Çarşı / Üreticiler / HerbaFarm
HerbaFarm
MUĞLA / Türkiye
Adil Üretici
Adil Üretici
Kadın Üretici
Kadın Üretici
Tüm Ürünler (14 ürün)
Hakkında

HerbaFarm Hakkında

HerbaFarm, 2006 yılında, Türkiye’nin Muğla ili Bodrum ilçesi, Yalıkavak – Gökçebel dağlarında 17 dönümlük, doğal yapısı bozulmamış, ekolojik çeşitlilik açısından zengin bir arazide Meltem Kurtsan tarafından kurulmuştur.

Arazideki yapılar, Avusturyalı Mimar Georg Driendl ve Mimar And Akman tarafından projelendirilerek Yapı Biyolojisi Enstitüsü gözetiminde, ekolojik yapı ve permakültür prensiplerine uygun olarak doğal malzemeler ile inşa edilmiştir.

Ekolojik Çiftlik

HerbaFarm’da ekolojik tarım ve permakültür prensipleri kullanılarak, adaçayı, kekik, karabaş otu, melisa, sarı kantaron, biberiye, lavanta, defne, ıtır, aynısefa, nane, fesleğen, ölmez çiçek, tıbbi papatya gibi tıbbi ve aromatik bitkiler; keçiboynuzu, zeytin, incir, nar, greyfurt, mandalina, portakal, armut, kayısı, dut ağaçları, üzüm, çilek gibi meyveler ile mevsimlik sebzeler yetiştirilmektedir.

Arazide tıbbi bitki çayları, bitkisel maserasyon yağları, uçucu yağlar ve  keçiboynuzu ürünleri üretimi gerçekleştirilmektedir. 

Akademi

HerbaFarm Akademi, doğal ve sağlıklı yaşam ile ilgili eğitim, atölye ve seminerler düzenler. Doğal ve sağlıklı yaşama ilgi duyan herkesi, konularında uzman ulusal ya da uluslararası eğitmenler ile buluşturur.

​Konu başlıkları arasında; Tıbbi ve Aromatik Bitki Yetiştiriciliği, Aromaterapi, Doğal Kozmetik, Fitoterapi bulunur.

Eğitimleri, HerbaFarm arazisi ile laboratuvarında teorik ve uygulamalı olarak gerçekleştirir. Online eğitim platformu aracılığı ile farklı şehir ve ülkelerden katılımcıların online eğitimlere tüm yıl boyunca katılmasına olanak sağlar.  

HerbaFarm Akademi NAHA Sertifikalı Aromaterapist Eğitimi vermeye yetkili okuldur. Merkezi ABD’de bulunan NAHA (The National Association for Holistic Aromatherapy); Aromaterapi Eğitimi’ne dünya çapında standart getirmeyi amaç edinmiş, binlerce üyesi olan bir dernektir

Danışmanlık

HerbaFarm, tarım arazilerinde tıbbi ve aromatik bitki yetiştiriciliği yapmak isteyen üretici adayı çiftçilere arazi seçimi, arazinin incelenmesi, arazi iklim şartlarına uygun bitkilerin belirlenmesi, ekim/dikim, hasat aşamaları kontrolü, ürünlerin işlenmesi, pazarlanması ve tesis kurulumu gibi tüm aşamaları kapsayan danışmanlık hizmetleri sağlar.   

Meltem Kurtsan
HerbaFarm
Değerlendirme
Doğa Dostu
İnsan Dostu
Hizmet Kalitesi
Ürün Kalitesi
Hesaplılık
Güvenilirlik
Genel Değerlendirme
iletişim
Kurum Ünvanı
MK Danışmanlık Eğitim Tıbbi Ürünler Ltd. Şti.
Yetkili Kişi
Meltem Kurtsan
Beyan
Ürün ve/veya hizmetleriniz nelerdir?
Organik sertifikalı Keçiboyunuzu ve öğütülmüş keçiboynuzu, şifalı bitkiler, organik tarım, sağlıklı yaşam ve doğa eğitimleri, aromaterapi, homeopati gibi eğitimler.
Üretim veya hizmet yeriniz hakkında bilgi verir misiniz?
Üretim yerimiz Bodrum'un yalıkavak dağlarında 17 dönümde organik sertifikalı bir çiftlik ve kendilerinden yetişen tıbbı ve aromatik bitki ve ağaçların olduğu doğal bir ortam. Bahçede 70-200 yıllık zeytin ağaçları ve keçiboynuzu, incir, meşe, defne ve menengiç ağaçları var. Eğitimler çiftlikte yapılıyor ve keçiboynuzları mekanda öğütülüyor
İşletmenizin ortak ve çalışanları hakkında bilgi verir misiniz? Kaç kişilik bir işletmesiniz?
İki oğlum küçük ortaklar, 4'de sigortalı çalışanımız var. 4'ünün 3'ü kadın biri erkek.
Ürün veya hizmetimizin kendisi çevresel açıdan bir fark yaratmayı hedefliyor.
Keçiboynuzu çekirdekleri ile birlikte bir bütün olarak öğütülüyor. Piyasadaki ürünler sadece özü çekilerek yapılıyor. Bizim ürünümüz tam buğday gibi tam keçiboynuzu.
Üretim / hizmet mekanımız kısmen veya tamamen doğa dostu
Organik sertifikalı çiftlik ve bahçenin doğal ekolojik yapısı korundu. Evler ekolojik mimari prensipleri gözetilerek yapıldı.
Kullandığımız hammadde, malzemeler (dolayısı ile tedarikçilerimiz de) kısmen veya tamamen doğa dostu
Tamamen biz yapıyoruz üretimi ve kendi arazimizden. Eğitime gelenler ise Prof. Dr. Neriman Özhatay, Nazım Tanrıkulu, Uzm Dr. Günnur Başar, Özgül Öztürk, Nurhayat Bayturan gibi değerli insanlar.
Akılcı su kullanımı uygulamalarımız var
Çatısuyunu ördek havuzunda değerlendiriyor, sonra havuzun suyunu sebze bahçesinde kullanıyoruz. Suyumuz onun dışında keson kuyu ve artezyenden geliyor.
Paketlememiz kısmen veya tamamen doğa dostu
Ürünlerimiz cam kavanozda, ayrıca poşet paketlemesi de var, ne yazık ki bunlar aluminyum folyo içinde, ancak ileride imkan bulduğumuzda bunları ekolojik yapmaya niyetliyiz. Paket tedarikçilerine çok bağlı...
Atık yönetimimiz kısmen veya tamamen doğa dostu
Atık yönetimi olarak tavuk besliyorum, diğerlerini köperklerimiz yiyor, organik atık neredeyse çıkmıyor. Diğer çöpler maalesef belediye çöpüne gidiyor.
Yukarıdakilerden farklı bir konuda çevresel olarak fark yaratıyoruz
Doğa dostu felsefeyi eğitimler vererek yaygınlaştırmaya çalışıyorum.
Ürün veya hizmetimizin kendisi sosyal olarak bir fark yaratmayı hedefliyor
Eğitimler için genç kadınlara burs veriyorum. Tatuta Ağına üyeyim ve gönüllü alıyorum. Merak edip gelenlere, çocuklara çiftliği gezdiriyorum. Çiftlik bira botanik bahçesi gibi oldu.
Çalışma ortamımız / koşullarımız nispeten iyi ve adil.
Temiz hava, doğal ortam, çalışanların hepsi bahçemizde yetiştirdiğimiz organik besinlerle besleniyoruz, sağlıklı ve güzel yapı biyolojisi enstitüsünün tasarladığı binalarda yaşıyoruz.
Adil bir ücretlendirme ve sosyal haklar (özel sigorta, çalışan destek sandığı, tatiller, izinler, esnek zaman uygulaması vs) ilkelerimiz var.
Sİgortalı çalışıyorlar, çalışanların yiyecek ve konaklama ihtiyaçları tamamen mekanda karşılanıyor.
Kurum içi çalışanlarımızı yapılandıran / güçlendiren uygulamalarımız var
Bütün çalışanların eğitimlere katılma hakkı var.
Yönetim ilkelerimiz paylaşımcı ve yatay
Herkes insiyatif alabiliyor ve fikirlerini paylaşabiliyor
Kadını güçlendiren bir yapımız var
Çalışanların dörtte üçü kadın, ortakların üçte biri kadın. Kagider'in kurucu başkanı olarak bu konu benim için son derece önemli, özellikle kadınlara burs veriyoruz.
Sosyal sorumluluk projelerimiz var
Otacılık geleneğinin çağdaş anlayışla topluma ve gelecek nesillere devamını sağlamak için uğraşıyoruz.
Sırala
Varsayılan
Çok satanlar
Fiyata göre azalan
Fiyata göre artan
Gelecek nesillere daha iyi bir dünya bırakmak için desteğini bekliyoruz.