Çarşı / Üreticiler / Jardin Naturel
Jardin Naturel
ANKARA / Türkiye
Adil Üretici
Adil Üretici
Kadın Üretici
Kadın Üretici
Tıbbi ve Aromatik Yağlar (1 ürün)
Hakkında

Merhaba,

Doğalı arayanlara ve el yapımı sevenlere zehirsiz cilt bakım ürünleri sunan Jardin Naturel, doğanın servetini ve mucizesini tüm vücudumuzda kullanabileceğimiz düşüncesiyle yola çıkmış ve bu yolda doğaya saygı duyarak ilerlemektedir.

Bir hayvan dostu olan Jardin Naturel ürünleri cruelty free ve vegan ürünlerdir. İçeriklerde kullanılan yağlar doğal ve saf yağlardır. Tüm ürünler el yapımıdır ve sizler için özenle hazırlanmaktadır.

Ürünlerde paraben, SLS, parfüm gibi katkı maddeleri bulunmamaktadır.

Sevgiyle…

Merve Cihan
Jardin Naturel
Değerlendirme
Doğa Dostu
İnsan Dostu
Hizmet Kalitesi
Ürün Kalitesi
Hesaplılık
Güvenilirlik
Genel Değerlendirme
iletişim
Kurum Ünvanı
Merve Cihan
Yetkili Kişi
Merve Cihan
Beyan
Ürün ve/veya hizmetleriniz nelerdir?
Doğalı arayanlara, el yapımı sevenlere zehirsiz cilt bakım ürünleri sunmaktayız. Doğanın servetini ve mucizesini tüm vücudumuzda kullanabileceğimiz düşüncesiyle yola çıkan Jardin Naturel, kokularını saf uçucu yağlardan alan soyalı mumlar, sabunlar, bitki sularıyla zenginleştirilen tonikler, saf aromatik yağlarla hazırlanan balmlar ve kişisel bakım ürünleri tasarlamaktadır. İçeriklerinde doğaya ve insana zarar verebilecek bileşenlerin bulunmaması önceliğimizdir.
Üretim veya hizmet yeriniz hakkında bilgi verir misiniz?
Ankara'da küçük bir atölyede butik üretim yapmaktayız.
İşletmenizin ortak ve çalışanları hakkında bilgi verir misiniz? Kaç kişilik bir işletmesiniz?
Üretim, sunum, pazarlama kısımlarında tek başıma olsam da kargolama ve muhasebe kısmında eşimle birlikte çalışıyoruz.
Ürün veya hizmetimizin kendisi çevresel açıdan bir fark yaratmayı hedefliyor.
Direkt doğadan hammaddelerle tasarlanan ürünlerimiz insan sağlığına zarar vermeden ve doğayı yıkıma uğratmadan kişisel bakımın bir parçası olmayı hedefliyor.
Üretim / hizmet mekanımız kısmen veya tamamen doğa dostu
Atölyemizdeki üretim insana hizmet verirken doğayı ve doğayı yuva edinen canlıları korumaktadır.
Kullandığımız hammadde, malzemeler (dolayısı ile tedarikçilerimiz de) kısmen veya tamamen doğa dostu
Ürünlerimizde kullandığımız hammaddelerin yerli ve zehirsiz, ambalajların ise geri dönüştürülebilir olmasına öncelik veriyoruz. Hammadde tedariğinde organik sertifikalı, yerli üreticilerin yanı sıra, doğadan adil ve sömürüsüz şekilde topladığımız lavanta, aynısefa ve papatya gibi bitkilerin yağlarını ortaya çıkarıyoruz. Ambalajların cam, karton, mermer, beton olması daha sonra kullanılabilir olmalarına olanak sağlıyor. Kullandığımız tüm bileşenler doğadan geliyor olsa da alerjik değildir diye bir iddiamız yok. Çünkü alerjinin bir anda bile gerçekleşebileceğini biliyoruz. Bugüne kadar lavantaya alerjisi olmayan bir bireyin çeşitli sebeplerle bugünden sonra lavantaya alerjisinin olabileceğini bildiğimiz için ürünlerimizin kullanmadan önce muhakkak bileğin iç kısmına uygulanmasını ve etkilerinin gözlemlenmesini öneririz. Aromaterapist arkadaşımın Çatalca’da bulunan küçük bahçesinden topladık bitkileri. Aynısefa maseratını birkaç ürünümde az miktarda kullanıyorum. Bu sebeple bana uzun süre gidiyor. Lavantalar da yine bu küçük bahçeden Lavandula Angustifolia cinsinden. Şu an mevcut lavanta maserat yağımı yalnızca lavanta sabunumda kullanıyorum. Uçucu yağları ise aşağıda belirttiğim tedarikçilerden temin ediyorum. Bu tarlanın 2 senedir bahsettiğim kişiler tarafından kullanıldığı ve bu süreçte ilaçlama yapılmadığı yönünde. Daha öncesinde buğday yetiştirilmiş bir tarlada. Adil ve etik bir üretim için hammaddeleri tedarik ettiğim güvenilir firmaları veya sözüne güvendiğim, bu konuda tecrübeli kişileri tercih ediyorum. Tedarik ettiğim hammaddelerde öncelikle organik olmasına özen gösteriyorum. Ancak uzun araştırmalarım sonucunda organik olanını bulamadığım hammaddelerim de var. Organik olmayanları da yine saf ve doğal olduğunu belirten, güvenilir tedarikçilerden tedarik ediyorum. (Nuka Defne, Başak Organik ve Orgamyra Kozmetik)
Üretim / hizmet sürecimiz doğa dostu ögeler barındırıyor
Ürünlerimiz saf aromatik yağlarla, bitki sularıyla ve doğadan elde edilen malzemeler içeriyor. En sevilen ürünlerimizden biri olan Tuzlu Sabun içeriğindeki tuzu dahi Tuz Gölü'nden en saf haliyle elde edip kullanıyoruz.
Paketlememiz kısmen veya tamamen doğa dostu
Paketlerimizi kese kağıdı ve kraft karton kutu ile gönderiyoruz.
Atık yönetimimiz kısmen veya tamamen doğa dostu
Atölyemizden çıkan atıkları geri dönüşümde değerlendiriyoruz. Bunun yanı sıra atık çıkarmamak birincil hedefimiz.
Ürün dağıtım zincirimiz kısmen veya tamamen doğa dostu
Ürünlerimizi son alıcıya PTT Kargo ile ulaştırıyoruz.
Ürünün kullanım sonrası bertarafı (değerlendirilmesi) kısmen veya tamamen doğa dostu
Aromaterapi mumlarımızı mermer, beton gibi tekrar kullanılabilir ambalajlarda tasarlıyoruz. Böylece ürünlerin kullanım sonrası ambalajları kalemlik, saksı gibi işlevlerle tekrar kullanılıyor. Balm, tonik, serum gibi ürünlerimiz ise cam ambalajlarda tasarlanıyor. Böylece ürün bittiğinde mutfakta baharat kavanozu, takı kutusu, amber vazo olarak tekrar kullanılabiliyorlar.
Ek Bilgi 1
Ankara'da atölyeler düzenleyip bildiklerimizi paylaşıyor; yeni insanlar tanımanın verdiği motivasyonla yola devam ediyoruz.
Ürün veya hizmetimizin kendisi sosyal olarak bir fark yaratmayı hedefliyor
Kişisel bakımın aslında birçok mit barındırdığını fark ettik ve her saf aromatik yağın aslında ciltte sivilce, tüylenme yapmayacağını; sabunun cildi kurutmayacağını, doğal krem deodorantın güçlü parfümlere gerek kalmadan kötü kokudan koruyabileceğini göstermeye çalıştık. Bu konuda en büyük destekçimiz ise müşterilerimizden gelen geri dönüşler oldu.
Kadını güçlendiren bir yapımız var
Seramik buhurdan, sabun bezi, sabun kesesi gibi el emeği ürünleri butik üreticilerle iletişime geçip yerli ve kadın emeğiyle tasarlanmasına vesile oluyoruz.
Gelirimizi belli oranda sosyal projelere veriyoruz
Elde ettiğimiz gelirin bir kısmını ihtiyaç sahibi insanlara ve sokakta korunmayı bekleyen hayvanlara ayırıyoruz.
Sertifikalar
Sırala
Varsayılan
Çok satanlar
Fiyata göre azalan
Fiyata göre artan
Gelecek nesillere daha iyi bir dünya bırakmak için desteğini bekliyoruz.