Çarşı / Üreticiler / HUMM Organic
HUMM Organic
İSTANBUL / Türkiye
Adil Üretici
Adil Üretici
Tüm Ürünler (8 ürün)
Humm Organic Ballı Kinoalı Kurabiye -55g
Dükkan Geçici Olarak Satışa Kapalı
Humm Organic Tahinli Ve Pekmezli Vegan Kurabiye - 55g
Dükkan Geçici Olarak Satışa Kapalı
Humm Organic Pancarlı Vegan Grissini - 75g
Dükkan Geçici Olarak Satışa Kapalı
Humm Organic Peynirli Kinoalı Kraker - 60g
Dükkan Geçici Olarak Satışa Kapalı
Humm Organic Glutensiz Vegan Muzlu Mini Küpler - 30g
Dükkan Geçici Olarak Satışa Kapalı
Hakkında

Yeni nesil atıştırmalık! Humm Organic çocukların mutlu ve sağlıklı büyümeleri ideali ile bir araya gelen üç annenin sevgisiyle dünyaya gelmiştir. Biz her şeyden önce çocuklarının yaşları 3 ile 8 arasında değişen profesyonel olarak da çalışan üç anneyiz.

İstanbul’daki günlük hayatımızda çocuklara gün içerisinde ve de okulda verilen yemekleri az çok kontrol edebildiğimiz ama atıştırmalık kısmında marketlerdeki seçeneklerin azlığından, cips ve şeker ağırlıklı ürünlerden ne kadar kaçmak istesek de, sonunda yakalandığımız bir dönemdeyiz.

Projeye yurtdışından taşıdığımız yulaflı atıştırmalık barları ve kurabiyeleri kendi ülkemizde niye üretemiyoruz diyerek başladık. Çocukların sevdiği reçeteler üzerinden, Türk damak tadına uygun, en öncelikle sağlıklı, organik ve lezzetli; akabinde de eğlenceli ürünler yaratmayı ve bunları Türkiye’nin dört bir yanından yerel olan ham maddeler ile Türkiye’de üretmeyi hayal ettik. Üçümüzün de hayat deneyimleri farklı ama amacımız tek – Sağlıklı atıştırmalık kategorisinde alternatif ürün ile çocukların gelişimini pozitif yönde desteklemek.

Damla Şener Akkaynak
HUMM Organic
Değerlendirme
Doğa Dostu
İnsan Dostu
Hizmet Kalitesi
Ürün Kalitesi
Hesaplılık
Güvenilirlik
Genel Değerlendirme
iletişim
Kurum Ünvanı
GGK Gıda Yiyecek ve İçecek Ürünleri İşletmeciliği A.S.
Yetkili Kişi
Damla Şener Akkaynak
Beyan
Hangisi Sizi Daha İyi Tanımlar?
Şirket
İşletmenizi/Sizi daha iyi tanıyabilir miyiz?
Humm Organic, yeni neslin mutlu ve sağlıklı büyümeleri ideali ile bir araya gelen üç annenin sevgisiyle Mayıs 2017 doğmuştur. Markanın kurucuları çocuklarının yaşları 3 ile 8 arasında değişen profesyonel olarak da çalışan üç annedir. İstanbul’daki günlük hayatımızda çocuklara gün içerisinde ve de okulda verilen yemekleri az çok kontrol edebildikleri ama atıştırmalık kısmında marketlerdeki seçeneklerin azlığından, cips ve şeker ağırlıklı ürünlerden ne kadar kaçmak istense de, sonunda yakalanınan bir dönem oluyor. Hadi ham yap’ ve ‘hımm çok da leziz’ den esinlenerek ortaya markamız ‘Humm’ çıktı. Uzun zamandır kendi çocuklarına yurtdışından Türkiye’de kolaylıkla bulunmayan organik gıdaları taşırken kendi ülkemizde bu tarz ürünleri niye üretemiyoruz diyerek yola çıkıldı. Aslında sadece ürün olarak da düşünmemek lazım markamızı. Paketlerimizin, mottolarımızın, çizgi karakterlerimizin temeli; hepimiz bir zamanlar çocuktuk ve aslında biliyoruz ki bir şeyleri severek yemenin yolu lezzet ve eğlenceden geçiyor! İçeriğinde katkı maddesi olan ürünleri anneler, sıkıcı paketleri de çocuklar sevmiyor. Bundan dolayı elimizin altındaki alışıldık atıştırmalık gıdalar içimize sinmiyor…
Yarattığınız değişimi, ekolojik ve/veya sosyal faydayı bizimle paylaşabilir misiniz?
Ürünler global bir şirket olan BTA'nın 23 bin metrekarelik üretim tesisinde, gıda mühendisleri ve çocuk beslenmesinde uzman diyetisyenler eşliğinde, özellikle büyüme çağındaki çocuklara, sağlıklı bir ara öğün alternatifi sunabilmek üzere geliştirildi. Organik sertifikalı yulaf bar, kurabiye ve krakerler Humm Organic ile çocukların ve annelerin kalbini, doğal, katkısız ve seker ilavesiz yollardan kazandı. Yeni neslin sevdiği reçeteler üzerinden, Türk damak tadına uygun, en öncelikle sağlıklı, organik ve lezzetli; akabinde de eğlenceli ürünler yaratmayı ve bunları Türkiye’nin dört bir yanından yerel olan ham maddeler ile Türkiye’de üretmeyi hayal ettik. Üç kurucu ortak annenin hayat deneyimleri farklı ama amacımız tek – Sağlıklı atıştırmalık kategorisinde alternatif ürün ile çocukların gelişimini pozitif yönde desteklemek. Organik tarim ile dogaya ve insana zarar vermiyecek sekilde uretim yapan sertifikali firmalar ile calisiyoruz. Ayni zamanda vegan olarak calistigimiz urunler ile Humm Organic ailesi olarak Dünya’da hayvanlara zarar vermenden üretilen sağlıklı ve besleyeci atıştırmalıklarımızla biz de vegan beslenmede yerimizi aldık. Glutensiz olarak uretimini yaptigimiz 2 urunumuzle glutensiz beslenmesi gereken cocuklar ve bireyler icin bir alternatif olusturumanin gururu icerisindeyiz.
Hangi alanda faaliyet yürütüyorsunuz?
Tarım ve/veya Gıda
Ürün ve/veya hizmetleriniz nelerdir?
11 tane SKU muz bulunmakta. Kurabiye, kraker, şekerleme ve yulaf bar kategorilerinde.
Good4Trust dükkanda kendi üretimleriniz haricinde ürün veya hizmet satmayı planlıyorsanız, bunları nereden temin edeceksiniz? Bu ürünler neler olacak?
Sadece kendi markamizin urunlerini satma hedefimiz var.
Birlikte çalıştığınız üreticiler varsa onlarla kurduğunuz ilişkiyi detaylandırabilir misiniz?
Uretimimizi BTA nin cakes&Bakes fabrikasinda yapiyoruz. 130 farklı marka için 7 milyon adet yüksek kaliteli ve nefis lezzeti üretim kapasitesine ulaşan tesisleri var. Küresel hijyen standartlarından hiçbir şekilde ödün vermeden yüksek üretim kapasitesinde faaliyet gösteriyor, güçlü AR&GE ve kalite kontrol departmanı sayesinde 2017 den beri suregelen guzel bir isbirligimiz var.
Kullandığınız hammaddeleri nerelerden tedarik ediyorsunuz? Bu hammaddeler ekolojik ve sosyal açıdan adil, duyarlı bir biçimde üretiliyor mu?
Hammaddelerimizi organik sertifikali hammadde tedarikcilerinden sagliyoruz. Hammaddelerin hepsi fabrikada metal dedektorunden geciriliyor yabanci madde analizi yapiliyor, gerekli her turlu sertikasyonlari verildikten sonra uretime baslaniyor.
Üretim veya hizmet yeriniz hakkında bilgi verir misiniz?
Uretimimizi BTA nin cakes&Bakes fabrikasinda, Hadimkoy, İstanbul'da yapiyoruz. 130 farklı marka için 7 milyon adet yüksek kaliteli ve nefis lezzeti üretim kapasitesine ulaşan tesisleri var. Küresel hijyen standartlarından hiçbir şekilde ödün vermeden yüksek üretim kapasitesinde faaliyet gösteriyor, güçlü AR&GE ve kalite kontrol departmanı sayesinde 2017 den beri suregelen guzel bir isbirligimiz var.
Ürettiğiniz ürünlere ilişikin herhangi bir sertifikanız varsa belirtir misiniz?
Organik, vegan ve helal sertifikalarimiz mevcut
Tarımsal Üretim Yapıyor Musunuz?
hayır
Ürettiğiniz gıdalarda herhangi bir katkı maddesi ya da koruyucu içerik kullanıyor musunuz?
urunlerimiz şeker ilavesiz, koruyucu ve renklendirici icermiyor.
Gıda üretim izniniz var mı?
GGK sirketi olarak patent de uretim iznimiz var ama daha aktif bir üretim kurulumu yapmadik, ilerliyen zamanlarda istiyoruz.
Paketlememiz doğa dostu
Mevcut portfoyumuzde ki urun gruplarinin %70 inde geri donusulebilen ambalaj kullaniyruz. Hali hazirda yuruttugumuz proje ise portfoyde ki tum urunlerimiz de geri donusturelebilen ambalaj a dönmek.
Kadını güçlendiren bir yapımız var
3 kurucu ortagimiz kadin ve su an sirketimizde 100% kadin is gucunden olusuyor.
Gelirimizin belli oranıyla sosyal projeleri destekliyoruz
GGK olarak ögrenim yillari boyunca destek verdigimiz 4 ogrencimiz var. Dönem donem yaptigimiz kampanyalar ile gelirlerimizin belli bir kismini SMA li cocuklar, TEMA vakfi gibi kuruluslara bagisliyoruz
Üretim veya hizmetlerinizde ekolojik ve sosyal açılardan daha duyarlı olmaya yönelik planlarınız varsa anlatır mısınız?
Üretim tarafinda planimiz organik sektöründe önemli bir marka haline gelmek ve ürün yelpazemizi genisletmek. Vegan ve glutensiz kategori de daha fazla urun cikarabilmek. Ambalaj da portfoyumuz de %100 recyclable a donebilmek.
Kaç kişilik bir işletmesiniz? Ortaklar, çalışanlar?
3 ortak var aktif olarak calisiyorlar. Onun disinda bordrolu calisan 4 kisi mevcut 1 mudur, 2 yonetici seviyesi ve 1 analyst mevcut.
Sertifikalar
Kategoriler
Sırala
Varsayılan
Çok satanlar
Fiyata göre azalan
Fiyata göre artan
Gelecek nesillere daha iyi bir dünya bırakmak için desteğini bekliyoruz.