Çarşı / Üreticiler / Lilyum Etik Bakım
Lilyum Etik Bakım
ORDU / Türkiye
Azimli Üretici
Azimli Üretici
Tüm Ürünler (40 ürün)
Aktif Kömür Maske
264,00 TL
Metal Seyahat Kutusu
70,00 TL
Kantaron Bakım Balmı
225,00 TL
Pişik Kremi
215,00 TL
Anne Bebek Bakım Balmı
250,00 TL
Pofuduk Shea Mango Balmı
260,00 TL
Pofuduk Kakao Balmı
179,00 TL
Shea (karite) Yağı
166,00 TL
Hakkında

Lilyum Etik Bakım temelini cilt bakımının basit, saf ve temiz olması gerekliliğinden alır.  

Güzel kokularla harmanlanmış rengarenk ürünlerimize bu özellikleri doğal içeriği tarafından sağlanır. Ayrıca gereken tüm yerlerde kullanılan yardımcı malzemelerimiz (koruyucu ve emülgatör gibi) doğal kaynaklardan özenle üretilmiş malzemelerdir.  Ürünlerimiz cildin doğasına uyumlu çalışır. 

Karmaşık ve uzun zaman alan cilt bakım ritüelleri, cilt bakımını ya ulaşılamaz ya da günün yoğunluğundan dolayı unutulur bir noktaya getirmiştir. Biz ürünlerimizi tasarlarken tüm bu yoğunluk ve zaman darlığı arasında ideal cilt bakımının da yapılabilmesini de amaçlıyoruz, bu sebeple tasarlanan ürünlerimiz genellikle çok işlevlidir. 

Lilyum etik bakım kendini, kozmetik sektöründe İNDİE BEAUTY kapsamında tanımlar. 

Kübranur Akdağ
Lilyum Etik Bakım
Değerlendirme
Doğa Dostu
İnsan Dostu
Hizmet Kalitesi
Ürün Kalitesi
Hesaplılık
Güvenilirlik
Genel Değerlendirme
iletişim
Kurum Ünvanı
Lilyum Dermokozmetik İmalat Sanayi Ve Ticaret Limited Şirketi
Yetkili Kişi
Kübranur Akdağ
Beyan
Hangisi Sizi Daha İyi Tanımlar?
Küçük Üretici
İşletmenizi/Sizi daha iyi tanıyabilir miyiz?
2014 yılında başlayan serüvenimiz, 2017 sonlarında Lilyum Sabun adını aldı. 2020 yılındaki zorunlu araya kadar devam etti. 2021 başında Lilyum Sabun, sabun kesici ve kalıplara ayrıldı ve Lilyum Etik Bakım kuruldu ancak üretim ve satışlara bir kaç ay önce başlayabildik, bu süreçte ürünlerin UTS kaydı vb yapıldı. Lilyum Etik Bakım, elinden geldiğince etik olmaya, bireye, çevreye ve doğaya saygılı olmaya çalışan bir marka. Hammaddelerimiz teker teker özenle seçilir, formülasyonlarımız da bu şekilde tasarlanır. Ürünlerimizde kullandığımız hammaddelerin tamamı doğal ve doğal serfitikalıdır. Formula Botanica doğal cilt bakımı formülasyonu, saç bakımı formülasyonu vb eğitimler ve Formula Botanica eğitmenliğim var. Doğal sabun yapımı rehberi kitabının yazarıyım. Ara vermiş olsam da artizan kozmetik üreticilerinin ilklerindenim.
Yarattığınız değişimi, ekolojik ve/veya sosyal faydayı bizimle paylaşabilir misiniz?
Ürünlerimizi tasarlarken doğal olanı ve doğaya saygılı olanı kullanmayı ve dolayısıyla kullandırmayı hedefliyoruz. Bunun yanında henüz yeni yeni adım atıyor olsa da, dolu dolu olmasını hedeflediğimiz blog yazılarımızla da içerikleri, hammaddeleri, doğal olan ve sentetik olanları tanıtarak bir kozmetik sözlüğüne dönüştürebilmek. Bütün bu adımlardan temel hedefimiz bilinç artırmak.
Hangi alanda faaliyet yürütüyorsunuz?
Kozmetik
Ürün ve/veya hizmetleriniz nelerdir?
Ürünlerimiz, cilt bakımı ve temizliği, saç bakımı ve temizliği ve anne bebek ürünleri kategorilerinde genel kapsam ile anlatılabilir. Katı sıvı cilt ve saç bakım ürünleri, katı sıvı cilt ve saç temizlik ürünlerimiz mevcut. Alt kategorilerde, sabunlar, katı sıvı saç kremleri, katı sıvı şampuanlar, balmlar, losyonlar vb var ve yenileri her gün eklenmeye devam ediyor.
Good4Trust dükkanda kendi üretimleriniz haricinde ürün veya hizmet satmayı planlıyorsanız, bunları nereden temin edeceksiniz? Bu ürünler neler olacak?
Planlamıyoruz
Birlikte çalıştığınız üreticiler varsa onlarla kurduğunuz ilişkiyi detaylandırabilir misiniz?
Şu an yok
Kullandığınız hammaddeleri nerelerden tedarik ediyorsunuz? Bu hammaddeler ekolojik ve sosyal açıdan adil, duyarlı bir biçimde üretiliyor mu?
Hammadde seçimi yaparken kılı kırk yarıyoruz desek yeridir. Butik üretici için bu çok büyük bir yük ancak genellikle ürünleri üreticilerinden almayı tercih ediyoruz, bu da genellikle yurt dışından gelmesi demek oluyor. Yeri geliyor bir koruyucu için aylarca araştırma yapmamız webinarlara katılmamız gerekiyor, bir çok hammadde üreticisinin veri tabanlarında kaydımız var, ürünlerin karbon ayak izine kadar inceleme imkanı elde ediyoruz bu şekilde. Formula Botanica eğitimi de bize bir çok açıdan içerik okuma ve çözümlemeyi çok net bir şekilde öğretti. Örneğin şu an piyasada doğal olarak satılan bir çok hammaddenin doğal ama bir çok açıdan zararlı olduğunu ya da bir ürünün tasarlandığı içeriğe bakarak üreticinin doğal olsun diye koyduğu doğal malzemelerin cilde neler yapabildiğini biliyoruz. İçerikleri seçerken, cilde en iyi şekilde uyum sağlayacak ve oldukça etkin olacak, mümkünse çok işlevli olacak ve üretim aşamasında yine doğaya ve canlılara zarar vermeyecek, bio bozunur olacak vb, tüm bunlar bir araya gelince hammadde bulmak ve onu parekende bulabilmek oldukça zorlaşıyor, kimi zaman mümkün olmuyor, bu durumda üretici firma alışverişi devreye giriyor.
Üretim veya hizmet yeriniz hakkında bilgi verir misiniz?
Sağlık bakanlığına kayıtlı, iyi üretime uygun, küçük bir atölyemiz var.
Ürettiğiniz ürünlere ilişikin herhangi bir sertifikanız varsa belirtir misiniz?
Yok
Kullandığınız hammaddeleri ve üretim yöntemlerinizi detaylandırabilir misiniz? Herhangi bir katkı maddesi ya da koruyucu içerik kullanıyor musunuz?
Üretim yöntemleri ve kullanılan katkı ya da içerikler üründen ürüne değişiyor. Bununla birlikte kullandığımız tüm aktif içeriklerin ve koruyucu malzemelerin ecocert ve cosmos a uyumlu olmasına, hangi malzemelerden imal edildiğine ve imal edilme yöntemlerine tek tek bakarız. Üretim yaparken malzemenin türüne özgü yöntemler tercih eder ve ısıyı malzemenin türüne göre ve gerekli miktarda kullanırız.
Bitkisel hammadde kullanıyorsanız bunları kendiniz mi yetiştiriyorsunuz ya da doğadan mı topluyorsunuz? Siz üretmiyorsanız nerelerden temin ediyorsunuz?
Maserat ya da gliseratlarda ilk önceliğimiz kendimiz toplamaktır, ancak malesef bu herzaman mümkün değil, tüm malzemeleri yerleşim ve mümkünse ilaçlı tarımdan uzak yerde bulmamız kolay değil ve bu malzemeleri en ideal şekilde üretenler var. Kendi toplayıp işleyemediklerimizi duruma göre ya sadece bitki ya da işlenmiş şekillerde genellikle üreticisinden almayı tercih ediyoruz.
Ürünlerinizin formülasyonlarını nasıl geliştirdiniz? Olası bir alerji riskini nasıl bertaraf ediyorsunuz?
Ürünlerimiz yılların tecrübesi ve aldığımız eğitimler ile birlikte çoook detaylı döküman taraması ile formüle edilir. Tüm hammaddelerimizin güvenli kullanım aralıklarını iyice araştırır, hangi malzeme ne ile anlaşır ya da anlaşamaz bunları detaylı bir şekilde ele alırız. Ucuçu yağların alerjenlerine varana kadar tek tek hesaplanır ve karışımlarda özellikle dikkat edilir. Ancak doğal ürünler her şeye rağmen ilk kullanım öncesi iç bilekte ufak bir miktarda denenmelidir, çünkü literatürde alerjik geçmese bile tepki verecek bünyeler istisna da olsa olabilir.
Resmi kurum ve kuruluşlara ilgili bildirimlerde bulundunuz mu?
Ürünlerimiz UTS ye kayıtlıdır.
Üretimde akılcı su kullanımı uyguluyoruz
Kavanoz, şişe ve üretimde kullanılan ekipmanları toz vb riskine karşı saf su ile sadece durulayıp UV ile sterilize ediyoruz, su ile her bir ürünü kaynatmak ve sonra alkolden geçirmek tercih etmediğimiz bir yöntem.
Paketlememiz doğa dostu
Ürünlerimiz cam ambalajlar ile ve tamamen doğa dostu olmasa da karton kutular ile paketlenir, katı şampuan, krem vb sadece kutusuna konur. Kargo poşetlerimiz kompostlanabilir malzemedir. Kargo poşeti olmadan ürün gönderimi yapamıyorum malesef çünkü kutular ıslanmaya oldukça meyilli ve sadece Karton kutulu olan ürünler neme çok duyarlı.
Atık yönetimimiz doğa dostu (Üretiminizden ya da ürünlerinizin kullanımı sonrası çıkan atıklar nasıl değerlendiriliyor?)
Üretimimizden çıkan kovalar vb ambalajlar atölyemizin oldukça büyük olan kapaklı gıdaya uyumlu kova ihtiyacını karşılıyor. Teneke ve poşetler dönüşüm depolarına gidiyor. Ürünler genellikle yan ürün ya da atık oluşturmaz. Ürünlerin kullanımı sonunda oluşan atıklar genellikle tekrar kullanılabilir ya da dönüştürülebilir ancak malesef tümü sürece dahil olamayabiliyor.
Kadını güçlendiren bir yapımız var
Kadın kooperatifi üyesi olmak üzereyim ve kooperatif içerisinde ve diğer kooperatiflerde mesleki eğitimler, formülasyon destekleri ile kadınları üretime dahil etmeyi amaçlıyoruz.
Üretim veya hizmetlerinizde ekolojik ve sosyal açılardan daha duyarlı olmaya yönelik planlarınız varsa anlatır mısınız?
Sosyal alanda kadınlara destek olmak ilk hedefimiz. Bu sebeple ordu kadın kooperatifi ile birlikte çalışmaya başlıyoruz.
Kaç kişilik bir işletmesiniz? Ortaklar, çalışanlar?
3 kişilik bir işletmeyiz, oldukça ufağız, aile içinde beraber çalışıyoruz.
Sırala
Varsayılan
Çok satanlar
Fiyata göre azalan
Fiyata göre artan
Gelecek nesillere daha iyi bir dünya bırakmak için desteğini bekliyoruz.