Çarşı / Üreticiler / Lu Beaute
Lu Beaute
İZMİR / Türkiye
Azimli Üretici
Azimli Üretici
kategoriler
Tüm Ürünler (0)
Tüm Ürünler (0 ürün)
Hakkında

Merhaba

LU BEAUTÉ
BİR DOĞUM HİKAYESİ

İNSAN BAZI ŞEYLERİ YAŞARKEN ANLAYAMAYABİLİYOR, NE ZAMAN Kİ BİR YERE GELİNİYOR ORADA BİR IŞIK YANIYOR. DEMEK BUNU BUNUN İÇİN YAŞAMIŞIM, YA DA ASLINDA BEN BUNA HAZIRLANMIŞIM  GİZLİ BİR EL BENİ ADIM ADIM YÖNLENDİRMİŞ, DİYEBİLİYOR…

1989 yılında Ege Üniversitesi Eczacılık Fakültesi laboratuvarlarındaki telaşlı ve neşeli serüvenim, 2001 yılında  kozmetik ürünlerle ilgili tezimi tamamladığım doktora eğitimi ile devam etti. Akabinde eczane eczacılığı ile sürdürdüğüm  şifa yolculuğu,    farklı bir yol olmalı, konvansiyonel ilaçlara, kozmetik ürünlere doğal sağlıklı alternatif çözümler mümkün olmalı şeklindeki arayışlar ile önce makale tarayarak araştırmacılığa dönüştü. Aslında bu sırada ufak ufak laboratuvar denemelerim başlamıştı bile… 

Binlerce yıl öncesinin kadim bilgeliğini de içinde barındıran aromaterapi ile tanışıp eğitimlerini de tamamladıktan sonra, öğretilerin ve inançların kökenleriyle ilgili merakım beni araştırmaya sürükledi. İşte tam bu sırada  evrenin bizi buluşturmasına şükrettiğim değerli hocam Ayşe Nilgün Arıt’ la ve Maya Şamanizm’iyle tanıştım. Evrende her şeyin bir bütün olduğunu,  bizlerin ve evreni oluşturan en küçük canlının, havanın, suyun, taşın, toprağın her parçasıyla eş ve bütün olduğumuzu bu eğitimlerde kavradım. Görünen gerçekliğin arkasında da başka gerçekliklerin olduğunu anlayınca, hayata farklı açılardan bakabilmeyi, iyileşme ve güzelliğin bir bütün olduğunu, bizim bütünün parçaları olduğumuz gibi, iyi olmanın da bir bütünsellik oluşturduğunu fark ettim. Bir fiziksel bedenimiz var ama aynı zamanda zihinsel, duygusal ve ruhsal bedenlerimiz de var. Homeopatiye olan  olumlu bakışım ve inancım da bu şekilde başladı. Evrende ne varsa içimizde o var, biz o bütünün parçalarıyız ve neyi tüketirsek onun eksikliğini yaşarız. Ve böylece homeopati eğitimini de tamamladım

Yaşam yolumda aldığım akademik eğitimlerle kazandırıldığım bilimselliği, aromaterapi, homeopati, fitoterapi, schüssler tuzları yüz okuma, organik kozmetik ürün yapımı, ile birleştirmeyi seçtim. Yapılan işte sevgi ve iyi niyetin her daim olması gerektiği içsel bilgisi,   yaratılmış her şeye olan sevgim ve yararlı olma isteğim  ile PAİ doğdu. Pai , Maori dilinde iyilik demek, bir yandan da   Pharmacist Aylin İmren’in baş harfleri.. Medicine ise maya Şamanizm’inde bilgi-bilgelik içeren şifa veren anlamında kullanılıyor. Sloganımız bu yüzden ‘’Bütüncül İyilik’’ oldu. Pai Medicine adı altında çalışırken , çok sevdiğim bir maya atasözü hep rehberlik etti. Ben iyiysem sen iyisin, sen iyiysen ben iyiyim, biz iyiysek herkes iyi  

Pai ile pek çok insana ulaştık, pek çok şifaya tanıklık ettik ve çok şey öğrendik. Tabi hayat devam ederken yollar yine kalbin götürdüğü yerlere çıktı. 2019 yılında ‘’Işık Olmaya Geldim’’ konulu Kudret-i Nefes Akademisi 5 günlük nefes kampı ile hayatımda bambaşka bir dönem başladı. Kendi nefesimi yeniden keşfetmem ile arınma ve şifanın içerden geldiğini tüm hücrelerimle hissettim. Şifa işine çekilenlerin önce kendilerini şifalandırdıklarını ve ancak temiz ve arınmış bir kişinin şifaya kanallık edebileceğini anlamam önümde muhteşem kapılar açtı.. Mürşit de böyle zamanlarda ortaya çıkarmış meğerse :))) ve yol beni bir üstatla tanıştırdı.

Veeeee kendimin derinliklerine yolculuk ile birlikte yeni bir doğum gerçekleşti. Artık hayalim tüm dünyaya ulaşmak.. Şifaya temiz bir kanal olmak..Bu topraklarda doğmamız boşa değil..Ve kökenimizin Mu ‘ya dayanması , Anadolu’da yaşayan Luvilerin yani Işık İnsanların torunları olmamız.. Bu yüzden yeni bebeğimizin ismi ‘’Lu Beaute’’ Luvi dilinde ‘’ışık’’ anlamına geliyor…Işık olmaya geldiysek , parlayalım o zaman di mi? 

Derler ya her başarılı erkeğin arkasında güçlü bir kadın vardır diye.. O tamam da..Madalyonun diğer yüzü de aynı :))

Kendi ayakları üzerinde duran bir kadının arkasında, yanında, sağında veya solunda ona inanan, destekleyen ve kollayan, sağlam bir eril enerji var bence . O benim sol beynim, destekçim, ateş elementim… Özellikle eril ve dişinin dengesi üzerine bir ürün geliştiriyorsak sevgili eşim Ayhan ‘ın katkısı çok oluyor.. Finans ve teknik konuları zaten onun işi..Ben ne kadar hayal ediyorsam o da o kadar harekete geçiyor ve Lu Beaute ürünleri böyle ortaya çıkıyor..

Tanıştırayım Ayhan Çarıkçı.. Ekibin Sol Beyni.. 

Sloganımız , “Kalbinin ışığını tenine yansıt.” Farkımız ne derseniz Pai anlayışı devam ediyor , yaptığımız her şey , bütüncül iyiliğe dayalı..Ne yaparsak aşk ile yapıyoruz çünkü niyet ve düşüncenin maddeye tesir ettiğini biliyoruz..İhtiyaca özel hazırlıyoruz, frekansımızı yüksek tutuyoruz, suyun hafızasını kullanıyoruz..Öğrendiğimiz herşeyi BİRliyoruz.. Cildimizin içine aldığı herşeyin yenilebilecek kalitede ve sağlıklı olması gerektiğinin farkındayız. Kendimiz kullanır gibi üretiyoruz, çünkü kullanan BİZiz ;))

Ve macera devam ediyor 

 

AYHAN ÇARIKÇI
Lu Beaute
Değerlendirme
Doğa Dostu
İnsan Dostu
Hizmet Kalitesi
Ürün Kalitesi
Hesaplılık
Güvenilirlik
Genel Değerlendirme
iletişim
Kurum Ünvanı
LURS Doğal Kozmetik ve Sağlık Ürünleri Sanayi ve Dış Tic LTD ŞTİ
Yetkili Kişi
AYHAN ÇARIKÇI
Beyan
Hangisi Sizi Daha İyi Tanımlar?
Küçük Üretici
İşletmenizi/Sizi daha iyi tanıyabilir miyiz?
Doktora yapmış bir eczacı ve İşletme yüksek lisan yapmış bir ziraat mühendisi bir çift olarak kurduk şirketimizi. Daha çok eşimin doğal kozmetik ürün merakının eczanesinde yaptığı uzun denemeler sonrası İngiltere'den aldığı eğitimlerle tam istediği gibi etkin, hoş kokulu ve tamamen doğal ürünler üretmesiyle şirketimizi kurduk. Daha Önce instagramdan yaptığımız satışları şimdi sağlık bakanlığı sistemine de kaydettik ve resmi bir şekilde atışlarını yapıyoruz.
Yarattığınız değişimi, ekolojik ve/veya sosyal faydayı bizimle paylaşabilir misiniz?
Ürünlerimizin en büyük özelliği içeriğinde hiçbir şekilde doğal olmayan bir bileşen bulunmuyor. Buna koruyucular, emülgatörler ve vitaminler dahil. Bu anlamda hem daha sağlıklı hem daha doğal bir ürün üretmiş oluyoruz..
Hangi alanda faaliyet yürütüyorsunuz?
Kozmetik
Ürün ve/veya hizmetleriniz nelerdir?
Özelliklerin kadınların kullandığı kişisel bakım ürünleri üretiyoruz. Zaman içinde saç bakım ve bebek ürünleri de sağlık bakanlığına kaydettikten sonra piyasaya süreceğiz.
Good4Trust dükkanda kendi üretimleriniz haricinde ürün veya hizmet satmayı planlıyorsanız, bunları nereden temin edeceksiniz? Bu ürünler neler olacak?
Temel anlamda böyle bir arayışımız olmamasına rağmen an itibariyle yaşlanma karşıtı krem ve serum müşterilerimizin kullanması gereken dahilen kullanılan kollogen'i de krem ile birlikte satın almak istemelerinden dolayı kollogen satıyoruz. omega3 ve biotin gibi yine kişisel bakım ile ilgili talep edilen ürünleri eczane tecrübemizden de elde ettiğimiz bilgiler doğrultusunda satışını yapabiliriz diye düşünüyoruz..
Birlikte çalıştığınız üreticiler varsa onlarla kurduğunuz ilişkiyi detaylandırabilir misiniz?
Çok yeni bir firmayız henüz üreticilere uzanan bir tedarik gücümüz oluşmadı.
Kullandığınız hammaddeleri nerelerden tedarik ediyorsunuz? Bu hammaddeler ekolojik ve sosyal açıdan adil, duyarlı bir biçimde üretiliyor mu?
Hammaddelerimizin büyük bölümünü piyasadaki tedarikçilerden temin ediyoruz. satın aldığımız ürünlerin önce numuneleri beğenirsek ürün bilgi dosyalarını istiyoruz. İçerik olarak ta bir problem yoksa satınalmaya geçiyoruz. Eğer mümkünse organik sertifikalı hammaddeler, süper kritik karboon yöntemiyle üretilmiş olanlar tercih nedenimiz. Ürünlerimizde hiç kimyasal kullanmadığımız için ekolojik ve sosyal açıdan adil, duyarlı hatta taraf diyebiliriz..
Üretim veya hizmet yeriniz hakkında bilgi verir misiniz?
Üretim yerimiz eczanemize çok yakın kurduğumuz bir laboratuvar. Butik tarzda üretim yaptığımız için laboratuvar büyüklüğünde bir tesis işimizi görüyor. sağlık bakanlığı onaylı olan laboratuvarımız zaten zorunlu olarak GMP standartlarına uyumlu olmak zorunda. Satışlarımız tamamen internet üzerinden yapılmakta. Çeşitli pazaryerlerine de ürünlerimizi koyduk. Ancak Good4Trust ailesi hep bize daha yakışır diye düşünürdük.
Ürettiğiniz ürünlere ilişikin herhangi bir sertifikanız varsa belirtir misiniz?
1 ürünümüz hariç şu anki ürünlerimiz vegan nitelikte . Vegan ve organik sertifikasyon henüz yapılamadı. Görüşmelerimiz devam ediyor. Zaman içinde olacak.
Kullandığınız hammaddeleri ve üretim yöntemlerinizi detaylandırabilir misiniz? Herhangi bir katkı maddesi ya da koruyucu içerik kullanıyor musunuz?
Üretimimiz butik tarzda üretim. Bu yöntemi çok değiştirmek istemiyoruz çünkü ölçek arttıkça kaliteden ödün vermek gerekebiliyor. (ısıtma ve soğutma prosesleri sağlıklı olmuyor mesela) . Hem kozmetik mevzuatı gereği hem ürünün ve kullanıcısının sağlığı gereği koruyucu madde konulmak zorunda ancak bir koruyucuları da tamamen doğal içeriklerden tercih ettik şimdiye kadar böylede devam edecek. %100 doğal ürün sertifikasyonu ile ilgili de çalışmalarımız devam ediyor.
Bitkisel hammadde kullanıyorsanız bunları kendiniz mi yetiştiriyorsunuz ya da doğadan mı topluyorsunuz? Siz üretmiyorsanız nerelerden temin ediyorsunuz?
Bitkisel hammaddeler ağırlıklı olarak kullanıyoruz. Kendimiz henüz yetiştirmiyoruz ancak bazı gliserat,maserat ve hidrosolleri kendi laboratuvarımızda üretebiliyoruz. Piyasada bitkisel temin edebileceğimiz tedarikçilerden temin ediyoruz. (Arerco, imcd, ersa gibi firmalar..)
Ürünlerinizin formülasyonlarını nasıl geliştirdiniz? Olası bir alerji riskini nasıl bertaraf ediyorsunuz?
Formülasyonlar özellikle İngiltereden aldığımız eğitim sonrası taammen kendimize ait. Formüllerimizin tamamı uluslararsı limitler dahilinde alerjen riski olabilecek materyaller kullanılırken her üretimde test örnekleri alınarak GMP standartları gereği 5 farklı teste tabi tutulmaktadır.
Resmi kurum ve kuruluşlara ilgili bildirimlerde bulundunuz mu?
Evet. Hem laboratuvarımız hemde ürünlerimiz sağlık bakanlığı sistemine kayıtlı olur üzerlerinde uluslararası barkod13 ean bulunmaktadır.
Üretimde akılcı su kullanımı uyguluyoruz
Sadece üretimde değil evimizde de akılcı su kullanımı, sıfır atık amaçlı dönüştürülebilir materyaller ayrı biriktirilir. Bu yıl organik atıklarımız için kompost yapmaya bile başladık
Paketlememiz doğa dostu
Ürünler cam şişelerde satılıyor. Karton kutu yerine kitap ayracı şeklinde ürün hakkındaki yasal bilgilendirmeleri ürünle birlikte gönderiytoruz. Bu kart üzerindeki QR kod okutulursa web sayfamızdan daha ayrıntılı bilgiye de ulaşabilyor kullanıcı. Kargo paketi için Plastik hiçbir materyal kullanılmıyor. kraft karton kuru içine bazen kırpık kağıt, çoğunlkla yine kağıt metryalden ithal bir ürün kullanıyoruz.
Atık yönetimimiz doğa dostu (Üretiminizden ya da ürünlerinizin kullanımı sonrası çıkan atıklar nasıl değerlendiriliyor?)
Neredeyse hiçbir atık çıkmıyor. Bulaşık makinasında yıkanan araç gereç en az su ile en yüksek temizlik sağlanırken biten hammadde kutuları geridönüşüme gönderilir.
Kullandığım enerji kısmen veya tamamen yenilenebilir
Şu an için yenilenebilir kaynakları enerji anlamında kullanamıyoruz maalesef. Ancak ev ve diğer iş yerimiz için bütçe planlaması yaptıktan sonra hayata geçireceğiz ..
Ürünün kullanım sonrası bertarafı (değerlendirilmesi) doğa dostu
ürünlerin hepsi cam şişelerde satıyoruz. doğaya plastik atık atımını azattığımız gibi ürün kalitesini etkilemesi açısından da tercih ettiğimiz bir durum.
Yönetim ilkelerimiz paylaşımcı ve yatay
Şu an için çalışanımız yok ancak diğer işletmelerimizde mutlu müşteri, mutlu çalışan, mutlu tedarikçi ... ilkemiz bizi de mutlu eder herzaman.
Toplumsal cinsiyet eşitliğini sağlayabilmek ve diğer tüm alanlardaki ayrımcılıkları engellemek için faaliyet yürütüyoruz
Bunu ticarei faaliyetimizin odağı yapmadık ama yaşam tarzımız böyle. tartışmaya veya aksini iddia etmeye açık bir konu değil.
Kadını güçlendiren bir yapımız var
Kesinlikle..
Gelirimizin belli oranıyla sosyal projeleri destekliyoruz
Yeni kurulan ELELE FEDERASYONU ile görüşmelerimiz devam ediyor.
Sosyal sorumluluk projelerimiz var
Elele federasyonu işbirliğimiz çerçevesinde olacak..
Adil bir ücretlendirme ve sosyal haklar (özel sigorta, çalışan destek sandığı, tatiller, izinler, esnek zaman uygulaması vs) ilkemiz var
aksi olamaz, tartışılamaz..
Yukarıdakilerden farklı bir konuda fark yaratıyorum
Çevre duyarlılığımız insanlar dışındaki canların bizden
Üretim veya hizmetlerinizde ekolojik ve sosyal açılardan daha duyarlı olmaya yönelik planlarınız varsa anlatır mısınız?
Tamamen kendi enerjisini üretebilen bir üretim tesisi hayalimiz. Bazı hammaddelerimizi kendimiz üretebilmek için üretmek veya üreticsinden alabilmek için planlarımız var.
Kaç kişilik bir işletmesiniz? Ortaklar, çalışanlar?
Şirket 2 ortağız. Part-time çalışan bir kimya mühendisi arkadaşımız var. Şu an doğum izninde..
Kategoriler
Sırala
Varsayılan
Çok satanlar
Fiyata göre azalan
Fiyata göre artan
Gelecek nesillere daha iyi bir dünya bırakmak için desteğini bekliyoruz.