Çarşı / Üreticiler / iyiki.co
iyiki.co
İSTANBUL / Türkiye
Adil Üretici
Adil Üretici
Kadın Üretici
Kadın Üretici
kategoriler
Tüm Ürünler (0)
Tüm Ürünler (0 ürün)
Hakkında

Ürün ve etkinlik aracılığıyla kurumsal sosyal savunuculuk yaparak STK’lar için can suyu olacak kaynak geliştiren bir markadır. 

Meselesi;

Tüm kırılgan gruplara yönelik farkındalığı artırmak ve toplumsal önyargıyı kırmak, Şeffaf bağışçılık mekanizması ortaya koymak ve Sosyal etki odaklı satın alma alışkanlığıdır.

Gözde Şekercioğlu - Müge Akbasan
iyiki.co
Değerlendirme
Doğa Dostu
İnsan Dostu
Hizmet Kalitesi
Ürün Kalitesi
Hesaplılık
Güvenilirlik
Genel Değerlendirme
iletişim
Kurum Ünvanı
Gözde Şekercioğlu
Yetkili Kişi
Gözde Şekercioğlu - Müge Akbasan
Beyan
Hangisi Sizi Daha İyi Tanımlar?
Sosyal Girişim
İşletmenizi/Sizi daha iyi tanıyabilir miyiz?
Ürün ve etkinlik aracılığıyla kurumsal sosyal savunuculuk yaparak STK’lar için can suyu olacak kaynak geliştiren bir markadır. Meselemiz: Tüm kırılgan gruplara yönelik farkındalığı artırmak ve toplumsal önyargıyı kırmak. Şeffaf bağışçılık mekanizması Sosyal etki odaklı satın alma alışkanlığı.
Yarattığınız değişimi, ekolojik ve/veya sosyal faydayı bizimle paylaşabilir misiniz?
Sivil alanda değişim yaratmak için istekli, emek veren kuruluşların ve kooperatiflerin temel kaynak geliştirme faaliyetlerinde yol arkadaşı olarak tasarlanmış bir platformdur. Kendi ürün ailesi ve paydaşlarının ürünlerini doğrudan ve açık artırma ile satarak, sivil toplum kuruluşlarına mikrofon yaratmak üzere bir çalışma yürütmektedir. Birçok dernek ve vakıf bünyesinde gönüllü olarak yapılan çalışmalar sonrasında STK’ların en önemli ihtiyacının sürdürülebilir kaynak olduğunu iyi bilen bir ekibiz. Farklı toplulukları içine alan networklerimiz sayesinde kolaylıkla sistematik bir satış ve bağış olarak aktarılacak kaynağa erişeceğimize inanıyoruz. Bireysel kullanıcıların sivil toplum aktörlerine düzenli ve sistematik bağış yapmasına imkan sunacak, günlük yaşamda ürünlerin vazgeçilmez hikayesinin olması ve kullanıcının satın almasının bir sosyal fayda yaratması. Müşterilerimiz: Ortak değerler için bir topluluğun (dijital de olsa) bir parçası olmak ve aldığı ürünle hak savunuculuğunun parçası olarak etki yaratmak isteyen kişilerdir. Şeffaflığı ve sosyal fayda odaklı ürünün etkisinin takip edilebilirliğini önemser.
Hangi alanda faaliyet yürütüyorsunuz?
Tekstil
Ürün ve/veya hizmetleriniz nelerdir?
Danışmanlık (hak temelli ve dayanışma odaklı programlar geliştirmek ve eğitimler vererek) Ürün satışı (yeni yıl dönemleri ağırlıklı olmak üzere, temel tüketim ürünlerinden biri ile düzenli satış) Mezat düzenleyerek (3 kez gerçekleşti, online düzenlemek için web sitemiz hazır) Biz 10 yılı aşkın süredir Türkiye’nin azınlık olarak tariflenecek birçok grubu ile çalışmış 3 girişimci kadınız; tutuklu kadın, LGBTİQ+lar, eğitime erişimi kısıtlı genç kadınlar, otizmli çocuklar ve bakım verenleri, MS hastaları, Prematüre doğan bebekler vb. alanlarda gönüllü çalışmalar yaptığımız süre boyunca STK’ların en önemli ihtiyaçlarının düzenli ve sistemli kaynak geliştirme olduğundan hareketle iyiki.co kuruldu. Türetici bir ürün ihtiyacını karşılarken hem üreten kuruma(kadın girişimci, kadın kooperatifi vb.) hem de satış üstünden desteğin aktarıldığı ilgili STK’ya fayda sağlar, tüm süreçten haberdar olur. ETKİNLİKLER: Mekan içi ve online etkinlikler ile düzenlediği açık artırmalar sayesinde kişilerin toplumsal bir ihtiyacın parçası olması için alan açıyor ve dernek, vakıflara düzenli bağışlar aktarıyor, bireylerin kooperatiflerden haberdar olmasını sağlıyor. ÜRÜN SATIŞI: Tasarladığımız ürün ailesi, toplumsal sorunlara dair farkındalık yaratmak üzere geliştirilmiş bir araç olarak görülmelidir. Organik pamuktan üretilmiş bir çorap ailesidir, renk kodları ve desenlerin yanında kısa bilgilendirmeler ile otizm, cinsel şiddet, istismar vb. konularda toplumsal farkındalıkları artırmak üzere geliştirilmiş bir çözümdür. Özel gün temaları ile eşleşen ürünler ile sürekli yeni bilgi vermeyi önemli görür.
Good4Trust dükkanda kendi üretimleriniz haricinde ürün veya hizmet satmayı planlıyorsanız, bunları nereden temin edeceksiniz? Bu ürünler neler olacak?
İkinci el satılabilir ürünler, el çizimleri gibi sanatçı elinden illüstrasyonlar, kendi çizimlerimiz, linol baskılarımız yer alabilir diye düşünüyoruz. Her bir ürün ve hikayesi etiketi olan bilgilendirme ile yer alacak. Her ay düzenli bağışlar sertifikaların yayınlanması ile paylaşılacak.
Birlikte çalıştığınız üreticiler varsa onlarla kurduğunuz ilişkiyi detaylandırabilir misiniz?
Üretim sürecinde kullandıkları hammaddeyi nereden tedarik ettiklerini soruyoruz. İyi ve birbirimizi yukarı çekecek bir iletişim dili kullanmaya çalışıyoruz.
Kullandığınız hammaddeleri nerelerden tedarik ediyorsunuz? Bu hammaddeler ekolojik ve sosyal açıdan adil, duyarlı bir biçimde üretiliyor mu?
Özel Seri Çoraplar Verano Socks tarafından üretilecek ve GOTS ve OEKO-TEKS sertifikalı bir üretici.
Üretim veya hizmet yeriniz hakkında bilgi verir misiniz?
Seri bir üretim yapıyorsak önceliğimiz Harmoni Kadın Kooperatifinden hizmet alarak ilerliyor.
Ürettiğiniz ürünlere ilişikin herhangi bir sertifikanız varsa belirtir misiniz?
Çoraplar için organik cotton için GOTS ve OEKO-TEKS sertifikaları mevcut. İlk fırsatta üreticimizden temin ederek ekleriz.
Kullandığınız kumaşlar, iplikler, boyalar vs. yerli üretim ve ekolojik ve sosyal açıdan adil mi?
yerli üretim, ekolojik açıdan olduğu kadarını yapmaya çalışıyoruz.
Üretiminizin sosyal açıdan adil olduğunu (maaş, izin, sosyal haklar vb.) beyan edebiliyor musunuz?
evet.
Paketlememiz doğa dostu
az kağıt tüketimi, kargo poşetlerine ihtiyaç duyulmayacak bir ürün gönderim kurgusu.
Ekolojik açıdan bir fark yaratmıyor olabiliriz. Güçlü yanımızın sosyal yanımız.
toplumsal fayda için sosyal etki odaklı alışverişi teşvik etmek ve var olan ihtiyaçları iyi kalitede ürünler ile karşılamak hedefimiz.
Üretim veya hizmetlerinizde ekolojik ve sosyal açılardan daha duyarlı olmaya yönelik planlarınız varsa anlatır mısınız?
İkinci el eşya konusunda online düzenleyeceğimiz bir mezat sitemiz var, onu daha aktif hale getirmek niyetindeyiz. Yüz yüze yaptığımız etkinliklerin sayısını artırmak ve daha önce yaptığımız gibi adil üretim yapan toplulukların
Kaç kişilik bir işletmesiniz? Ortaklar, çalışanlar?
3 ortağız, henüz çalışanımız yok.
Kategoriler
Sırala
Varsayılan
Çok satanlar
Fiyata göre azalan
Fiyata göre artan
Gelecek nesillere daha iyi bir dünya bırakmak için desteğini bekliyoruz.