Çarşı / Üreticiler / Maji Botanicals
Maji Botanicals
ANTALYA / Türkiye
Adil Üretici
Adil Üretici
Kadın Üretici
Kadın Üretici
Tüm Ürünler (32 ürün)
Citrus Losyon Bar Katı Krem
260,00 TL
Citrus Dudak Bakım Kremi
165,00 TL
Lavanta Losyon Bar
260,00 TL
Hakkında

Latincede Mageae, Fransızca Magie, “büyü, sihir” anlamına gelir.

Bitkiler kusursuzdur. Onlarca, bazen yüzlerce molekül sentezleyerek; çoğunlukla uyum sağlamak veya türünü sürdürmek gibi en temel iç güdülerini gerçekleştirirler. İnsan ise dene-yanıl yöntemiyle keşfetmiştir bitkilerin kendi üzerine etkisini. Antik zamanlardan beri onları gerek ilaç, gerek güzellik reçetelerinde, hatta ritüellerinde kullanmıştır. Zaman ilerledikçe, simya kimyaya dönüştükçe, bu muazzam varlıkların doğaları daha da iyi anlaşılmaya başlamıştır bizler tarafından.

Maji Botanicals, bitkilerden büyülenmiştir. Bitkilerin bildiklerine öyle hayranlık duymuştur ki, anlamaya çalışır. Araştırır, öğrenir geçmişten günümüze. Eskiler ne yaptıysa, bilim ile birleştirir ve ürünlerini sunar tanışmak isteyenlere.

Maji Botanicals size yalan söylemez, büyük vaatlerde bulunmaz; yani sizi on yaş gençleştirmez. Doğru içeriği doğru yerde, doğru dozda kullanırsa fark yaratacağını bilir. Paracelsus’ un söylediği hep aklındadır; “Her şey zehirdir, mühim olan dozdur.”

Maji Botanicals, bu denli büyülendiği bitkilerin varlıklarını sürdürmek için elinden geleni yapar, aldığı kadar vermeye gayret eder. Doğadan bu güzellikleri alırken, saygı ve sevgi duyar, şükranlarını sunar. Bu düzene zarar vermemeye özen gösterir, bilir her şey insan için değil.

Ve nihayet Maji Botanicals, butik bir kadın girişimidir. Akdeniz’de yaşar ve formüllerinde çoğunlukla buradaki bitkilerin özlerine yer verir. Laboratuvarında onlarca ürün geliştirir, gelişime ve değişime de açık olmasıyla ünlüdür. Her geçen yıl genişleyen ürün yelpazesiyle sizlerle tanışmak için sabırsızlanır!

Melisa Ataç
Maji Botanicals
Değerlendirme
Doğa Dostu
İnsan Dostu
Hizmet Kalitesi
Ürün Kalitesi
Hesaplılık
Güvenilirlik
Genel Değerlendirme
iletişim
Kurum Ünvanı
Melisa Ataç - Kozmetik Ürünler
Yetkili Kişi
Melisa Ataç
Beyan
Ürün ve/veya hizmetleriniz nelerdir?
Maji Botanicals; Markamız bitki özleri ile doğal hammaddeleri harmanlayarak, çevreye duyarlı cilt bakım & banyo ve aromaterapi ürünlerini butik bir şekilde üretmektedir. Her gün kullanılan sentetik kişisel bakım veya cilt bakım ürünlerinin doğal alternatiflerini sunmaktayız. Geniş ürün yelpazemiz; günlük cildin günlük ihtiyaçlarını karşılayan, cilt bariyerini güçlendiren ve farklı cilt problemlerine çözüm getiren bir çok ürünü çeşidini kapsamaktadır. Formüllerimizi oluştururken Aromaterapi, Kimya ve Tıbbi & Aromatik Bitkiler ile ilgili tüm deneyimlerimizi bir çatı altında topluyor, sağlığa zarar vermeden hem fiziksel hem de duygusal dengeyi korumaya yardımcı olan ürünler üretmeyi hedefliyoruz. Aromatik bitkilerin olağanüstü gücünden sadece cildinize uygulayarak değil, koklayarak da yararlanabileceğinizi göstermek istiyoruz! Ürünlerimizi üretirken; doğaya, çevreye ve tüm canlılara saygı duyuyoruz. Minimum plastik kullanımı, veganizm, kaynak ve ham madde sürdürülebilirliği, minimalizm ve palm yağı ile ilgili çevre konuları bizim için üretim aşamasında yüksek önem taşıyor. Ham madde ve ambalaj seçimi süresince tüm bu değerlerimize sadık kalıyoruz. Ham maddelerin bir kısmını Akdeniz’in en aromatik şehri olarak tanınan güller diyarı Isparta’ daki bahçemizden işleyerek elde ediyor bir kısmını ise güvenilir, lokal ve butik yetiştiricilerden tedarik ediyoruz. Şu anda ürün portföyümüzde 17 çeşit ürün var fakat süreçleri devam eden 20 ürün daha planlıyoruz, zamanla ekleyeceğiz. Melisa Ataç kimdir? mesleğine gönlünü vermiş gazeteci bir ailenin 2 kızından biriyim. İstanbul’da doğup büyüdüm. Kimyagerim. Lisans sürecimi Uludağ Üniversitesi’nde ve Polonya’da Unywersytet Warsawzski (Varşova Üniversitesi) Kimya Enstitüsünde öğrenim görerek tamamladım. Mezuniyet sonrası çeşitli sektörlerde dolaştım fakat kimyager olarak ilk işim bira yapımcılığı oldu. Butik bira üreticisi bir işletmede çok keyif aldığım bir işti. Fakat kurumsal hayattan kaçış imkansızdı, bir süre sonra ilaç sektörüne ardından da ham madde sektörüne geçiş yaptım. Bu iki sektörde geçirdiğim 5 senenin bana çok şey öğrettiği gibi çok şey götürdüğünü fark ettiğimde köklü bir değişime ihtiyaç duydum. İstifamı verip Antalya Kaş’a yerleşerek Maji Botanicals’ ın temellerini atacağım uzun, zorlu ama keyifli bir yola çıktım. Uzun eğitim süreçleri ve ar-ge çalışmalarım sonucunda Mayıs 2020'de nihayet ürünlerimi piyasaya sürdüm.
Üretim veya hizmet yeriniz hakkında bilgi verir misiniz?
Molina Kozmetik yakın bir arkadaşımla beraber yürüttüğümüz bir oluşum. 2 markamız var, Minevital ve Maji Botanicals. Minevital dünyaya açılmış bir marka fakat Maji Botanicals henüz çok yeni. Firmamız İstanbul'daydı ama yakında Eskişehir'e taşınacak. Orada kendi imalathanemizi kurmaya başladık. GMP'ye hazır hale getirmek için çabalıyoruz. Ben Antalya Kaş'ta yaşadığım için çalışma arkadaşlarıma epey uzağım:) Dolayısıyla burada da ufak bir imalathane arayışı içerisindeyiz, bu sene çok terslikler oldu fakat bakalım önümüzdeki sene bize neler getirecek.
İşletmenizin ortak ve çalışanları hakkında bilgi verir misiniz? Kaç kişilik bir işletmesiniz?
5 kişilik bir işletmeyiz şu anda. Kurucumuz Onur Minevital Marka sorumlusu, satış, finans ve ihracat konularında en deneyimli kişi, Kerem; tüm operasyonlarda ve görsel tasarım tarafında Onur ile birlikte çalışan genç ve yetenekli arkadaşımız, ben; Maji Botanicals marka sahibesi ve şirketimizin kimyageriyim. Bir de muhasebeci arkadaşımız ile sorumlu teknik personelimiz var.
Ürün veya hizmetimizin kendisi çevresel açıdan bir fark yaratmayı hedefliyor.
Sağlığımızı veya habitatımızı tehdit eden ham maddelerden kaçınarak üretim yapıyoruz. Doğal ürünlerin de güvenli, etkin ve konforlu ürünler olabileceğini kanıtlamak istiyoruz. Sentetiklere bu denli mecbur değiliz ve gezegenimiz ile ilgili harekete geçmeliyiz. Instagram üzerinden bu konuları destekleyici bir çok paylaşım yaparak bilinç uyandırmayı hedefliyoruz.
Kullandığımız hammadde, malzemeler (dolayısı ile tedarikçilerimiz de) kısmen veya tamamen doğa dostu
Mümkünse organik tarım değil ise iyi tarım ile yetiştirilmiş bitkilerin özleri ile doğala özdeş veya EcoCert sertifikalı ham maddeleri kullanmaktayız. Çalıştığımız tüm üreticiler butik, bazı ham maddelerimizi doğadan "etik toplayıcılık" kurallarına uygun olarak toplayarak kendimiz elde ediyoruz.
Paketlememiz kısmen veya tamamen doğa dostu
Kargo paketlerimizin içinde plastik kullanmıyoruz. Baskılı kutular değil kraft kutular kullanıyoruz. Ürünlerimizde atığı azaltmak namına, zararı göze alıyor dış ambalaj kullanmıyoruz çünkü onlar direkt çöpe atılıyor.
Ürünün kullanım sonrası bertarafı (değerlendirilmesi) kısmen veya tamamen doğa dostu
Suya karışamayacak veya suyu bozacak herhangi bir içerik kullanmıyoruz. Ambalajlarımızın çoğunu karbon ayak izimizi daha fazla artırmamak için yurt içinden temin ediyoruz. Ambalajlarımız aynı zamanda geri veya ileri dönüşüme uygun.
Sosyal sorumluluk projelerimiz var
Maji Botanicals henüz çok yeni fakat mutlaka sosyal sorumluluk projelerinde yer almayı hedefliyor.
Kategoriler
Sırala
Varsayılan
Çok satanlar
Fiyata göre azalan
Fiyata göre artan
Gelecek nesillere daha iyi bir dünya bırakmak için desteğini bekliyoruz.