Çarşı / Üreticiler / KombuchAyvalık
KombuchAyvalık
BALIKESİR / Türkiye
Niyetli Üretici
Niyetli Üretici
İçecekler (8 ürün)
Kombuchayvalık Mürver 6'lı Set
Dükkan Geçici Olarak Satışa Kapalı
Kombuchayvalık Hibiskus 6'lı Set
Dükkan Geçici Olarak Satışa Kapalı
Kombuchayvalık Zencefil & Limon 6'lı Set
Dükkan Geçici Olarak Satışa Kapalı
Kombuchayvalık Spice Mix 6'lı Set
Dükkan Geçici Olarak Satışa Kapalı
Kombuchayvalık Çilek 6'lı Set
Dükkan Geçici Olarak Satışa Kapalı
Kombuchayvalık Reyhan 6'lı Set
Dükkan Geçici Olarak Satışa Kapalı
Kombuchayvalık Karışık 6'lı Set
Dükkan Geçici Olarak Satışa Kapalı
Kombuchayvalık Aylık Abonelik 24'lü Set
Dükkan Geçici Olarak Satışa Kapalı
Hakkında

Ayvalık'ta yerleşik, mutfağın simyasına aşık, ille de "üretim" diyen bir ana-oğul eseri KombuchAyvalık.

Yarattığımız, paylaştığımız yere şükran duygusuyla ille de Ayvalık var ürünümüzün içinde.

Organik çaylarla, tamamen doğal bileşenlerle ailenin bir bireyi gibi gözünün içine baka baka, seve seve fermente ediyoruz kombuchalarımızı. Taze mevsim meyveleri ve temiz baharatlarla lezzetlendirip şifasına şifa katıyoruz.

Yeni nesil iyi içecek üreticisiyiz derken aslında 2000 yılı aşkın süredir varolan kadim bir şifayı kendimizce yorumluyoruz.

Alışılanın bir adım ötesine bakıp "ne yersen o'sun" yetmez "ne sindirebilirsen o'sun" inancına ufak bir güzellik. Sindirim sistemi vasıtasıyla bağışıklık sistemine bir katkı.

Denemen lazım...

Sevgiler

Elif - Deniz KAYNAK

 

Elif Kaynak
KombuchAyvalık
Değerlendirme
Doğa Dostu
İnsan Dostu
Hizmet Kalitesi
Ürün Kalitesi
Hesaplılık
Güvenilirlik
Genel Değerlendirme
iletişim
Kurum Ünvanı
Fuat Turgut Kaynak
Yetkili Kişi
Elif Kaynak
Beyan
Hangisi Sizi Daha İyi Tanımlar?
Küçük Üretici
İşletmenizi/Sizi daha iyi tanıyabilir miyiz?
Ben Elif, 50 yaşında bir Mülkiyeliyim. Eski bir basketbolcu daha yenice bir yoga eğitmeniyim. Ankaralıyım, 11 senedir Ayvalık'ta yaşıyoruz. Eşimle birlikte denizcilik sektöründe faaliyet gösteren gösteren firmamızda 21 senedir çalışırken, son 5 senedir de mini bir yoga stüdyosu işletiyorum ve sağlıklı yiyecek içecek üreten bir marka emekçisiyim. Yaratıcılık içeren her fikrin ve zikrin aşığıyım, üretmek üzere dünyaya geldiğimi düşünüyorum ve her daim öğrenciyim.
Yarattığınız değişimi, ekolojik ve/veya sosyal faydayı bizimle paylaşabilir misiniz?
doğduğumdan ziyade yaşadığım şehre katma değer yaratabilmenin yollarını aradım hep. fark yaratma hayaliyle önceleri daha sosyal ağırlıklı projeler üretirken gelir getirici etkinliklerin de kendi başına gerekli olduğunu gördüm. ayvalık'ın marka değerine karınca kararınca da olsa katkı sağlamak hayalindeyim. "kombucha ayvalık" markasını tercih etmem her ne kadar başta insanlara garip de gelmiş olsa ayvalık'tan tüm türkiye'ye yayılabilme potansiyeli olan bir ürün beni heyecanlandırıyor.
Hangi alanda faaliyet yürütüyorsunuz?
Tarım ve/veya Gıda
Ürün ve/veya hizmetleriniz nelerdir?
doğal, katkısız, fermante ürünler üretiyoruz. son zamanlarda ağırlığımız kombucha. dükkanda şimdilik kombucha satmayı planlıyoruz. belki devamında kvass (fermante pancar), iyi sirkeleri katabiliriz yelpazemize.
Good4Trust dükkanda kendi üretimleriniz haricinde ürün veya hizmet satmayı planlıyorsanız, bunları nereden temin edeceksiniz? Bu ürünler neler olacak?
şimdilik sadece kendi üretimimizi satmayı planlıyoruz.
Birlikte çalıştığınız üreticiler varsa onlarla kurduğunuz ilişkiyi detaylandırabilir misiniz?
şu anda yok.
Kullandığınız hammaddeleri nerelerden tedarik ediyorsunuz? Bu hammaddeler ekolojik ve sosyal açıdan adil, duyarlı bir biçimde üretiliyor mu?
Şu anda kullandığım hammaddeleri mümkün olduğunca kendimce gönül bağı kurduğum (yerli, güvenilir) üreticilerden temin ediyorum. Mesela fermantasyonda kullandığım çayı Çaykur'un organik hattından tercih ederken şekeri Torku marka tercih ediyorum.
Üretim veya hizmet yeriniz hakkında bilgi verir misiniz?
Üretim, satış, ofis hepsi bir arada. Çok şanslıyız ki zamanında ofis ve depo olarak kiraladığımız Ayvalık'ın en güzel noktalarından birindeki adresimizde tüm faaliyetlerimize alan yaratabildik. Denize nazır bir ofis+yoga odası+"iyi yaşam" gereçlerine ulaşabileceğiniz bir dükkan ve arka tarafta imalathanemizin, soğuk saklama dolaplarımızın, paketleme alanımızın ve depomuzun olduğu bir campus adeta :)
Ürettiğiniz ürünlere ilişikin herhangi bir sertifikanız varsa belirtir misiniz?
doğasından dolayı vegan bir ürün. çayımız organik olmasına rağmen maalesef organik şeker olmadığı için kendimizi doğal olarak nitelendiriyoruz. yine doğal olarak glutensiziz, laktozsusuz ama herhangibir sertifikasyonumuz yok.
Tarımsal Üretim Yapıyor Musunuz?
hayır
Ürettiğiniz gıdalarda herhangi bir katkı maddesi ya da koruyucu içerik kullanıyor musunuz?
hayır kullanmıyoruz.
Gıda üretim izniniz var mı?
evet var.
Paketlememiz doğa dostu
maalesef lojistik olarak plastik (naylon) kullanmak zorunda kaldık ancak doğa dostu ve aynı zamanda emniyetli taşıma formülü üzerinde çalışıyoruz şuan.
Atık yönetimimiz doğa dostu (Üretiminizden ya da ürünlerinizin kullanımı sonrası çıkan atıklar nasıl değerlendiriliyor?)
üretim sonrası kalan çay posalarını kompost olarak değerlendiriyoruz. tarım yapmıyor gibi de gözüksek evimizin arka bahçesindeki alan 5 hanenin sebze meyvesini sağlayacak potansiyeldedir:)
Ürün dağıtım zincirimiz doğa dostu
ayvalık içinde ürünümüzü servis eden işletmelere mesafesine göre neredeyse %50 oranda bisiklet ile servis yapmaya gayret ediyoruz.
Ürünün kullanım sonrası bertarafı (değerlendirilmesi) doğa dostu
kullanım sonrası elde kalan cam şişelerin geri dönüşümü için indirim uygulamalarımız ya da depozitosuz olmamıza rağmen yerinden alımlarımız var.
Yönetim ilkelerimiz paylaşımcı ve yatay
üretim ve hizmetin her aşamasında eşit, esnek ve desketleyici sorumluluk paylaşımı ile ortak karar mekanizması.
Kadını güçlendiren bir yapımız var
hem bizzat kendini geliştiren bir alan zira ben bir kadınım :) hem de girişimci, üreten kadına her fırsatta destek (fiyat, ödeme kolaylıkları vs.) olmaya çalışıyoruz.
Adil bir ücretlendirme ve sosyal haklar (özel sigorta, çalışan destek sandığı, tatiller, izinler, esnek zaman uygulaması vs) ilkemiz var
adil gelir paylaşımı yanında bütün uygulamalarımızda denk esneklik uygulamasına inanıyor ve uyguluyoruz.
Üretim veya hizmetlerinizde ekolojik ve sosyal açılardan daha duyarlı olmaya yönelik planlarınız varsa anlatır mısınız?
aslında kuruluşumuzda hayalimiz tamamen kadın üreticilerin el emeklerinin değerlendirileceği (biz de dahil) bir mecra olmaktı. zamanında çeşitli sebeplerden bunu gerçekleştiremedik. herşey aynı anda yeniydi... şimdi ise daha tecrübeliyiz ve özellikle de pandemi sonrasında hayalimizi gerçekleştirirken girişimci olmak isteyen kadınların hayallerini gerçekleştirmelerine nasıl yardımcı olabileceğimiz konusunda daha fazla fikrimiz ve bilgimiz var.
Kaç kişilik bir işletmesiniz? Ortaklar, çalışanlar?
aslında demirbaş olarak tek kişilik bir şov gibi de olsa pandeminin bize verdiği yetkiyle 16 yaşındaki sevgili oğlumu çalışan statüsünden ortak statüsüne almamla işin çehresi parladı. 2 kişilik bir işletmeyiz acil durumda camı kırınız, eş+anne çalışan kontenjanında.
Kategoriler
Sırala
Varsayılan
Çok satanlar
Fiyata göre azalan
Fiyata göre artan
Gelecek nesillere daha iyi bir dünya bırakmak için desteğini bekliyoruz.