Fiyata göre artan
Gelecek nesillere daha iyi bir dünya bırakmak için desteğini bekliyoruz.