Çarşı / Üreticiler / Immunflex
Immunflex
İSTANBUL / Türkiye
Adil Üretici
Adil Üretici
Kadın Üretici
Kadın Üretici
kategoriler
Tüm Ürünler (0)
Tüm Ürünler (0 ürün)
Hakkında

Bir kadın girişimci olarak aslında tüm dünyanın başında dert olan tatlandırıcılar, katkı maddeleri, koruyucular ile donatılmış, geçmiş değerleri unutulmaya yüz tutmuş ve büyük ölçüde başarılmış bir ortamda; doğal beslenme ile ilgili farkındalığı artırmayı amaçladım. Birçok alanda sadece kar amacı güden bir projede yer alabilecekken, sosyal sorumluluk kampanyası duyarlılığında bir projeye imza atarak gelecek nesillere; tüketen değil, üreten bir toplum olma yolunda kilometre taşı olmak istedim. Bu nedenle tarıma yatırım yaptım ve Immunflex markasını hayata geçirdim.

Tıbbi ve aromatik bitkiler ile ilgili ilk yazılı verilerin 5000 yıl öncesine kadar dayandığı gerçeğini bugünün, bilim ve teknolojisiyle buluşturup insanlığın hizmetine sunma şansına sahip olduğumuzu gördüm. Afrika’dan Amerika ve Asya’ya uzanan uzun seyahatlerimde doğasına sahip çıkan, değerlerini koruyan ve hatta bunu baharat turizmine dönüştüren ufacık ülkeler, şehirler gördüm.

Ülkemizin, bu tür şifalı bitkiler yönünden tam bir cennet olma niteliği taşıdığını bilmeme rağmen, araştırdıkça büyülendim. Günümüzde çeşitli bitkileri gıda takviyesi, fonksiyonel gıda, tıbbi çay olarak kolaylıkla bulmak mümkünken, bazı bitkilere gereken önemin verilmediğinin farkına vardım.

Beyaz dut ve daha da önemlisi beyaz dut yaprağının tüm özelliklerini 3 yıldır araştırıyorum.

İlgili kitabın konusu olan araştırmam;  öğretim üyeleri, araştırmacılar, farmakoloji ve fitoterapi meraklıları, mutfak dostları, dünyanın dört bir tarafındaki 5 yıldızlı aşçılar, gastronomi sevdalıları ve her şeyden önemlisi anneler için çocuklarını beslemede, hastalıklardan korunmada çok önemli bir rehber olacak.

Beyaz dutun araştırmama konu olmasının en önemli nedeni ise;

Bir gıda olarak beyaz dutun yüksek oranda antioksidan, vitamin ve diğer yararlı besin değerleri içeren bir “süper besin” olmasıydı.

Immunflex olarak duttan fazlasını sunmayı amaçlıyoruz. Ar-ge çalışmalarını İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesi, İstanbul Üniversitesi Teknoloji Transfer Merkezi ve Bezmiâlem Vakıf Üniversitesi Fitoterapi Merkezi ile birlikte yaptığımız gibi ürünlerimizi de en iyi şekilde üretiyoruz.

Immunflex dut ürünleri; doğal olarak yetişen ve ağacı sallamadan, olgunlaşıp, kendiliğinden düşmesi beklenen dutlar ile elde edilir. Bu sayede dutun bütün protein, mineral ve vitamin değerleri en üst seviyedeysen meyveler elde edilmiş olur.

Meyveleri üzerinde iken toplanan beyaz dut yaprakları, sağlıklı olarak kurutulan ve mevzuatlara göre piyasaya sunulan, sağlık için gerekli mineral, vitamin ve enerjiyi sağlayan ürünler olarak elde edilir.

Böylelikle;

Bilimsel kaynaklardan hareketle profesyonel olarak sağlıklı ve insan sağlığı için etkin olabilecek ürünleri insanlara ulaştırmak ve bu sayede doğal ürünlere olan farkındalığı artırıp, hastalanmadan sağlıklı kalma konusunda toplumu bilinçlendirmeyi amaçlıyoruz.

Tijen Ziyal

GÖZDE ZİYAL
Immunflex
Değerlendirme
Doğa Dostu
İnsan Dostu
Hizmet Kalitesi
Ürün Kalitesi
Hesaplılık
Güvenilirlik
Genel Değerlendirme
iletişim
Kurum Ünvanı
CHR DOĞAL YAŞAM VE SAĞLIK ÜRÜNLERİ TUR SAN TİC LTD ŞTİ
Yetkili Kişi
GÖZDE ZİYAL
Beyan
Ürün ve/veya hizmetleriniz nelerdir?
Bir kadın girişimci olarak aslında tüm dünyanın başında dert olan tatlandırıcılar, katkı maddeleri, koruyucular ile donatılmış, geçmiş değerleri unutulmaya yüz tutmuş ve büyük ölçüde başarılmış bir ortamda; doğal beslenme ile ilgili farkındalığı artırmayı amaçladım. Birçok alanda sadece kar amacı güden bir projede yer alabilecekken, sosyal sorumluluk kampanyası duyarlılığında bir projeye imza atarak gelecek nesillere; tüketen değil, üreten bir toplum olma yolunda kilometre taşı olmak istedim. Bu nedenle tarıma yatırım yaptım ve İmmunflex markasını hayata geçirdim. Tıbbi ve aromatik bitkiler ile ilgili ilk yazılı verilerin 5000 yıl öncesine kadar dayandığı gerçeğini bugünün, bilim ve teknolojisiyle buluşturup insanlığın hizmetine sunma şansına sahip olduğumuzu gördüm. Afrika’dan Amerika ve Asya’ya uzanan uzun seyahatlerimde doğasına sahip çıkan, değerlerini koruyan ve hatta bunu baharat turizmine dönüştüren ufacık ülkeler, şehirler gördüm. Ülkemizin, bu tür şifalı bitkiler yönünden tam bir cennet olma niteliği taşıdığını bilmeme rağmen, araştırdıkça büyülendim. Günümüzde çeşitli bitkileri gıda takviyesi, fonksiyonel gıda, tıbbi çay olarak kolaylıkla bulmak mümkünken, bazı bitkilere gereken önemin verilmediğinin farkına vardım. Beyaz dut ve daha da önemlisi beyaz dut yaprağının tüm özelliklerini 3 yıldır araştırıyorum. İlgili kitabın konusu olan araştırmam; öğretim üyeleri, araştırmacılar, farmakoloji ve fitoterapi meraklıları, mutfak dostları, dünyanın dört bir tarafındaki 5 yıldızlı aşçılar, gastronomi sevdalıları ve her şeyden önemlisi anneler için çocuklarını beslemede, hastalıklardan korunmada çok önemli bir rehber olacak. Beyaz dutun araştırmama konu olmasının en önemli nedeni ise; Bir gıda olarak beyaz dutun yüksek oranda antioksidan, vitamin ve diğer yararlı besin değerleri içeren bir “süper besin” olmasıydı. İmmunflex olarak duttan fazlasını sunmayı amaçlıyoruz. AR-GE çalışmalarını İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesi, İstanbul Üniversitesi Teknoloji Transfer Merkezi ve Bezmiâlem Vakıf Üniversitesi Fitoterapi Merkezi ile birlikte yaptığımız gibi ürünlerimizi de en iyi şekilde üretiyoruz. İmmunflex dut ürünleri; doğal olarak yetişen ve ağacı sallamadan, olgunlaşıp, kendiliğinden düşmesi beklenen dutlar ile elde edilir. Bu sayede dutun bütün protein, mineral ve vitamin değerleri en üst seviyedeysen meyveler elde edilmiş olur. Meyveleri üzerinde iken toplanan beyaz dut yaprakları, sağlıklı olarak kurutulan ve mevzuatlara göre piyasaya sunulan, sağlık için gerekli mineral, vitamin ve enerjiyi sağlayan ürünler olarak elde edilir. Böylelikle; Bilimsel kaynaklardan hareketle profesyonel olarak sağlıklı ve insan sağlığı için etkin olabilecek ürünleri insanlara ulaştırmak ve bu sayede doğal ürünlere olan farkındalığı artırıp, hastalanmadan sağlıklı kalma konusunda toplumu bilinçlendirmeyi amaçlıyoruz.
Üretim veya hizmet yeriniz hakkında bilgi verir misiniz?
Yerli üretimdir. Hammaddeler Erzincan Kemaliye'den gelmektedir. Organik sertifikalıdır. Ürünlerimizin işleme, paketleme ve argeleri İstanbul'da genel merkezimizde yapılmaktadır.
İşletmenizin ortak ve çalışanları hakkında bilgi verir misiniz? Kaç kişilik bir işletmesiniz?
Kadın girişimci işletmesidir. Çalışanlarımız kadın ağırlıklıdır. 5 personelimiz vardır. Dışarıdan ayrıca personel desteği almaktayız.
Ürün veya hizmetimizin kendisi çevresel açıdan bir fark yaratmayı hedefliyor.
Dut ağaçlarının korunmasını amaçlıyoruz. Bunun için yüzlerce fidan diktik. Yöresel farkındalığı sağlayıp yöre halkının bu konuda bilinçlenmesini sağlıyoruz.
Üretim / hizmet mekanımız kısmen veya tamamen doğa dostu
Organik üretim yapmaktayız. Aldığımız hammaddelerin hepsi organik sertifikalıdır.
Kullandığımız hammadde, malzemeler (dolayısı ile tedarikçilerimiz de) kısmen veya tamamen doğa dostu
Organik üretim yapmaktayız. Aldığımız hammaddelerin hepsi organik sertifikalıdır.
Üretim / hizmet sürecimiz doğa dostu ögeler barındırıyor
Dut ağaçlarının korunmasını amaçlıyoruz. Bunun için yüzlerce fidan diktik. Yöresel farkındalığı sağlayıp yöre halkının bu konuda bilinçlenmesini sağlıyoruz.
Ürün veya hizmetimizin kendisi sosyal olarak bir fark yaratmayı hedefliyor
Dut ağaçlarının korunmasını amaçlıyoruz. Bunun için yüzlerce fidan diktik. Yöresel farkındalığı sağlayıp yöre halkının bu konuda bilinçlenmesini sağlıyoruz.
Çalışma ortamımız / koşullarımız nispeten iyi ve adil.
İnsana önem veriyoruz.
Kadını güçlendiren bir yapımız var
Kırsaldaki kadının güçlenmesi için projeler üretmekteyiz.
Kategoriler
Sırala
Varsayılan
Çok satanlar
Fiyata göre azalan
Fiyata göre artan
Gelecek nesillere daha iyi bir dünya bırakmak için desteğini bekliyoruz.