Çarşı / Üreticiler / Fibi Natural
Fibi Natural
ANKARA / Türkiye
Niyetli Üretici
Niyetli Üretici
Kadın Üretici
Kadın Üretici
Tüm Ürünler (29 ürün)
Pamuk File Torba
100,00 TL
Çelik Pipet Seti
100,00 TL
Badem Sütü Torbası
80,00 TL
Ahşap Sabunluk
85,00 TL
Peştemal
300,00 TL
Siyah Keten Kahve Filtresi
65,00 TL
Pamuk File Torba
100,00 TL
Okyanus Sabunu
200,00 TL
Antioksidan Sabunu
200,00 TL
Dark Sky Stonware Mug
300,00 TL
Evergreen Stonware Mug
300,00 TL
Hakkında

Fibi Natural, yüksek kaliteli, uzun ömürlü ve çevre dostu ürünler sunan sürdürülebilir yaşam ürünleri mağazasıdır.

Fibi Natural olarak, eviniz, mutfağınız, banyonuz ve seyahat halindeyken kullanabileceğiniz yeniden kullanılabilir, plastiksiz ürünler sunuyoruz.

Misyonumuz, tek kullanımlık ürünlere veya plastikten yapılabilecek günlük ürünlere çevre dostu alternatifler sunmaktır.

Nihai hedefimiz, çevre dostu alternatiflerimizi herkes için yeniden kullanılabilir hale getirmektir. Amacımız çevreyi olabildiğince az etkilemek ve müşterilerimizin güvenebileceği dürüst bir ürün sunmaktır.

Ana odağımız, çevre dostu ürünleri daha erişilebilir, uygun fiyatlı ve ulaşılabilir kılmaktır.

Şevval İbiş
Fibi Natural
Değerlendirme
Doğa Dostu
İnsan Dostu
Hizmet Kalitesi
Ürün Kalitesi
Hesaplılık
Güvenilirlik
Genel Değerlendirme
iletişim
Kurum Ünvanı
Şevval İbiş
Yetkili Kişi
Şevval İbiş
Beyan
Ürün ve/veya hizmetleriniz nelerdir?
Fibi Natural olarak, gezegenimiz için giderek büyüyen sorunlar haline gelen, genelde tek kullanımlık olan bazı ürünlere, çevreci alternatifler üretiyoruz. Sürdürülebilir yaşam ürünlerimiz: Yeniden kullanılabilir yüz temizleme pamukları, yüz lifleri, sabun keseleri,yıkanabilir maskeler, yıkanabilir kahve filtreleri, çay keseleri, gıda/kase boneleri, sandviç-atıştırmalık çantaları, file çantalar ve balmumu mumlar, lavantalı göz yastığı.. İlk ürünümüz olan yüz temizleme pamukları makyaj veya cilt bakımında kullandığımız tek kullanımlık pamuklara alternatif olarak üretilmiştir. 7 adet pamuk ve 1 adet çanta ile set halinde satıyoruz. Pamuklarımız kullanıldıktan sonra yıkayarak tekrar tekrar kullanılabilir. Pandemi sürecinde en çok ürettiğimiz ürün olan yıkanabilir maskelerimiz %100 pamuklu kumaştan 2 katman halinde üretiliyor. Maskelerimizi iyileştirerek maske ipi ayarlanabilir, burun teli takılıp çıkarılabilir ve ayrıyeten filtre koyabileceğimiz cep sayesinde 3-4 katlı olarak kullanılabilir hale getirdik.Maskelere elde ve çamaşır makindesinde 60 dereceye kadar yıkanabiliyor. Fibi Natural Yıkanabilir Kahve filtreleri kağıt kahve filtrelerine alternatif olarak üretilmiştir.Kahve makinesi,Chemex ve Dripper için kullanıma uygundur.Şimdilik standart 4 numaralı kahve filtresine uygun olarak üretiyoruz fakat yakın zamanda boyutlarımızı/çeşitlerimizi artıracağız.
Üretim veya hizmet yeriniz hakkında bilgi verir misiniz?
Üretim yerimiz Ankara'dadır. Şu an evimizde bulunan boş odayı değerlendirerek üretime uygun hale getirdik. 2 adet dikiş makinemiz var. Kumaşlarımızı koyduğumuz dolaplar hazırladığımız ürünlerini yerleştirdiğimiz raflar var. Pandemi süreci bitene kadar evden devam etmeyi planlıyoruz.
İşletmenizin ortak ve çalışanları hakkında bilgi verir misiniz? Kaç kişilik bir işletmesiniz?
İlk üretime 3 kişi ile başladık. Fibi Natural kurucusu olan ben (Şevval) ,annem ve üniversite arkadaşım Eyüp ile birlikte başladık. Annem dikiş işlerine hakim olduğu için başta çoğu işte yardımcı oldu ve daha sonrasında dikiş makinesi kullanmayı öğrendim ve çoğu dikimi kendim yapıyorum. Terzi veya konfeksiyon ile anlaşmamız yoktur, ürün hazırlaması,dikişi tamamen bize aittir. Eyüp sosyal medyamızdan ve ürün gelişimi hakkında yardımcı oluyor. İstanbul'da bulunduğu için malzeme tedariki konusunda yardımcı oluyor. Şimdilik 3 kişinin ilerlediği bir işletmeyiz ama bu sayı markamız büyüdükçe artabilir.
Ürün veya hizmetimizin kendisi çevresel açıdan bir fark yaratmayı hedefliyor.
Ürünlerimizin hepsi tamamen çevresel açıdan fark yaratmayı hedefliyor. Markamızı kurmadan önce asıl hedefimiz tek kullanımlık ürünlere alternatif olacak,sürdürülebilir ,plastiksiz ürünler üretmekti. 1 günde milyonlarca insan sadece bir kez kullanıp,çöpe attığı ürünleri düşününce ortaya tahmin edilemeyecek kadar büyük bir rakam ortaya çıkıyor.Özellikle pandemi döneminde tek kullanımlık maskeler çevreye oldukça kötü izler bırakıyor. Bu yüzden yıkanabilir,pamuklu maskeler üreterek hem çevreye verilen zararı azaltmak istedik hem de çevreye zarar vermek istemeyen insanlara ulaştırmak istedik.
Üretim / hizmet sürecimiz doğa dostu ögeler barındırıyor
Kumaş ürünlerimiz (Maskeler,Yüz Temizleme Pamukları vs..) %100 pamuk ve OEKO-TEX® sertifikası olan kumaşlardan yapılıyor. OEKO-TEX , çevrenin korunması ve ekolojiye uygunluk açısından tekstil ürünleri ile ilgili hammaddelere yönelik dünya çapında standart bir test ve sertifikalandırma sistemidir.
Paketlememiz kısmen veya tamamen doğa dostu
Ürünlerimizi paketlerken kraft kutu,pelur kağıdı,kraft kağıt kullanıyoruz. Plastik kargo poşeti kullanmadan plastiksiz kargo ile gönderim yapıyoruz.
Atık yönetimimiz kısmen veya tamamen doğa dostu
Ürünlerimizin atıksız yaşama uygun olduğu gibi üretim aşamasında da atık çıkarmamaya özen gösteriyoruz. Artan kumaşlarımızı ve iplerimizi sonrasında değerlendirerek yeni bir ürün ortaya çıkarabiliyoruz.(lavanta keseleri,tokalar vs..)
Ürün veya hizmetimizin kendisi sosyal olarak bir fark yaratmayı hedefliyor
Tek kullanımlık ve plastik içeren ürünlere alternatif olacak doğa dostu ürünler üretiyoruz. (Tek kullanımlık ürünlerden kastımız makyaj pamukları, kağıt kahve filtreleri, maskeler, çay poşetleri..) Sürdürülebilir ürünlerimiz sayesinde hem atık miktarının azalmasını hem de insanların bu ürünlere verdiği ücreti tasarruf etmesini hedefliyoruz.
Gelirimizi belli oranda sosyal projelere veriyoruz
Aylık olarak gelirimizin bir kısmını TEMA vakfına fidan dikerek bağışlıyoruz. SMA'lı çocuklara bağışlıyoruz. Sokak hayvanlarına kendimiz veya yardım eden güvendiğimiz insanlara parasal destek oluyoruz.
Kullandığımız hammadde, malzemeler (dolayısı ile tedarikçilerimiz de) kısmen veya tamamen doğa dostu
Ürünlerimizde %100 pamuk kumaş kullanıyoruz yerel kumaş satıcılardan yerli üretim ve ithal kumaşları alıyoruz. İthal kumaşları Oeko-Tex® Sertifikası olan kumaşları seçiyoruz. Lavanta keseleri ve lavanta göz yastığı için kullandığımız lavantaları ve lavanta yağını Isparta'dan Lavanta Kokulu Köy Kooperatifinden tedarik ediyoruz. Ahşap taraklarımızı Ankara'dan yerel bir üreticiden alıyoruz. Yüz Lifleri ve Vücut Lifleri için kullandığımız örgü ve bambu karışımı ipleri de yerel üreticilerden alıyoruz. Satış sayfamızda bulunan kabak liflerini Hatay'daki yerli üreticilerden alıyoruz. Balmumlarımızı bal satışı yapan mağazalardan ve Ankara Çubuk'ta kendi balını üreten bir satıcıdan alıyoruz.
Sırala
Varsayılan
Çok satanlar
Fiyata göre azalan
Fiyata göre artan
Gelecek nesillere daha iyi bir dünya bırakmak için desteğini bekliyoruz.